PDA

צפייה בגרסה מלאה : הרכבתי את המייצב חזרה

UNIX
12-10-03, 23:03
אתמול הרכבתי חזרה את המוט מייצב וגיליתי
שהרכב לא עולה כלום כבר בשטח ומתפקד גרוע מאיזה ניסאן טרנו
בגלל ההגבהה אצלי מישהו חתך את המוט הקטן של המייצב שיש בכל צד
והאריך אותו מאוד השאלה אם זה לא פוגע לי יותר מדי במהלך כי עכשיו
אין לי בכלל מהלך לא מקדימה ולא מאחורה .

UNIX
12-10-03, 23:04
ד"א לא לא השתגעתי הרכבתי אותו לקראת החורף ובגלל השיוטים החזקים
שאבא שלי לא רגיל אליהם.
אם יש למישהו תמונות של מוטות מתפרקים אני אשמח במיוחד בבניה עצמית

Bulldog
12-10-03, 23:06
המייצב משפיע על מהלך המתלה הקידמי באופן ישיר. על האחורי, בספק רב וגם אם כן אז ההשפעה היא קטנה מאד.
ההארכה של המוטות האלה (כל עוד שניהם עדיין באורך זהה לא אמורה להשפיע על תיפקוד המייצב, לצורך הבהרה, תיפקודו הוא לחרבן לך את המהלך מתלה, אהה ולספק יציבות בכביש.
אם אתה יכול מהמוטת הארוכים יותר לבנות קיט לניתוק מהיר, מה טוב.

UNIX
12-10-03, 23:11
אני כבר נוסע בערך שנתיים בלי המייצב והיה ממש טוב אבל בכביש
אין מה לעשות זה עדיין מסוכן .
יש אפשרות שאני חותך את המוט באמצע ועושה שם איזה חיבור מתנתק כלשהו?
או שאני יהרוס את המוט?כי אני לא רוצה שכשאני ינתק את המוט יהיו לי איזה 2 מוטות שמשפשפים את אדמה כל הנסיעה

עמיקם
12-10-03, 23:22
אם אתה יכול תעתיק משהו כזה.
http://www.mountainoffroad.com/catalog/QD's/qdiscon.htm

UNIX
12-10-03, 23:24
אני מכיר את הניתוק הזה השאלה היא מה יהיה כשזה מנותק הברזלים יסתובבו ויגעו ברצפה והם עלולים להישבר.

ערן המסוקס
13-10-03, 04:40
את המוטות המנותקים מן הסתם תתפוס איכשהו לשילדה. זה לא ממש מסובך..
או עם גומי, או אזיקונים, או תאלתר איזה קליפס כלשהו שיתפוס אותם, זה ממש פשוט.
אגב את המוטות הקצרים שהאריכו טוב שעשו. ברגע שהרכב מוגבה צריך להאריך את המוטות האלה כדי שמוט הייצוב עצמו יחזור למצב האופטימלי שלו, כלומר ישר ולא מוטה כלפי מטה כתוצאה מההגבהה. אם לא היו מוארכים המוטות הוא היה מתפקד בפחות גמישות, מה שהיה מוריד לך עוד יותר את מהלך המתלה מקדימה..

מהלך המתלה מאחור לא אמור להיות מושפע בכלל, כי אין פשוט שום קשר לזה.

ייתכן שקפיצים האחוריים שלך קשים מידי ולכן המתלה הקדמי היה זה שעשה את רוב העבודה, כמו אצלי בג'יפ. אולי הורדה של עלה מאחור או מקדימה תתן לך יותר מהלך. או לחילופין, הוספה של עלה מקדימה והמשך נסיעה ללא מייצב?

אני נוסע עם 10 עלים מאחור ו 8 עלים מקדימה, ללא מוט מייצב וכל עוד הרכב לא עמוס הוא מתנהג טוב מאוד ויציב. זה בא על חשבון קשיחות לא נעימה ומקפיצת תחת בשטח, וגם מהלך מתלה אחורי פחות טוב (לא נסגר מהלך).

אדי
18-10-03, 21:52
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=512&start=0&postdays=0&p ostorder=asc&highlight=%EE%E9%E9%F6%E1

-->