PDA

צפייה בגרסה מלאה : שינוי מידות צמיגים

bronco
29-04-06, 13:58
שלום לכולם.
הלכתי קצת לאיבוד במבוך המידע והשמועות לגבי מי מוסמך לאשר שינוי מידות בצמיגים.
יש לי איסוזו איפון 98 שהמידה הרישמית שלו היא 205X80X16.
כיום מורכבים אצלי צמיגי כביש 245X70X16, ואני רוצה לעבור לצמיגי 50\50 במידה הזו או 31X10.5X15.
ראוי לציין שכבר ראיתי רכבים כמו שלי עם צמיגים במידות הללו ואף יותר.
אשמח מאד אם מישהו יוכל להאיר את עיני בנושא.
בברכה
איציק

נחום
29-04-06, 14:40
רכב עד 4 טון - שינוי מידת צמיגים במכון רישוי.
עד לפני זמן מה הסמכות היתה בעמדה מס' 1 במשרד הרישוי, אך הם החזירו אותה חזרה למכונים.
לא כל המכונים יודעים את זה, או ששים לשנות, אבל זה מה שנאמר לי לפני מס' שבועות בעמדה מס' 1.

didind
03-05-06, 09:40
בכל מצב, ברר קודם כל במכון הרישוי , אם הם יאשרו את ההחלפה.(רצוי שהפנייה להם, תהיה דרך בעל מוסך שעובד איתם והם מכירים אותו- לכן סביר שלא יסרבו.) לאזרח ה"קטן" הסיכוי נמוך יותר

זאביק
03-05-06, 22:32
המידה 31 / 10.5 / 15 לא אמורה להיות בעייתית לטראנו.
לפחות חלק מהטראנו הגיעו במקור עם ג'אנט 15", כך שהג'אנט לא מהווה בעייה.

245/70/16 - אני לא שטוח שיש צמיגי שטח או כביש-שטח במידה הזו.
245/75/16 - יש בטוח.

לגבי מה מותר, הכי פשוט להתייעץ עם מכון רישוי, יותר מאחד, ואז אחרי ההחלפה לחזור אליהם לצורך אישור.

אתה מקבל מהמכון אישור זמני, ובחידוש רישיון הבא, זה כבר אמור להופיע ברשיון הרכב.

GodsFather
04-05-06, 09:13
לידיעתכם,

כיום קמו עלינו איסורים והגבלות הרבה יותר גדולים מרק לגשת למכון רישוי עם מישהו שמכיר אותם.

ראו דיונים בפורומים המקבילים לנו , יש בחור בשם נעים יוסף (בעל צמיגיה בגבעתיים שטוען שהוא גם יו"ר הצמיגאים באיגוד המוסכים או משהו בסגנון) שאומר שהחוק כיום מחמיר ומחייב רק מידת צמיג מאושרת על ידי יצרן הרכב ולא מכון רישוי ואופציה ב' היא הAUTODATA. אף על פי כן , פניה לעמדה מספר אחת (שהם היחידים שמורשים להמיר גם את דעת היצרן) שולחת אתכם חזרה למכוני הרישוי לטפל בסוגיה שם - בקיצור יש סמטוחה מצד אחד וחוק מגביל מצד שני...

גיא
04-05-06, 10:58
מה השם הבין לאומי ( דגם ) של האיפון ?

באוטו דטה אין איפון.

GodsFather
04-05-06, 13:04
ואם אפשר שאלה בנושא הזה.

ניסיתי לכתוב לסוזוקי בנושא , אך לא מצאתי כתובת מייל של סוזוקי יפן , מצאתי רק של סוזוקי קנדה והם נתנו לי כתובת מוחשית בלבד.

יש למישהו מושג בנושא ? באתר של סוזוקי אין פרטים.

חשבתי לכתוב להם בנושא מידות הצמיגים ולבקש אישורים לשינוי מידת צמיג.

מבדיקה שערכתי , אישור כזה , במידה ויהא , יוכנס לAUTODATA וכן למשרד התחבורה ומכאן יש מצב שצמיגים רחבים במידה מסוימת יהיו חוקיים ולא ידרשו חלטורות.

bronco
05-05-06, 10:40
שלום לכולם ותודה על כל המידע.
אני עדיין מנסה לברר במכון רישוי אם יאשרו שינוי במידות, אך עדיין ללא הצלחה.
בבירור עם צמיגאי ידוע ומכובד, אמר האיש שיש טווח מידות מסויים שניתן לשנות ,לכל רכב וזאת רק במכוני רישוי.
ולגבי autodata ,אין לי מושג איך קוראים לאיפון בשאר העולם.
אולי צריך לנסות לפי נפח המנוע 3.1.
דרך אגב, היכן מחפשים מידע כזה בautodata ?
בברכה
איציק

-->