PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב שטח משפחתי + יומיומי עד 120K

liosa
25-02-24, 17:58
שלום,
אשמח לעצתכם הטובה לגבי רכב הכביש- שטח הראשון שלנו. מטה מצויות תשובותיי לשאלון.
1. תקציב: 100-120 אש"ח עלות רכישה. אני יכול לעמוד בעוד עלות מיגון של כמה אלפי ש"ח וכן ביטוח ותחזוקה שוטפת וכן הוצאה חד פעמית גדולה. עם זאת, אני מצפה שרכב שאוציא עליו 120 אש"ח לא ידרוש יישור קו משמעותי.
2. קיבולת - אנחנו משפחה של 5 (שני מבוגרים ושני ילדים בגילאי 6, 4 ו-2). אנחנו לא צפויים לישון יותר מלילה אחד (גג שניים) בשטח.
3. נסועה שנתית - 6,000 ק"מ בשנה, לא כולל טיולים. הרכב יהיה הרכב היומיומי שלי, ואנחנו שואפים לטייל פעם בארבע עד שישה שבועות.
התחזוקה תתבצע בעיקר במוסכים.
4. אופי השימוש - אין כוונה לטחון מדרגות סלעים אלא לקחת את המשפחה לראות קצת טבע ולטבול במעיינות. השאיפה היא לעשות מסלולים שהם מעבר לשבילי קק"ל.
5. העדפות ותנאי סף - א. מעדיף אוטומטי, אבל יש רשיון לידני אם זה משנה מאוד את התמונה. ב. העדפה קלה למנוע בנזין כי רגיל למנוע כזה, והבנתי שמנוע דיזל עשוי להיות רועש ורועד יותר. ג. תצורה - מרכב ג'יפ/SUV אין בעיה שיהיה ארוך. ד. גיל הרכב - שנתון 2010 ומעלה.
6. אני נוטה לגרנד צ'ירוקי 2014-WK2 2012, רמת אבזור לימיטד בגלל האבזור בכוונה שאם בולמי האוויר יעשו את שלהם לשדרג אותם בהמשך (לפי מה שהבנתי הרדאר הבעייתי לא קיים בשנים האלה).
אופציה נוספת שאני חושב עליה היא פג'רו שנת 2012-2013 רמת אבזור desert בעקבות חוות דעת שקראתי לגבי הגג הנפתח.

לפי מה שאני מבין עלות התחזוקה בגרנד צ'רוקי תהיה זולה יותר, עם זאת הפג'רו נותן עוד 2 מושבים שיכולים להיות נחמדים מדי פעם.

אשמח לשמוע חוות דעת האם אני בכיוון ומה מהשניים יותר יתאים להרכב שלנו.

תודה,
ליאור

guyo
25-02-24, 18:07
עיקר הבעיות החוויתי עם הפאג'רו נבעו ממערכת הפליטה המודרנית....
אם זה הכיוון, כדאי לבדוק שבוצע ניקוי סעפת ע''פ הוראות היצרן ולהקפיד לתת לאוטו לנקות את עצמו בנסיעות ארוכות במהירות שיוט.
אולי יהיו כאלה שימליצו לך לבצע פעולות של ביטול רכיבים כאלה ואחרים שימנעו ממך תקלות וסתימות כאלה בעתיד.
מעבר לזה לא היו לי תקלות משמעותיות שחרגו מבלאי סביר- משולשים, תושבות מנוע וגיר.
אם אתה לא מתכנן לבצע זחילות סלעים אינטנסביות, הפאג'רו נותן תמורה טובה מאוד בכביש ובשטח, הוא מרווח, יחסית שקט (בטח בבנזין) וידע להתמודד עם 95% ממסלולי ארצנו. רק תמצא אחד מטופל ומתוחזק.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

erezgur
25-02-24, 18:33
שלום וברוך הבא לפורום,

אני לא בטוח שההנחה שלך לגבי איזה רכב יהיה חסכוני יותר בתחזוקה היא נכונה, אבל אין לי ניסיון אישי אם אף אחד מהרכבים הללו.
בכל מקרה, אם אני מבין, הדרישות שלך לגבי עבירות הרכב מאד צנועות וייתכן שתוכל להרחיב יותר את ההיצע עם רכבים רכים יותר.

liosa
25-02-24, 22:26
אשמח לשמוע על עוד רכבים שיכולים להתאים כמובן.
בתור התחלה ללא ספק רמת העבירות תהיה די קטנה על הרכבים שציינתי, עם זאת הייתי רוצה שיהיה פוטנציאל לעלות בקושי בלי להחליף רכב.

ש01
25-02-24, 22:58
בתור בעלים בעבר של גראנד שירוקי 2012 (ועכשיו 2019), האוטו עונה במדוייק לצרכים והרצונות שלך, ויותר.

יהיה יותר חזק ונוח מהפג'רו.
יש לא מעט מוסכים מצויינים, שוק רכב וגדול של חלקי חילוף כולל חליפיים/מפירוק.

שים לב שרבים הגיעו מיבוא אישי, שם אתה עלול למצוא רכב ללא הילוך כוח ואפילו ללא 4X4...
שים לב למידת הצמיגים, השתדל לא לקחת עם ג'אנט "20.
במודל 2014 האוטו עבר כמה שינויים.
העיקריים - עברו לגיר 8 הילוכים במקום 5 - מה שעשה את האוטו מעט יותר נמרץ ומעט יותר חסכוני.
וביטלו את האפשרות (הנפלאה) לפתוח בדלת האחורית את חלון בלבד.

בהצלחה.

שולץ האיום
26-02-24, 06:22
היי
רכב אמריקאי באופן כללי פחות אמין מיפני, ומדובר בבחירה הרפתקנית יותר. (סורק תקלות יש לך 😀)
כמובן שיש יוצאים מהכלל אבל אני מדבר על הכלל.
הכותב בעל רכב אמריקאי….
מצד שני האמריקאים כיפים הרבה יותר מהיפנים האפרוריים.

ההנחה שלך שרכב ב 120 לא צריך יישור קו היא לא נכונה.
אלו רכבים שנקנו ב 300~400.
גם פה, יש יוצא מהכלל כמובן, וזה מאוד תלוי בבעלים.

raanan
26-02-24, 09:59
צריך סבלנות בחיפוש, פאג'רו בנזין (3.8) יכול להתאים מאד להגדרות שציינת.
בהצלחה

רענן

ש01
26-02-24, 10:14
להבנתי, לפחות במקרה של גראנד שירוקי אתה יכול לעלות במודל.

אתמול חבר ביקש להתייעץ איתי על רכישת לרדו 2016 עם 180000 ק"מ ב-120000 ש"ח.
הרכב היה רכבו האישי של בעלי חברה קטנה (רשום כפרטי), מוסב לגז, לא מוגבה ולא נסע בשטח.

שולץ האיום
26-02-24, 16:59
צריך סבלנות בחיפוש, פאג'רו בנזין (3.8) יכול להתאים מאד להגדרות שציינת.
בהצלחה

רענן

הבנזינים נדירים יותר, וכך גם החלקי חילוף.
אין הרבה בפירוקיות…ובאופן כללי, לא כולם מחזיקים חלפים שלהם.

מעבר לזה, בנזין לא מחזיק 300-500 אלף קמ כמו הדיזל, הם הולכים לפני, גם אלה שטופלו טוב 🤷
זה קצת להכניס ראש בריא ל….

אבל, הם חזקים יותר ושקטים יותר.
אני לא ממליץ.

guyo
26-02-24, 17:03
אני רק אשים את זה כאן- דיסקו 4.
לדעתי (בקיאים ממני יגידו) בעיית המנוע של הדור הקודם נפתרה.
נכנס בתקציב, רכב משפחתי נהדר לכביש ובעל יכולות מצויינות בשטח. גדול ומרווח, ובמוגע לחסרונות, יגידו המקטרגים.

איל מ
26-02-24, 17:08
אני רק אשים את זה כאן- דיסקו 4.
לדעתי (בקיאים ממני יגידו) בעיית המנוע של הדור הקודם נפתרה.
נכנס בתקציב, רכב משפחתי נהדר לכביש ובעל יכולות מצויינות בשטח. גדול ומרווח, ובמוגע לחסרונות, יגידו המקטרגים.

נפתרו חלק מהבעיות של המנוע לאורך השנים.
ועדיין הם מתאבדים לפעמים.
כשלעצמו, לא דיל ברייקראם יודעים מה לחפש,
אבל יש עוד בעיות.

guyo
26-02-24, 20:58
נפתרו חלק מהבעיות של המנוע לאורך השנים.
ועדיין הם מתאבדים לפעמים.
כשלעצמו, לא דיל ברייקראם יודעים מה לחפש,
אבל יש עוד בעיות.מנוע או בכללי לרכב? (אח שלי עומד לקנות ככ''ה דיסקו 4 בנזין בקנדה הרחוקה...)

raanan
26-02-24, 23:35
הבנזינים נדירים יותר, וכך גם החלקי חילוף.
אין הרבה בפירוקיות…ובאופן כללי, לא כולם מחזיקים חלפים שלהם.

מעבר לזה, בנזין לא מחזיק 300-500 אלף קמ כמו הדיזל, הם הולכים לפני, גם אלה שטופלו טוב 🤷
זה קצת להכניס ראש בריא ל….

אבל, הם חזקים יותר ושקטים יותר.
אני לא ממליץ.
עם נסועה של 6000 קמ' (מה שהוא מציין) ואפילו 10000 קמ',
לא חושב שיש הגיון בדיזל.
גם ה 300 אלף קמ' יגיעו לאחר שנים רבות.

רענן

-->