PDA

צפייה בגרסה מלאה : מישהו התקין ג'ריקנים על הפגוש הקדמי?

asafk
21-04-24, 23:38
ג'יפ jk
מישהו ניסה התקנה כמקובל בסיקס סופה?

אסף.

יוסיבR
22-04-24, 17:42
אין סכנה שיהפןך להיות "פוגז" ( הזקנים בטח מכירים את המונח ) בכל התנגשות ?

asafk
22-04-24, 17:55
יש הרבה סכנות.

אסף.

erezgur
27-04-24, 19:21
צילמתי לך
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20240427/4bae3af4231e484ef074a95f124aca0d.jpg

Sent from my IN2015 using Tapatalk

asafk
27-04-24, 19:41
תודה. אכן תמונות קשות.

אסף.

נמרוד
30-04-24, 14:03
מה יותר מסוכן, ג'ריקן דלק על הפגוש הקדמי או האחורי?

הכוכב הכחול
30-04-24, 15:41
מה יותר מסוכן, ג'ריקן דלק על הפגוש הקדמי או האחורי?

יותר מסוכן על האחורי.
ברכבים חדשים יש בלימה אוטונומית, הסיכוי לנגח מישהו מקדימה קטן
לרכבי ישנים אין, סיכוי שרכב ישן לא יבלום בזמן וינגח את הפגוש האחורי גדול יותר.

איל מ
30-04-24, 16:47
ורנגלר נחשב חדש או ישן?
אגב,
יפה שכולם הבינו שמדובר בג'ריקנים לדלק,
כי אצלי בסופה הם היו דווקא למים.

asafk
30-04-24, 16:52
פותח השרשור (אני) התכוון לדלק.

אסף.

דרור ברלי
30-04-24, 19:30
ולשים ג'ריקן דלק על פגוש קדמי של סופה (עם בלמיה הידועים במצוינותם) זה יותר בטיחותי?......

אני שם מלפנים רק ג'ריקנים של מים. אין סכנה וככה הם מתחממים בשמש - כשאני מגיע לחניון יש לי שפע של מים רותחים למקלחת.
בימים קרים המים כמובן לא מתחממים, אבל כשקר בחוץ גם לא מזיעים.... ולכן גם לא דחוף להתקלח.....

איל מ
30-04-24, 20:06
ג'ריקן אחד "ערום" למקלחת,
השני עטוף בשק יוטה, עם פקק מעט משוחרר שילחלח אותו.

הכוכב הכחול
30-04-24, 20:45
ולשים ג'ריקן דלק על פגוש קדמי של סופה (עם בלמיה הידועים במצוינותם) זה יותר בטיחותי?......

הבהרה/תוספת קטנה-
ברכב ישן ללא בלימה אוטונומית כמו הסופה עדיף לשים ג'ריקן דלק על הפגוש האחורי,
ככה הוא נשאר ללא בלימה אוטונומית כל הזמן בזמן שהרכבים מאחוריו חלקם יהיו עם בלימה אוטונומית וחלקם ללא בלימה אוטונומית

ברכב חדש עם בלימה אוטונומית עדיף מקדימה

asafk
30-04-24, 20:46
השאלה של פותח השרשור (אני) היתה לגבי ג'יפ jk.

אסף.

איל מ
30-04-24, 21:01
ב jk יש בלימה אוטונומית?

nirs
30-04-24, 21:37
ב jk יש בלימה אוטונומית?

רק אם אתה הבעלים של האוטו וקוראים לך נעמי

אגב, התמונה של ארז, אכן קשה.
מעניין לאיזה טמפרטורות מטפס המנוע (חוץ מלשים דיקט מקדימה הוא בערך חסם את כל פתחי האוורור).

Sent from my iPhone using Tapatalk

דרור ברלי
01-05-24, 08:13
ב jk יש בלימה אוטונומית?

לא.
גם ברוב ה-JLים אין.

אל תשימו ג'ריקן דלק מלפנים. פשוט לא. זה מסוכן וזה אידיוטי יותר אפילו ממיכלי מים על הגג.

במעט הפעמים שיצא לי להוציא משם את ג'ריקן המים ולהכניס לשם ג'ריקן מלא בדלק, זה היה רק בתקופה שהייתי מוגדר רשמית כ"מעשן" (גם היום אני לפעמים חוטא בסיגריה פה ושם, אבל רק בטיול..... ולא כדאי שג'ריקן מסריח מדלק יהיה בתוך ג'יפ שמעשנים בו סיגריה) ואך ורק בשטח - ושם אני ממילא המוביל, אז גם אין לי במי להתנגש (ספרו את זה לברקסים של סופה....)

מה נפח מיכל הדלק של JK/JL?.... לעניות דעתי לא פחות משל סופה (76 ליטר) - אני מנחש שיותר גדול, מה שלמרות צריכת הדלק הפרועה, בתנאי טיולים בישראל, כולל מסעות ארוכים ממש, מייתר כמעט לחלוטין את הצורך בג'ריקן דלק.
אלא אם אתם ממש מתעקשים לבלות כמה ימים במדבר בלי לצאת לתדלק מתוך עקרון. או ב"טיול צדיקים" בכיפור.

אישית, למעט ב"טיולי הצדיקים" בכיפור שאז אין היכן לתדלק, או בטיולים הארוכים בירדן (מרחקים גדולים, מיעוט תחנות דלק, לעתים אין אוקטן 95, בסוף הטיול לפני שחוזרים לישראל ממלאים דלק זול בכל מיכל נוסף שרק ניתן כדי לחסוך עוד כמה שקלים ולדפוק את המערכת....), אני לא נזקקתי מעולם למיכל דלק נוסף בסופה. אני סוחב איתי ג'ריקן/ים לדלק רק לכבוד כלים בקבוצה עם מיכלים קטנים (ג'ימנים) שאם לא יתדלקו אחת ליומיים לכל היותר, עלולים להיכנס למצוקת דלק.

-->