PDA

צפייה בגרסה מלאה : מאזדה cx-3? משהו אחר?

Juv
24-12-23, 18:45
מחפש suv קומפקטי, מנוע אטמוספרי, גיר פלאנטרי, בן עד חמש. אין דרישה לשטח, רק לקצת גובה ומרחב פנימי.
תקציב שאפשר למתוח עד 150000 אם אין ברירה, אבל עדיף פחות.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

erezgur
24-12-23, 19:01
אצלנו מאד מרוצים מפיג'ו 3008

נכתב מהנייד

Juv
24-12-23, 19:07
אצלנו מאד מרוצים מפיג'ו 3008

נכתב מהנייד אני לא חושב שהמנוע אטמוספרי והגיר פלנטרי...

erezgur
24-12-23, 19:09
נכון.
לא קראתי את כל ההודעה שלך בעיון הנדרש [emoji17]

נכתב מהנייד

דרור ברלי
24-12-23, 19:40
במאזדה CX3 אין כל כך מרחב פנימי.
זה קרוסאובר קטן, מעוצב, כמו רוב המאזדות מהדורות האחרונים גם מהנה לנהיגה.
אבל אל תבנה על מרחב כלשהו, בטח לא מאחור. האוטו הזה קטן וצפוף מאוד.
גם אלמנט הגובה המקודש של קרוסאוברים לא כל כך תופס כאן - אני זוכר שהעמדתי אותו ליד פרייבטים-סדאן, הגג שלו לא היה גבוה מהם בהרבה אם בכלל.

אני זוכר מהמבחן שלו (דגם 2 ליטר עם 165 כ"ס. יש גם 1.5 חלש יותר עם 120 כ"ס) שזה בדיוק מה שאהבתי בו - שהוא לא באמת קרוסאובר. זה התבטא גם בהתנהגות הכביש המהנה שלו וב"שמחת-חיים" והנמרצות הכללית שהאוטו משדר - זה ממש לא קרוסאובר גנרי שמן ומסורבל שלא אוהב לנסוע אלא בדיוק ההיפך.

אם אתה בכל זאת הולך על CX3 שים לב - יש דגם מאובזר שנקרא white edition או BLACK& WHITE או משהו אחר שמאזכר "לבן" בהקשר של רמת הגימור הפנימית, שכוללת "ריפודי עור" בצבע לבן.
זה אמנם הרבה יותר יפה לעין מהפנים הכל-שחור הקודר שדלק מוטורס אוהבת להזמין את הרכבים ממאזדה, זה גם נותן אשליה של קצת יותר מרחב באוטו הקטן, הצפוף והחשוך הזה, אבל זה בא בחשבון רק אם אתה אוהב להזיע על ריפודי סקאי תעשייתי - כי במכוניות פשוטות יחסית ברמות מחיר כאלה לא מקבלים ריפודי עור אמיתי אלא "עור תעשייתי" שבפועל זה סקאי. משהו שלא נעים בקיץ גם עם מזגן רציני.

Juv
24-12-23, 19:50
כיום מסתדרים עם 208 אז אני מניח שגם ה cx3 יתן מענה, אבל אבדוק, תודה.
משהו אחר שעומד בדרישות ואתה ממליץ עליו ?

דרור ברלי
24-12-23, 19:56
קשה לי להמליץ על קרוסאובר כלשהו

grand
24-12-23, 20:59
3008 עם גיר אייסן פלנטרי מעולה, מנוע 1.6 נחשב אמין מאוד, סבבה של רכב חוץ מעניין מערכת המולטימדיה הבעייתית בתנאי החום של מדינתנו.
אצלנו ה 3008 ליסינג הוחלפה בקופרה פורמנטור ליסינג שהוחלפה לאחרונה בטוסון עלית 1.6, לא מבין למה לפסול מנועי טורבו?
בכל אופן ה suv היחיד שדיבר אלי היתה הקופרה, ליגה אחרת של התנהגות כביש, היגוי והנאה מנהיגה, נכנסת לך לתקציב משומשת בת שנה שעדיין נהנית מאחריות, אך בעלת מנוע מודגש וגם גיר רובוטי.. הטוסון שהחליף אותה זוועת עולם בהשוואה, רכב פשוט רע לנהיגה ולחובב הגה, 3008 עדיפה, הייתי בודק גם את שברולט טראקס החדשה.

Asaf-a
24-12-23, 21:23
אם אתה ממש מתעקש על אטמוספרי לא רובוטי אז תבדוק גם מיצובישי asx.

אבל קרוס אובר קטן ויחסית מהנה זו סיאט ארונה, וכיוון שסיאט זה מותג נכחד, קונים חדשה ב126000₪ שזה בימינו מחיר מצויין לקטגורה.

שלחתי את אחותי לעשות סיבוב על ארונה ו cx3 כתחליף לאיביזה 2019 שלה, ובלי להתבלבל הזמינה ארונה.

raanan
24-12-23, 21:51
מנוע אטמוספרי וגיר פלנטרי 6 הילוכים = מאזדה.
המיצובישי ASX עם גיר רציף.

אני הייתי ממליץ על ויטרה 2020 - 2022 עם מנוע 1.4 טורבו מצוין ונמרץ , גיר פלנטרי 6 הילוכים.
ועוד יותר על הגירסה ALL-GRIP שזה AWD .

בהצלחה
רענן

מוטי ג.
24-12-23, 21:57
אני ממליץ להתרחק מה asx ומהר.
משהו בהיגוי שלו זוועה

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

asafk
24-12-23, 22:06
מחפש suv קומפקטי, מנוע אטמוספרי, גיר פלאנטרי, בן עד חמש. אין דרישה לשטח, רק לקצת גובה ומרחב פנימי.
תקציב שאפשר למתוח עד 150000 אם אין ברירה, אבל עדיף פחות.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalkזה לא באמת קרוסאובר, וזה מה שטוב בו. נראה נהדר. נוסע יופי. מאזדה. מה יכול להיות רע?

אסף.

Asaf-a
24-12-23, 22:08
אם הוא 1.5 , זו עגלה, מאזדה2 מאופרת וצפופה

אורי ק.
24-12-23, 22:20
למה לא cx-30?
גדול ומרווח יותר מה-3, מרגיש יותר ״אוטו״, כל איבזורי הבטיחות המודרניים, פלנטרי ואטמוספרי כמו פעם (:
בתקציב שלך גם ייכנס הדגם של 2.5 ליטר עם 195 כ״ס בן שנתיים.
אני נוסע על ה2.0 ליטר 165 כס (ליסינג), מאוד מרוצה מהרכב.

Asaf-a
24-12-23, 23:47
CX30 בהחלט ראויה

Juv
25-12-23, 07:28
ה cx30 אכן נראית עדיפה ומתאימה יותר.
אם זה המצב, לא עדיף כבר לקנות 3 האצ'בק? יותר נמוכה (קצת) אבל נראה שהיא יותר מרווחת, זולה יותר...

Asaf-a
25-12-23, 07:48
3 האצבק רכב מאוד יפה וגם אופה.
אבל מאוד מבוקש, הייתי מחפש גם וגם.

נדב42
25-12-23, 09:05
מה שלא תבחר, אל תתפתה לקחת רכב יוצא ליסינג. מטפלים בהם הכי זול שאפשר כדי שישרדו 3 שנים ואח"כ זו בעייה של מישהו אחר.

והתבטאתי בעדינות.

raanan
25-12-23, 10:28
ה cx30 אכן נראית עדיפה ומתאימה יותר.
אם זה המצב, לא עדיף כבר לקנות 3 האצ'בק? יותר נמוכה (קצת) אבל נראה שהיא יותר מרווחת, זולה יותר...

רצית SUV קומפקטי , איך מאזדה 3 קשורה לעניין ?

asypeer
25-12-23, 10:29
^בול
״טיפולי שמש״ בכל מיני מוסכי מדרכה, אמנם המאזדה רכב יחסית פשוט (מנוע ללא טורבו, גיר פלנטרי)
אבל בטווח הארוך טוב זה לא..

Sent from my iPhone using Tapatalk

oferc
25-12-23, 10:53
אני ממליץ להתרחק מה asx ומהר.
משהו בהיגוי שלו זוועה

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

יש לאשה כבר 3.5 שנים מליסינג , מנוע 2.0 ליטר בריא , גיר רציף , כושר גרירה 1.3 טון , 130 אלף ק"מ ללא תקלה , רכב אמין במיוחד.

גם לי בהתחלה הפריע ההיגוי והגיר הרציף ,במשך הזמן התרגלתי ואני מאד אוהב את הרכב הזה,דרך אגב הוא מאד יציב, והגיר עמיד גם לגרירות להבדיל מהרבה רכבי ליסינג שהיו לי ולאשה.

אנחנו כבר 6 חודשים מתחמקים מהחלפה ,לא בא לי על טיוטה קורולה קרוס שמחלקים בליסינג היום, אבל אין ברירה הזמנו שבוע שעבר נקווה שיקח קצת זמן.

ariel-ro
25-12-23, 11:40
אטמוספרי לרכב שיוצר ב-3 שנים האחרונות?
האטמוספרי מרגיש עצל, עייף ומיושן לעומת מנוע מוגדש-בנזין (ואפילו דיזל) מודרני, שגם הוא מרגיש עצל ומיושן לעומת כל רכב חשמלי שמסתובב על כבישי ישראל.
אני מבין את הרצון לרכב אמין יותר, אבל מנועים מוגדשים לרכבים עממיים קיימים בארץ כבר הרבה מאוד שנים, ומפגינים אמינות בסדר גמור והשיפור בהתנהגות הוא משמעותי.

בעיני, זה כמו לקנות רכב (מנהלתי בתקציב של פות"ש, לא תחביב/אקזוטי) ידני/בלי מיזוג/בלי בקרות אקטיביות כי הוא אמין יותר..

moshe_levy
25-12-23, 13:01
מה עם ספורטז' עד כמה שאני זוכר חוץ מהדיזל והגירסת 2.0 ליטר 180 כ"ס,שני הגרסאות האחרות הגיעו 2.0 ליטר ו 1.6 ליטר גיר פלנטרי, זה suv ודיי מרווח.

Sent from my SM-F946B using Tapatalk

raanan
25-12-23, 13:34
מה עם ספורטז' עד כמה שאני זוכר חוץ מהדיזל והגירסת 2.0 ליטר 180 כ"ס,שני הגרסאות האחרות הגיעו 2.0 ליטר ו 1.6 ליטר גיר פלנטרי, זה suv ודיי מרווח.

Sent from my SM-F946B using Tapatalk
דיי עצלנים כולל בגרסה 2.0 .
1.6 טורבו זריזים אבל עם גיר רובוטי

דרור ברלי
25-12-23, 16:50
אטמוספרי לרכב שיוצר ב-3 שנים האחרונות?
האטמוספרי מרגיש עצל, עייף ומיושן לעומת מנוע מוגדש-בנזין (ואפילו דיזל) מודרני, שגם הוא מרגיש עצל ומיושן לעומת כל רכב חשמלי שמסתובב על כבישי ישראל.
אני מבין את הרצון לרכב אמין יותר, אבל מנועים מוגדשים לרכבים עממיים קיימים בארץ כבר הרבה מאוד שנים, ומפגינים אמינות בסדר גמור והשיפור בהתנהגות הוא משמעותי.

בעיני, זה כמו לקנות רכב (מנהלתי בתקציב של פות"ש, לא תחביב/אקזוטי) ידני/בלי מיזוג/בלי בקרות אקטיביות כי הוא אמין יותר..

בוודאי שאטמוספרי
בוודאי שגיר פלנטרי (אם אין ידני)

כשזה הכסף שלך ולא מה שמקבלים מהליסינג, והתקציב מוגבל, ועל אחת כמה וכמה כשזה כבר משומש, אז אתה באמת רוצה שזה יהיה קודם-כל אמין וזול לתחזוקה. בלי שגעונות.
אתה מכיר טורבו-בנזין קטן שלא בעייתי?... גיר רובוטי DCT שאינו פצצת זמן מתקתקת?... כי אני לא מכיר.
כל שני וחמישי יצרן אחר עולה על המוקד עם ריקולים ותביעות ייצוגיות על מנועי טורבו קטנים וגירים כפולי מצמד. הזיווג הזה הוא הקללה של תעשיית הרכב, רגע לפני שהיא מתאבדת סופית עם הזוועה החשמלית.

מי שחושב כמוני, כבר לא רודף אחרי טכנולוגיות מיותרות. אז יעשה 100-0 ב-9 שניות ולא ב-8.
ביג דיל.

אז כן, מאזדה.
כי תיכף כבר לא ישארו אפשרויות אטמוספרי-פלנטרי אחרות. על ידני כבר לא מדברים.....

Juv
30-12-23, 10:38
רק בשביל הסגירה -
הזמנו סיאט אטקה חדשה.
מהניילונים.
בליסינג פרטי.
אז טורבו ו dsg , ושל יצרן שלא קיים יותר, אבל אחלה רכב עם כל הטיפולים עליהם. עוד שלוש שנים אני מחנה להם את הרכב במגרש ונעלם לשקיעה. בלי התעסקות ובלי עלויות נוספות.
חשבנו על זה ולנו העלות הנוספת שווה את זה ( במיוחד עם העלות של ביטוחים לשלושה נהגים צעירים/חדשים שיש בבית ושכבר כלולה בעסקה שעשינו).

asypeer
30-12-23, 10:48
תתחדשו! אני עם אטקה כחודשיים, מאוד מרוצים.
כמה העלות בליסינג פרטי?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Juv
30-12-23, 11:16
הכל חוץ מרישוי שנתי ודלק ב 3200 לחודש, לשלוש שנים.

-->