PDA

צפייה בגרסה מלאה : ידית טרנספר לא משתלבת

razst
24-04-06, 10:32
בגיפ שלי מותקן TWINSTICK ולאחרונה במצבים מסוימים אני לא מצליח לשלב ל4X4 לא HIGH ולא LOW. רק אחרי הרבה משחקים של נסיעה קדימה ואחורה ובתוספת כח לא קטן אני מצליח לשלב. העניין די מעצבן - מה יכולה להיות הבעיה ואיך ניתן לפתור אותה?

תודה

AvigdorAharon
24-04-06, 12:43
אני לא כל כך מכיר את ה TWINSTICK, אך דנה 300 קל מאוד לתפעול כאשר הרכב נמצא במישור.
כמובן שלא חסר שמן בתיבה...

אביגדור

eyallvy
27-04-06, 10:13
הגלגלים הקדמיים צריכים להיות מכוונים ישר קדימה כדי לאפשר שילוב. תבדוק שהם ככה ותנסה לשחק עם ההגה ימינה\שמאלה תוך כדי שילוב.

razst
27-04-06, 16:30
הגלגלים הקדמיים צריכים להיות מכוונים ישר קדימה כדי לאפשר שילוב. תבדוק שהם ככה ותנסה לשחק עם ההגה ימינה\שמאלה תוך כדי שילוב.

מעניין - לא ידעתי את זה.

מה ההגיון / הסבר לדבר? איך הטרנספר קשור להיגוי?

תודה
רז

ערן המסוקס
27-04-06, 17:18
אין ממש קשר בין ההגה לטרנספר. יש כל מיני שיטות שונות בשביל להוציא את הטרנספר ממצב אחד למצב שני. הטרנספר דנה300 ידוע בתפעולו המחוספס משהו, כאשר עם הזמן הוא הופך להיות יותר ויותר קשה למעבר בין המצבים, כנראה כתוצאה מבלאי במנגנון השילוב.
ניקוי יסודי, פנימית וחיצונית, ולאחר מכן החלפה לשמן איכותי יכולים לעזור.

הרעיון הוא שצריך למצוא את השיטה שתעבוד לך ובעזרת הרגש הנכון אתה תסתדר עם זה לא רע. אצלי אני תמיד מעביר בתנועה.
2X4 - 4X4 HIGH וההיפך אני עושה בנסיעה רגילה בקו ישר (בסיבוב נוצר עומס כי הגלגלים הקדמיים עושים מסלול שונה מהאחוריים)

העברה להילוך כח או הוצאה אני עושה בתנועה איטית מאוד בשילוב עוד כמה טריקים.

razst
27-04-06, 21:24
הרעיון הוא שצריך למצוא את השיטה שתעבוד לך ובעזרת הרגש הנכון אתה תסתדר עם זה לא רע. אצלי אני תמיד מעביר בתנועה.
2X4 - 4X4 HIGH וההיפך אני עושה בנסיעה רגילה בקו ישר (בסיבוב נוצר עומס כי הגלגלים הקדמיים עושים מסלול שונה מהאחוריים)

העברה להילוך כח או הוצאה אני עושה בתנועה איטית מאוד בשילוב עוד כמה טריקים.

הבנתי את הרעיון. לפחות עכשיו אני יודע שזה לא רק אצלי. ואני חושב שמצאתי את הטריקים של הטרנספר אצלי: נוסעים קדימה מטר וחצי ,רבע סיבוב לימין, חצי סיבוב לשמאל, 2 מטר אחורה , נקישה אחת על השמשה ואז אני חושב לעצמי בראש: "למה לא קניתי סופה ?!?!" והופה הטרנספר משתלב כמו ענק!

מת על סיקס! חווית נהיגה אמיתית.

עירא
27-04-06, 21:45
גם אצלי הטרנספר היה מצריך שבע הקפות סביב הג'יפ לפני כל מעבר בין המצבים.
בסופו של דבר החלפטי טרנספר, והפלא ופלא, מסתבר שאפשר גם אחרת...
יכול ליהיות שהמוטות המשלבים שבתוך הטרנספר התעקמו עקב הפעלת לחץ פיזי מתון ולכן השילוב קשה.
אבל בכל מקרה, כמו שערן כתב, דנה 300 זה לא צעצוע.

עירא

yogibear
28-04-06, 11:03
צרת רבים ... חצי נחמה ?

אצלי קיימת אותה בעייה, והפתרון הוא שילוב תוך כדי נסיעת הרכב בקצב צב , תוכל גם לראות תשובה לאותה שאלה ששאלתי לפני מס' חודשים במועדון ושם יש תשובה מפורטת מה לבדוק.

בעייה נוספת היא שדנה אוהבת מאוד 4*4 גבוה ולא רוצה לצאת ממנו, אני נאבק איתה קשות כדי לחזור ל 2H , גם לזה מצאתי פתרון הוצאה משילוב תוך כדי תנועה בהילוך 1 קצת משחק עם הקלאצ' ואז 2H.

-->