PDA

צפייה בגרסה מלאה : משאבת דלק כפולה לטיולי שטח ארוכים.

רכס חיים
06-10-03, 12:12
כרגע מותקנת בג'יפ שלי משאבת דלק מיכנית רגילה שלא עשתה לי בעיות . אך היות והיא בת 10 שנים החלטתי להחליף אותה בחדשה (את הישנה בודאי אשפץ) ולהוסיף לה משאבה חשמלית של סובארו 80 כגיבוי למקרה חירום. הרעיון הוא שהמשאבה האורגינלית תמשיך לתת שירות אבל במקרה של תקלה בשטח - בהפעלת כפתור תכנס לעבודה המשאבה החשמלית. היות ועוד לא תיכננתי את מערך הצנרת החדשה והכפולה - אולי מישהו בפורום כבר התנסה בזה ויכול לתרום מהתוצאות של ההתקנה. יתכן ותפתר בעיה נוספת שאמנם קשורה לקרבורטור - בעליה תלולה המצוף שלו נתפס כנראה והדיזה נשארת סגורה כך שעם סיום הדלק המנוע כבה - ואז אני חייב להדרדר לשטח ישר ולהניע מחדש.( זה מה שקרה לי השבוע במעלה-יאיר) יתכן ומשאבה חשמלית שתופעל יחד עם המיכנית בכניסה לעליה רצינית - תיצר מספיק לחץ בקרבורטור שימנע את נעילת המצוף - בדומה למה שקורה בטורים גבוהים. ביונימוג שמיועד לעליות היסטריות היתה לי משאבת גיבוי כזו אורגינלית שהזרימה דלק בלי בעיה בכל שיפוע . גם הקרבורטור של היונימוג הוא משהו שאין שני לו בעולם. נא התיחסותך.

עמיקם
06-10-03, 13:11
הבעיה עם הקרבורטור ידועה וצריך לחיות איתה.הוא מציף בעליות.
משאבה חשמלית לא תפתור לך את הבעיה.
בתור גיבוי זה רעיון טוב.כל שעליך לעשות זה להתקין אותה לחבר לחשמל ולעטוף עם ניילון,בשעת הצורך לחבר את הצנרת ולהפעיל אותה ידנית.

garoldk
06-10-03, 13:19
הקרבורטור של ג'פ יודע לעבוד בתנאים קיצונים הבעייה זה משבת דלק שלו מצליחה
לשאוב את הדלק מטנק ובגלל חוסר דלק מנוע בעליות קשות יכול להתכבות שזה מסוכן מעוד
בגלל זה כדיי להרקיב עוד משבה חשמלית והפעיל אותה לפניי עליה כשה(דרך אגף זה פטנת של
UNIMOG)

רכס חיים
06-10-03, 13:37
עמיקם - חשבתי להוציא T לפני המשאבה הקיימת עם ברז בורר - לחבר צינור דלק לכיוון המשאבה החשמלית וממנה בצינור שני לחבר ל- T נוסף אבל אחרי המשאבה הקיימת כבר ללא ברז ,ומשם כרגיל לקרבורטור. יש סיכוי קטן שהיא תעזור בעליות - במיוחד אם המשאבה הישנה לא במלוא ההספק. האפשרות השניה היא לעלות בשיפוע חזק - אולי- עם ההנד-גז ולהרים טורים ל-2500- סל'ד וכך להגדיל את הלחץ בקרבורטור כדי שלא ישבית את המצוף. אני חייב למצוא פתרון מסודר לטפשות הזאת -כדי לא להתקע בעליות תלולות וארוכות -היות וזאת העבודה שהכלי הולך לעשות כבר בזמן הקרוב.

eran4x4
06-10-03, 14:42
הרעיון שלי:

יכול להיות ש T לפני הכניסה למשאבות, שסתום חד כיווני ביציאה של כל משאבה ו T שמחבר את שני השסתומים לצינור של הקרבורטור יעשו את העבודה.

רכס חיים
06-10-03, 16:41
הרעיון שלך נראה טוב - שני שסתומים לפני ה- T ביציאה מונע את הצורך בברז בכניסה ואז הפעלת המשאבה החשמלית נעשית תוך כדי נהיגה ללא עצירה לצורך סיבוב הברז. בעצם אם שתי המשאבות עובדות זה לא מפריע לאף-אחד. תודה על הרעיון. יש עוד הצעות???????????????????????

עמיקם
06-10-03, 16:48
יש לכם טעות יסודית אחת.
זה לא שאין דלק, יש יותר מידי..
הקרבורטור מציף זו הסיבה שהמנוע נחנק.
וכן, מצערת ידנית עוזרת מאד היא מחזיקה את המנוע על טורים גבוהים ובכך מונעת ממנו להציף בכך שהמנוע שורף את הדלק.
משאבה חשמלית לא תעזור כאן.
מה שבאמת יעזור זה tbi :)

רכס חיים
06-10-03, 16:58
למה ביונימוג יש לי משאבה חשמלית נוספת לטפל בעליות המשוגעות??

עמיקם
06-10-03, 17:11
היה על זה דיון לא מזמן.
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=351

ערן המסוקס
06-10-03, 17:12
אם אתה בספק שהקרבורטור מציף בעליות חדות (ואכן הוא מציף בעליות!) נסה את הניסוי של ירידה תלולה מאוד ותראה איך קוראת התופעה ההפוכה ונראה כאילו התערובת הופכת לענייה מידי.
או שתעשה ניסוי אחר - נסה לסגור במידת מה את ברגי תערובת הסרק ועלה עם הג'יפ למצב שיפוע עלייה קיצוני. דווח אם זה פתר את הבעייה..

רכס חיים
06-10-03, 17:30
נתת לי רעיון - אני אניע את הכלי ועם המנוף שלי ארים לאט את החלק הקדמי . בשלב מסוים של השיפוע המנוע יתחיל לגמגם ואולי יכבה -זה השיפוע שהרכב מסוגל לו באופן רגיל. עכשו אחזור על אותו ניסוי - פעם עם הנד-גז 2500 סל'ד ופעם עם עזרת משאבה חשמלית נוספת -מענין מה יהיו התוצאות . יש לך גם רעיון לשיפור הניסוי???

ניר ל
08-10-03, 12:15
משאבת דלק מכאנית מחזיקה שנים ועושה בעיות לעיתים נדירות כתוצאה מהתחממות, אפשר פשוט להחליף אותה אם היא ישנה מאד ליתר בטחון.
אצלי מותקנת משאבה חשמלית על הכנף כגיבוי, בעת הצורך אני אעביר את הצנרת תוך שתי דקות ממשאבה למשאבה, חיבור במקביל ע"י T עם בורר נראה כגאג'ט לא רע.
משאבת דלק שהלכה זה לא סוף העולם, אפשר תמיד לעשות אינפוזיה ממיכל מוגבה ולהמשיך לנסוע. בכל מקרה זה לא יפתור שום דבר שקשור לקרבורטור ואני לא מסכים עם התאוריה לגבי המצוף, לא מכיר את מערכת הדלק ביונימוג ולא נראה לי שאפשר להסיק איזושהי מסקנה ממנה במקרה הזה.

UNIX
08-10-03, 13:36
למה אתם מסתבכים עם זה כל כך???
סה"כ קונים עוד משאבה כספייר וזה הכל
ההחלפה שלה זה בדיוק 10 דקות .

רונן וסרמן
09-10-03, 08:30
ברוך
מאיפה אתה מביא את משפטי הסיומת הללו???????

UNIX
09-10-03, 09:25
מהחיים הקשים של הצבא !!!

ד ו ר ו ן
09-10-03, 09:27
אני בדעה של ניר, בעבר זה מה שהיה אצלי, משאבה מכנית מקורית של הניבה וחשמלית מותקנת אבל לא מחוברת לגיבוי.
במקרה הצורך כל מה שהיה צריך זה רק להעביר את הצינורות מהמכנית לחשמלית בלי סיבוך יתר של ברזים וצנרת נוספת.
אני בדעה של לפשט את העיניינים ולא לסבך את מה שאפשר לעשות פשוט ויעיל הרי גם ככה אם תהייה בעיה תעצור,תבדוק מה לא בסדר כולל לפרק צינורות כדי לראות אם יש\אין דלק, ואז מה יותר פשוט מלחבר אותם בחזרה למשאבה השנייה?

נמרוד
15-10-03, 08:35
יש בעייה לחבר משאבה חשמלית בטור אחרי המשאבה המכאנית? האם כשהמשאבה החשמלית לא עובדת היא מהווה מכשול לזרימה (לא מכיר מבנה פנימי)?

אני מדבר לצורך העניין על מנוע ג'יפ 258 סטנדרטי, על משאבה חשמלית נפוצה של סובארו. אני רוצה לחזק את ניר, צריך להזהר בהסקת מסקנות בהשוואה בין מנועים וכלי רכב שונים לחלוטין. יש כל מיני קרבורטורים עם כל מיני תאי מצוף, שחלקם יציפו בשיפוע קדימה או אחורה או דווקא לאחד הצדדים.

RONI
13-05-06, 20:30
משאבת דלק מכאנית מחזיקה שנים ועושה בעיות לעיתים נדירות כתוצאה מהתחממות, אפשר פשוט להחליף אותה אם היא ישנה מאד ליתר בטחון.
אצלי מותקנת משאבה חשמלית על הכנף כגיבוי, בעת הצורך אני אעביר את הצנרת תוך שתי דקות ממשאבה למשאבה, חיבור במקביל ע"י T עם בורר נראה כגאג'ט לא רע.
משאבת דלק שהלכה זה לא סוף העולם, אפשר תמיד לעשות אינפוזיה ממיכל מוגבה ולהמשיך לנסוע. בכל מקרה זה לא יפתור שום דבר שקשור לקרבורטור ואני לא מסכים עם התאוריה לגבי המצוף, לא מכיר את מערכת הדלק ביונימוג ולא נראה לי שאפשר להסיק איזושהי מסקנה ממנה במקרה הזה.
ניר שלום!
בעקבות מקרה שקרה לי היום.
הרכב CJ3 משאבה מכנית מקורית שלא עשתה אף פעם בעיות.
היה יום חם,עמק בית שאן,עליות לכיוון מצפה אילות.
הרכב התחמם מעל הסטנדרט עדיין בתחום המותר.
היתה עליה בינונית התחלתי לעלות 2 LOW לקראת אמצע התחיל קירטוע וגמגום הרכב כמובן סלד גבוהה{אין נעילות}.
עליה נכשלה ,גלישה בR בשיפוע מסוכן.הסלד בסרק פנטסטי.
שוב ושוב 4 פעמים.ללא הצלחה.
הכוסית ,מסנן נראה ריק מדלק.
דלק היה.
המסנן נראה מאד לא נקי למרות שהוחלף לפני חודשיים.
בדרך הביתה נתקעתי שוב הפעם בכביש עם עליה.
אילתרתי והמשכתי לנסוע.
האם יש אפשרות שבגלל חימום המשאבה כמו ששמעתי ממך היום כאן לראשונה, היתה הפרעה בספיקת נוזל החיים או שפשוט המסנן מטונף?
מה דעתך?
איך אני בודק תקינות?
איך אשפץ?
אולי בכלל אבטל ואשים חשמלית!

nir8
15-05-06, 22:57
רוני, תעבור לחשמלית מהיום שעשיתי כך אין לי שום בעיה חדשה עלתה לי 100 ש"ח והתקנתי בעצמי

ניר שלום!
בעקבות מקרה שקרה לי היום.
הרכב CJ3 משאבה מכנית מקורית שלא עשתה אף פעם בעיות.
היה יום חם,עמק בית שאן,עליות לכיוון מצפה אילות.
הרכב התחמם מעל הסטנדרט עדיין בתחום המותר.
היתה עליה בינונית התחלתי לעלות 2 LOW לקראת אמצע התחיל קירטוע וגמגום הרכב כמובן סלד גבוהה{אין נעילות}.
עליה נכשלה ,גלישה בR בשיפוע מסוכן.הסלד בסרק פנטסטי.
שוב ושוב 4 פעמים.ללא הצלחה.
הכוסית ,מסנן נראה ריק מדלק.
דלק היה.
המסנן נראה מאד לא נקי למרות שהוחלף לפני חודשיים.
בדרך הביתה נתקעתי שוב הפעם בכביש עם עליה.
אילתרתי והמשכתי לנסוע.
האם יש אפשרות שבגלל חימום המשאבה כמו ששמעתי ממך היום כאן לראשונה, היתה הפרעה בספיקת נוזל החיים או שפשוט המסנן מטונף?
מה דעתך?
איך אני בודק תקינות?
איך אשפץ?
אולי בכלל אבטל ואשים חשמלית!

RONI
15-05-06, 23:16
מה יעלה בגורל המכנית סתסתובב על ריק ? לא יגרם נזק.?
דרך אגב איזה סוג של חשמלית? ישנו דגם מסויים עם ספיקה מסויימת?

ערן המסוקס
16-05-06, 09:28
רוני, מה שאתה מתאר זה מקרה קלאסי של סתימת פילטר הדלק, כתוצאה מלכלוך מאסיבי במיכל.

כדי לברר מה הבעייה, סע שוב ברכב עם הפילטר הנ"ל ובדוק אם שוב הרכב לא סוחב ולא מגיע מספיק דלק.
אם מופיעה התופעה, החלף פילטר דלק, ועשה שוב סיבוב לבדיקה.

זה הדבר הכי פשוט וזול, והדבר הראשון שצריך לבדוק במקרה של בעייה כזאת.

AvigdorAharon
17-05-06, 07:11
מה יעלה בגורל המכנית סתסתובב על ריק ? לא יגרם נזק.?
דרך אגב איזה סוג של חשמלית? ישנו דגם מסויים עם ספיקה מסויימת?

אם הבעיה היא בגלל שהמשאבה התחממה, ניתן לקרר אותה עם סמרטוט רטוב ולבדוק אם התופעה ממשיכה או לא.
גם אני הייתי מתחיל מהחלפת מסנני הדלק (שניים).
משאבה חשמלית של סובארו או מיצובישי, יכולות להתאים, לדעתי, רק לחרום.

אביגדור

שחר
17-05-06, 10:50
אם מוסיפים משאבה חשמלית במקביל ושסתומים אל חוזרים יכולה להווצר בעייה חדשה והיא תקיעה או סתימה של השסתומים. בגלל שבכל מקרה אפשר לעצור ולהחליף את הצנרת למשאבה החלופית נראה לי שזו תהייה אפשרות טובה יותר.

-->