PDA

צפייה בגרסה מלאה : חצי יום קל במכתש רמון

erez12345
19-02-24, 22:11
שלום רב,

מתכנן חצי יום קל במכתש. גרנד ויטארה קצר מוגבה ממוגן.

נוסע לבד לכן מבקש לצמצם למינימום אתגרים (יש ספק אין ספק).

אשמח למבט על המסלול המצורף - רוצה לוודא שהוא בעיקרו שבילים.

https://off-road.io/track/6645869138411520

עוד רציתי לשאול

1. ממדרשת שדה בוקר לעין עקב (סרפנטינות, אדום כחול) - נראה מסלול ללא אתגרים. האמנם?

2. דרך הפסלים ממצפה רמון - חלקה על המפה בדרך למעלה/ מורד נוח מסומן כשטח אש - האמנם?

3. מעלה נוח - חפשתי הרבה בפורום רואה לכאן ולכאן. האם מורכב לרדת אותו ולהמנע או שהוא שוטח לאחרונה והירידה בו אינה מורכבת? (גם "הדגלים" בתוך אופרואד סותרים...)

המון תודה כרגיל

geva dover
20-02-24, 05:48
אני הייתי ממליץ לך להתחיל במצפה, לנסוע על המכתש לכיוון מעלה נוח יורד את המעלה ונוסע עד פארק צבעי הרמון.
משוטט שם קצת ואם יש זמן אז ממשיך לתוך נחל גוונים.
מעלה נוח לא אמור להיות קשה או מסוכן במיוחד לא בירידה.

Sent from my SM-G988B using Tapatalk

אמוץ נ.
20-02-24, 07:18
לגבי סרפנטינות-עין עקב, אין אתגרים.
לגבי המכתש, נוסף למה שגבע אמר, גם בנחל ארדון יפה, יש צורות גיאולוגיות מיוחדות ויש כמה עצים נחמדים לעצירה.
שים לב שאתה עושה הלוך וחזור על השחור, אל תמשיך באדום בשום כיוון (מעלה דקלים ימינה, מדרגת נקרות שמאלה).

Sent from my iPhone using Tapatalk

ד ו ר ו ן
20-02-24, 07:59
שלום רב,

מתכנן חצי יום קל במכתש. גרנד ויטארה קצר מוגבה ממוגן.

איזה גרנד ויטארה?..

האחרונים שונים מאד מאבותיהם בהקשר להמלצות מסלול.

דרור ברלי
20-02-24, 14:11
שום בעיה בציר מצוק המכתש ובהגעה למעלה נוח.
יש פה ושם כמה קטעי טרשים ומדרגות נקודתיים בקטע שבין מעלה מחמל למעלה נוח. לכולם יש מעקפים צמודים וגם המכשולים עצמם לא מהסוג שיעצרו גרנד ויטארה וגם סובארו סטנדרטית תתמודד איתם בכבוד בנהיגה זהירה. הבעיה אינה עבירות אלא סיכון לקריעת צמיגי חתך נמוך או לגירודים בגחון פה ושם.

מעלה נוח כרגע משוטח, קל ובהתאם לשמו - נוח, בוודאי בירידה.
אם כי כבר אפשר לזהות שתי מדרגות שמתחילות להרים ראש. זה רק בשלב ההתחלה, אבל אנחנו יודעים לאן זה יגיע....
בואו ונדבר על זה בחורף הבא או בזה שאחריו - כנראה שיהיה על מה לדבר.

erez12345
20-02-24, 21:39
תודה רבה. גראנד ויטרה קצר 2010.

אם זה המצב המסלול הכי אטרקטיבי נראה דרך הפסלים ירידה במעלה נוח וסיבוב במכתש/ ארדון ללא מעלה דקלים/ נקרות.

שוב תודה.

erezgur
20-02-24, 21:47
תוסיף לקינוח את השביל הכחול בתוך המכתש, מכביש 40 מול נחל גוונים, העולה להר גוונים - תצפיות יפות, נקודות מעניינות בגיא זוחלים, דרך מעניינת ומסלול קצר...

נכתב מהנייד

אמוץ נ.
20-02-24, 23:44
אם אתה כבר בדרך לאן שארז שלח אותך, תגיע דרך השביל הירוק בין חניון לילה נחל גוונים וכביש 40.
זאת אמנם דרך יחסית כבושה לפרייבטים אבל יפהפיה לדעתי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

erez12345
21-02-24, 22:42
תודה רבה. מעריך מאוד

erez12345
24-02-24, 19:26
ברמת רשמים לקוראים שאולי יעזרו בשרשור - הדרך ממצפה רמון למעלה נוח - בתחושה הסובייקטיבית שלי - היה טוב לסוע פעם ראשונה עם מישהו שעבר שם ויתן בטחון. עניין של ניסיון כנראה.

הדרך די טרשית, נסיעה בנחלים, מדרגות ומעלות קטנים ולוקחת זמן. הקושי גם גובר ככל שמתקרבים לסוף ("כבר לא נסתובב פה.... "). שום דבר שעצר או תקע אבל יש משהו בדרך הזו מבחינתי כנהג די מתחיל שהיא לא נסיעה טריוויאלית לבד. לרדת במעלה נוח החלק הקל יותר במסלול.

המסלולים בשרשור יפיפים.

שוב תודה לכולם היה מצוין.

אמוץ נ.
02-03-24, 20:26
שמח שנהנית.
המסקנה לצאת עם עוד מישהו היא נכונה, לאו דווקא מהסיבה של היכרות עם המסלול, אלא שיותר קל ובטיחותי להתמודד יחד עם מסלול לא מוכר (וגם מוכר).
אני לא אומר שאני לא יוצא לבד…
האמת שאת המסלול הזה אני חושב שגם עשיתי לבד פעם מזמן עם הסמוראי, כשהגיל שלי התחיל בספרה 2 והשיער לא היה כל-כך אפור [emoji2]

-->