PDA

צפייה בגרסה מלאה : התקנת ספייסרים לסובארו XV

יורם-דרומי
08-04-24, 17:50
שואל עבור חבר עם סובארו XV

איזו הגבהה מותר ותקני להתקין לסובארו XV כולל רישום ברישיון?

האם מותר, תקני ומאושר להתקין ספייסרים כהגבהה?

תודה
יורם

דרור ברלי
09-04-24, 09:21
יש קיטי הגבהה חוקיים מבוססי ספייסרים.

מה שנת הייצור של הרכב?
אם אני זוכר טוב, את הדגמים עם מערכת Eyesight לא אישרו בזמנו להגביה (משבש את פעולת המערכת או משהו דומה). לא יודע מה קורה עם זה היום.

sgill
09-04-24, 12:31
תנסה אצל https://www.spaccer.com/he_IL/mhirim הם לא זולים אבל מקצוענים.

ורק הערה: אם הגעת למצב שאתה רוצה להגביה XV בשביל התאמה לשטח, אולי הגיע הזמן לחשוב על רכב אחר שיותר מתאים.
ההגבהה לא הופכת אותו לרכב שטח, רק קצת פחות פגיע מלמטה שאם מיגון טוב גם ככה לא היה נפגע.
נהפוך הוא, הספייסרים יורידו ממהלך המתלה שגם ככה הוא לא משהו.

GodsFather
10-04-24, 21:46
הספייסרים של פעם לא מקבלים אישור יותר.

מה שיש חוקי זה קיט קפיצים+בולמים.

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

RBRB
11-04-24, 12:32
תנסה אצל https://www.spaccer.com/he_IL/mhirim הם לא זולים אבל מקצוענים.

ורק הערה: אם הגעת למצב שאתה רוצה להגביה XV בשביל התאמה לשטח, אולי הגיע הזמן לחשוב על רכב אחר שיותר מתאים.
ההגבהה לא הופכת אותו לרכב שטח, רק קצת פחות פגיע מלמטה שאם מיגון טוב גם ככה לא היה נפגע.
נהפוך הוא, הספייסרים יורידו ממהלך המתלה שגם ככה הוא לא משהו.

לדעתי זה זבל. מחיר מופקע ופוגע במהלך הקטן ממילא.
אם כבר ספייסרים בסובארו אז ספייסרים המתיישבים מעל הבולם. פיתרון זול ונכון, אם כי לא חוקי.

Asaf-a
11-04-24, 14:09
לדעתי זה זבל. מחיר מופקע ופוגע במהלך הקטן ממילא.
אם כבר ספייסרים בסובארו אז ספייסרים המתיישבים מעל הבולם. פיתרון זול ונכון, אם כי לא חוקי.

1+

Sent from my iPhone using Tapatalk

sgill
11-04-24, 21:10
תתעלמו מהמחיר רגע, למה זה "זבל"?
היצרן מוכר ומוכר הרבה בחו"ל.
כשאתם קוטלים ככה כדאי להוסיף הסבר טוב לסיבה.
אני לא מכיר את הנציגות בארץ ובטח לא פועל מטעמם.
ועל נושא הגבלת מהלך המתלה כבר כתבתי כמה הודעות מעל, זה נכון לכל ספייסר.

GodsFather
12-04-24, 00:44
הספייסר מעל הבולם, לא פוגע במהלך במקרה של סובארו. בהסתייגות על מוטות מייצב, שאותם אפשר להחליף לארוכים יותר במידת הצורך.

הספייסר שאתה מדבר עליו נכנס בין הכריכות ופוגע בתפקוד שלו.

יש שפע סרטונים בנושא. גם באתר המקור של ספייסר, רואים כיצד הוא עובד ומה הוא משיג.

sgill
12-04-24, 12:39
הספייסר מעל הבולם, לא פוגע במהלך במקרה של סובארו. בהסתייגות על מוטות מייצב, שאותם אפשר להחליף לארוכים יותר במידת הצורך.

הספייסר שאתה מדבר עליו נכנס בין הכריכות ופוגע בתפקוד שלו.

יש שפע סרטונים בנושא. גם באתר המקור של ספייסר, רואים כיצד הוא עובד ומה הוא משיג.

90% מהספייסרים עובדים ככה, מפה ועד לקבוע שהוא "זבל" המרחק גדול.

GodsFather
12-04-24, 13:21
מה אתה מחפש שנגיד לך? שתלך על זה? קח תהנה, תחזור עם מסקנות. אני מבטיח לשמור על ראש פתוח.

ביקשת חוכמת המונים, קיבלת. נסיון של מספר בעלי רכב ועוד "קצת". אם להקשיב וליישם או לא - בידיים שלך.

Asaf-a
12-04-24, 13:31
הספייסר מעל הבולם זה פתרון לא רע, כל עוד לא מגזימים ונותרים בטווח 3-4 סמ, וכך שומרים על זויות לא מוגזמות לציריות ולמערכת, ונשמרת הרכות המקורית, יחסית בולמי סובארו המקוריים הם ברמה טובה במקור, זה פתרון שבמקרה הטוב אפור.

הספייסרים שבתוך הבולם בפועל גורמים להקשחת הבולם כי מגבירים את עומס הקפיץ, כך שהשקיעה העצמית של הרכב נמוכה יותר ולכן הרכב גבוה יותר, לטעמי התמחור שלהם מוגזם ביחס למה שמקבלים.

כך שאם מצב הבולמים טוב ולא נסעו יותר מדי הייתי בוחר באופציה הראשונה אך מבין המשמעות.

אם הבולמים עייפים אז הייתי כבר משקיע בסט בולמים וקפיצים תחליפי שמגביה ורשום ברשיון.

כתבתי על בסיס נסיון בפורסטר ולא ב xv, אני מניח שדומה

sgill
12-04-24, 15:08
מה אתה מחפש שנגיד לך? שתלך על זה? קח תהנה, תחזור עם מסקנות. אני מבטיח לשמור על ראש פתוח.

ביקשת חוכמת המונים, קיבלת. נסיון של מספר בעלי רכב ועוד "קצת". אם להקשיב וליישם או לא - בידיים שלך.

אז זהו שאני לא בעל הרכב ולא פותח השרשור. (וגם הספייסרים הם כנראה לא פתרון מתאים לרנגלר שלי).
רק נתתי הצעה להסתכל על אתר של יבואן של חברה מוכרת עם שם עולמי לספייסרים שלאחריה ניסיתי להבין למה כתבו שהם "זבל"
יאללה שבת שקטה שתיהיה לנו.

GodsFather
12-04-24, 15:26
נתראה בשטח

נמרוד
12-04-24, 16:18
הספאקר האלו זה סתם ספייסרים מסין עם מיתוג - ומחיר - "גרמני".

RBRB
13-04-24, 07:11
אז זהו שאני לא בעל הרכב ולא פותח השרשור. (וגם הספייסרים הם כנראה לא פתרון מתאים לרנגלר שלי).
רק נתתי הצעה להסתכל על אתר של יבואן של חברה מוכרת עם שם עולמי לספייסרים שלאחריה ניסיתי להבין למה כתבו שהם "זבל"
יאללה שבת שקטה שתיהיה לנו.

אני כתבתי שהם זבל (לדעתי) בגלל השילוב של התמורה מול המחיר, זה בנוסף להקטנת המהלך. אלפי שקלים על פיתרון לא ברור כשמול זה ספייסרים מעל הבולם עולים כמה מאות שקלים וההתקנה שלהם זה עוד מאות בודדות.
מה שנמרוד הוסיף (ולא הכרתי) רק מחזק את דעתי.

sgill
13-04-24, 12:16
אבל אם לשיטתכם כל הפתרונות האלה של ספייסירים מעל הקפיץ, מעל או בתוך הבולם לא חוקיות בארץ, אז זה לא רלוונטי.
אני לא חושב שכדאי להיות במחוזות האלו של לא חוקי. בטח עם XV שמבלה את רוב חייו והנסועה שלו בכביש. אם חס וחלילה תהיה תאונה ויגיע בוחן....
מילא רכב ג' שמיועד רק לטיולים ומעגל פינות בנושא חוקיות. את זה אני עוד יכול להבין.

ושוב, אם צריך לשים סט בולמים+ קפיצים ל XV, כנראה שכדאי להחליף לרכב שיותר מתאים לשטח.

בינתיים שקט (יחסית), נקווה שימשיך כך...

Asaf-a
13-04-24, 17:17
ספייסר בתוך הבולם של חברת ספייסר חוקי (לפחות כך הם מפרסמים)

-->