PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיסקברי 97 ב- 50,000 ש"ח ? פחות מויטרה ?

naish
26-04-06, 23:46
אולי זה כדאי ? כמה הוצאות טיפולים וקילקולים כבר יכולות להיות ?

הצפרדע
27-04-06, 00:09
שומר נפשו ירחק!

asafk
27-04-06, 00:17
ברוך, כמו שאתה בטח יודע, זו בדיוק התגובה ששייכת למקומות אחרים, לא לפורום ג'יפולוג.
לפי התגובה- כנראה היה לך בעבר דיסקברי- אז שתף אותנו בחוויות שגורמות לך לכתוב מה שכתבת. משפט סתום מסוג זה.... לא כאן.

אסף.

הצפרדע
27-04-06, 00:39
סליחה, וכמו שאומרים המשפטנים - בכל הכבוד הראוי :razz: ...

זה פורום לג'יפאים מתחילים, והבחור לא מכיר ולא יודע את מה שכמעט כל בר בי רב יודע על
הדיסקואים הישנים.

האם אתה לא יודע שהם בעייתיים, לא אמינים וגורמים לבעליהם לבלות ימים רבים במוסכים??

רק עכשיו מכר חבר מהצוות שלי דיסקו משנתון קרוב, לאחר שחדל לגמרי לצאת איתו לשטח בשל
אינספור התקלות שלו, ונשם לרווחה, לא לפני שנשבע שלעולם לא יתקרב לדבר הזה.

האם כשאתה מזהיר בחור שאין לו נסיון בג'יפים מפני נפילה לבור הזה של דיסקו ישן, מפני רכישה
שאח"כ תגרום לו לקלל את הרגע, צריך להביא כאן רשימת אסמכתות כמו בביהמ"ש?!?!?

לא ולא; ומי כמוך אמור לדעת שהצדק אכן איתי.

אין בדיעה הנ"ל קשר לשנתונים החדשים, אשר ככל שידוע לי השתפרה אמינותם להפליא, אבל לא על אלה שאל הבחור.

במחילה מכבודך, התגובה הזאת שייכת גם שייכת לכאן, ובעקר לפורום של המתחילים.

וחוץ מזה, אם יש לך ספק לגבי אמיתות ואמינות התגובה, בקש מחברך ארז נכפולגר לומר מה דעתו
בנושא, כפרופ' לנד רובר. אני לא מעלה על דעתי שאפילו הוא יאמר משהו אחר על אותם שנתונים מחורבנים.

הצפרדע
27-04-06, 01:00
נ.ב.

שים לב לנוסח השאלה - 50,000 ש", פחות מויטארה, האם כדאי??

ולמה אתה חושב שהמחיר המבוקש הוא כזה, שגורם לשואל להתפלא כל כך שהמחיר נמוך
יותר מרכב קטן כמו ויטארה??

וזה באמת אמור להפליא את מי שלא יודע במה מדובר...

אז התשובה היא - לא, ממש לא כדאי.

asafk
27-04-06, 01:00
ברוך יקירי, לא צריך שום אסמכתות כמו בבימ"ש....

מספיק אם היית כותב-

רק עכשיו מכר חבר מהצוות שלי דיסקו משנתון קרוב, לאחר שחדל לגמרי לצאת איתו לשטח בשל אינספור התקלות שלו, ונשם לרווחה, לא לפני שנשבע שלעולם לא יתקרב לדבר הזה.

זה הרבה יותר ברור, ונכון.

וכן, גם אני חושב שדיסקו מהשנתונים הללו עשוי להיות מחלה ממארת. יש כאלה עם בעיות שלא נגמרות. אבל יש גם כאלה טובים יחסית- זה קשור בעיקר לתחזוקה טובה, יותר מלכל דבר אחר. ואם מוצאים אחד כזה- החיים לא כל כך רעים, ויש כאן מספר חברים שמחזיקים דיסקברים מהשנתונים הללו שיעידו על כך.
ללא ספק- הם פחות אמינים מכלים אחרים מאותם שנתונים. ללא ספק (וזה יותר חשוב) בעלי דיסקברי חולים במחלה שגורמת להם לעשות כל טעות אפשרית בתחזוקה של הרכב שלהם- הרכב לא זוועתי כמו שבעליו, בעצת בר סמכא ש"מלמד את המכונאים בSAS" או משהו כזה, מתעקש להחליף מנוע כל פעם שצריך לכוון שסתומים (דוגמה מטאפורית, כמובן).
יש אנשים שעבורם מחיר הקניה הנמוך מצדיק מחיר אחזקה מעט גבוה יותר (למרות שאם נפלת על רכב "רע" מדובר על הרבה יותר).

אסף.

נמרוד
27-04-06, 09:59
ברוך, התגובה הראשונה שלך בעייתית דווקא בפורום מתחילים... שלא מכירים את הנפשות באתר.

אתה נכנס לפורום חדש, זר, בנושא שאתה לא מבין בכלום, שואל שאלה לגיטימית לגמרי ומסקרנת - ואז קופצת עליך צפרדע וצועקת באותיות גדולות "שומר נפשו ירחק"? מה אתה מבין מזה?

לעניין - אסף וברוך אומרים את אותו דבר, מי בצורה בוטא ומי באנדרסטייטמנט אנגלי - ואני אגיד שוב -

אין ארוחות חינם.

אם רכב גדול, מפואר, עם מנוע V8, גיר אוטומטי, שני סרנים חיים, מצויים בשטח ונוח בכביש, כמו הדיסקברי - נמכר בשוק החופשי במחיר נמוך יותר מרכב קטן, פשוט, עם מנוע 1600 סמ"ק - יש סיבה. ואת הסיבה כתבו לך. מה שלא תשלם בקנייה, תשלם אחר כך.

עובדה - אחד החברים הבכירים כאן מכר לפני חודשים ספורים דיסקברי בנזין 97 במצב טוב ב66 אלף. אם מציעים לך רכב כזה ב50 אלף - זה מתחת למכיר השוק. תבדוק טוב-טוב למה.

asafk
27-04-06, 10:48
יתרה מזאת, ויטרע, עם כל הדאווין של רכב 4X4, הוא רק 1600, ולכן העלויות הקבועות שלו (ביטוחים, טסט) הן כמו של רכב פרטי. דיסקברי, או כל אחד מהגיפים הגדולים הם או בעלי מנוע בנזין גדול, או דיזל-מסחרי. המשמעות היא הוצאות קבועות גדולות בהרבה. לדוגמה- על 4X4 דיזל תשלם בסביבות ה3000 שקל טסט, פי 3 מעל ויטרע. לא כל אחד יכול להרשות את זה לעצמו.

אסף.

gooja
27-04-06, 17:31
אני יכול להגיד, כבעליו של דיסקו 97, שקצת הגזימו עם הסיפור.
הכל שאלה של בעל הרכב. הרכב שלי מתוחזק בקנאות, וזה עולה טיפה יותר, וזאת
כדי לשמור על מתח אמינות זהה לאחרים ללא השקעה. (טיפולים מוקדמים מהוראות היצרן,
החלפת צינורות מים רק כי הם נראים יבשים ולא לחכות להתפרצות)
אבל, המרחב, האיכות, הנוחות והיכולת בשטח, עושים לי את זה

הבעלים של קינג (וסליחה על ההשוואה) ישלם בביטוח ובירידת הערך, יותר מעלויות התיקון של הדיסקו, וזה בדוק

חבר מאוד טוב שלי, "אכל אותה" עם גאלופר, והוציא עליו בחצי שנה 17,000 ש" תיקונים. אז מה, כל היונדאי הם דרעק ?

יש בדברים משהו, אבל קצת יצאו מפרופורציה

אפי

asafk
27-04-06, 19:08
הנה, הדיסקו של אפי הוא דוגמה טובה לרכב מטופל היטב, שלא עולה מעבר לתחזוקה מונעת. לא נתקע בשטח (טפו טפו טפו), לא "מפיל" עליו צרות כלכליות לא צפויות וכו'. עדיין, הוא דורש הוצאה גדולה יותר מאשר ויטרע... אם גם היא מטופלת היטב. אתה יכול באותה מידה ליפול על ויטרע גרוטאה (ויש המון כאלה- היסטוריה של בעלים תפרנים למחצה)...

אסף.

gooja
28-04-06, 09:11
שתי הערות
1הדיסקו לא מדבר לקהל של הויטארה. הם לא ממש שתי חלופות דומות. זה כמו שאתה תגיד, שאתה מתלבט בין דיפנדר לב.מ.וו. זד 3, כי המחיר דומה.

2 גם דיסקו, מטופל ושמור, מושקע ומתוחזק, לא יניב יותר מאשר 10,000 מתחת למחירון, לצערי. וזה ביטוי ל"נורמה", שהיא רכבים שבעליהם התייאשו וחיפפו, והרכב אכל אותם ואת כיסם.

נ.ב.
אסף, הטלפון שלך נכנס אצלי לחיוג המהיר, לצורך חילוץ בשבת. תתכונן, יש לך חילוץ בצפון.

naish
29-04-06, 13:42
תודה לכולם
אני מבין שיש סיכון בקנית דיסקברי
נראה לי שאני בכל זאת אלך על ויטרה או "ויטרע" כפי שאתם קוראים לה (לא ברור למה)

asafk
29-04-06, 14:22
סיכון יש בקניית כל רכב. צריך לבדוק טוב טוב, ודיסקברי צריך לבדוק שבעתיים.
אבל- כל ג'יפ גדול יעלה לך (בהוצאות הקבועות + דלק) יותר מג'יפון. זה לא סיכון- זה ידוע מראש. מצד שני- יותר מרווח, יותר עביר, יותר נוח... יש מי שרוצה ומוכן לשלם על זה.

אסף.

מאיר רוטברג
30-04-06, 14:49
אני יכול להגיד, כבעליו של דיסקו 97, שקצת הגזימו עם הסיפור.

הכל שאלה של בעל הרכב. הרכב שלי מתוחזק בקנאות, וזה עולה טיפה יותר, וזאת
כדי לשמור על מתח אמינות זהה לאחרים ללא השקעה. (טיפולים מוקדמים מהוראות היצרן,
החלפת צינורות מים רק כי הם נראים יבשים ולא לחכות להתפרצות)
אבל, המרחב, האיכות, הנוחות והיכולת בשטח, עושים לי את זה

הבעלים של קינג (וסליחה על ההשוואה) ישלם בביטוח ובירידת הערך, יותר מעלויות התיקון של הדיסקו, וזה בדוק

חבר מאוד טוב שלי, "אכל אותה" עם גאלופר, והוציא עליו בחצי שנה 17,000 ש" תיקונים. אז מה, כל היונדאי הם דרעק ?

יש בדברים משהו, אבל קצת יצאו מפרופורציה

אפי

המממ
כבעליו של 2 דיסקואים אומר לך כי אפי הינו בר מזל ואני מאחל לו שמזלו לא ישתנה,
(מצד שני זה הזמן למכור לפני הצרות ,טפווווו)
זה בממוצע בור ללא תחתית וטב יהיה אם תשקול לקנות ויטרה מבית טוב

sherifon
01-05-06, 12:35
לעניות דעתי ולא מתוך ניסיון עם דיסקוטקים למיניהם...
אני חושב שאם הבחור ירד ל 50 אז הדרך משם ל 40 קצרה ואני לא מגזים -אני אומר קצרה וזה לא מתוך עניות דעת אלא מתוך ניסיון - שעליו לא ניתן להתווכח !
הכל עניין של יכולת מסחר וכושר שכנוע ....
ואם נחזור לעניין הטכני של הקלקולים .. אתה נשאר עם כרכרה בריטית מלהיבה ועם המון טולרנס להשקעה וישור קו שבמקרה הגרוע ביותר (מנוע + גיר\טרנספר) מגרד את המחירון מלמטה ....

וויטרה זה טוב ולא רע אבל יכולה להיות צרה להא יותר קטנה מהדיסקו !!!
לכן כל מקרה לגופו ...
עומק הבור בויטרה יכול להשתוות לעומק הבור בדיסקו -הכל עניין של מי מטפל בך ומה קנית ושוב - יכולת המיקוח שלך .....
במיוחד למתחילים .

yogibear
04-05-06, 18:22
שמתי לב שבהרבה מקרים הדיסקו נקטל, אך מה לגבי הדיפנדר ? האם גם הוא יצור בעייתי ?
(הכוונה לאמינות וחוסן מכלולים בלבד, ואינני מדבר על צורת נהיגה או מיקום כיסא נהג ;) )

asafk
04-05-06, 19:09
הדיפנדר עולה יותר מדיסקברי- ולא בכדי. למרות שהמכללים הגדולים דומים עד זהים- הדיפנדר משמעותית יותר מוצלח. תוסיף לזה את העובדה שבדיפנדר יש פחות מערכות בעייתיות (כל מיני דברים חשמליים) ויש לך רכב יותר אמין.

אסף.

-->