PDA

צפייה בגרסה מלאה : סרן סדוק...אולי

GodsFather
08-05-06, 08:59
בעודי משוטט בפורום ובאתר, בדקתי מסקרנות את המדריך לבדיקת סמוראי, סתם כך ופתאום קפצה התמונה הזו

http://www.jeepolog.com/with.php?pic=samurai_check/P7230004.jpg

שלצידה הסבר האומר כי בתמונה ניתן לראות סדק בסרן.

באותה רגע נדלקה הנורה האדומה - גם אצלי המצב בסרן זה לתמונה (רק שהבולם עם מדבקת טף-דוג :p )

האם זה אומר שגם אצלי הסרן סדוק ? אני לא מרגיש שום הבדל בנסיעה , שום פגם אין טפטופים וזה ככה למעלה מחצי שנה...אני צריך לדאוג ?

נמרוד
08-05-06, 09:13
טעות בהבנת הכתבה, או יותר נכון טעות שלנו בניסוח ובעריכה - התמונה לא מראה סדק, אלא מקום אופייני שבו יכול להיות סדק. תקרא שוב, תרגע, וסע לשלום :-D

הכתבה (http://www.jeepolog.com/151.html)

GodsFather
08-05-06, 10:01
אם כבר אני שם אז אולי אפשר להסביר לי מה טיב הנזילה הזו ? באופן מדהים התמונה זהה למצב שלי ברכב.

אני מנסה להמנע ומלפרק את תושבת העלים לברור הנושא, האם יש השערות נוספות ?

נ.ב.
תודה , הרגעת אותי ,כבר פרסמתי מודעה מכיר לכליה במצב טוב ב"יד2"

אלון_ק
08-05-06, 17:19
זו לא טעות, הסרן בתמונה סדוק ועוד איך. הבעיה היא שכדי לראות את הסדק הייתי צריך לנקות שם הכל, להוריד את העלים ולסדר תאורה נאותה. המון עבודה על תופעה שקל לזהות לפי מיקום הנזילה.

זו לא תופעה אופיינית לסרן כמו שלך, אמיר. רק לסרני 84. אם בכ"ז יש לך הזעה בלתי מוסברת שמתחילה מאזור חיבור תושבת העלים, זה הזמן להכנס לפאניקה - אין שום דבר אחר שינזל שם.

איך מגלים? תשקיע שעה עבודה ותנקה את הסרן עד שהוא יהיה יבש ונקי לגמרי. מרגע זה והלאה תתחיל לעקוב אחריו אחרי כל נסיעה, אם יש שם נזילה ולא סתם רטיבות של שמן ישן היא תופיע שוב. אם תקפיד לעקוב בתדירות גבוהה אתה גם תראה את תחילת ההזעה ואם זה במיקום האמור... אאוץ'.

הבעיה היחידה עם התמונה ההיא היא שכל האזור נוזל שם, לא רק הסדק. יכול להיות שנוזל לך שמן מהמחז"ש האחורי וזה כבר שטויות, כסף קטן. הייתי רץ להמר על זה בדר"כ, אבל אני חושש לחיי הסרן שלך אחרי הדיונים שלנו על הכיסאות ההידראוליים... בלי פאניקה בנתיים, תתחיל מניקוי.

נמרוד
08-05-06, 17:25
אלון, המדריך שלך יותר רציני אפילו ממה שהערכתי. הייתי בטוח שזו תמונה לאילוסטרציה בלבד... טעות שלי :oops:

GodsFather
08-05-06, 18:20
זו לא טעות, הסרן בתמונה סדוק ועוד איך. הבעיה היא שכדי לראות את הסדק הייתי צריך לנקות שם הכל, להוריד את העלים ולסדר תאורה נאותה. המון עבודה על תופעה שקל לזהות לפי מיקום הנזילה.

זו לא תופעה אופיינית לסרן כמו שלך, אמיר. רק לסרני 84. אם בכ"ז יש לך הזעה בלתי מוסברת שמתחילה מאזור חיבור תושבת העלים, זה הזמן להכנס לפאניקה - אין שום דבר אחר שינזל שם.

איך מגלים? תשקיע שעה עבודה ותנקה את הסרן עד שהוא יהיה יבש ונקי לגמרי. מרגע זה והלאה תתחיל לעקוב אחריו אחרי כל נסיעה, אם יש שם נזילה ולא סתם רטיבות של שמן ישן היא תופיע שוב. אם תקפיד לעקוב בתדירות גבוהה אתה גם תראה את תחילת ההזעה ואם זה במיקום האמור... אאוץ'.

הבעיה היחידה עם התמונה ההיא היא שכל האזור נוזל שם, לא רק הסדק. יכול להיות שנוזל לך שמן מהמחז"ש האחורי וזה כבר שטויות, כסף קטן. הייתי רץ להמר על זה בדר"כ, אבל אני חושש לחיי הסרן שלך אחרי הדיונים שלנו על הכיסאות ההידראוליים... בלי פאניקה בנתיים, תתחיל מניקוי.

תודה על הפניקה , לא שהיה חסר לי לחץ בחיים אבל עכשיו גם למצוא זמן לנקות את הגוזל שלי זה מחייב...כיף גדול! :cry:
בנסיון להרגע עד שאנקה אותו אשאל את השאלה הבאה
אם הייתה נזילה , לא הייתי אמור לראות טיפות? אם הרכב עמד יום שלם הייתי צריך לראות טיפה/שתיים לפחות ,לא ? :neutral:

האם לנקות רק את החיצוני או להשקיע ולהוריד את העלים ולנקות גם ממתחת ? השאלה כאן בנסיון להבין את חומרת הבעיה - אם יש סדק רציני אני אמור לראות את הנזילה גם בלי לפרק את העלים לא ?

האם אני יכול להאשים את המערגל בנושא ? אולי כדאי לי לפרק את העלים אצלו ואז אם יש סדק בדיוק בהברגה המחברת את תושבת העלים (לא יודע את המונח המקצועי) לבין הסרן אוכל לבוא אליו בטענות ? הערגול/שינוי האחרון שעשיתי היה באיזור דצמבר/נובמבר, לגיטימי ? :mad:

לא הבנתי את הקשר בין הדיון על הכסא ההידרואלי לנזילה ? האם בגלל המהירויות והקפיצות אתה מוצא קשר מזיק ? :?:

ושאלה אחרונה - האם אני צריך להרגיש הבדל בנסיעה? כי אני לא מרגיש כלום....בנתיים... :-(

אלון_ק
08-05-06, 21:24
תודה על הפניקה , לא שהיה חסר לי לחץ בחיים אבל עכשיו גם למצוא זמן לנקות את הגוזל שלי זה מחייב...כיף גדול!
בנסיון להרגע עד שאנקה אותו אשאל את השאלה הבאה
אם הייתה נזילה , לא הייתי אמור לראות טיפות? אם הרכב עמד יום שלם הייתי צריך לראות טיפה/שתיים לפחות ,לא ? לא אם הסדק למעלה...

האם לנקות רק את החיצוני או להשקיע ולהוריד את העלים ולנקות גם ממתחת ? השאלה כאן בנסיון להבין את חומרת הבעיה - אם יש סדק רציני אני אמור לראות את הנזילה גם בלי לפרק את העלים לא ?
מספיק לך לנקות היטב את האזור בלי לפרק כלום. גם כך רוב הסיכויים שזה רטיבות ישנה של שמן מאי-שם.

האם אני יכול להאשים את המערגל בנושא ? אולי כדאי לי לפרק את העלים אצלו ואז אם יש סדק בדיוק בהברגה המחברת את תושבת העלים (לא יודע את המונח המקצועי) לבין הסרן אוכל לבוא אליו בטענות ? הערגול/שינוי האחרון שעשיתי היה באיזור דצמבר/נובמבר, לגיטימי ? לא. מה הוא אשם?

לא הבנתי את הקשר בין הדיון על הכסא ההידרואלי לנזילה ? האם בגלל המהירויות והקפיצות אתה מוצא קשר מזיק ? ברור, אתה לא? ככל שאתה נוסע מהר יותר, אתה מעמיס על הסרן יותר. אם אתה קופץ אז בכלל...

ושאלה אחרונה - האם אני צריך להרגיש הבדל בנסיעה? כי אני לא מרגיש כלום....בנתיים... לא
לך תנקה, פאניקה אח"כ.

GodsFather
09-05-06, 11:13
תודה על התשובות , אנקה ואדווח...בתקווה שזו דאגת שווא

לגבי המערגל, יש בורג שמחבר את העלים לתושבת , בורג מרכזי שאם הוא הוחלף לארוך יותר וארוך מידי אז בעת ההברגה שלו הוא עלול להשתוות למסמר שחודר לסרן ומכאן יצור סדק אטום שכאשר יש תנודה בתושבת הוא ייפתח יותר ויצא דרכו השמן.

להשתמע

אמיר

GodsFather
17-05-06, 14:50
טוב, נחשו מי סדק סרן ?

נכון , אמיר!

אז ככה , לאחר ניקוי ונסיעה של מספר ימים , הופס - טפטוף קל מאד מאד נמצא מנקודה קטנטנה אבל נראית לעין.

ואני שואל , האם אפשר לתת שם בריתוך ולסגור אותה ובכך חסכתי 3000 שקל או לחילופין לאטום עם אפוקסי חזק במיוחד, או שאני צריך לחפש עכשיו בית סרן מודל 88 , סה"כ הסרן עצמו , הבית סטליטים ושאר הגשעאפט (גלג"שים וכד') תקינים לחלוטין , הם נפתחו לפני כחודש לסידור הנעילה האחורית ששיחקה לי שם ובדקתי היטב שאין שבבים וכד' , קיצר זה תקין ורק בית הסרן סדוק וגם זה חור מאד מאד קטן...

אז מה עושים ?

idanw
17-05-06, 17:16
אתה זוכר את הטיול בירקון ששאלתי אותך אם לא נראה לך שמשהו ישבר לך מתישהו?! :???: .. לא נורא.. מטעויות לומדים...
אני אומר... אם יש לך את הכסף... תחליף.. ללא ספק..
לדעתי... אם תרתך זה יחזיק.. אבל רק כעזרה ראשונה... מתישהו באחת הקפיצות שלך.. זה יכול להיפתח בגדול..ואז.. באמצע השטח.. זה יהיה לא נעים בכלל... ובטח גם יכלול צירייה, מיסבים ומי יודע מה עוד...
אם אתה מחליט להחליף..אתה מוזמן לבוא אלי... לצערי... רק לפני חודשיים פירקתי את הסרן שלי לגורמים...
בהצלחה!

idanw
17-05-06, 17:17
ואפוקסי יסגור את הנזילה בלבד... וגם זה בספק..

tomer s
17-05-06, 17:47
לדעתי פרק ת'סרן תן לו ריתוך טוב (טוב ז"א אצל רתך מקצועי)
תרכיב וסע לשלום.אין שום סיבה שהריתוך יפתח.

אלון_ק
17-05-06, 18:43
יש כמה סיבות שהריתוך יפתח אם סתם תרתך. מה שאתה צריך לעשות זה לזהות במדוייק את הסדק, לקדוח חור בכל קצה שלו ולמלא את החורים+הסדק בריתוך. פאזה לסדק לפני כן לא תזיק, אבל לא להשתולל עם הפאזה.

הטריק כאן הוא לעשות את זה בחדירה מלאה, בריתוך שווה ככל הניתן וכנראה הכי חשוב - בלי שום זליגות פנימה. לא עבודה לרתך רגיל (כמו 99% מאלו שבונים בפורום, אני בכללם).

התסריט הרע:
זה המון כאב ראש. הסרן חייב לרדת מהרכב, יש סיכוי לא רע שתושבת הקפיצים צריכה לרדת מהסרן ולחזור אח"כ. לשלם למישהו על העבודה יעלה כמו סרן חדש והתוצאה תהיה פחות טובה, לעשות לבד (חוץ מהריתוך) זה סרט שלוקח המון זמן ומאמץ. במקומך הייתי מתחיל לחפש גוף סרן חדש בלי הבפנוכו או שוקל את האופציה המתבקשת - החלפת סרנים. זה מתבקש משתי סיבות: 1. יש לך תירוץ. 2. שברת סרן אחד, למה שזה לא יקרה גם לבא בתור?

התסריט הטוב:
זיהית את הסדק והוא נגיש לחלוטין בלי לפרק סרן. נוסעים לרתך מומחה (נדמה לי שמורי מכיר אחד), שעה עבודה על האוטו ו200 ש"ח נזק (אני זורק מספרים באוויר, הערכות בלבד!), ילד שמח וטוב לב נוסע חזרה הביתה בלי דאגה על הראש חוץ מכמה יעלה לו לבנות נועל לכיסא ההידראולי... :razz:

GodsFather
18-05-06, 00:44
יש כמה סיבות שהריתוך יפתח אם סתם תרתך. מה שאתה צריך לעשות זה לזהות במדוייק את הסדק, לקדוח חור בכל קצה שלו ולמלא את החורים+הסדק בריתוך. פאזה לסדק לפני כן לא תזיק, אבל לא להשתולל עם הפאזה.

הטריק כאן הוא לעשות את זה בחדירה מלאה, בריתוך שווה ככל הניתן וכנראה הכי חשוב - בלי שום זליגות פנימה. לא עבודה לרתך רגיל (כמו 99% מאלו שבונים בפורום, אני בכללם).

התסריט הרע:
זה המון כאב ראש. הסרן חייב לרדת מהרכב, יש סיכוי לא רע שתושבת הקפיצים צריכה לרדת מהסרן ולחזור אח"כ. לשלם למישהו על העבודה יעלה כמו סרן חדש והתוצאה תהיה פחות טובה, לעשות לבד (חוץ מהריתוך) זה סרט שלוקח המון זמן ומאמץ. במקומך הייתי מתחיל לחפש גוף סרן חדש בלי הבפנוכו או שוקל את האופציה המתבקשת - החלפת סרנים. זה מתבקש משתי סיבות: 1. יש לך תירוץ. 2. שברת סרן אחד, למה שזה לא יקרה גם לבא בתור?

התסריט הטוב:
זיהית את הסדק והוא נגיש לחלוטין בלי לפרק סרן. נוסעים לרתך מומחה (נדמה לי שמורי מכיר אחד), שעה עבודה על האוטו ו200 ש"ח נזק (אני זורק מספרים באוויר, הערכות בלבד!), ילד שמח וטוב לב נוסע חזרה הביתה בלי דאגה על הראש חוץ מכמה יעלה לו לבנות נועל לכיסא ההידראולי... :razz:

אם כך , בוא נדבר עם מורי :-D בסה"כ אני מזהה את הסדק מבחוץ - כמו שאמרתי , חתיכה קטנטנה שפשוט נשברה ממנו , לא שבר כמו בסרטים שרואים כזה זיגזג (לא מצאתי דרך יותר מקצועית לתאר את זה...)...אני רוצה להאמין שריתוך מקצועי יספיק.

בינתיים אני אחפש גם סרן/בית סרן חלופי , אפרסם במקומות המותרים. סה"כ הסרן אצלי תקין ויש גם נעילה וכד'....איך אין לי כוח לזה....

עידן , באיזה הקשר שאלת את השאלה הזו ? כי אז בירקון , נסעתי רגוע יחסית :twisted: :twisted: :twisted:

GodsFather
18-05-06, 14:19
עדכון...עצוב...

לאחר בדיקה אצל מורי והתייעצות עם עוד יודעי דבר ורתכים מקצועיים - אין אפשרות לרתך את הסרן בלי להסיר את התושבות של העלה ולכן עדיף יהיה למצוא סרן אחר...

אז אם למישהו נופל כזה סרן ובזול , תנו סימן.

כשאחליף את הסרן (מקווה בשבוע הבא) אשתדל לצלם את התהליך , אולי עוד נלמד מזה משהו...

ובאותו עניין ,מה צריך להחליף כשעושים זאת?

מחזש"ים (ברור) , מיסב ימני הוחלף לפני שלושה חודשים , להחליף שוב ? מיסב שמאלי ישן ממנו בהרבה אז אולי כבר על הדרך ? כבל בלם יד הוחלף שבוע שעבר , ברקסים עשיתי לפני חודשיים. מה עוד ? מה עם הברגים בכל חלק? כדאי להחליף לחדשים ?

לגבי שמן לסרן , יש את הסטנדרט 80/90 , יש יותר טובים ?

תודה לעונים והמתעניינים

אלון_ק
18-05-06, 15:24
אני רוצה להאמין שריתוך מקצועי יספיק.
למרות שנדמה לי שלא לזה התכוונת, רגע של הנ' חומרים:
ריכוז מאמצים נוצר כתוצאה של אי רציפות בגוף. דמיין רגע גליל פלדה שחרצו לו את הצד עם דיסק, החריץ הוא אי הרציפות. מקדם ריכוז המאמצים הוא מספר שמגדיר את "חומרת" ריכוז המאמצים לטובת ההסבר הפשטני. ככל שהמקדם גבוה יותר מצבך רע יותר, יהיה יותר קל לשבור את החומר. מקדם ריכוז המאמצים הוא חלוקה של כמה פרמטרים בין היתר ברדיוס אי הרציפות (החריץ), לכן ככל שהרדיוס קטן יותר המספר ("החומרה") גדול יותר. בגלל זה אתה חייב לקדוח בקצות הסדק, כי בהם ריכוז המאמצים הוא הגדול ביותר ובהם מחושב הרדיוס; הגדלת הרדיוס (הקדיחה) מורידה את ריכוז המאמצים. אח"כ אתה מפצה על החוזק בעזרת הריתוך (שיוצר ריכוזי מאמצים משל עצמו, אבל הרבה פחות ממה שהיה בהתחלה אם זה ריתוך טוב והסדק טופל כאמור).

מחזש"ים (ברור) ברור, מיסב ימני הוחלף לפני שלושה חודשים , להחליף שוב ? לא, למה לך? אתה לוקח את הציריה עם המיסב קומפלט. מיסב שמאלי ישן ממנו בהרבה אז אולי כבר על הדרך ?אני לא הייתי ממהר אם הוא תקין. זה לא כמו מיסב קדמי וזה לא כזה נורא להוציא ציריה. כבל בלם יד הוחלף שבוע שעבר , ברקסים עשיתי לפני חודשיים. מה עוד? בוכנות הבלמים אם אלו שתקבל - אם תקבל - לא יהיו תקינים. מה עם הברגים בכל חלק? כדאי להחליף לחדשים ? לא, אלא אם אתה רואה בעיה ברורה בבורג ספציפי.

לגבי שמן לסרן , יש את הסטנדרט 80/90 , יש יותר טובים ? מה רע לך בזה? אתה מחפש מה לעשות? לי נדמה שיש לך מספיק... :mrgreen:

GodsFather
18-05-06, 19:23
תודה על היעוץ והליווי, אעדכן בהמשך

עידן - תתכונן כי הנה אני בא! הנה אני בא! (ואת ההמשך אתם יודעים). 8-)

אלון_ק
18-05-06, 20:59
צלם הרבה תמונות, שתוכל לעזור לאחרים עם שאלות בבוא היום. לפחות משהו טוב יצא מזה...

idanw
19-05-06, 01:34
אמיר... אם אתה בא אלי.. אז יש לידי חנות חלפים שמחזיקים את המיסב האחורי.. אם תראה שמצבו לא משהו...אם הוא ישן.. בסרן שלך סביר להניח שהוא לא משהו.. :evil:
אלון.. למה שיחליף את הבוכנות של הבלמים!? אם הוא נשאר אם הצירייה שלו הוא גם נשאר אם הצלחות בלם שלו...
לאומת זאת.. אם הוא מחליף את הציריות הוא יצטרך גם להחליף מיסבים אחוריים.. כנראה
קיצר.. מספיק למצוא גוף סרן בלבד...

אלון_ק
19-05-06, 12:02
צלחות הבלמים נשארות רק אם אתה לא מוריד את המיסב. את הבוכנות ניתן להחליף בלי קשר לצלחות ולכן אני אומר שעם הציריה שיעביר גם את הבוכנות. זה אומר שהוא לא צריך לפרק אותן מהציריה שלו.

אם הוא מחליף את הציריות הוא יצטרך גם להחליף מיסבים אחוריים
לא נכון. למה שהוא יצטרך? אני מפספס את ההגיון מאחורי זה.

idanw
19-05-06, 17:59
בקשר לבוכנות.. לא הבנו אחד את השני.. חשבתי שאתה מדבר על להשתמש בבוכנות של הסרן החדש.. ואמיר מתכוון לקנות רק גוף חדש..
בקשר לציריות.. אם הוא מחליף לציריה חדשה הוא צריך מיסב חדש.. עד כמה שאני יודע.. אי אפשר לפרק מיסב מצירייה ולהשתמש בו שוב.. (או שאני טועה?)
אבל אני לא רואה סיבה שהציריות שלו יהיו צריכות החלפה...

אלון_ק
19-05-06, 22:30
אי אפשר לפרק מיסב מצירייה ולהשתמש בו שוב.. (או שאני טועה?)
אתה לא טועה במקרה של מיסב כמו שלנו, אבל למה שהוא יפרק את המיסב מהציריה? שיקח אותה (את כל הציריה) שלמה כמו שהיא מסרן אחד לשני.

GodsFather
21-05-06, 23:16
זהו, קניתי בית סרן , לא נדבר על מחיר כי היום גיליתי ששחטו אותי אבל לא נורא...העיקר שיש בית סרן (הגברים בוכים בלילה , לא נשמע קולם, הגברים בוכים בלילה בכי נעלם...ואוסיף ואומר פרייארים לא מתים אלא מתחלפים, אני רק מחכה שמישהו יחליף אותי :? ).

עכשיו נותר רק למצוא זמן ולבצע...עידן , לא יודע אם אני רוצה ליפול עלייך (לא נעים לי), אבל אם מתאים לך שלישי , נדבר...אם לא , אני כבר אעשה את זה אצל מיקי ותוכל לקפוץ ולהעיף מבט.

דבר נוסף שרציתי לשאול. האם מילוי של המקום על ידי ריתוך לא יכול היה גם לעזור במקום החלפת הסרן?

אני לא מדבר על מילוי החור/סדק אלא מילוי של כל האיזור וכן חיזוק מהצד השני שלו. אני יודע שיש שם בורג שממרכז את העלים , אבל לא ברור לי איך הוא מוכנס/מוצא ל/משם ולכן אני שואל, אולי ריתוך היה סוגר את העניין... יש לי רתך מקצועי בעל ותק של מעל 30 שנה שלא ממש מבין מדוע לא ריתכתי את המקום וזהו וממש מצליח לשכנע אותי לרתך במקום לפרק... (אני פשוט מחפש כל דרך שהיא לשכנע את עצמי שלא זרקתי עכשיו בוחטה כסף שאין לי ושבאמת נחוץ להפסיד יום עבודה שלם , אפילו שכל הסיפור הזה זה חוויה בפני עצמה)

רק להבהרה , לא מדובר בסדק מלעלה למטה , אלא בקע גודל של כס"מ ולכן חברי טוען שהוא יכול גם לסתום את הבקע וגם להתיך את המקום בCO2 ולחזק את הצד המקביל לו בחלק האחורי של הסרן ובכך למעשה לסגור את השבר טוטאלית.

מה דעתכם ?

GodsFather
21-05-06, 23:26
לצורך הבהרה (למה אי אפשר לערוך??)

אמנם דנו בנושא הריתוך בתחילה , אך אני לא מדבר על ריתוך של החור בלבד וסתימתו , אלא ממש ליצור שם יציקה של CO2. הרתך שלי אומר שזה יחזיק , אני מניח שיש לכם הסבר מדעי יותר למה זה לא יחזיק ואם אפשר לרתך אז אני אלך על זה לפני ההחלפה...

תודה על הסיוע

אלון_ק
21-05-06, 23:43
אני לא מדבר על מילוי החור/סדק אלא מילוי של כל האיזור וכן חיזוק מהצד השני שלו.
WTF? איך אתה הולך להגיע לצד הפנימי של הסרן? אתה מתכוון לצד התחתון של הסרן?

תמונה, חביבי, תמונה. אנחנו מדברים באוויר.

ככלל, אמור להיות אפשרי לרתך אם זה בחלק העליון. הסרן עובד שם בעיקר במאמצי לחיצה, זה פחות נורא לך. תראה לנו את הסדק בתמונה, לדבר על מה קורה בתיאוריה אפשר שעות.

התכת האזור זה רעיון גרוע מאוד. זה ייצור ריכוזי מאמצים עוד יותר גדולים לחינם, אם כבר אז קדיחה ומילוי יחד עם חיזוק ממשולשי פלדה שמרותכים רחוק יחסית מאזור הפגיעה.

אם הסדק בחלק התחתון, לך תן איזה תפילת הודייה לאלוהים שהיה מה שיעצור את הסדק. סדקי התעייפות גורמים לכשלים מידיים כי האנרגיה הדרושה להיווצרותם גדולה בהרבה מזו הדרושה להתקדמותם, מה אומר שברגע שזה מתחיל זה לא עוצר, תוך רגע הסדק יכול להתפתח לשבר מלא.

זה הזמן להתחיל לחשוב למה הוא נוצר ואיך אתה מונע את זה בעתיד.

combina347
22-05-06, 00:03
על פי מה שהבנתי החור נמצא בדיוק מעל העלים החלק התחתון של הסרן
לדעתי אלון צודק בקטע של הקדיחות אך חשוב לעשות זאת עם מקדח זעיר היותר ומדוייק ביותר

אלון אתה מתחיל להשמע ממש כמו מהנדס אני אוהב את החשיבה שלך

בכל אופן לגבי ההתלבטות אני ממליץ לרתך ותו לא גם אם זה לא יחזיק לעולמים
אני מדבר על ריענון המקום משום שכיום יש סדק אבל אתה עדיין נוסע ולא ידוע עוד כמה זמן יחזיק
תאר לך שאתה עושה טיפול ז"א ריתוך מקצועי + קידוחים זעירים בקצוות הסדק למנוע התפשטות
יקח עוד שנתיים לפחות עד שתראה סדק חדש ואולי המקום יהיה חזק מספיק שפשוט תראה סדק במקום אחר ואז תתחיל השאלה למה יש סדק או עייפות החומר או שמשהוא לא מורכב נכון ואני מתכוון לאלף ואחד גורמים
טוב אני סתם מרחיב במקומך הייתי מרתך בלי לחשוב פעמיים ותחזיר את הסרן למי שקנית אותו
חפש לאט בטוח תמצא משהו טוב ואולי אפילו בקומבינה ע"י החלפה של משהו

GodsFather
23-05-06, 12:24
קצת תמונות של הסרן החדש

לאחר שאפרק את הישן , אצלם את הבקע ואשמח לחווד בנושא.

לדעתי , אם אני אמלא כמו שרציתי , זה לא יעבור טסט או לא יהיה שמיש , אבל נדבר אחרי יום חמישי (בס"ד)

tomer s
23-05-06, 14:09
אמיר
לדעתי שלח את הסרן שלך לרתך מקצועי שירתך אותו (כמובן עם קידוחים לפני וחיזוקים אחרי) ותמשיך להשתמש בו,במידה וזה לא הצליח יש לך סרן חדש.

אהה ותתדחש

GodsFather
23-05-06, 14:27
אמיר
לדעתי שלח את הסרן שלך לרתך מקצועי שירתך אותו (כמובן עם קידוחים לפני וחיזוקים אחרי) ותמשיך להשתמש בו,במידה וזה לא הצליח יש לך סרן חדש.

אהה ותתדחש

גם ככה אני מפרק , אז נתקין כבר את החדש וזהו.

את הישן אני אנסה לשפץ , אם ילך טוב , אני כבר אמצא מישהו שיקנה אותו ממני.

נהיה חכמים יותר לאחר הפירוק של הסרן ולאחר שאראה לכם את חומרת המצב.

עדיף מאשר שגם ניקח סיכון שהשבר יחזור וגם שאני אתבחבש לי במחשבות של "למה הייתי פזיז מידי לקנות ולבזבז כסף שאין"

זה עובר מפן מקצועי לפן פסיכולוגי ואת זה אני לא רוצה כרגע.

ואגלה לך סוד קטן , אני מקווה אולי להשיג קצת תקציב לעונת הראלי בשנה הבאה , ואם אשיג וארצה להתחרות אז עדיף עם סרן תקין מאשר לחשוש כל מקצה שהסרן ישבר... זה שיקול נוסף שנכנס לרשימה לא מזמן...

tomer s
23-05-06, 18:22
בהצלחה!

אלון_ק
23-05-06, 20:48
אך חשוב לעשות זאת עם מקדח זעיר היותר ומדוייק ביותר
לא זעיר, קטן. 3 מ"מ אמור לתת תוצאה סבירה.

אני ממליץ לרתך

לדעתי שלח את הסרן שלך לרתך מקצועי
חבר'ה, דעות זה נחמד אבל אף אחד מאיתנו לא ראה את הסדק. יש סדקים שאפשר לרתך, יש כאלו שלא, לתת חו"ד כללי בלי אפילו לראות את הסדק זה לא רציני. אני לא אומר שאתם צריכים לדעת לחשב התקדמות של אחד כדי להחליט, אבל לפחות לראות אותו ולתת להגיון לעבוד כשאתם רואים את הכיוונים האפשריים להתקדמות, אחרת זה באוויר. מה יותר מזה, רתך סופר-מקצועי ראה את זה והחליט שעדיף שלא, אז אנחנו כן בלי לראות?

גם אם היתה מתקבלת בסוף החלטה שריתוך אפשרי ויחזיק עד קץ כל הזמנים, אמיר אמר משהו שאני מאוד בעדו:

גם ככה אני מפרק , אז נתקין כבר את החדש וזהו.
בלי ספקות, בלי אולי, בלי להסתכן בתאונה נוראית על כביש מהיר. ככה יש 100%.

combina347
23-05-06, 21:36
נכון אם כבר יש אז אפשרי להליף
ברצוני להמשיך את עיניין החוזק והריתוך ואלון כאן אני רוצה לשמוע את דעתך
נניח שאני קודח בשני קצוות הסרן מרתך ולאחר מיכן מלביש צינור על האיזור ומרתך
כמובן שאטפל גם בתושבת של הקפיצים ואתאים אותה אך האם זה אמור לתת לי חיזוק אדיר
רק מפני שהוספתי שרוול שבעצם מתחלק הוא והסרן בלחץ

אלון_ק
23-05-06, 21:54
אני לא בטוח שאני מבין אותך, אתה יכול לצייר לי על זה בבקשה?

http://img339.imageshack.us/img339/4258/brokenaxle12du.jpg

combina347
23-05-06, 22:00
אלון אתה מדבר אלי?

אלון_ק
23-05-06, 22:02
כן... אפילו ציירתי לך מגוון סדקים שאותם אתה יכול לקדוח ולכסות.

combina347
23-05-06, 22:22
ניסיתי לעשות את זה יפה אבל אין לי תוכנה כמו שלך
בכל אופן החלק העליון של התמונה כמובן הצד התחתון של הסרן
הנקודות האדומות על הסדק אלו הקידוחים וכמובן ריתוך לכל אורך הסדק והחלקה לאחר מיכן
הצהוב זוהיא פלטה שעוטפת את צינור הסרן ומרותכת אליו לכל האורך כאילו היתה חלק מהסרן
ציירתי את הפלטה הצהובה בצד על מנת שתוכל לראות את החריץ הניפתח שדרכו נלביש על הסרן
גם החריץ ירותך לכל האורך
את תושבת הקפיצים אנו נרחיב מעט משום שקוטר הסרן גדל בגלל הפלטה ונרתך אותה על הפלטה

תוך כדי כתיבה עלה לי רעיון ניתן לחורר את הפלטה בחורים כמו גבינה צהובה ופשוט לתך לסרן
גם בתוך החורים ולדעתי דבר שיוסיף חוזק

אלון_ק
23-05-06, 22:42
סה"כ אני לא רואה סיבה לפסול כזה דבר כפתרון נקודתי לסדק, רק כמה נק' קטנות:
1. את הסדק אתה צריך לקדוח רק בשני הקצוות שלו, לא לאורך כל הסדק. השרטוט שלי דפוק, זה נראה כמו כמה סדקים מחוברים יחד וזה כנראה מה שהטעה אותך.
2. הגבינה מיותרת.
3. אל תרתך את כל אורך החריץ, רתך בכמה קטעים של 3 ס"מ. על אותו משקל, אל תרתך את כל הצינור - רתך 4 ריתוכים של 4 ס"מ לכל היותר.
4. יש לך עדיין בעיה עם הקדיחה והמילוי - אסור לך לחדור למרחב הפנימי, בטח ובטח לא להפיל פנימה משהו.

אבל כחיזוק לסרן? לא, זה לא חיזוק. הנקודות בהן מתרכזים רוב המאמצים עדיין יהיו הריתוך בחלק התחתון של הסרן, ריתוך שהוא בעל אותו קוטר כמו המקורי ונניח שאיכות זהה גם, הווה אומר אותו חוזק בנקודה הכי חלשה במבנה (היא תמיד זו שנכשלת ראשונה).

העומס שמדאיג אותך בכאלו מקרים הוא המתיחה. נניח שהסרן שלך נראה כך במנוחה: _______
אז כשמופעל עליו עומס הוא נראה כך (פחות מוקצן, כמובן): /\
החלק העליון של הסרן נמצא במאמץ לחיצה, הוא נדחס לתוך עצמו. מילא, זה לא מזיז לך במיוחד. אבל החלק התחתון נמצא במתיחה, הוא מרגיש כמו גומיה שאתה מנסה לקרוע והוא יוצר את הבעיה רוב הזמן.

יש לך כמה דרכי פעולה אפשריות כדי להקל על מאמץ המתיחה, כאשר הפשוטה - ובמקרה שלנו, הישימה - מכולן היא פשוט לבנות קונסטרוקציה חיצונית שתישא גם היא בחלק מהעומס. דיזה מן חשב על זה פעם וקלע בול לכיוון: חיזוקי סרנים כמו של הדנה 60 הצבאיים (מכיר את המוטות העגולים שמרותכים להם למטה בצורת משולש?) או משהו קצת יותר אסתטי, דברים שאתה תוכל למצוא בחיפוש בפורום הבונים (השרשור נקרא "חיזוק סרנים נגד כפיפה" או משהו דומה).

combina347
23-05-06, 23:04
הבנתי ואתה צודק לחלוטין
אך אתה יכול לחזק את הסרן עד לתושבת הקפיץ לא יותר
במקרה של סדק כמו שציירת לי החיזוק לא יעזור

אלון_ק
23-05-06, 23:07
בכל מקרה זה נושא חלק מעומסי המתיחה ומוריד מהעומסים המופעלים על האזור. זה לא פתרון לסדק, זו פעולת מנע נגד כיפוף שעל הדרך גם תצמצם סדקים...

combina347
23-05-06, 23:17
תודה רבה בצד אחד ומצד שני ממש לא תודה כי עכשיו הראש שלי מתחיל לתכנן עוד דברים ואני לא עומד בזמנים שאני מקציב לעצמי

GodsFather
26-05-06, 10:07
עדכון מהשטח (יותר נכון מהמדרכה ליד הבית :-) )

הוחלף הסרן וכל הסיפור צולם ותועד ויועלה לאתר הסופ"ש הזה כולל תודות , הוקרות, טקסי פולחן לאות הערכה - כל זה לעידן.

רק מה........הרכבתי את הבית סטליטים הפוך (סתום אני יודע...) אז אני הולך לפרק את כל הסיפור הזה עוד מעט שוב... הפעם בכוחות עצמי, אני הולך לקנות לי טריפודים ושמן ברקס עכשיו וקדימה לעבודה!

המשך יום נעים, עדכונים בהמשך.

דרך אגב, נקודה למחשבה - מה התוצאות/תוצרים של נסיעה ארוכה יחסית (כפ"ס ר"ג פ"ת ת"א ר"ג) עם בית סטליטים הפוך ? האם משול לנסיעה ברברס מבחינת הסרן? מה הנזק מעבר לקפיצות של הנעילה כאילו אין מחר (אמנם רק בפניות וסיבובים , אבל כמו שלא היה מעולם)....

GodsFather
26-05-06, 16:26
טוב , אני ממש דפוק.

גם בחלומות הכי שחורים אי אפשר להרכיב ביצה הפוך... אבל מהלחץ של הרעש שעושה הנעילה חשבתי שאולי זה הגורם. ואני אסביר:

לאחר ההרכבה נסעתי מכפ"ס לרמת גן כאשר כמעט בכל פניה שמאלה רעש הריצ'וט הוא חזק מאד (אני אומר כמעט כי יש פעמים שבהם לחצתי על הגז בעת הפניה ואז לא היה רעש), אפשר לומר שממש שומעים איך השיניים מתאמצות מצד אחד להשאר אחת בין השניה ומצד שני מחליקות אחת על השניה. ואני לא מדבר על רעש ריצ'וט שקט כמו כשמבצעים פרסה בניוטרל ואז שומעים טקטוקים נורמלים. אני מדבר על רעש חזק מאד שאף מורגש בתזוזות הרכב שכן הסרן חצי ננעל חצי לא...

מדובר רק בפניות שמאלה ולכן אני לא מבין מה הבעיה בדיוק.
1.אין ברקס תפוס באף אחד מהגלגלים , גם לא הקדמיים. כולל בלם יד.
2.גלגלים מאוזנים ובלחץ של 23 ,מדוד דיגיטלית
3.אין משיכה ימינה או שמאלה בישורת
4.אין חופשים בגלגלים , בדקתי את כל השעות האפשריות.
5.הוחלף מיסב למיסב חדש בעת החלפת הסרן. המיסב השני היה תקין, מה גם שאם לא היה תקין, הייתי מרגיש חופש ואו שומע ממנו רעש.

מה שכן שמתי לב אליו כשהרמתי את האחוריים על טריפודים ונתתי לרכב לנסוע וזה מעין תנועה של שמיניות מגלגל ימין, זה לא דבר שנראה לעין על הגלגל אלא רק כמסתכלים על החריצים של הצמיג לעומת הצמיג משמאל... אבל אין חופש בגלגלים ולכן אני לא מבין מה זה יכול להיות ....?

זה ממש מבאס לנסוע עם האוטו, אשמח לעצות (בפורום, במייל,בטלפון,פנים מול פנים), אם יש מישהו שרוצה לראות ולאבחן את המצב אשמח לקפוץ אליו (לא לחיפה/ב"ש אבל במרכז) או שיקפוץ לבקר אצלי , אני מבטיח להאכיל את הקורבן ;)

המשך יום נעים.

חנן-ג'יפולוג
26-05-06, 16:33
נשמע כמו ציריה עקומה, או גלגל עקום, או שיש לכלוך בין הפלאנגים של הציריה, התופים, והגלגלים. החלף את הגלגלים ביניהם, ותראה אם זה עובר צד.

idanw
26-05-06, 17:47
חנן.. התופים כנראה לא מלוכלכים.. כי שני הגלגלים מסתובבים חופשי לגמרי... וגם קשה לי להאמין שזה הצירייה.. כי דווקא הגלגל שמסתובב בשמיניות זה הצירייה שלא נגענו בה... (בשנייה החלפנו מיסב..)
יכול להיות שבגלל שהחלפנו מיסב רק בצד שמאל זה קורה? הוא היה גמור לגמרי (חופש די גדול) ובצד השני יש חופש טיפה יותר גדול מבמיסב חדש.. (אבל לא כשהגלגל מורכב.. אז אין חופש בכלל..)

combina347
26-05-06, 20:04
אני הרסתי נעילה בגלל שדפרתי את הציריה האחורית עם פטיש חזק מאוד ואני אסביר
האם יכול להיות שבהתחלה היא לא נכנסה טוב ושברת משהוא בנעילה?

מורי
26-05-06, 20:05
נשמע כמו ציריה עקומה.
האם יתכן שהסרן שפירקת מהרכב היה עקום בנוסף לסדוק? (יש שם סימני ריתוך קודם).אני הייתי הולך בכיוון הזה.
אתה מוזמן גם לקחת ממני ציריה תקינה לנסיון.

GodsFather
26-05-06, 20:37
אני הרסתי נעילה בגלל שדפרתי את הציריה האחורית עם פטיש חזק מאוד ואני אסביר
האם יכול להיות שבהתחלה היא לא נכנסה טוב ושברת משהוא בנעילה?

קובי, תסביר בבקשה...בסה"כ היו כמה מהלומות פטיש בשביל להכניס את הגשעאפט אבל כמה נזק יכול להיות ? הרי קודם מכניסים את המוט עם היד כדי שיתחבר עם גלגלי השיניים כראוי ואז לאחר המהלומות הוא אמור להיעצר על ידי המיסב, הרי אין לו לאן להתקדם מכאן , לא ? נוסיף על כך את הפלח הקטן בצורת מטבע שנמצא במרכז הביצה בכל צד ועוצר את המוט מלהכנס יותר עמוק ובכך מקבע אותו על השיניים... ועל כל זה, זה אמור לעמוד בעומסים אדירים בהשוואה למכת פטיש שלי...אני מקווה שאני צודק

מורי - אני בספק אם היה עקום, אני חושב שהייתי מבחין בעקמומיות בעת הפירוק... אבל אם ההצעה של חנן לא תגלה את הבעיה אני אשקול לקחת ציריה ממך ,תודה...

חברים , אני ממש בלחץ פה מכל הרעות הללו ולחשוב שזה רק כי הייתי סקרן...כמו שאומרים, כולנו יודעים מה הסקרנות עשתה לחתול... לי היא פשוט הגדילה את האוברדראפט :evil:

אשמח לשמוע עוד רעיונות, מחר בבוקר (אם אצליח להתאפק עד אז) אבדוק את הנושא...

combina347
26-05-06, 20:48
לי היתה שיטה לחסוך בכסף כאשר היתי צריך ציריה ודחפתי ציריה של רכב אחר ורק קיצרתי אותה
וכניראה שלא דחפתי אותה טוב בפעם הראשונה ואז שברתי את "השימס" של הנעילה
אצלי זה לא טבעת אלה כובע מוזק בזה עם פונפון קטן אם תפתח חיפוש אחר המילים "נעילה שונה ומשונה" תוכל לראות תמונות של הנעילה אני לא מבטיח שזה מה שקורה שם אצלך אך אין חכם כבעל ניסיון וזה אומר פרק הכל כולל את הנעילה ורק אז תדע מה קורה לך בפנים

idanw
26-05-06, 20:52
מורי שלום..
בהנחה שהצירייה עקומה.. הנעילה דופקת בפניות שמאלה בלבד... באיזה צד צריכה ליהיות הצירייה העקומה?? (אנחנו חושדים בצד ימין.. שם היה הריתוך ושם גם השמיניות בגלגל...) האם לפי זה הגיוני שהבעיה תיהיה בצירייה הימנית הקצרה?
עידן

idanw
26-05-06, 20:55
קובי.. אז כנראה זאת לא הבעיה אצל אמיר.. כי שם דפקנו רק לאחר שוידאנו שהציריה יושבת במקומה.. והיא גם נכנסה בפעם הראשונה...

GodsFather
26-05-06, 21:33
לגבי העקמומיות לכאורה, אם זה היה עקום גם המיסב היה נדפק מזה , הרבה לפני שזה היה מגיע לגלגל , תחשבו על הלחץ בפנים , אני חושב שזה היה שובר את תוכן הביצה (קורונה פיניון אומרים ?) הרבה לפני שזה היה מגיע לגלגל. הרי אין שם טיפה חופש.

לגבי ציריה שלא מאותו רכב - אין מצב , התאים אחד לאחד , נכנס בול עם חיזוק של הפטיש ולא בכוח מעבר כמו שאתה טוען שעשית קובי.

לגבי ההשערה שהעלית , עידן, בשיחה שלנו בטלפון , אולי אם נעלה את זה לפה זה יוסבר.

כשפירקתי את הצלחת המחוברת לסרן (זו שאליה מחוברים הסנדלים של הברקס), מתוך 4 ברגים היו רק שלושה... וכשחיברנו לסרן החדש,שמתי בורג חדש שהתאים בול בקוטר אך בצורתו היה שונה מ3 הברגים האחרים. עידן שיער שאולי סגירה שלא בהתאם ללחץ יכלה ליצור קימור/עקמומיות ומכאן השמיניות וכל הצרות. אני טוען שאין לזה קשר כי בסה"כ הצלחת מחוברת באופן הדוק ושווה בכל 4 נקודות ההברגה ,אחר היינו שמים לב לזה. מה דעתכם ?

מורי
26-05-06, 22:33
מורי שלום..
(אנחנו חושדים בצד ימין.. שם היה הריתוך ושם גם השמיניות בגלגל...) האם לפי זה הגיוני שהבעיה תיהיה בצירייה הימנית הקצרה?
עידן

הגיוני או לא,יש לך צד שיש בו בעיה ניכרת לעין ולכן כדאי להתחיל בו.
לגבי הברגים-לא משנה צורת הבורג.העיקר שכל הברגים לוחצים את שתי הפלטות צמודות.

אלון_ק
27-05-06, 01:53
לגבי העקמומיות לכאורה, אם זה היה עקום גם המיסב היה נדפק מזה , הרבה לפני שזה היה מגיע לגלגל , תחשבו על הלחץ בפנים , אני חושב שזה היה שובר את תוכן הביצה (קורונה פיניון אומרים ?) הרבה לפני שזה היה מגיע לגלגל. הרי אין שם טיפה חופש.
לא. הקורונה והפיניון חזקים הרבה יותר ממה שנדמה לך, הסייד-גירס ובית הסטליטים היו נשחקים קודם.

לגבי ציריה שלא מאותו רכב - אין מצב , התאים אחד לאחד , נכנס בול עם חיזוק של הפטיש ולא בכוח מעבר כמו שאתה טוען שעשית קובי.

לגבי ההשערה שהעלית , עידן, בשיחה שלנו בטלפון , אולי אם נעלה את זה לפה זה יוסבר.

כשפירקתי את הצלחת המחוברת לסרן (זו שאליה מחוברים הסנדלים של הברקס), מתוך 4 ברגים היו רק שלושה... וכשחיברנו לסרן החדש,שמתי בורג חדש שהתאים בול בקוטר אך בצורתו היה שונה מ3 הברגים האחרים. עידן שיער שאולי סגירה שלא בהתאם ללחץ יכלה ליצור קימור/עקמומיות ומכאן השמיניות וכל הצרות. אני טוען שאין לזה קשר כי בסה"כ הצלחת מחוברת באופן הדוק ושווה בכל 4 נקודות ההברגה ,אחר היינו שמים לב לזה. מה דעתכם ?
אתה צודק בשורה התחתונה, לא בסיבות. על מרכוז הציריה אחראים המיסב והסייד גיר, לא הברגים ולא הצלחת. אם הציריה עקומה זה בגלל עיוות בציריה עצמה.

idanw
27-05-06, 10:30
אלון.. לא לזה התכוונתי...
כשפירקנו את הסרן הישן.. היו רק 3 ברגים שחיברו את הצלחת לסרן... הרכב נסע ככה תקופה די ארוכה.. כנראה מהפעם האחרונה שפירקו את הסרן.. וזה כלל נסיעת שטח קשה...
יש סיכויי שזה מה שגרם לצירייה או למייסב להיתעקם? אולי אפילו לסרן להיסדק!? זה בדיוק הצד הסדוק...

GodsFather
27-05-06, 12:55
החלפתי גלגלים, לא חל שינוי בהתנהגות...

אני מעלה השערה - יכול להיות שאם בעת ההרכבה של הסרן , תושבת הבולם מחברת את הסרן לעלים (יו בולטים וכד') אינה יושבת כראוי ומכאן שהעלה עצמו ישב טיפונת עקום, יכולה להביא לכזה דבר ?

אמנם אין לי דרך למדוד עם כלים , אבל אני חושד בעקמומיות קלילה באופן בו יושב העלה באותו צד...

אין לי עוד רעיונות... :oops:

eran4x4
27-05-06, 13:24
החלפתי גלגלים, לא חל שינוי בהתנהגות...

אני מעלה השערה - יכול להיות שאם בעת ההרכבה של הסרן , תושבת הבולם מחברת את הסרן לעלים (יו בולטים וכד') אינה יושבת כראוי ומכאן שהעלה עצמו ישב טיפונת עקום, יכולה להביא לכזה דבר ?

אמנם אין לי דרך למדוד עם כלים , אבל אני חושד בעקמומיות קלילה באופן בו יושב העלה באותו צד...

אין לי עוד רעיונות... :oops:

תבדוק שהסרן האחורי מקביל לקידמי
לדוגמה ע"י מדידת המרחקים בין מרכזי הטבורים של הגלגלים הקדמים לאחורים

idanw
27-05-06, 13:52
אמיר.. לא נראה לי שזאת הבעיה..
על תושבת הסרן יש חור שיושב על פין שנמצא על העלים ותפקידו למרכז את הסרן לעלים.. אותו דבר על תושבת הבולם... זה ב 100 אחוז ישר!

GodsFather
27-05-06, 15:30
אמיר.. לא נראה לי שזאת הבעיה..
על תושבת הסרן יש חור שיושב על פין שנמצא על העלים ותפקידו למרכז את הסרן לעלים.. אותו דבר על תושבת הבולם... זה ב 100 אחוז ישר!

אם כך, אני כבר לא יודע מה לחשוב...

על פניו , הכל יושב בדיוק במקום , בורג לבורג , אום לאום...

אם יש מישהו עם נסיון טכני בסמוראי נעול קצר שיכול לשמוע את הרכב שלי, אשמח לקפוץ לביקור...

:-| :-| :-| :-|

idanw
27-05-06, 16:20
תשמע.. אני לא מומחה.. ולא בטוח.. אבל הדבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו זה מצב הצירייה והמיסב שיושב עליה.. לעומת המיסב השני..
אם לא יעלו פה הצעות אחרות... קפוץ למורי.. תחליף את הצירייה לבדיקה (בהנחה שיש לו אחת עם מיסב תקין) ותבדוק...
מזל שאתה מובטל! הכל משמיים ;-)

אלון_ק
27-05-06, 18:02
זה יכול מאוד להיות. בהחלט אפשרי שהתקנת את הקפיץ כך שבורג המרכוז איננו בחור (גם אם בשלב כלשהו בהתקנה הכנסת אותו), את זה קל לראות בעין כשמביטים מהצד הפנימי על הקפיץ.

בכ"ז, אני חושב שהמשך הדיון כרגע קצת מיותר - קיבלת שתי חוות דעת משני מומחים ושניהם אומרים אותו דבר, לכן זה הדבר הראשון שהייתי בודק והאפשרות הראשונה שהייתי טורח לבטל. בדוק את עקמומיות הציריה (לכל הפחות וודא שהמיסב יושב עליה טוב - זה לא זה שהחלפת, נכון?) ואח"כ תראה איפה אתה עומד.

GodsFather
29-05-06, 13:41
זהו, הבעיה סודרה , לעת עתה לפחות.

כיוון מחדש של הנעילה סידר את הבעיה, ככל הנראה היה חופש גדול מידי ויחד עם חופשים אחרים שיש באוטו הנעילה סטתה לכיוון שמאל כל הזמן ומכאן הבעיה רק בסיבוב שמאל, השמיניות נבעו ככל הנראה מחופש קל שיש במיסב, אך אם המצב היה באמת חמור , הרכב לא היה יכול לנסוע. אני חייב להתוודות לא עשיתי זאת לבד , פניתי לבעל מקצוע מוכר "דוד מדרך השטח" שעזר לי בכיוון הנעילה בדיוק במידות הנכונות תוך הרגעתי ושמירה על לחץ הדם שלי בגובה בריא, דוד הרשה לי לעבוד על הליפט שלו בעצמי עם כלי העבודה שלו ולפרק את הרכב, לאחר מכן ניגש לבדוק את הנעילה , שכן זה הדבר היחיד שאני עוד לא יודע לכוון.

כרגע אני עובד על מסמך עם כל התמונות והסברים לגבי פירוק והרכבה של הסרן, אלון , אשמח אם תוכל להעיף בו מבט אח"כ לצורך העלאתו לאתר - אני פשוט לא אסתדר עם להעלות שרשור מלא יחד עם התמונות כראוי, מנסיון להעלות דברים אחרים פה...

כאן המקום להודות לכל היועצים בפורום שליוו אותי את התהליך ולמעשה עזרו לי ללמוד את האוטו שלי יותר טוב , היום אני יכול לומר שיש הרבה טיפולים שאני אדע לעשות בעצמי שהיה לי ספק לגביהם בעבר.

אך יותר מכל זה המקום להודות לעידן (IDANW) שעזר, יעץ, תמך, רץ, נסע, קפץ, התלכלך, נמרח, ניסר, היד ק,הבריג והכי חשוב שמר על חיוך כל הזמן הזה במקום ללכת ללמוד ולהשקיע בחיים שלו!
עידן - אני חייב לך בגדול.

תודה גם למורי על הרצון לסייע ומתן חלקים לניסויים והטרטורים בטלפון בהתייעצויות.

מן הראוי ,גם, לציין את דוד מ"דרך השטח" שהיה מאד מקצועי (בעיני לפחות) וחבר לעת צרה (דוד התחשב גם בנושא הכלכלי, לא אוסיף על כך מילה),גילוי נאות אין לי שום דבר איתו למעט היותי לקוח מרוצה.

זהו,

עכשיו אפשר לפנות זמן וללכת להעביר את סמי שלי טסט, לחפש לי מקום עבודה חדש , לחזור לפרויקט הכננת ואולי גם ללמוד לפסיכומטרי שיש לי עוד חודש...

נתראה בשטח!

אמיר

אלון_ק
29-05-06, 20:32
מזל טוב!

שלח לי את זה במייל בקובץ WORD עם המון תמונות, אולי תצא לך מזה כתבה...

[email protected]

combina347
30-05-06, 22:45
מה זה כיוון של הנעילה?
אני זוכר שרשור של ויכוחים שחלק טענו שאין מה לכוון לעומת זאת חלק טענו שיש מידות וכיוונים לנעילה

אז אולי תפרט יותר מה בדיוק כיוונו לך את הנעילה או את הקורונה והפיניון?
על פי מה שידוע לי לנעילה ניתן רק להוסיף שימסים

אלון_ק
30-05-06, 22:53
...זה בדיוק הכיוון...

GodsFather
31-05-06, 08:33
מה זה כיוון של הנעילה?
אני זוכר שרשור של ויכוחים שחלק טענו שאין מה לכוון לעומת זאת חלק טענו שיש מידות וכיוונים לנעילה

אז אולי תפרט יותר מה בדיוק כיוונו לך את הנעילה או את הקורונה והפיניון?
על פי מה שידוע לי לנעילה ניתן רק להוסיף שימסים

קובי, אתה שואל ועונה לעצמך?

כן , הכוונה לשימסים וכיוון גבול החופש שיש לנעילה בתוך הכל הגשעאפט הזה.

יש מצב שבסרן הקודם היה עיוות ומכאן שהחופש שהיה לנעילה הסתדר לו בגלל העיוות וכשהחלפתי לסרן החדש היה צריך לבטל גם את החופש הזה.

tayrie
31-08-06, 22:45
אם בכל זאת מישהו ירצה לתקן סדק בסרן , ככה עושים את זה -
http://bigredheep.com/forumnews-id-4980.html

GodsFather
31-08-06, 22:49
אצלי הסדק היה מאחורי תושבת העלה ולכן לא ניתן היה לסגור אותו מבלי להוריד את התושבת ולהחזירה שוב וזה הצריך מכשירי מדידה מדוייקים וטיפול שהיה עולה הרבה הרבה יותר מלהחליף בית סרן לבית חדש כולל כל התהליך.

moshe 426
08-09-06, 13:10
אצלי היה סדק בסרן, בדיוק במקום המדובר.

פרקתי, ניקיתי ריתכתי צבעתי יסוד+זפת קרה על הסרן כולו.

יצא בונבוניירה.

אין נזילות.

עלות? שעה עבודה לפירוק הסרן.

GodsFather
09-09-06, 13:47
א. כל הכבוד לך על היכולת

ב. תעלה בבקשה תמונה של המיקום

ג. למה אתה שואל? כי אצלי הסדק היה מאחורי התושבת של הקפיץ ואם אני הייתי צריך לרתך שם הייתי צריך לחתוך את התושבת הזו , לרתך את הסדק ולהחזיר את התושבת ולרתך אותה חזרה , מה שהיה מהווה ברדק לא קטן ובעיקר אי דיוק בהחזרת התושבת ב100% ומשם צרות גדולות... - אני בספק אם אצלך הסדק באותו מקום...

moshe 426
09-09-06, 15:25
א. כל הכבוד לך על היכולת

ב. תעלה בבקשה תמונה של המיקום

ג. למה אתה שואל? כי אצלי הסדק היה מאחורי התושבת של הקפיץ ואם אני הייתי צריך לרתך שם הייתי צריך לחתוך את התושבת הזו , לרתך את הסדק ולהחזיר את התושבת ולרתך אותה חזרה , מה שהיה מהווה ברדק לא קטן ובעיקר אי דיוק בהחזרת התושבת ב100% ומשם צרות גדולות... - אני בספק אם אצלך הסדק באותו מקום...

בעקרון, אם אתה מזהה את תחילתו וסופו של הסדק, והמקום נקי, אפשר ליצור פאזה עם אבן משחזת או דיסק קטן על ציר גמיש ולרתך. זה מה שעשיתי אני.

הסדק אצלי היה לאורך הריתוך של תושבת הקפיץ לצינור הסרן. ע"ג הסרן.

במחשבה שניה, אם אין לך את הכלים האלה בהישג יד, ואת הסבלנות, אולי שווה בכלל להחליף את כל גוף הסרן.

אני לא מומחה לסרנים, זה פשוט מה שעשיתי אצלי, אם לא יילך, ועשיתי טעות, והסדק יחזור, או אז אחליף את כל הסרן.

אצלי התהליך הזה לא עלה כסף, אני חושב שאם הייתי צריך לשלם לגורם חיצוני על העבודה זה אולי היה הופך ללא משתלם.

שבת שלום, בקיצור.
ואם תרצה לתרום את הסרן שלך למדע, אתה מוזמן להדרים בשבת אחת ולנסות לרתך את הסדק המדובר.

moshe 426
09-09-06, 15:45
הנה תמונה טריה של המיקום, לא רואים כל כך טוב, אבל זה מה שהצלחתי להוציא... קח בחשבון שזה אחרי 2 שכבות יסוד עשיר אבץ ושיכבה אחת של זפת.

-->