PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות על החלפת מחז"ש לגלגלים

בומס הקופץ
08-05-06, 21:38
היות ואני נמצא יותר מתחת לרכב מאשר מעליו (עדיין בתחילת היישור קו) גיליתי שהמחז"שים בכל הגלגלים דולפים משהו, מי יותר מי פחות, ואני מתכוון להחליף את כולם. רק שלפני זה יש לי כמה שאלות:
1. איזה נזק מצטבר יכול להגרם ממחז"ש שדולף יותר מדי זמן? או יותר נכון לאיזה נזק נוסף אני אמור לצפות?
2. עם המחז"שים הציעו לי אטם לבד. בהיינס מתואר תהליך האיטום ע"י RTV אבל הלבד לא מוזכר. האם ה RTV מספיק? או שהאטם לבד מציע איטום לזמן ארוך יותר? ואם אני שם את האטם לבד עדיין יש צורך בRTV?

תודה מראש.
אמיר.

idanw
08-05-06, 21:51
אמיר שלום...
אטמי הלבד נמצאים בגלגלים הקידמיים בלבד...
הם לא באים במקום המחזשים..
אתה יכול לראות את מצבם מבלי לפרק כלום.. (זה אטם עגול גדול שעשוי ממתכת ולבד ומחובר עם מס ברגים.. שמקיף את יד הסרן (נדמה לי שככה קוראים לזה.. תקנו אותי.).. (נראה כמו כדור לפני הגלגל)
תפקידם למנוע יציאה של גריז מהסרן...
אם אתה מפרק הכל גם ככה... נראה לי ששווה להחליף גם אותם...
בגלגלים האחוריים זה כבר הרבה יותר פשוט... צריך לפרק רק את צינוריות הבלם ואת 4 הברגים שמחזיקים את הצירייה ולשלוף את הכל החוצה עם הגלגל... (אם תרצה הסבר יותר מפורט.. תרגיש חפשי..
הנזק היחיד שיכול להיגרם ממחזש פרוץ זה ששמן ינזל הל הבלמים... אבל אני מאמין שאם זה היה קורה.. הייתה מרגיש את זה בבלימה.. אבל שוב.. אם אתה כבר מפרק.. תבדוק בלמים!
עידן

idanw
08-05-06, 21:53
אה... ו RTV ממש לא מחליף את הלבד... הוא עוזר קצת במקומות אחרים... אבל גם שם שווה להשתמש באטמים המקוריים..

אלון_ק
08-05-06, 23:17
בהיינס מתואר תהליך האיטום ע"י RTV אבל הלבד לא מוזכר
תבדיל בין איטום של החלק האחורי ביד הסרן לבין איטום הלוקר. ללוקר יש אטם לבד שאותו ניתן להחליף בRTV (אבל למה, לעזאזל?). האיטום של החלק האחורי של יד הסרן הוא נגד כניסת אבק ויציאת גריז, אין כל קשר לשמן. אם שמן נוזל משם זה המחז"ש שבתוך הסרן, כמתואר בכתבה על קנית סמוראי.

-->