PDA

צפייה בגרסה מלאה : תכנון מתלים בסוליד - אילו תכנות עזר יש (אנימציות וכד')? (פיצול מדיון אחר)

lizard
17-02-05, 20:17
שאלה לנמרוד.
האם קיים תוסף/תוכנה שמשתלבת עם הSW שאפשר לחשב איתה כל מיני אלמנטים, למשל זוויות פעולה, כוחות וכדומה?

אם כן, מה השם של זה?

תודה
מיכה

נמרוד
17-02-05, 20:26
שאלה לנמרוד.
האם קיים תוסף/תוכנה שמשתלבת עם הSW שאפשר לחשב איתה כל מיני אלמנטים, למשל זוויות פעולה, כוחות וכדומה?

אם כן, מה השם של זה?

תודה
מיכה

יש כל מיני תוכנות שמשתלבות בSW... אבל מה בדיוק אתה רוצה? סביר להניח שמה שאתה מחפש אפשרי בתוכנה עצמה.

lizard
17-02-05, 20:40
בא לי להשתעשע עם סוגי מתלים.
הכוונה היא שבמקום לבנות כאלו מתלים שזה המון כסף קיוויתי שאולי יש תוכנה שתדמה לי את הפעולה של מתלה.
אני מאמין שכך אוכל ללמוד טוב יותר את ההבדלים בין הסוגים השונים ואת הפיסיקה הבסיסית שלהם.

אם אין, על איזו שיטה אתה ממליץ כדי להבין איך זה עובד? לבנות מתלים מעץ זה רעיון טוב? (לא מדובר על קנ"מ 1:1 וכמובן שזה לא לשימוש אמיתי)

נמרוד
17-02-05, 20:48
בא לי להשתעשע עם סוגי מתלים.
הכוונה היא שבמקום לבנות כאלו מתלים שזה המון כסף קיוויתי שאולי יש תוכנה שתדמה לי את הפעולה של מתלה.
אני מאמין שכך אוכל ללמוד טוב יותר את ההבדלים בין הסוגים השונים ואת הפיסיקה הבסיסית שלהם.

אם אין, על איזו שיטה אתה ממליץ כדי להבין איך זה עובד? לבנות מתלים מעץ זה רעיון טוב? (לא מדובר על קנ"מ 1:1 וכמובן שזה לא לשימוש אמיתי)

חד משמעית, SW היא כלי מצויין לתכנון ולימוד מתלים, הרבה יותר טוב מעץ או כל שטות אחרת. אבל זה לא קיצור דרך, אני לא מכיר קיצורי דרך, חסרים לך המושגים הבסיסיים ביותר שאתה פשוט לא יכול להשלים בכמה ימים. תתחיל לחרוש את האינטרנט ולקרוא ספרים.

אפשר בסופו של דבר לעשות דברים מופלאים בעזרת SW, אני הראיתי פה בעבר דוגמאות ישנות שיצא לי לשחק איתן:

מתלה אחורי 4 לינק וקדמיים נפרדים שמתאימים למשהו כמו טרופי טראק או טראגי:
http://www.jeepolog.com/ext_images/b2_pic2.jpg

באגי סלעים עם מתלה 4 לינק אסימטרי קדמי ואחורי -
http://www.jeepolog.com/ext_images/rb5_pic4.jpg

lizard
17-02-05, 21:12
תודה

אני במצב קצת קשה. מצד אחד אני יודע שחסר לי מידע, מצד שני אני לא יודע איזה מידע חסר לי.
אתה אומר לקרוא באינטרנט, לקרוא על מה למשל? מבין למה אני מתכוון?

בקשר לSW, יש לי כמה שאלות.
1. איך עשית את התמיגים? יש כלי מיוחד בשביל זה? אני מניח שהכלי שמשמש לחריצים יכול לשמש אותי לשגם נכון?
2. עם איזה כלי בסופו של דבר מחשבים את המהלך מתלים (במקרה של מתלים כמובן) ?
אני חושב להתחיל עם זרועות פשוטות רק כדי ללמוד את התוכנה.

asafk
17-02-05, 21:30
מיכאל, קח פסק זמן מללמוד את התכנה.
גש לספריית ג'יפולוג, תעבור על רשימת הספרים, תתחיל לקרוא. לא תוכל לתכנן מתלים עד שתבין מה זה מרכז גלגול, מה זה ציר גלגול, איפה הם צריכים להיות, ולמה במתלה נפרד אי אפשר לבנות תכונת ANTI-SQUAT כמו בסרן חי (ואלו רק דוגמאות).
car suspension and handling
chassis engineering
tune to win

הנה 3 ספרים שיתנו לך מושג.

אסף.

lizard
17-02-05, 21:34
לא ראיתי את הספרים הללו בספריה. אם הייתי רואה אותם היתי קונה אוצם מזמן.

AMAZON HERE I COME.

מיכה

lizard
17-02-05, 21:42
Car Suspension and Handling/R-133
by Donald Bastow, Geoffrey P. Howard

האם התכוונת לספר הזה?

נמרוד
17-02-05, 21:53
Car Suspension and Handling/R-133
by Donald Bastow, Geoffrey P. Howard

האם התכוונת לספר הזה?

הספר הזה לא מוכר לי.

הספר שכדאי לך לקנות, הוא לא יקר והוא לא ספר הנדסי כבד, הוא זה, chassis engineering של Herb adams.
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/1557880557/qid=1108669913/sr=1-1/ref=sr_1_1/002-5554409-3536021?v=glance&s=books

ספר טוב למתחילים. קנה רק אותו, תקרא מהתחלה ועד הסוף, ואחרי זה תמשיך הלאה.

lizard
17-02-05, 22:01
כבר ברשימה :-)

אסף המליץ על ספר car suspension and handling . אבל באמזון יש 2 ספרים עם אותו שם.

נמרוד
17-02-05, 22:05
כבר ברשימה :-)

אסף המליץ על ספר car suspension and handling . אבל באמזון יש 2 ספרים עם אותו שם.

זה השני. אבל הוא לא מומלץ עבורך, מה שמומלץ ואסף יסכים איתי אני מניח, לטירון לגמרי - זה הספר של הרבה אדמס.

lizard
17-02-05, 22:16
סבבה כי לא היה לי שום כוונה לקנות ספר ב80 דולר.

אחלה. מקווה שתוך כמה שבועות זה יגיע אלי.

asafk
17-02-05, 22:32
(לרגע קיוויתי שתקנה את הספר ב80 דולר, תבין שעדיין אין לך מה לעשות איתו, ותמכור לי אותו בזול)
בפעם האחרונה שבדקתי, שני הספרים באמזון של BASTOW הם אותו ספר, במהדורות שונות. היה לי את הספר בעבודה הקודמת (עד שפיטרו אותי) ועכשיו אני מתגעגע (לספר, לא לעבודה). למדתי ממנו המון.

אסף.

elitkh
13-09-05, 00:26
האם בSW ניתן להכין אנימציה כפי שמופיע בקובץ הבא:
http://www.torotrak.com/media/varfly.mpg
האם יש תוכנות חינמיות שמאפשרות לי לבצע כזאת אנימציה?

תודה
אלי

נמרוד
13-09-05, 09:06
ניר - בדקתי, ואני לא יודע מה מקור הבעייה שלך. מצטער, אני אמשיך לחפש.

אלי - כן, בסולידוורקס אפשר לעשות אנימציות כאלו. אם כבר יש לך את המודל וההרכבה מושלמים לשביעות רצונך, האנימציה היא עבודה יחסית קלה.

elitkh
13-09-05, 12:47
ניתן ליצור קובץ POWER POINT או משהו דומה לזה לצורך פרזנטציה בעזרת SW?

-->