PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעשים מכיוון הסרן הקדמי

לירן אילון
07-05-06, 17:38
בזמן האחרון אני שומע רעש מכיוון הקפיצים הקדמיים,בעיקר כשהם עובדים והדרך נעשית יותר מהמורתית. הרעש נשמע כמו שתי מתכות שפוגעות אחת בשנייה.
יש לציין שבקפיץ הימני הקדמי ישנו עוות (במאיה והקונטרה מאיה) ובנוסף לכך "העיינים" של המאיות מקדימה מחוברות מעל השאקל ולא מתחתיו כמו ברוב הסמוראים שראיתי,הרעש נשמע מכוון שני הקפיצים.
למישהו יש השערה מה מקור הרעש?
תודה,לירן.

מורי
07-05-06, 20:21
דבר ראשון תבדוק את שלמות העלים עצמם.
האם הרעש הוא של חריקה?(חיכוך בין העלים) או של מכה?
חפש רווחים בין העלים ותבדוק גם את תקינות כל הבושינגים בקפיצים.
תעדכן...

נמרוד
07-05-06, 21:35
בזמן האחרון אני שומע רעש מכיוון הקפיצים הקדמיים,בעיקר כשהם עובדים והדרך נעשית יותר מהמורתית. הרעש נשמע כמו שתי מתכות שפוגעות אחת בשנייה.
יש לציין שבקפיץ הימני הקדמי ישנו עוות (במאיה והקונטרה מאיה) ובנוסף לכך "העיינים" של המאיות מקדימה מחוברות מעל השאקל ולא מתחתיו כמו ברוב הסמוראים שראיתי,הרעש נשמע מכוון שני הקפיצים.
למישהו יש השערה מה מקור הרעש?
תודה,לירן.

אתה יכול לשים תמונה???

אלון_ק
07-05-06, 22:13
זה מוכר, נמרוד:

http://www.trailtough.com/images/samspg7-2.jpg

לירן אילון
07-05-06, 23:05
כן, בדיוק ככה הקפיצים נראים.
אני מניח שהרעש בא מהם.
יש למישהו איזה כוון מה זה?
אני חשבתי על כל מיני:
1.עלים שבורים
2.גומיות שחוקות במאיה
3.אולי זה אפילו קשור ל"בטן" שיש באחד מהם.
אולי יש מישהו שמוכן לתת מבט? אני לא מבין הרבה בנושא ובנוסף אין לי כלים כדי לפתוח שם.
ואני גם לא מעוניין לשלם 150 ש"ח או יותר כל פעם שצץ איזה רעש מהעלים.
תודה,לירן.

לירן אילון
07-05-06, 23:08
שכחתי-ישנם שני סוגי רעשים:
1. חריקה
2.מכה מתכתית

GodsFather
08-05-06, 09:53
זה מוכר, נמרוד:

http://www.trailtough.com/images/samspg7-2.jpg

אלון,האם יש דיון היכן שהוא בפורום על מה עדיף מבחינת העלים ? עם עין למעלה או למטה.

ולשאלתך לירן,

מעלה שבור תשמע את רעש השבירה ובזאת זה יסתיים. לפחות כך ידוע לי מהשבירות שעברו ברכבים שהיו בידי ובידי חבריי, מעבר לכך - אתה תראה שבר בעלה עצמו - האם בדקת את מצב העלים?

רעשי חריקות יכולים להיות גם בחיכוך בין העלים . יכול להיות שהייתה שם שכבה שמנונית או אוקולונים כפי שאמור להיות שמנעו את החיכוך וכרגע השכבה הזו איננה כי ניקית את האוטו, נכנסת למעבר מים/בוץ והשכבה נמוגה. לגבי היעלמות של אוקולונים , אני לא יכול לחשוב על דרך בה הם יעלמו אז אני מניח שלא היו מעולם (נפוץ מאד).

מה כוונתך בבטן שיש לאחד העלים ? אתה מתכוון לכך שהוא קמור במקום קעור ? (פרצוף בוכה במקום מחייך,בצורה ציורית)
עד כמה הגומיות שחוקות במאיות ? האם הן מתפוררות? יכול להיות שאחת (או יותר) התפוררה והחיבור בין הפין של השאקל לבין המתכת שלה משתפשף ומכאן שגם חורק.
לא ממש הבנתי למי אתה צריך לשלם 150 ש"ח ? אם תלך למומחה קפיצים , האבחנה תהיה חינם (לפחות אצל אחד שאני מכיר) גם אם לא תתקן אצלו. גש לחמילבסקי בחולון, הוא לא יגבה ממך על חוו"ד, מנסיוןשלי ושל רבים אחרים. גילוי נאות, אין לי משהו רגשי לחמילבסקי,פשוט ביצעתי אצלו מספר עבודות ומצאתי אותו אמין , אדיב ומקצועי. אני לא מכיר מומחי קפיצים אחרים ולכן אני ממליץ עליו.

אלון_ק
08-05-06, 17:27
האם יש דיון היכן שהוא בפורום על מה עדיף מבחינת העלים ? עם עין למעלה או למטה.
לא, אבל בפורום הנדסת ג'יפים יש שאלה על הבנת קפיצי עלים לעומק, תשאל את זה שם.
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=8303&highlight=%F7%F4%E9%F6%E9+%F2%EC%E9%ED+% E1%E0%E5%F4%EF+%EE%F2%EE%E9%F7

לירן אילון
08-05-06, 18:00
הכוונה ב"בטן" היא שהקונטרה מאיה והמאיה קצת התיישרו באיזור השאקל במקום להיות קעורות בצורה מושלמת כמו בקפיץ השני.
אני לא יודע מה מצב הגומיות.
הכוונה בלשלם 150 ש"ח היא שעל כל פעם שהם מפרקים כדי להחליף גומיות/לערגל עלים וכ"ו הם גובים כסף שזה לגיטימי. אבל אני רוצה לטפל בקפיצים ולסדר אותם בעצמי ולא להוציא כסף.
ולכן שאלתי אם יש מישהו שמבין שמוכן לזרוק מבט ולעזור לי.

jackey1
08-05-06, 21:37
האם התופעה קיימת גם ב-4X4 וגם ב-2X4 ?

לירן אילון
08-05-06, 22:08
כן,אני מבין את הכוון שלך היא קיימת גם וגם ולכן אני סבור שמקור הרעש הוא מהקפיצים.

-->