PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעבר מג'ימני לדיסקו 2\1

halevi
05-04-24, 21:54
שלום לכולם
לאחר שנים ארוכות עם ג'ימני נעול כפול מוגבה ומלוקק, עלה האילוץ להגדיל לרכב גדול יותר:D (בתהליך להפרד ממנו ולמכור)

אחרי התייעצויות וקריאה של חלק נכבד מהפורום, האופציה הסבירה ביותר(רוצה לשמור על 2 סרנים חיים) מבחינה כלכלית היא ד2\ד1. עם נטייה לד2.

התקציב הכולל יהיה באזור ה 70 אש"ח-לפי מה שקראתי המחיר יספיק לרכישה של דיסקו יחסית סביר + יישור קו מקיף ואקסטרות בצד ליום שבו הוא יחליט לשתות אותי.

השאלה שלי היא כזו : כמה הסכומים שרשומים פה בשרשורים מסוימים (10-15K בשנה לתחזוקה) הם משהו גורף? או שמדובר על לימונים ואנשים שנפלו על רכב מוזנח?

אני מגיע מרכב אמין שלאחר יישור קו גדול בו הדברים נרגעים ;)

תודה לעונים מנסיונם האישי

איל מ
05-04-24, 22:04
יהיו שנים שהתחזוקה תהיה רק טיפולים שוטפים.
יהיו שנים של תיקונים.
ועדיין, התחזוקה שלו תהיה זולה משל יפני מקביל. ולו רק בגלל מחירי החלפים.

אם אתה קונה רכב מוגבה ומשופר, וגם מתכנן לטייל בהתאם, אז אלו הסכומים ואף יותר.

ברוך הבא לליגה של הגדולים.

יואב פולס
06-04-24, 08:48
דעתי מעט שונה משלך.

לא תהיה אף שנה של טיפולים שוטפים.
גם לא חצי שנה של טיפולים שוטפים.
יהיו כל הזמן תיקונים, וכשאתה חושב שסיימת או שמפתיע אותך חלק שלא ידעת שקיים, או שמתחיל הסבב מחדש.
התחזוקה תהיה משמעותית יותר יקרה משל יפני מקביל. בפער.

אחזקה זולה אפשרית רק אם עושים הכל לבד בבית, אבל הכל כולל הכל, ובכזה מקרה גם אחזקה של רכבי שטח אחרים תהיה זולה משמעותית.

מישהו שעובר מג'ימני עלול להיות מופתע מאוד מעלויות האחזקה של דיסקברי 1 או 2.

מוטי ג.
06-04-24, 09:49
אתה מוזמן לקרוא פה
https://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/117837-%D7%97%D7%95%D7%95%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%90%D7%97%D7%A8-%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%A9%D7%AA-%D7%93%D7%99%D7%A1%D7%A7%D7%91%D7%A8%D7% 99-98

כל מה שעבר עלינו לטוב ולרע ב 3וחצי שנים עם דיסקו 1.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

איל מ
06-04-24, 11:35
בטלו

Raccoon
06-04-24, 12:01
דעתי מעט שונה משלך.

לא תהיה אף שנה של טיפולים שוטפים.
גם לא חצי שנה של טיפולים שוטפים.
יהיו כל הזמן תיקונים, וכשאתה חושב שסיימת או שמפתיע אותך חלק שלא ידעת שקיים, או שמתחיל הסבב מחדש.
התחזוקה תהיה משמעותית יותר יקרה משל יפני מקביל. בפער.

נראה לי שזה תלוי דגם ואקזמפלר. היו לי יפנים ויש לי דיסקו 1, הפער לטובת הדיסקו 1. אני חושב שבסוף כשהטכנולוגיה דומה גם מחיר החלפים דומה.
לעניין פות"ש חשוב לשים לב שאין הרבה משותף בין דיסקו 1 לדיסקו 2. הדיסקו 2 צנוע משוכלל יותר, מתלים שונים, סרנים שונים, גיר שונה... הם נראים קצת גורמים מבחוץ אבל אפילו חלקי הבודי שונים...

Sent from my Pixel 7 using Tapatalk

ALONSOF
06-04-24, 14:25
כאחד שמחזיק דיסקו בנזין 18פלוס שנים ברציפות אני יכול לומר די בפשטות כמה דברים.
1.אם אתה אחד שלא נבהל בקלות ולא פונה למוסך על כל שטות...
2.אם אתה אחד שעושה דברים לבד ולא פוחד להתעסק עם דברים שאתה עוד לא יודע איך...
3.אם אתה יכול לחיות עם מכונה שמפתיעה אותך כל יום מחדש...

הדיסקו סובל בעיקר מתקלות חשמל,תפתור אותן ותקבל רכב זול מאוד מאוד לאחזקה עם יכולות מטורפות.
כל האמור לעיל נכתב מנסיון אישי על הדיסקו 1 בנזין ולא אני לא מוכר את שלי

ALONSOF
06-04-24, 14:45
בתשובה לשאלה שלך,הרכב שלי משמש בעיקר לטיולים כ5000 ק"מ בשנה ועלויות האחזקה לא עולות על 2000 שח בשנה כולל טיפולים.
כמובן שאת הכול אני עושה לבד ואני לא מכונאי

ד ו ר ו ן
06-04-24, 16:04
טיילתי במשך שנים לא מעטות עם מספר חברים בעלי דיסקו 1-2.
עוד מהשנים שהם היו ״טריים״.

כולם אהבו את הרכב למרות השגעונות הבלתי נגמרים שלהם.
״בכל רגע נתון יש מה לעשות״
כולם החזיקו מספר שנים לא מבוטל, ולא ויתרו בקלות.
מכרו בסוף, כשמפלס השגעונות עבר את סף סבלנות הגיל שלהם.

איל מ
06-04-24, 17:49
בכל רכב בכל זמן נתון יש מה לעשות. השאלה היא האם צריך.
וגם, לפותש.
קרא בעיון מבין התגובות מי באמת מחזיק או החזיק רכב כזה, ומי "התרשם ממה שהיה לחברים".

סה"כ זהו רכב פשוט חסון וקל וזול לתחזוקה (גם עצמית).
התקלות שיצרו לו את המוניטין מזמן כבר ידועות. טיפול בחלפים מקוריים, אגב, הוא אחד הדברים שיש להתעקש עליהם.
ועדיין.
זה לא ג'ימני,
וזה לא אוטו חדש.
זה suv בגודל מלא בן 20 במקרה הכי אופטימי. תתאם ציפיות. כן, יהיו שנים בהן תגיע ל10 ומעלה בהוצאות.

ד ו ר ו ן
06-04-24, 20:01
קרא בעיון מבין התגובות מי באמת מחזיק או החזיק רכב כזה, ומי "התרשם ממה שהיה לחברים".
.
כשאתה שותף קרוב לתקיעות ולטרוניות, במשך שנים, זו שותפות גורל שלא בחרת בעצמך.
כשזה נמשך שנים עם כמה חברים זו פרספקטיבה רחבה..אתה בסוף בעצמך מבקש מהם להחליף.

Saar
07-04-24, 05:35
אמנם לא ג'ימני, אבל מחזיק במקביל ויטרה 98 ארוכה ודיסקו 1 גם הוא 98.
מטפל לבד בשניהם.
החלקים של הויטרה פחות זמינים ויקרים יחסית לדיסקו.
הדיסקו שלי משמש לטיולים בעיקר והעלויות ממש לא מתקרבות למספרים שכתבת.
בהצלחה,
סער

שגיא S
07-04-24, 09:19
היי,
אני עצמי הייתי בעלים של סוזוקי סמוראי וג'ימני במשך 10 שנים, ובשנתיים האחרונות מחזיק דיסקברי 2.
כל הרכבים שלי היו נעולים כפול + יחסים + צמיגים גדולים, וככה גם בניתי את הדיסקו 2 שלי. אז אני בא מאותו רקע כמוך.

איתי בקבוצה יש עוד שני חברים טובים - אחד עבר מג'ימני לדיסקו 1, ואחד עבר מסמוראי לדיסקו 2.

לי יש שרשור פה בפורום REDEARS RIDES שמתאר את כל העלויות אחזקה שלי בדיסקברי שלי...זה כולל הכל.
אני נוסע עם הרכב 60 קמ כל יום + טיולים בכל רמה (גם שבילים של משפחות עם ילדים קטנים מאוד וגם חוצה ישראל וגם עבירות)

יש חסרונות לדיסקברי 2 - הוא גדול (גם יתרון), הוא כבד, הוא דיזל מטרטר, והוא ישן. הרכב הכי חדש בן 20.

מבחינת עלויות טיפולים ושוטף - עלויות שוטפות לא בהרבה יותר יקרות.
השאלה היא מה תצטרך מעבר לשוטף, וזה מאוד משתנה. אצלי בנתיים הדיסקו מגלה אמינות טובה שאני מרוצה ממנה מאוד.
והחבר שלי שהחליף את הסמוראי שלו לדיסקברי 2, קנה אחד ממש סטנדרטי וממש שמור - והאוטו נוסע מדהים, הרבה יותר טוב מהמשופר והכבד שלי.

אצלי כל ההוצאות בשנתיים האחרונות שקשורות בקשר ישיר לתיקון תקלות + יישור קו + תחזוקה שוטפת = 14 אלף שקל בשנתיים
יש עוד 12 אלף שקל שהוצאתי על טסטים (+תיקונים קטנים שקשורים לטסט) ועל ביטוחים.

מנגד - הוצאתי בערך 14 אלף שקל עם שדרוגים שונים ומשונים, אפשר להגיד שחלקם היו על תקן תחזוקת מנע (מערכת בלימה משודרגת, פגוש לכננת, דריישאפטים מחוזקים, קומפרסורים לנעילות וניפוח צמיגים, בולמים ארוכים וכל מניי חלקים לשיפור מהלכי מתלה) ועוד כמה אלפים טובים על שדרוג חשמל (מצבר משני ליתיום, מערכת טעינה, מקרר וכו')

זה לא אומר שלא תהיה שנה שבה יהיה לי תיקון של 7000-8000 שקל באירוע אחד (קרה גם בג'ימני משהו כזה).

מבחינת רכב - בשבילי (!) זה רכב הרבה הרבה הרבה יותר טוב ונעים לנסיעות ארוכות, כביש, ומשפחתיות מהסוזוקי.

halevi
07-04-24, 17:15
נראה לי שזה תלוי דגם ואקזמפלר. היו לי יפנים ויש לי דיסקו 1, הפער לטובת הדיסקו 1. אני חושב שבסוף כשהטכנולוגיה דומה גם מחיר החלפים דומה.
לעניין פות"ש חשוב לשים לב שאין הרבה משותף בין דיסקו 1 לדיסקו 2. הדיסקו 2 צנוע משוכלל יותר, מתלים שונים, סרנים שונים, גיר שונה... הם נראים קצת גורמים מבחוץ אבל אפילו חלקי הבודי שונים...

Sent from my Pixel 7 using Tapatalk

עוד אחד מהלבטים בנוגע לדיסקו 1 או 2.
ועדיין מתלבט - כמובן שאם יש לכם מידע מנסיונכם ועדיפויות אשמח שתשתפו.
סה"כ המחירים מאוד מפתים בדיסקו 1 ומנוע TDI 300 מפתה גם.
אבל ד2 חדש יותר בסוף והמכלולים גם "חדשים" יותר. למרות שבסוף נראה שזו נבלה וזו טרפה..
תודה לעונים

סולי
07-04-24, 17:52
נראה לי, כצופה מהצד, לא כבעלים..
שעיקר השדרוג הוא הנפח אחסון הגדול יותר ופחות מגביל.

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

Saar
07-04-24, 18:26
עוד אחד מהלבטים בנוגע לדיסקו 1 או 2.
ועדיין מתלבט - כמובן שאם יש לכם מידע מנסיונכם ועדיפויות אשמח שתשתפו.
סה"כ המחירים מאוד מפתים בדיסקו 1 ומנוע TDI 300 מפתה גם.
אבל ד2 חדש יותר בסוף והמכלולים גם "חדשים" יותר. למרות שבסוף נראה שזו נבלה וזו טרפה..
תודה לעונים

כמו שכתבת, זו נבלה וזו טריפה :)
לכל אחד מהשניים יש יתרונות וחסרונות.
רוב היתרונות של ה 2 כרוכים ביותר תחכום וחשמל (אבל לא רק, גם הסרנים שלו חזקים יותר)
לעניות דעתי, אם עיקר הנסיעות הן כביש, הייתי בוחר ב 2.
אם רכב טיולים, לדעתי , ה 1 עדיף.
וכמובן שכל זה תלוי גם באקסמפלר הספציפי שתמצא...
סער.
(עם דיסקו 1 כבר 6 שנים כמעט, כנראה שיוצע למכירה ביוני/יולי, לקראת המעבר שלנו)

ishc
07-04-24, 23:22
זה רכב טיולים או גם רכב יום יומי?
כרכב יומיומי לדעתי הוא פשוט ישן מדי ברור שיש מי שנוסע איתו ביום יום אבל הם בהחלט היוצאים מן הכלל.

Sent from my CPH2465 using Tapatalk

halevi
08-04-24, 02:20
זה רכב טיולים או גם רכב יום יומי?
כרכב יומיומי לדעתי הוא פשוט ישן מדי ברור שיש מי שנוסע איתו ביום יום אבל הם בהחלט היוצאים מן הכלל.

Sent from my CPH2465 using Tapatalk

שימוש יום יומי קליל- יהיו ימים של חצי שעה ביום ויהיו ימים שלא יסע גם.

מתוכנן לסוע הרבה בשטח זה בטוח.

נעם1
13-04-24, 10:56
אני וטראן של דיסקו 1 מודל 98, דיסקו 2 ידני 2001 השם יקום דמו ועכשיו עם דיסקו 2 אטומטי 2004. חוץ מדברים ממש קטנים, הכל קורה במוסך.
כולם עבדו אצלי קשה, כ- 16,000 ק"מ בשנה. נסיעות כביש במזג אויר גשום או חם מאד וטיולים במשקלים כבדים או שילוב של משקלים כבדים ונהיגה מהירה.
עלויות מוסך עמדו על 10,000 ש"ח לשנה בממוצע בדיסקו 1 ו- 17,000 ש"ח לשנה בממוצע בדיסקו 2- זה כולל גם נעילה אחורית שכשלה במעלה רמון ולקחה איתה את כל הדפרנציאל.

במבט מפוקח, אני נוהג המון קילומטרים לרכב שטח בין 20. ויש לזה מחיר. אני משער שלו היה משמש אותי לטיולים בלבד המרחק היה נחתך בחצי או יותר וכך גם ההוצאות.

מתיאור הצרכים שלך. האזר בסבלנות ותבחר את הדיסקו הראשון שמצבו טוב. גם ה- 1 וגם ה- 2 ישרתו אותך היטב.

נעם

-->