PDA

צפייה בגרסה מלאה : בולמים לסופה!!

eyalwer
01-05-06, 00:00
שלום לכולם!!!
קניתי סופה סוףסוף...
היתי רוצה לדעת על איזה בולמים אתם ממליצים?
ומה המחיר שלהם בערך
תודה מראש
אייל

נ.ב
תמונות בקרוב

חנן-ג'יפולוג
01-05-06, 00:27
זה נושא שנוי במחלוקת. על מה שאכתוב לך יש אלף דיעות שונות, וכמעט על כולן אי אפשר לומר שהן ממש שגויות.

לפחות שלושה ממנהלי ואחראי האתר הזה, כולל אותי, נסעו על סיקס/סופה ללא בולמים ולא הרגישו הבדל גדול, אם בכלל. ההרגשה הפחות-או-יותר קולקטיבית שלנו היא שלשימושים נורמליים, של טיולים, זה יהיה בזבוז כסף להשקיע מעבר לבולם הבסיסי יותר ברכב עם קפיצי עלים.

וודא שהבולמים שלך תקינים, ואם לא , אז תקנה בולמים ב300-350 ש"ח לזוג. יותר חשוב, בשטח תוריד אוויר לרמה של 10-פלוס PSI . זה יתן לך פי עשר יותר רכות מכל בולם אחר. בכביש תיסע עם לחץ האוויר המינימלי שצריך לעומס שיש בפועל על הרכב שלך. לא PSI אחד יותר.

asafk
01-05-06, 00:30
אני לא הייתי מרחיק לכת עד כדי כך- בולמי שמן איכותיים (בסדר גודל של 300 ש"ח לאחד) ורכים- יהיו טובים מאוד. את ההבדל בין בולם של 100 שקל לבולם של 300 שקל- אתה תרגיש. את ההבדל בין הבולם של 300 שקל לבולם יקר (600 ומעלה) יהיה לך קשה להרגיש.... אלא אם כן תתקין בולמי מירוץ ואז זה סיפור אחר (ויקר מאוד).

אסף.

זאביק
01-05-06, 12:17
ואני בדיעה שונה.
אני נוסע כבר שש שנים עם בולמי ראנצ'ו ומערכת שליטה פנימית.
יש הבדל משמויתי במצבי הבולמים.
אני "משחק" עם המערכת בנסיעה בשטח מידי פעם, בהתאם לתוואי (רוצה בולמים רכים לתוואי טכני, רוצה בולמים קשים ונסיעה מהירה).
מאוד נהנה ממנה.

מצד שני, לא נסעתי על בולמים אחרים (שמן, בולמי 600 ש"ח כמו קוני, אולדמן, טאפדוג וכו').

asafk
01-05-06, 13:56
אנחנו אומרים אותו דבר... זאביק...

אסף.

חנן-ג'יפולוג
01-05-06, 14:01
כמו שאתה יודע, זאביק, יצא לי לבחון את הסופה שלך עוד לפניך ;-) שיחקתי שם עם הרנצ'ו. גם בהיילקס שלי יש רנצ'ויים וגם איתם שיחקתי.

יש לי רק דבר אחד להגיד עליהם (ובלי להפחית מערך הדיעה שלך) , או יותר נכון על השילוב שלהם עם מתלי עלים: זה מרגיש לי כאילו הכפתור שלהם לא מחובר לכלום.

חנן-ג'יפולוג
01-05-06, 14:03
צריך גם לציין בנוסף, שאתה , זאביק, ואולי גם אסף, התנסיתם בנסיעה בשטח עם צמיגים מנופחים ב20PSI ויותר, ואולי מכאן ההתנסות שלכם, והצלחתם להרגיש את ההבדל בין הזוועה האולטימטיבית לסתם זוועה. אני לא ניסיתי את העינוי הנ"ל ואולי מכאן נובעים ההבדלים.

יוני5
01-05-06, 15:26
אני עם חנן בעניין הזה. גם אצלי (עם 20+ PSI בשטח) אני לא מרגיש באופן משמעותי את ההבדל במצבי הבולמים.

יוני5

eyalwer
01-05-06, 19:02
חברים תודה לכם על התגובות המהירות
מישהו מכם התנסה בבולמים של מנרו???

אייל

מוני סופה
01-05-06, 21:17
רוצה שיפור משמעותי בנחות ובגיהוץ ?
תגדיל גלגלים !!!

אני עברתי מ 31 ל 33 וההבדל הוא של שמים וארץ.
פשוט רכב אחר.
עם 31 היתי עם 20 PSI ושום דבר לא עזר.
האוטו היה מתרסק בכול תלולית.

עם 33 השינוי פשוט מדהים !!!
ירדתי ל 25 PSI בלבד ופתאום הסופה נהיתה דיסקברי (רק מבחינת נוחות כמובן ((-: )
הרכב מגהץ בטרוף.
זוכרים את התלולית המעצבנות במטווח חיל האוויר ליד נחל ציחור...
עם ה 33 הם פשוט נעלמו !!!
הרכב כמעט ולא רעד.
וגם במעבר בולדרים אותו הסיפור.

עד כדי כך היה טוב שבכלל לא רצתי להוריד ל 20 PSI (ועם 33 אפשר לנסוע גם עם 15)

לכן רד מענין הבולמים (שבאמת לא מוספים שום דבר מבחינת נוחות)
במקום זה עבור ל 33
גם תהנה מנוחות משופרת ובתור בונוס גם מעבירות משופרת.

שאולי
01-05-06, 21:17
אין לי אלא להסכים עם חנן ואסף , נסעתי עם רנצ'ו כמה שנים ובחצי שנה האחרונה אני נוסע עם פרוקום שקניתי מחבר , אני לא מרגיש שום הבדל , זה וזה לא נותן שום רכות כל עוד הקפיצים קשים .
מסקנה , חבל על הכסף להוציא על בולמים יקרים
שאולי

נמרוד
01-05-06, 21:30
אתה יכול להסכים או עם חנן או עם אסף... במקרה הזה הם מייצגים דעות שונות... :lol:

אני בגדול עם חנן מבחינת אי הכדאיות של השקעה בבולמים יותר מדי כסף בג'יפ טיולים עם קפיצי עלים. דגש על טיולים - כלומר לא רכב שאמור לסוע מהר לאורך זמן. אם אתם בענייני נסיעת ראלי - צריך בולמים ועוד איך.

אבל חנן לדעתי מגזים קצת. בטויוטה היילקס שלי, עם קפיצי עלים מקוריים במצב הגרוע ביותר, אני בהחלט מרגיש הבדל בין 5 המצבים של בולמי הראנצ'ו 9000. המסקנה שלי אבל שונה משל אסף. המצב הטוב ביותר הוא הרך ביותר... ולכן בוודאי אין מה להשקיע כסף בבולמם איכותי, אלא בבולם רך. חנן ומוני על אחת כמה וכמה גם מגזימים בעניין הצמיגים (מוני - "מגהץ בטירוף?-שמיים וארץ?-מדהים!!!?" וחנן - "פי עשר רכות" - מה קרה לאנדרסטייטמנט?).

לשאלה המעשית - בולמי מונרו מגנום פשוטים הם בדיוק סוג הבולמים שלדעתי ומנסיוני מתאימים לסיקס/סופה, תדאג להתאמה נכונה של האורך כדי שאף פעם לא יסגרו, וסע לשלום. יש יותר טוב, בהחלט, אבל מונרו זה תמורה טובה למחיר.

חנן-ג'יפולוג
01-05-06, 21:45
צמיגים בלחץ של 11 PSI יתנו פי עשר יותר רכות מאשר בולם כלשהו עם צמיגים ב25PSI . אם היתה לך דרך לכמת את זה, הייתי מתערב איתך על הנושא.

מוני סופה
01-05-06, 21:47
נמרוד אתה מכיר אותי לא מאתמול.
ולכן אתה יודע שאני לא נוטה לספר פנטזיות או להגזים.
אני פשוט נדהמתי מהשינוי ברכב.
צמגי 33 עם 31 PSI הם עדין יותר טובים מצמגי 31 עם 20 PSI.
היתי עם דסקברי 2.5 שנים ואני יודע נוחות מהי.
עם צמגי 33 ו 25 PSI הסופה התקרבה מאוד לנוחות של דיסקו.
כמובן שלא השתוותה אבל התקרבה מאוד - הרבה יותר ממה שחשבתי שאפשרי.
ואם אתה לא מאמין - אתה מוזמן לבדוק בעצמך, אנחנו גרים 5 דקות אחד מהשני, הקפה עלי.

נמרוד
01-05-06, 21:55
מוני, אני לא חולק על המסקנה. צמיגי 33 אכן יותר מ40% תוספת אויר וזה הבדל גדול מאד, ואכן משפרים מאד את הנוחות - אני יודע מנסיון עם הג'יפ שלי. מה שאני לא מבין זה איך שינוי במידת הצמיגים גם שינה את אוצר הביטויים שלך לשל דיזה-מן :mrgreen:

מוני סופה
01-05-06, 22:12
כאשר אתה נוסע שלושה ימים עם חיל בן 20 משהו כנראה נדבק (((-:

טוב - אני אתרגם למונחים שאתה מבין ואוהב -

לאחר הרכבת הצמגים התנהגות כלי הרכב השתפרה במידה משמעותית לעומת המצב הקודם. קפלי קרקע של עד 5 סנטמטרים נבלעו בקפציות של גלגלי הרכב. הצמגים התמודדו גם בצורה טובה מאוד עם קפלי קרקע יותר גדולים.
בהערכה נוחות הרכב השתפרה בכ 30 אחוז לעומת המצב הקודם.

יותר טוב או שאתה רוצה שנעבור למטמטיקה ?
נרכיב אקסלומטר על הרכב ונעביר אותו על פני מסלול ידוע מראש עם קפלי קרקע בין 5 ל 20 סנטנטר. נרכיב צמגי 31 ונעבור על אותו מסלול עם מספר לחצי אוויר אוויר (31, 28, 25 , 20 ,15 , 10)
כנל עם צמגי 33.
נבצע מיצוע על הנתונים השונים ונשרטט את הגרפים.
כדי גם להשוות בין סוגים שונים של צמגים ומיצרנים שונים.
ולבסוף נשווה בין הגרפים ונגיע למסקנות.

בקיצור נמרוד, אני חושב שמצאנו את הנושא לתזה שלך לתואר שני.
אתה רוצה שאני אדבר עם הפרופסור האחראי ?

yoav
01-05-06, 22:31

עוד סיבה שכנראה גרמה למוני להפריז בתיאור היא שבשלושת הימים האלה הוא היה סופה יחידה בין 10 סוזוקים. :roll:
את כל מה שהוא הוציא על דלק- אנחנו מוציאים עכשיו על טיפולים אצל כירופרקטור:twisted:

אלון_ק
01-05-06, 23:00
מוני, עזוב את התזה של נמרוד - זו תכנית ב' לפרוייקטים שלי אם אני לא אצליח לשכנע את החננות בטכניון ללכת על פורמולה... :mrgreen:

עמרי2
02-05-06, 01:24

מוני לך תבדוק עם הסופה שלך עדיין בחוץ :twisted: :twisted:
דיברתי עם הבדואי המתדלק- את הכתובת כבר יש לו מהביקור האחרון אצלך ;-)

ועכשיו ברצינות, כל קפלי הקרקע של מטווח 80 פשוט נבלעו תחת צמיגי ה 33'. אין לי הרבה ניסיון על סופות-אבל כל הרעידות שאמורים להרגיש כמעט בכל רכב פשוט לא מגיעים לנוסעים (לפחות לא מפרקים אותם...). מה שכן-הסמוראים יצאו מאותו השביל מפורקים (אמנם אין בכלל מה להשוות-אבל גם סופה לא ידועה בנוחות מופלגת)...

עמרי

AvigdorAharon
02-05-06, 18:43
לדעתי, סטיתם קצת מהנושא.
הבחור שאל על בולמים, שלחתם אותו להחליף צמיגים...
אני חושב שמגדילים צמיגים לא בשביל נוחות, אלא כדי לשפר עבירות, אז למה הוא צריך להשקיע 4K בצמיגים, עוד אי אלו שקלים כדי להרחיב כנפונים ואח"כ לקבל אישור... בסך הכל רצה קצת נוחות.

אביגדור

-->