PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמיגים - כי מזמן לא היה כאן.... אבל לאופנוע

ש01
16-12-23, 19:29
אופנוע שטח צריך להחליף צמיג אחורי
(שרקו 250 2 פעימות, עם מוס במקום פנימית)
בג'יפים אני קצת מכיר, באופנועים אני ממש בור... לא מכיר כלום.

המלצות יתקבלו בברכה.

מזמינים ממוטוליין או שיש ספק אחר מומלץ?

תודה,

מיכה100
16-12-23, 19:53
המבחר אינסופי.. בשלב ראשון אתה צריך להחליט איפה אתה על הסקאלה של אחיזה מול אורך חיים. וגם כמה כסף הגיוני לך להשקיע.
אני רוכב בחורף על מיטאס שני פסים, צמיג מעולה עם אחיזה פנטסטית אבל חיים קצרים יחסית.

Sent from my HD1903 using Tapatalk

בדאלק
16-12-23, 20:26
(שרקו 250 2 פעימות, עם מוס במקום פנימית)

קודם כל תנחומי הכנים ;)
כמו שכתב מיכה בחורף הרוב אוהבים לרכב אנדורו על צמיג אחורי רך כמו מיטאס 2 פסים, בורילי SOFT, מצלר סיקסדייז סופט, הבנת את הרעיון
לא פירטת לגביי סגנון הרכיבה - הארד אנדורו (סלעים עליות מסולעות וכולי), או שבילים סינגלים ומכשולים בדרך
מה מצב המוס שלך זו גם שאלה רלוונטית - אם הוא יחסית חדש ועדין מדמה לחץ יחסית גבוה (למשל 10 PSI) או אם המוס שלך כבר עבד זמן מה ומדמה לחץ נמוך (למשל 5-7 PSI)
אם התשובה היא שבילים סינגלים ומוס לא חדש - אתה יכול גם להשתמש בצמיג מדיום, אני רוכב עם מישלין אנדורו מדיום חורף וקיץ - אבל אני עם טיובלס שמאפשר לי לרכב על לחצים מאוד נמוכים
אם התשובה היא הארד אנדורו, ב2 מקרי המוסים אתה רוצה לשים צמיג רך
מקורות להזמין מהם בנוסף למוטוליין הם ronmaor (משלוח חינם), צמיגי אורן זיתוני, ספורטישופ, לכולם אתרי אינטרנט להזמנות

ש01
16-12-23, 21:05
תודה,
הילד רוכב כמעט אך ורק בסינגלים של החורשן (היכן זה על הסקאלה?)
מצב המוסים - שאלה טובה... קנה את האופנוע עם המוסים בפנים... אין לנו בסיס להשוואה.

בדאלק
16-12-23, 22:23
תודה,
הילד רוכב כמעט אך ורק בסינגלים של החורשן (היכן זה על הסקאלה?)
מצב המוסים - שאלה טובה... קנה את האופנוע עם המוסים בפנים... אין לנו בסיס להשוואה.
מבחינת מצב המוסים זה פשוט עניין של כמה הגלגל שוקע כשהילד עליו - ככל ששוקע יותר, לחץ יותר נמוך = מוס יותר ישן, יותר אחיזה
כמובן שמעבר לרמה מסויימת זה כבר כמו לרכב על פנצ'ר ובמצב כזה כבר צריך להחליף מוס, אבל לא נשמע שהוא שם.
בכל אופן חורשן בחורף זאת סביבה לצמיג רך, מיטאס 2 פסים כמו שמיכה המליץ יעשה את העבודה מצויין

גלעד .ג.
17-12-23, 06:45
מצטרף להמלצה על מיטאס שתי פסים, צמיג נהדר בחורף...

Sent from my iPhone using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
17-12-23, 09:46
מנצל את השרשור וההמלצה: זה צמיג שישרוד גם נסיעות ספורדיות של כמה עשרות ק"מ בכביש במשקל כולל של כ350ק"ג, או שהוא ימחק ברכיבה הזוגית הראשונה?

מיכה100
17-12-23, 09:53
לא לא, זה צמיג הארד אנדורו רך מאוד, אתה תשמיד אותו בכמה רכיבות ספורות כנראה.
אדוונצ'רים זו מחלקה אחרת, מניח שיש פה מי שיודע להמליץ.
בכל מיקרה שמח לראות שאתה נוטה לקנות צמיגי שטח אמיתיים, זה יעשה לך רק טוב.

בדאלק
17-12-23, 13:27
מנצל את השרשור וההמלצה: זה צמיג שישרוד גם נסיעות ספורדיות של כמה עשרות ק"מ בכביש במשקל כולל של כ350ק"ג, או שהוא ימחק ברכיבה הזוגית הראשונה?
כמו שכתב מיכה אין סיכוי לאורך חיים עם צמיג רך כמו הצמיג המדובר ומקביליו ברכיבת כביש, במיוחד מתחת לDR
במקרה של הDR אתה יחסית מוגבל עם מבחר הצמיגים בארץ בגלל גנט 17 אבל עדין יש כמה אופציות לא רעות לצמיג דו"ש אחורי על הצד האוחז יותר במידה ואתה מחפש, שתיהן זמינות כרגע בשוק במידות שלך - קונטיננטל TKC80, יחסית יקר (איזור ה700), מצויין בכביש טוב מאוד בשטח, אורך חיים לא גדול (איזור ה5-7K תלוי בך), ומיטאס E-09 שהוא לא בדיוק רך אבל עושה הכל טוב ודיי פופלארי אצל בעלי הDR650 עם מחיר אטרקטיבי (איזור ה500) אבל עם חיסרון של תפעול קשה יחסית בפנצ'ר (שפה קשיחה)
אופציה שלישית לצמיג נהדר בכביש ובשטח, אבל שוב יחסית יקר ועם אורך חיים לא ארוך במידה ותמצא במידה שלך - מישלין אנאקי וויילד שבעיניי הוא הטוב מכל האחרים מבחינת אחיזת שטח + כביש בלי להתפשר אבל המחיר הוא אורך החיים שלו.

roksan
17-12-23, 15:49
רוכב כמוך על שרקו דו"פ ( אומנם 300 אבל זה זניח )

מיטאס למינהם ( 2 פסים ירוקים או אפילו פס צהוב ) יגמרו מהר ( 30 -50 שעות )
מנסיון ( שלי וחברים בלבד ) מישלין אנדורו מדיום נותן אחלה אחיזה ואורך חיים גבוה ( 70 - 90 שעות ברכיבת hard)

כמו שאמרו לפני, עניין של אחיזה מול אורך חיים
במקרה שלי, שווה לשלם קצת יותר על מישלין: פשרה קטנה באחיזה אבל אורך חיים גבוה משמעותית משאר הצמיגים שנמכרים בארץ ( החוקיים לפחות )

-->