PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזה נעילה הכי מומלץ לשיים בסמוראי??

.Nir.
09-05-06, 14:14
1.איזה ניעלה אוטומטית אחורית הכי מומלץ לשיים בסמוראי 88?
2. כמה נעילה כזאת עולה?

מורי
09-05-06, 20:17
אני ממליץ על LOCK RIGHT 1510 (שני חלקים).פשוטה,זולה ואמינה!

אלון_ק
09-05-06, 21:02
אני לא רואה שום סיבה להבדיל בינה ובין ה1530. היו על זה כמה וכמה דיונים, אין שום מסקנה סופית לאף אחד - גם לא בחו"ל.

1510 עולה כ200$, 1530 כ230$, על ההבדלים בינהם אפשר לקרוא בשרשורים קודמים.

עמרי2
10-05-06, 07:48
אני לא רואה שום סיבה להבדיל בינה ובין ה1530. היו על זה כמה וכמה דיונים, אין שום מסקנה סופית לאף אחד - גם לא בחו"ל.

1510 עולה כ200$, 1530 כ230$, על ההבדלים בינהם אפשר לקרוא בשרשורים קודמים.

1510-אני מצאתי ב-175$ כולל משלוח בתוך ארה"ב. אני אנסה יותר מאוחר להעלות את הכתובת של האתר...

yoav
10-05-06, 10:20
התרשמות אישית (לא מבוססת על מחקרים מדעיים במחשכי מעבדות הטכניון-חורשן)- ה EZ יותר רועשת מהלוקרייט. רק שתדע.

אלון_ק
10-05-06, 18:55
יותר רועש ניתן למדידה. הרגשה אישית שלי? עם קפלרים פחות רועש. חצי טוענים כמוני, חצי אחרת. לא רק שאלו דיבורים באוויר בלי שום בדיקה מאחוריהם, זה גם זניח ברמה דבילית - גם אם יואב צודק, זה לא בדיוק רעש מרעיד עולמות... ההפרשים אם קיימים הם כל כך קטנים וברעש כל כל חלש שזה ממש, אבל ממש לא משנה כלום. עם חלונות סגורים אני אפילו לא שומע את התיקתוקים.

yoav
10-05-06, 20:24
יותר רועש ניתן למדידה. הרגשה אישית שלי? עם קפלרים פחות רועש. חצי טוענים כמוני, חצי אחרת. לא רק שאלו דיבורים באוויר בלי שום בדיקה מאחוריהם, זה גם זניח ברמה דבילית - גם אם יואב צודק, זה לא בדיוק רעש מרעיד עולמות... ההפרשים אם קיימים הם כל כך קטנים וברעש כל כל חלש שזה ממש, אבל ממש לא משנה כלום. עם חלונות סגורים אני אפילו לא שומע את התיקתוקים.
אלון- אני חייב להגיד אבל- שכשאני מטייל, כולל הנסיעה הארוכה לדרום וחזרה- לא שומע ולא מרגיש. אבל. ויש אבל. אני גר בת"א, ובתוך העיר, הצפופה והמפותלת זה מורגש מאוד. רועש, מתקתק, דופק לפעמים. ראיתי גם חברה עם הלוקרייט- נשמע פחות רועש ופחות "אגרסיבי".
כך או כך- אני שמח שהיא נמצאת ובאמת קל יותר לחיות איתה מאשר בלעדיה:lol:

אלון_ק
10-05-06, 21:47
אולי אצלך זה כך, אבל חבר שהתקנתי לו איזי עם קפלרים היא מרעישה הרבה פחות משלי. זה לא אומר כלום, זה משתנה מרכב לרכב (אם בכלל, לדעתי אנחנו ממציאים כאן משהו שלא ממש קיים. טוב, לא אנחנו המצאנו).

GodsFather
11-05-06, 02:07
יואב ואלון, אכן יש שינוי ברעשים ומבדיקה שמכר שלי עשה (דוד מדרך השטח) מדובר ,לטענתו בסוג הקפיצים הנכנסים לגלג"ש.

קפיצים גמישים יותר (רכים יותר) מרעישים פחות.

יואב, אתה מכיר את דוד היטב, צלצל אליו וקבל את ההסבר שאני קיבלתי כששאלתי הכיצד זה יתכן.

אלון_ק
11-05-06, 18:05
קודם כל, אני מזכיר לכל אלו שלא התנסו בנעילה - לא מדובר כאן על משהו משמעותי אלא זניח לגמרי (אם קיים בכלל).

אמיר, אני טוען שזה בבל"ת. עם כל הכבוד לדוד - ויש המון בנושא הזה - זה בבל"ת אחד ענק. הרעש ישתנה עם צמיגות השמן, לדוגמא, לא רק עם קבוע הקפיץ. לצורת השיניים אין משמעות, לדעתך? למשרעת התנועה שמשתנה בין דגמי 1510 ל1530 (ואולי גם בין איזי ללוקרייט בדגמים עם קפלרים)? כל הרכבים הפעילו בדיוק אותו מומנט כשזה נבדק? הרכבים בכלל נבדקו עם מכשיר אחד אחרי השני או עם האוזן בהפרשים של ימים בין הבדיקות?

לא כל הנעילות נשמעות אותו דבר, זה בטוח. לשייך לקבוצה אחת רעש יותר גדול (גם כן יותר גדול... ממש טנק מול M16) בלי לבצע שום בדיקה רצינית זה בדיוק סוג הדברים שממש מפריעים לי, כי זו הנחה שמתבססת על תצפיות לא מדוייקות בלי שום גיבוי שהוא. אני מבין מאיפה זה בא, זה עדיין לא הופך את זה לנכון. רוצה להוכיח שזה נכון - תוכיח. קח דצימטר ותמדוד (שזה נורא נורא מגוחך בהתחשב בזה שזה מעניין בדיוק אף אחד, כי ההפרש - אם קיים כזה - יהיה קטן מאוד).

בקיצור, לשייך את זה לקבוצה ע"ס תצפיות כאלו זה כמו לשייך יכולת קידום רכב גבוהה יותר למהלכי מתלה מלנעילות בהצלבות, כי בעין אני רואה שמהלך המתלה שומר את הגלגל על הרצפה אז בטוח 2 גלגלים על הרצפה מקדמים אוטו יותר טוב מאחד...

אם מישהו רוצה לקבוע עובדה בנושא, תנו סימוכין. גם אם הרוב חושב שמשהו קורה, זה לא אומר שהוא קורה (יש לי המון דוגמאות למי שרוצה).

yoav
11-05-06, 18:19
אלון- להבדיל אלף אלפי הבדלות- יש מאמר נחמד מאוד שפורסם בספרות המקצועית שלי (אם אתה רוצה אני אפנה אותך לירחון הבריטי המדובר)- שבא בדיוק כחומר למחשבה על מגמה דומה אצלנו- שכל דבר חייב הוכחה חד משמעית מובהקת סטטיסטית וכו' אחרת אי אפשר להמליץ המלתות, להסיק מסקנות או לקבוע דפוסי פעולה וכו'. המאמר הזה הראה שאם עושים סקירת ספרות מלאה ומקיפה- לא פורסמה מעולם אף עבודה מדעית, שבדקה את היעילות של מצנחים במניעת פציעה בעת קפיצה ממטוס, בטח לא באופן השוואתי מבוקר (לזרוק שתי קבוצות אנשים ממטוס, חלק עם מצנח וחלק בלי, שהמטוס יטוס באוטו הגובה באותו מזג אויר, האנשים ישקלו אותו דבר וינחתו על קרקע בעלת אותם הנתונים, בדיקת האנשים על הקרקע תעשה ע"י קריטריונים אחידים באותו בי"ח וכו' וכו' וכו'..)- כך שלמעשה אין שום הוכחה ששימוש במצנח מסייע למנוע פציעה בקפיצה ממטוס (פרט לכמה תצפיות כמובן על מה קרה לאנשים שלא נפתח להם המצנח או ניסו לקפוץ בלי...:smile: )- ולכן, כתבו החוקרים ההם- אין מקום להמליץ על שימוש במצנח בעת קפיצה ממטוס- שכן ההמלצה לא מגובה בהוכחה "מדעית".
מה הם ניסו לומר? שגם לתצפיות, על כל חסרונותיהן ה"מדעיים המדוייקים" - יש ערך לא מבוטל. ברפואה. במדע. בג'יפים. בחיים.
כולנו לומדים מניסיון אישי, ופה באתר מנסיון של אחרים. פחות מדעי מזה לא יכול להיות- ועדיין- לא היינו מסתדרים בלי זה.:neutral:

סתם חומר למחשבה.

אלון_ק
11-05-06, 19:28
אין בעיה, אבל תסביר לי איך זה שהתצפיות של דוד מתנגשות עם שלי ושלי מתנגשות עם של דוד ושלך?

אם כל אחד רואה משהו אחר, מישהו מפספס משהו. במקרה זה, אנחנו.

yoav
11-05-06, 19:51
אין בעיה, אבל תסביר לי איך זה שהתצפיות של דוד מתנגשות עם שלי ושלי מתנגשות עם של דוד ושלך?

אם כל אחד רואה משהו אחר, מישהו מפספס משהו. במקרה זה, אנחנו.

טוב- לפני שמנהל הפורום ינעל אותנו בנזיפה (אה- בעצם זה אתה...http://jeepolog.com/forums/images/smilies/icon_twisted.gif )- כתבתי שזה בסה"כ חומר למחשבה, לא להתפלמסות אלקטרונית...
כל מחקר שאני מכיר, קמים לו מחקרים שמראים לעיתים תוצאות רק "קצת אחרות" ופעמים רבות- תוצאות הפוכות. זה נכון למחקרים הכי "מדעיים" ומדוייקים, כמו גם לתצפיות. ומזל שככה- אחרת היה לנו עולם משעמם.http://jeepolog.com/forums/images/smilies/icon_wink.gif
רוב העצות שניתנות בפורומים של ג'יפולוג הן תוצר של תצפיות וניסיון של הכותבים. גם אם מישהו לוקח "פרוייקט" וכבר הולך לבדוק בכלים "מדוייקים" איזה תאוריה במעבדה נידחת במוסד חינוכי גבוה שעל הכרמל- הרי שמספר ה"משתתפים" בניסוי שלו בד"כ חד ספרתי, ובטח שמגוחך מכדי להחשיב את זה כבעל איזו שהיא מובהקות סטטיסטית. ועדיין- העצות פה בפורום (מנסיוני) שוות זהב.
רוצה דוגמא מהחיים? קבל- וכל מילה אמת. לא לפני הרבה מאוד שנים, היה נהוג לנתח אנשים אלימים למיניהם (חולים) להסרת אונה מצחית אחת של המוח (באופן חלקי) כדי להיטיב את מחלתם. למה? כי עשו ניסוי מאוד מבוקר קודם, שבו לקחו קופים (שימפנזות) עם בעיות התנהגות דומות- ו 50% מאלו שנותחו הגיבו מצויין לניתוח ו"החלימו". נחש כמה שימפנזות היו במחקר?.....(רמז- יותר מאחת ופחות משלוש). כשאתה שולח מישהו מהפורום לבצע "ניסוי מדוייק" על האוטו שלו- או במקרה שלנו למדוד עם מד דציבלים 4 סמוראים עם נעילות שונות רק כדי לקבל קריאה "מדוייקת" של דציבלים ולא סתם הערכה סובייקטיבית- לא עשינו כלום. שיבדוק 500 סמוראים, חצי עם איזי וחצי עם לוקרייט- יעלה את הנתונים על SPSS ויראה לא רק שיש הבדל אלא שהוא גם משמעותי סטטיסטית- אז שינית משהו. לא מספיק "למדוד באופן מדוייק"- אתה חייב "אוכלוסיית מחקר" מספיק גדולה והומוגנית- אחרת זה לא משנה- אוזן, מד דציבל או טלפתיה- הכל נכנס תחת הכותרת שת תצפית וניסיון אישי.
ואני כותב את זה כי זה חוזר כמעט בכל שרשור, כשתוקפים מישהו שמביע דעה "אישית" או "על סמך ניסיון" ושולחים אותו קודם כל "למדוד" ו"לכמת" ו"לכייל" וכו'. אז אם כבר רוצים להיות "מדעיים" ו"מבוססים"- אז על פי כל כללי המחקר אחרת זה באמת לא חשוב.
והשורה התחתונה- העצות הכי טובות שקיבלתי עד היום פה- ויש המון כאלו- ממך, מסוזי, אסף, נמרוד, המהנדס וכו'- כולן התבססו בעיקר על הנסיון שלכם- שכאמור- שווה זהב.

אלון_ק
11-05-06, 20:05
התכוונתי לקבוצת מחקר כזו, זה בסדר...

יש דברים שבהם הדעה והנסיון הם בדיוק מה שקובע. הם אכן לא מעטים, אבל רחוקים מלהיות הרוב. הנקודה כאן היא שמקרה זה הדעה לא שווה כלום, כי היא לא מבוססת מספיק גם אם אתה דוד מדרך השטח, שבלי ספק הרכיב יותר נעילות מכולנו יחד.
יש דברים שלעולם לא נוכל להגדיר. אני יכול לומר לך שמערכת מתלים א' מציגה תהודה מחורבנת, אבל לך זה יהיה נח. זו דעה שאי אפשר להתווכח עמה; כמות הרעש הנובעת מסוגי נעילות שונות איננה דעה, היא עובדה וחשוב מכך - היא ניתנת לכימות מדוייק. מצד אחד אף אחד לא עושה את זה כי זה לא מספיק חשוב, אבל בכל זאת אנשים כותבים - בג'יפולוג!! - שאלו עובדות? לא מקובל.

זה באמת לא מספיק חשוב כדי שנמשיך, נכון? הרי תשובה סופית לא תהיה, אז נסכם את זה ונעבור לנושא הבא:

1. נעילות שונות על רכבים שונים משמיעות רעשים שונים.
2. דוד חושב שזה אופייני לנעילות א' וב' (הוא מקבל שורה משלו, כי הדעה שלו כן שוקלת יותר. אנחנו לא יודעים באיזה נעילות הקפיצים חלשים יותר, גם את זה אף אחד לא מדד).
3. אחרים חושבים אחרת. חלק מסכימים איתו, חלק לא.
4. אף אחד אף פעם לא בדק את זה ויש דוגמאות שיוצאות מן הכלל (ולא בודדות) לכל דעה.
5. אין שום דרך לדעת האם הרעש יהיה גדול יותר או קטן יותר ברכב שלכם.
6. הפרשי הרעש ממש לא מצדיקים דיון כזה...

מורי
12-05-06, 10:43
6. הפרשי הרעש ממש לא מצדיקים דיון כזה...

מכל מה שנכתב עם זה אני מסכים הכי הרבה!
ולכן בהתאם לשאלה איתה נפתח הדיון-הנעילה הטובה ביותר היא זו שתפגע לכם כמה שפחות בכיס! (תופס לגבי נעילות אוטומטיות בלבד,ARB מחוץ לתמונה)

אלון_ק
12-05-06, 10:53
לי דווקא יש שיקול אחר נוסף בעד נעילות עם קפלרים, מורי. בהם אין שום מצב שאתה נאלץ לשייף את בית הקרוס שאפטים, מה שבהחלט קורה עם נעילות בלי. סתם עוד עבודה מיותרת ומאוד לא מדוייקת שמחלישה את בית הקרוס שאפטים. נכון, לא ידוע לי על אף אחד שזה גרם לו לנזק, אבל לפחות מבחינת הראש השקט כשאתה קונה עם קפלרים אתה רגוע ויודע שהכל כולל הכל יתאים פיקס, תמיד. אין מה לפחד ממצב הסייד גירס, לדוגמא.

-->