PDA

צפייה בגרסה מלאה : בוקסא לפתיחת מייסב גלגל

Anonymous
05-10-03, 09:50
שלום,
האם יש צורך בבוקסא מיוחדת לפתיחת מיסב הגלגל הקידמי בסמוראי? הכוונה היא לבוקסא עמוקה במיוחד כך שתוכל לעקוף את הציר. אם כן היכן משיגים ואילו מידות.
תודה רבה

אלון_ק
05-10-03, 11:19
לא ברור על איזה מיסב אתה מדבר - תמונה תעזור.

בכל מקרה, המיסב הוא מיסב קוני - ולכן עגול בצורת חרוט, ומכאן שאין לו בוקסה...

שמא הכוונה לאומים הגדולים בתוך הלוקר, עליהם דובר באחת מהודעותיך הקודמות? משושים, גדולים, עם דיסקית שיש לה לשוניות בינהם (הם ממש צמודים, קשה לראות את הדיסקית)

Anonymous
07-10-03, 07:21
שלום,
מצטער על חוסר הדיוק. הכוונה היתה לאומים הגדולים שבתוך הלוקר (עליהם שאךתי בעבר). רציתי לדעת איזה בוקסא צריך כדי שניתן יהיה להגיע לאום למרות הציר.
תודה

אלון_ק
08-10-03, 13:00
למיטב ידיעתי אין להם בוקסה - ייתכן ואני טועה.

שיטת הפתיחה הנפוצה היא עם פטיש ואזמל (בעדינות!!!!!), והיא משאירה סימנים ברורים על האומים - תעביר אצבע על האום, אתה תרגיש איפה דפקו אותו. משתמשים בפטיש ובאזמל (או מברג עם ראש גדול - כמה שיותר גדול, ככה הלחץ מתחלק על יותר שטח ויש פחות נזק לאום) כדי לפתוח את האום החיצוני עם מכות עדינות נגד כיוון השעון, לאחר הרמת הלשונית המכופפת של הדיסקה הנמצאת בין האומים. אחרי שיחרור קליל של האום, הוא כבר מסתובב ביד בקלות. מוציאים אותו, מוציאים את הדיסקה, משחררים את האום השני עם הפטיש והאזמל ומוציאים גם את השני.

יש לי תמונות של זה, ברגע שאתר pic4u יחזור לעצמו אני אעלה אותם, כדי שיהיה לך יותר ברור.

אם אתה צריך עזרה, אל תתבייש - אתה יכול גם טלפונית (04-6390877) וגם לבוא לפה (מושב הבונים), רק תתאם.

אלון.

חנן א.
08-10-03, 13:22
אוי ואבוי.
אומנם רבים מדי משתמשים בשיטת הפטיש והאיזמל אבל זו שיטה רעה, גם לאום וגם למיסבים.
גם קורעת פיזית את האום וגם לא מאפשרת לעבוד עם ידית מומנט.
יש בוקסות כאלה ואם במקרה האומים שלך הם 52 מ"מ, כמו בסיקס, אז אתה יכול לקנות כאלה אצל ינוביץ' ולשם שימוש חד פעמי אתה גם יכול לשאול ממני.
בוקסות כאלה עולות בארה"ב כשמונה דולר ואצל ינוביץ' כ80 ש"ח.

Anonymous
08-10-03, 14:00
תודה רבה,
מי זה ינוביץ? איפה הוא נמצא?

חנן א.
08-10-03, 14:03
רח' השומרון 2 בת"א, ליד התחנה המרכזית הישנה.
טל' 035377738
הוא מתמחה בJEEPים ולנד-רוברים, אז אל תבוא אליו בלי לבדוק בטלפון אם יש לו את מה שאתה רוצה.

אלון_ק
08-10-03, 15:25
ואם יש לו, נא שים פה הודעה - גם אני צריך...

אלון_ק
09-10-03, 00:27
חנן,
נא הסבר איזה נזק נגרם למיסבים משיטת הפטיש - עשיתי סקר מוסכים קטן, וכולם עובדים ככה פה. גם הטובים שבינהם. אף אחד לא ידע להגיד לי איזה נזק זה עושה למיסב (אני לא מטיל ספק - סתם רוצה להבין).
הנזק לאומים ברור לחלוטין.

חנן א.
09-10-03, 01:18
כיוון נכון נעשה בסיקס כך: אתה מהדק את האום לחמישים ליברות פיט ומשחרר שישית סיבוב.
בסמוראי זה לא מאוד שונה.
אתה לא יכול לבצע כיוון על פי הספר בשיטה הברברית, ואין לך שום ערובה בשיטה הזו שהכיוון נכון. זה שמוסכים נוהגים כך זה גועל נפש אמיתי וזה לצערי לא החטא היחיד שלהם, רחוק מזה, אבל זה כבר לדיון אחר. אח"כ לך תבין למה המיסב נגמר לך אחרי 50K ק"מ ולא אחרי 300K.

Anonymous
09-10-03, 09:01
תודה רבה,
גם בסמוראי נעשה הידוק ראשוני של האום במומנט גבוה, ולאחר מכאן שחרור וסגירה במומנט נמוך יותר. יש לי את ההסבר מספר על סמוראי, אם יש עיניין אשמח לשים אותו כאן.
שאלה נוספת בנושא: האם יש לבדוק "preload" לאחר החלפת מיסב ומה המשמעות שלו?
תודה

חנן א.
09-10-03, 10:02
אני לא מכיר פרוצדורה כזו במיסב גלגל. תוכל לצלם את הקטע בספר?

ניר ל
09-10-03, 11:45
שאלה נוספת בנושא: האם יש לבדוק "preload" לאחר החלפת מיסב ומה המשמעות שלו?

לא הבנתי אם מדובר באותו מייסב שלגביו הדיון הנ"ל,
PRELOAD זה העומס המקדים שצריך להיות על המייסב כדי שלא יגרם לו בלאי מואץ, נדרש לבטל חפשים מצד אחד אך לאפשר למייסב להתרחב כתוצאה מהחום שנוצר בתהליך העבודה מבלי לשחוק אותו מהר מדי. השיטה להעמיס את מיסבי הגלגלים הקדמיים תוארה למעלה, בשיטת האיזמל אין דרך לקבוע את העומס המקדים.
לגבי מייסבים אחרים במערכת ההנעה ישנן שיטות שונות - בין השאר בדיקה עם שעון מומנט של ההתנגדות לסיבוב.

Anonymous
15-10-03, 10:34
שלום,
אלו הוראות להרכבת מיסב בגלגל קדמי בסמוראי כפי שצולמו מהספר "suzuki samurai/sidekick/tracker 1986-98 repair manual" של chilton.
תודה
אם התמונות לא מופיעות זה בגלל שלא הבנתי כראוי כיצד להדביק אותם לפורום. אודה לכם אם תוכלו לפרט קצת יותר כיצד לבצע זאת.

[C:\odedm\bearing_1.jpg]
[C:\odedm\bearing_2.jpg][img]
[C:\odedm\bearing_1.jpg]
[img][C:\odedm\bearing_2.jpg]

-->