PDA

צפייה בגרסה מלאה : שינוי מיקום תושבת בולם אחורית

עירא
02-05-06, 20:20
אחרי שהתקנתי את הקיט של רוביקון החלטתי סופסוף שהגיע הזמן להחליף בולמים.
קניתי רבעיית בולמים באורך 44 ס"מ מבורג לבורג במצב סגור (12")
עם הקידמיים אין לי בעייה והם נכנסים בדיוק במידה.
לאחוריים אני אהיה צריך להאריך את התושבות שעל השילדה (בצד הסרן הם כבר מחוברים לסקידפלייט למטה).
מפני שאיני מעוניין לעשות חורים בריצפה של הג'יפ (ולא עומר, אתה לא תצליח לשכניע אותי :twisted: ) צריך לחשוב על פתרון אחר.
העובדה שהמרחק שבין החלק העליון של התושבת לבין התחתית של הבודי הוא 2-3 ס"מ מונעת את האפשרות להאריך את התושבת כלפי מעלה, מה שמשאיר את האופצייה היחידה (שאני הצלחתי לחשוב עליה) והיא לרתך תושבות חדשות על השילדה, במרחק 10 ס"מ לכיוון החלק הקידמי של הג'יפ.
הבעייה במצב הזה היא שהבולם מוסט בזווית ביחס לכיוון פעולתו האופטימלי.
הייתי שמח לשמוע הערות / הארות לגבי הרעיון הזה לפני שאני מוציא את הדיסק והרתכת.

עירא

asafk
03-05-06, 13:46
לא חייבים לרתך. תייצר תושבת שמתחברת לשלדה בשתי נקודות- האחת היא הנקודה המקוריתף והשניה היא נקודה נוספת שאתה תקדח בשלדה (ותרתך בתוכה תותב לחיזוק החור). התושבת תהיה בזווית קדימה, ככה שהבולם יתחבר יותר קדימה אבל מעל קו השלדה- והשווית שלו תהיה יותר קטנה מאשר ריתוך תושבת חדשה על השלדה.

אסף.

יובל48
03-05-06, 18:29
נראה לי שצריך להשקיע מחשבה בבניית תושבת בחלק החיצוני של השילדה,
שם,בתוך חלל הכנף,יש הרבה מקום.
כמובן שזה מצריך גם בניית תושבת תחתונה חדשה.
אגב 44 ס"מ במצב סגור לא גורם לסגירת מתלה מוקדמת מדי בסרן הקידמי?

יובל

עירא
03-05-06, 19:17
נראה לי שצריך להשקיע מחשבה בבניית תושבת בחלק החיצוני של השילדה,
שם,בתוך חלל הכנף,יש הרבה מקום.
כמובן שזה מצריך גם בניית תושבת תחתונה חדשה.
אגב 44 ס"מ במצב סגור לא גורם לסגירת מתלה מוקדמת מדי בסרן הקידמי?
יובל
בסרן הקידמי אין בעייה (הבולם מחובר בתחתית הסקידפלייט ועם התושבות החדשות (אלו שמתחברות עם שלושה ברגים) וייש שם קצת יותר מ-44 ס"מ כך שאין בעייה עם סגירת מהלך.
לא הבנתי את ההגיון שבבניית תושבת בצד החיצוני. אני תיכף יצלם את העסק והכל יהיה יותר ברור.
אסף, לא הבנתי את כוונתך.

עירא

עירא
03-05-06, 19:33
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=1039&stc=1
א. סלחו לי על הפוקוס, אין לי כח לזחול עכשיו.
ב. הצעתי היא מה שמשורטט, לנתק את התושבת הקיימת ולדלג אותה קדימה 10 ס"מ אופצציה נוספת היא לבנות לבד תושבת אחרת שתיהיה גם יותר גבוהה (ואז לזוז אולי קצת פחות מ-10 ס"מ)

עכשיו הסברים.

עירא

asafk
03-05-06, 22:14
אני מתכוון למשהו כזה:
http://www.fullsizexjgear.com/more/Pics/Long%20Travel%20shock%20mount%20pics/extra/02.jpeg
http://www.fullsizexjgear.com/more/Pics/Long%20Travel%20shock%20mount%20pics/extra/01.jpeg

אסף.

עירא
03-05-06, 22:41
חשבתי על בנייה של דבר כזה,
מה העובי של הברזל שכדאי להשתמש בו?
עירא

נמרוד
03-05-06, 22:45
עירא, אין סיבה הגיונית לשים שם בולמים של 12 אינץ'. שים בולמים של 10 אינץ', אפילו 9, וזה מעל הראש - אתה לא תסגור או תפתח אותם עד הסוף, על התושבות המקוריות. בגלל שהבולמים מאחור הם בצד הפנימי של השלדה, מאד קרובים אחד לשני, יחס התזוזה שלהם ביחס לתזוזת הגלגל גדול הרבה יותר מהקדמיים שצמודים לגלגל. הייתי במצב שלך בזמנו, אני קניתי בכלל 4 בולמי 14 אינץ', מקדימה הכנסתי אותם עם תושבות מאורכות, מאחורה חשבתי ושברתי את הראש ובסוף וויתרתי ושמתי בולמים פשוטים של 10 אינץ' על התושבות המקוריות.

לרעיון של יובל, לשים את הבולמים מחוץ לשלדה, קרוב לגלגל כמו מקדימה - על סיקס עם סרנים מקוריים, לא אפשרי, אין מספיק מקום בין הגלגל לשלדה. בדקתי גם את האפשרות הזאת לעומק בזמנו. אם בונים ג'יפ עם סרני פולסייז רחבים שמפנים לך מרחק גדול בין השלדה לגלגלים, זה כמובן המיקום האידיאלי עם בולמים ארוכים מאד.

יובל48
04-05-06, 00:02
הייתה כאן כתבה (של אדי כמדומני) על בניית תושבות לבולמים ארוכים לסרן אחורי,
שם,אם אני זוכר נכון, הוא הרכיב את הבולמים באלכסון לכיוון מרכז הרכב.
לא מצליח למצוא את הכתבה במאגר, אולי נעלמה במהלך השיפוצים באתר.
יובל

עירא
04-05-06, 00:56
העניין הוא שכרגע יש לי שני בולמים 12".
אין לי אופצייה להחליף אותם לקצרים יותר (ללא הוספה של כסף) ולכן אני מעוניין להתאים להם את התושבות.
אם לא פספסתי בגדול במדידות שלי (וזה לא תסריט מנותק מהמציאות ע"ע כלוב התהפחות שנחתך עקס מדידה לא נכונה) אני לא צריך לפנות להם יותר מידיי מקום נוסף בשביל למנוע סגירה שלהם.
אין לי פה את הדף עם המדידות, מחר אני אקח מידות מחדש ואראה מה יוצא. אם יצור של תושבת כמו של M.O.R.E (מהתמונה של אסף) לא יהיה מסובך מדיי, ואני רוצה להאמין שזה לא מסובך מידיי, אז אני אלך על העניין הזה.
עירא

tzagi
04-05-06, 03:52
talk to the dog
while you are trying the gloves on.........

ערן המסוקס
05-05-06, 11:57
אני בכלל הייתי מנמיך את הבאמפסטופים כדבר ראשון. לא נראה לי שהקפיצים הללו בנויים להסגר עד סוף המהלך ובוודאי שעם צמיגי 33". אחרי הנמכת באמפים, מדידה בהצלבה לצורך הוצאת נתונים.

אתה הגעת במדידות שלך לסגירה מלאה של המתלה עד הבאמפ סטופ גם קדימה וגם אחורה?

ד ו ר ו ן
05-05-06, 14:14
אסף,
איזה רכב מצולם בתמונה?
כיום מה שמגביל לי את המהלך לא מעט מאחור הם הבולמים, השאקלים לא מגיעים ליישור כלל בפתיחה.
אם אני מאריך את הבולמים לפתיחה אני בבעיה בסגירה ותחתית של הרכב בתמונה נראה מוכר..

asafk
05-05-06, 14:39
זה CJ או YJ, אני לא בטוח מה. אבל זה דומה ברוב כלי הרכב- הקשת של השלדה מעל הסרן קיימת לרוב.

אסף.

עירא
05-05-06, 19:57
בץמונה של אסף זו תושבת של MORE ודומותיה ל-YJ/TJ

-->