PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיקום אלטרנטור שטבע בשמן הגה

שלומי
26-04-06, 22:48
שלום לכולם ,

לאחר כ4 חודשים של חיים בצל טפטוף ממשאבת הגה הכח התפגר לי אלטרנטור(חדש).

אני רוצה לפתוח אותו ולשקם אותו .

המדובר באלטרנטור בוש לדיפנדר.

מה אני צפוי למצוא בפנים ?
יצא למישהוא לבצע ?
נאמר לי ע"י בעל מקצוע (שלא ראה את האלטרנטור) שלדעתו השמן גרם לפחמים לשינוי בתכונות והם חרצו את הקולקטור .

מה דעתכם ?

טיפים לפני הפרוק (חוץ מלצלם כל שלב) ?

תודה רבה ,

שלומי

חנן-ג'יפולוג
26-04-06, 22:52
ניחוש פרוע:

טבעות ההחלקה-הקולקטור מצופות בשכבה דקה אבל קשה של שרף משמן שרוף ולא מאפשרות מגע אל הפחמים. אם זה המצב, תשפשף בעדינות את השכבה הזו וזה יחזור לעצמו.

אגב, אלטרנטורים של אופנועים טבולים בתוך שמן המנוע, רק שלהם יש מגנטים קבועים אז הם לא נזקקים לפחמים.

שלומי
30-04-06, 00:00
טוב ,ביום שישי ניסיתי לפרק את האלטרנטור :

על הקולקטור יש פס שחור במקום של כל פחם -
זה נורמלי ?

יש טיפונת חופש בציר של הקולקטור זה נורמלי ?
הסיבוב של האלטרנטור לא חלק ואני לא מצליח לפתוח את הקייס - הוא נפרד לשני חלקים אבל משהוא מחזיק אותו , זה הפולי ? (לא היתה לי גישה לפטיש אויר בשביל לפתוח אותו - אני אנסה מחר.)

מה עוד חשוב לבדוק / להחליף ?

שלומי

שלומי
30-04-06, 09:30
ועוד באותו נושא - האם יש חלקים רגישים לספריי ניקוי קרבוטרטורים באלטרנטור / למסיר גריז ?

תודה,

שלומי

חנן-ג'יפולוג
30-04-06, 10:44
על הקולקטור יש פס שחור במקום של כל פחם -
זה נורמלי ?

למיטב זכרוני, לא.

ערן המסוקס
30-04-06, 11:06
ועוד באותו נושא - האם יש חלקים רגישים לספריי ניקוי קרבוטרטורים באלטרנטור / למסיר גריז ?

לא חושב שציפוי הלכה יאהב את החומרים החריפים האלה. אתה יכול לשטוף אותו במים חמים וסבון אם אתה רוצה.

יש טיפונת חופש בציר של הקולקטור זה נורמלי ?
הסיבוב של האלטרנטור לא חלק ואני לא מצליח לפתוח את הקייס - הוא נפרד לשני חלקים אבל משהוא מחזיק אותו , זה הפולי ? (לא היתה לי גישה לפטיש אויר בשביל לפתוח אותו - אני אנסה מחר.)

לא אמור להיות חופש רוחבי. בדוק אם המיסבים תקינים ללא חופשים.
אני לא מכיר ספציפית את האלטרנטור שלך, אבל לדעתי אחרי פתיחת הברגים שמחזיקים את 2 החצאים שלו יחד אתה צריך לחלוץ אותו עם קצת שכנוע, בזהירות לא לפגוע בגוף. אבל נתן למומחים ממני לאשש את הטענה.

שלומי
01-05-06, 00:52
בנוגע לציפוי הלכה -
היתה לי הרגשה שאני מריח לכה שרופה לפני שפירקתי את האלטרנטור מהרכב - מה תפקיד הלכה ?

חנן-ג'יפולוג
01-05-06, 00:56
החוטים שמרכיבים את האלקטרומגנט באלטרנטור לא מבודדים עם גומי כמו חוטי חשמל נורמליים אלא הם מצופים בלכה.

שלומי
01-05-06, 01:05
זה אומר שאם הרחתי שרוף = אין בידוד = אין אלטרנטור ?
מה המכניזם שגורם לכך ?

חנן-ג'יפולוג
01-05-06, 01:12
יכול להיות גם שהריח השרוף שהרחת הוא השמן שנשרף מהחום ששורר באלטרנטור, כמו שהצעתי בתגובה הראשונה שלי. בדוק התנגדות של סלילי האלטרנטור והשווה לנתונים שצריכים להיות. היה כדאי גם אם היית בודק אם בבדיקת מוליכות של הפחמים והרוטור ביחד, יש רציפות וקריאת התנגדות שמתאימה לנתונים. זה היה מבהיר לך אם יש/אין מגע בין הפחמים לקולקטור.

חימושניק
01-05-06, 07:21
במקרה שלך יש לבדוק את בידוד סלילי האלטרנטור במצעות מגר (Megger), היות ויש חשש לפגיעה בבידוד (ריח של לכה שרופה).

בכל מקרה הפרוצדורה של פו"ה ובדיקה מדוקדקת של האלטרנטור שלך מתואר בספר ההיינס הרלוונטי לרכבך. אם אין לך, שלך לי ה"פ עם פרטי הרכב, ואני אנסה להשיג לך את הספר המתאים בתצורה דיגיטלית.

בברכת הצלחה,

אלכס.

shachar
01-05-06, 09:53
אלכס

אתה מכיר ספר ספציפי ל 110 TD5 1999

חימושניק
01-05-06, 19:15
אלכס

אתה מכיר ספר ספציפי ל 110 TD5 1999

עדיין לא, אבל אני אחפש ואפרסם את תוצאות החיפוש בפורום לנד רובר.

שלומי
08-05-06, 00:49
סוף דבר -

פרקתי בעזרתו האדיבה של בעל מקצוע את הקייס של האלטרנטור ומסתבר שבגלל החופש הליבה שלו התכסחה על הקייס .

נראה לי שאני אנסה להחליף אותו אצל מי שמכר לי אותו ,הוא היה בן פחות משנה או לחילופין 4000 ק"מ :-x

מה שכן - יש לי יורש לאלטרנטור מה שאומר שיש לי ספייר לשמור ברכב - מה שיטת האחסון המומלצת ?

שלומי

-->