PDA

צפייה בגרסה מלאה : תקלה בגאלופר...(צריך עזרה)

tomig
05-05-06, 22:56
יש לי גאלופר 99 קצר היום נסעתי לעליה הגדולה ליד מחלף קסריה זה דיונה ענקית וניסיתי לעלות לקראת סוף העליה היתפוצץ לי צינור המים בין ראש המנוע לרדיאטור .
גררתי את הגיפ הביתה והיה לי צינור אחר של טרקטורור הרכבתי אותו ובדקתי עם המנוע מנפח או שהטרמוסטט תפוס או משהו וכלום פשוט האוטו רגיל כאילו כלום לא קרה .!
השאלה שלי עם למישהו קרה דבר כזה ומה הסיבה שאני יוכל לתקן אותה שאני לא יתקע שוב !
תודה לעונים!

asafk
05-05-06, 23:36
כנראה הצינור היה ישן וסדוק, וכשהטמפרטורה עלתה ואיתה הלחץ, הוא התפוצץ. חשוב להוציא את כל האוויר מהמערכת, וזהו. אם לא ניסית לנסוע בלי מים- אין מה לדאוג, לדעתי.

אסף.

tomig
06-05-06, 12:08
כנראה הצינור היה ישן וסדוק, וכשהטמפרטורה עלתה ואיתה הלחץ, הוא התפוצץ. חשוב להוציא את כל האוויר מהמערכת, וזהו. אם לא ניסית לנסוע בלי מים- אין מה לדאוג, לדעתי.

אסף.
תראה אסף הצינור התפוצץ לכל אורכו בצורת ספירלה זה משהו לא רגיל ולא ניראה לי שהוא היה סדוק או ישן כי בדקתי אותו ובחנתי ולא מצאתי שום סימן לחולשה בחומר או יובש ...
והאמת כדי לצאת מהשטח הייתי חייב לנסוע קצת אבל שמרתי שלא יתחמם כמה שאפשר כי לא הצליחו לגרור אותי ..
עכשיו אחרי שהחלפתי את הצינור בדקתי הכל אויר לחצים הכל ניראה תקין וזה משגע אותי למה זה קרה כי אני לא רוצה שזה יקרה שוב !
היום אני יוצא לעוד טיול אני מקווה שיהייה בסדר ! אז עם עוד מישהו יודע משהו בנושא או שקרה לו בבקשה שתפו אותי...

זאביק
07-05-06, 00:05
הצינור התפוצץ לכל אורכו בצורת ספירלה

בהרבה צינורות מים, יש קפיץ ספירלי ממתכת, שנועד לשמור על צורת הצינור שלא ייתעוות מהלחץ.
יכול להיות שזו הסיבה שאם הוא כבר התפוצץ,אז הקריעה היא בצורת ספירלה . . :confused:

tomig
07-05-06, 10:14
בהרבה צינורות מים, יש קפיץ ספירלי ממתכת, שנועד לשמור על צורת הצינור שלא ייתעוות מהלחץ.
יכול להיות שזו הסיבה שאם הוא כבר התפוצץ,אז הקריעה היא בצורת ספירלה . . :confused:
אז מה יכול להיות שהיתה צריכה להיות שם ספירלה??
כי בבדיקה במוסך אמרו שהכל בסדר...

asafk
07-05-06, 10:46
הצינור מיוצר מליפוף של גומי בצורת סליל- לא משהו שאתה יכול לראות בעין עד שהוא נקרע. סע לשלום, ואל תמשיך להטריד את עצמך בעניין.

אסף.

נמרוד
07-05-06, 11:54
צינור שנקרע - זה כשל בצינור, ובצינור בלבד. אני כמו אסף מנחש שהוא היה ישן ויבש. אם הוא מעל 3-4 שנים, זה המצב. צינורות איכותיים יותר יחזיקו מעמד גם 6-7 שנים אבל זה באמת לא עניין לשחק איתו, כדאי להחליף צינורות כל 3 שנים יזום ולחסוך הרבה דאגות.

tomig
07-05-06, 22:36
צינור שנקרע - זה כשל בצינור, ובצינור בלבד. אני כמו אסף מנחש שהוא היה ישן ויבש. אם הוא מעל 3-4 שנים, זה המצב. צינורות איכותיים יותר יחזיקו מעמד גם 6-7 שנים אבל זה באמת לא עניין לשחק איתו, כדאי להחליף צינורות כל 3 שנים יזום ולחסוך הרבה דאגות.
היום החלפתי את כל צינורות המיים גם של החימום לצינורות חזקים בכמה מידות שבמקור הם מיועדים לטרקטור ויש להם 3 ליפופים ועובי דופן גדולה ב 4 מילימטר מהמקורי אני מקווה שבאמת היה רק כשל בצינור ושזה לא יחזור שוב! :-D

איציק - 4X6ZH
08-05-06, 01:54
צינור איכותי הוא לא צינור עבה יותר .
צינור איכותי הוא צינור העשוי מחומרים המיועדים לעבוד בשמן ( שלפעמים נמצא במערכת הקירור )
צינור איכותי הוא צינור העשוי מגומי גמיש ואינו מתקשה לאחר כמה חודשים .
צינור עבה יותר הוא מקור לצרות מסוג אחר .
צינור עבה יותר יגרום לשברים / סדקים ברדיאטור
צינור של טרקטור הוא גם צינור מים מערכת הקירור של טרקטור לא עובדת בלחץ גבוה יותר .
איציק

tomig
08-05-06, 17:04
צינור איכותי הוא לא צינור עבה יותר .
צינור איכותי הוא צינור העשוי מחומרים המיועדים לעבוד בשמן ( שלפעמים נמצא במערכת הקירור )
צינור איכותי הוא צינור העשוי מגומי גמיש ואינו מתקשה לאחר כמה חודשים .
צינור עבה יותר הוא מקור לצרות מסוג אחר .
צינור עבה יותר יגרום לשברים / סדקים ברדיאטור
צינור של טרקטור הוא גם צינור מים מערכת הקירור של טרקטור לא עובדת בלחץ גבוה יותר .
איציק
הצינורות ששמתי הם לא כל כך יותר עבים אבל עומדים בלחץ גבוה יותר ואיכותיים יותר בכמה רמות מהאורגינלים ולגבי נזק של שברים סדקים אני חולק עליך כי עם הצינור גמיש ורך למה שיבצרו בעיות מסוג זה ?!
בכל מקרה אני שלם עם ההחלפה שעשיתי כי אני חושב ובטוח שהיא טובה כי בינתיים לא שמעתי סיבה שהיא לא...

-->