PDA

צפייה בגרסה מלאה : גיר אוטומתי - מספר שאלות הבנה

שלומי
08-05-06, 01:08
סוף סוף נחת אצלי גיר אוט' בדיפנדר ,

כיף גדול ביום יום - עדיין אין כבל קיק דאון מחובר אבל התחושה הכללית היא שהרכב יותר "חי" .

אין לי מושג בגירים אוט' אז הנה כמה שאלות -

1. במעבר מ D ל R מרגישים מכה קלה , התחושה שלי היא שאם הברקס לחוץ אין כמעט מכה / לא מורגשת - ככה זה אמור להיות ? מה גורם לכך ?
2. בלימה מנוע בירידה - נעלמה לי היכולת הזאת :-D :-D :-D - יש למישהוא ניסיון (לאורך זמן)עם שיטת הירידה על R עם דיפנדר ?
3. בשרשור אחר ראיתי שטמפ' עבודה נורמלית היא באזור ה 130 , אני זוכר טוב ?
4. התחושה הכללית בלי הכבל קקידאון היא שעדיין הילוכים נכנסים די בזמן - יש נזק מלסוע בלעדיו ? יש לו תפקיד משמעותי פרט לקיקדאון ברכב עם תחום עבודה צר יחסית כמו דיפנדר דיזל ? (בהשוואה למנועי בנזין בהם תחום הסל"ד גדול יותר כמו בסוויפט של אישתי שם היה מאוד מורגש חופש בכבל).
5. להעביר לN ברמזור - יש טעם ? זה מזיק ?
6. איך עובד ה P ? הרכב תמיד מתגלגל טיפונת לפני שנתפס ,זה נורמאלי ? אפשר ללמוד על מצב הגיר ממרחק הגלגול הנ"ל ?

תודה רבה לעונים ,

שלומי

שחף110
08-05-06, 07:41
ברוך הבא למועדון,

1. כן, התופעה היא בגלל שיש חופשים מן הסתם במערכת ההנעה ואתה הופך את כיוון הסיבוב במכה אחת. אצלי למשל יש נעילת דטריוט מאחורה, אז זה אפילו מורגש עוד יותר. האמת שאם תעשה את זה תוך תנועה ממש ממש קטנה אז לא תרגיש את זה בכלל (והדגש על תנועה מאוד קטנה לדוגמה קדימה, להעביר ל R ואז השילוב יהיה חלק. כמו כן אתה יכול להרים בלם יד)
2. גם את זה אני מכיר, לא נסיתי לעבוד עם R ואני לא מתכוון לנסות לבשל את הגיר. כרגע אני בוחן אפשרות ליצור נעילה של ממיר המומנט ע"י כפתור (כמו שלמשל יש בקורנדו). זה אמור לעזור.
3. אני לא יכול להתייחס - אין לי עדיין מד טמפ'. בקרוב.
4.אצלי מורכב כבל קיק דאון - אבל אני לא בקיא מספיק בשביל לענות על השאלה.
5.למעשה אתה מחמם את השמן בצורה הזאת (כמו לעמוד מול מדרגה ולעלות סל"ד כאשר הרכב לא מסוגל להתקדם), אבל מכיוון שזה נעשה בסלד נמוך - הכוח שמפעיל המנוע חלש יחסית. לעניות דעתי זה לא מזיק, לא בדיפנדר ולא ברכב אחר.
6.כן, שוב - כמו שהיית מושך בלם יד והכרכרה הייתה ממשיכה להתקדם. יש חופשים במערכת ההנעה.

מזל טוב !

GodsFather
08-05-06, 08:37
משהו קטן שאבקש להוסיף לגבי הסעיף האחרון , אני מקווה שאתה לא מתכנן לעמוד על P בלי בלם יד. הP הוא חתיכת פין מתכת(מוזר ששניהם בעלי אותה אות תחילית :roll: ) שבעומס עלול להישבר ואז שמחה וששון.

חוצמזה , מברוק על השידרוג. תהנה

שחף110
08-05-06, 20:42
משהו קטן שאבקש להוסיף לגבי הסעיף האחרון , אני מקווה שאתה לא מתכנן לעמוד על P בלי בלם יד. הP הוא חתיכת פין מתכת(מוזר ששניהם בעלי אותה אות תחילית :roll: ) שבעומס עלול להישבר ואז שמחה וששון.

חוצמזה , מברוק על השידרוג. תהנה

תוספת לזה, אם יש לך כננת ואתה מושך מישהו - אל תעמוד ב P ! אני מבטיח לך שהפין הנ"ל חלש יותר.

gali
18-05-06, 23:57
2. גם את זה אני מכיר, לא נסיתי לעבוד עם R ואני לא מתכוון לנסות לבשל את הגיר. כרגע אני בוחן אפשרות ליצור נעילה של ממיר המומנט ע"י כפתור (כמו שלמשל יש בקורנדו). זה אמור לעזור.

שחף, אתה יכול לבצע זאת ע"י חיבור ריליי 5 רגליים לסולונואיד. פשוט תחליט מתי לנעול ממיר מומנט.
אממהמה, אתה צריך להזהר כי רכבי הדיזל, ובמיוחד הדיפנדר מפוצץ במומנט בסל"ד נמוך. אתה יכול להגיע למצב מסוכן אם המנוע מדומם ואתה נעול על הילוך 1 נמוך.

בעקרון החיבור לא מסובך, אני מניח שאת ספר הממסרת יש לך ותוכל לזהות את הסולונואיד הנכון.
כך גם בחשבון שהבלאי על דיסקת הלוק-אפ יגבר בעקבות המומנט הפסיכי בירידה חזקה ובהילוך 1 נמוך, זה בתנאי שהממסרת תסבול ממצב די תכוף, אבל לא נראה לי שאתה חי בשטח יומיום. מצד שני לא תחמם את הנוזל ממסרה כל כך, כיוון שאתה לא עובד על הקונברטר.

לסיכום, עד לאחרונה הרתיע אותי הרעיון של שידוך גיר אוט' בדיפנדר, אני עובר מעין מהפך בתפישה כרגע וחושב ברצינות על השתלת אחד כזה אצלי. אני בכל אופן לא אוותר על יכולת הבלימה בירידות תלולות ובלימת מנוע, לכן אם יבוא היום אצלי הסידור עם הריליי יתבצע.

קצת שאלות:
1. איך איכות החיים מבחינת חוסר היכולת לשכך את החופשים המובנים בדיפנדר (סרן קדמי, טרנספר וכו..)?
2. אתה מרגיש שרצועת הכוח רציפה יותר מאשר בגיר רגיל?
3. איפה לעזאזל משיגים את הקונסולה המקורית לדיפנדר אוט' כדוגמת הדיפנדרים בארה"ב?

שחף110
19-05-06, 18:08
אני לא יודע על איזה ריליי אתה מדבר. הזוג חוטי חשמל היחיד שקשורים לגיר הזה , הם בשביל היוניט של הרוורס ושל הפרקינג. הגיר הזה מכני לחלוטין.

1. שיכוך החופשים הרבה הרבה יותר טוב, להפך - גם החיים עם הדטריוט מאחורה הפכו ליותר קלים בפניות פרסה.

2. כן, אבל כל הזין שבעליות אתה מוכרח להיות הרבה יותר איטי - לשים את הסלד על עד 2500 ולחכות. בזבוז הכוח (שגם ככה לא קיים בכמויות) נוראי בגיר האוטומטי.

3. אצלי יש פתרון מאוד אלגנטי, אני אעלה גם תמונה - אבל חיפשתי את הקונסולה הזאת וגם התכתבתי איתם (אשקרופט). זה מה שהם נותנים תמורת 275 לישט.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=1147&stc=1

איציק - 4X6ZH
19-05-06, 18:59
ואתה נוסע עם כבל ( שילוב יורד ( קיק דאון ) לא מחובר ?

איציק

שחף110
19-05-06, 19:20
ואתה נוסע עם כבל ( שילוב יורד ( קיק דאון ) לא מחובר ?

איציק

ברור שלא

איציק - 4X6ZH
19-05-06, 19:35
טוב

אני רק רציתי לדעת
איציק :wink:

שחף110
19-05-06, 22:11
טוב

אני רק רציתי לדעת
איציק :wink:

שיהיה ברור: לא(לא מחובר) = כן מחובר. הכבל מחובר אצלי.

שלומי
23-05-06, 22:27
הי ,חזרתי

אצלי הכבל לא מחובר :-(

אני לא מצליח למצוא את הברקט שיושב על המשאבת הזרקה בשום מקום :evil: :evil: (אלי שחר,פרוקיות אזור,מאגר,אחים יזדי,גבע) אם למישהוא יש אני מאוד ישמח .

- האם זה גורם נזק ?

שלומי

shachar
24-05-06, 12:02
תנסה אצל "רמי החשמלאי"
יכול להיות שיש קרוב אליו רכב מושבת.....

שלומי
31-05-06, 08:52
נמצא הברקט , תודה רבה לשחר !!

אני עדיין מעונין לדעת האם יש נזק מנסיעה עם כבל שילוב יורד מנותק או לא ,

שאלה נוספת - ה P לא תמיד נתפס ולאחרונה אני ממש שומע אותו מרצ'ט עד שהאוטו נעצר - בד"כ ע"י המדרכה - יש אפשרות לכוון אותו איכשהוא ?

שלומי

איציק - 4X6ZH
31-05-06, 10:00
נסיעה ללא כבל שילוב יורד לממסרה גורמת נזק !
נסיעה קלה למרחק קצר זה אפשרי .
נסיעה בעומס עליות \ מהירות אסורה !
כאשר הכבל משוחרר לחץ השמן של המערכות בתוך הגיר נמצא במינימום האפשרי .
לכן כאשר אתה מעמיס את המערכת המצמדים ההדראולים שבתוך הגיר עובדים על לחץ נמוך
ובקלות תיהיה בהם החלקה ( הקלץ מחליק ;-) )
מכאן ועד לנזק זה רק ענין זמן ( בדקות ) .
איציק

שלומי
04-06-06, 01:51
תודה על ההסבר הממצה ,

יכול להיות שיש קשר גם לתופעת ה P המרצ'ט ?

שלומי

-->