PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיגון / אבטחה לסמוראי

Trinity
28-05-06, 12:26
אהלן
השאלה שלי היא איזה טריקים אתם ממליצים למגן את הסמוראי שלי מגניבות
יש לי סמוראי 89 פתוח עם אמובילייזר ומנעול להגה (159 שקל בהוםסנטר)

אשמח לעזרה

אלעד ל.
28-05-06, 12:55
בתור בעל סמוראי שגר בבאר שבע , השיטות :
1. תפילה כל בוקר וכל ערב.
2. תחנה אותו כך שיהיה פחות או יותר קרוב לאוזניים ולעיניים , אבל במקום שלא יהיה בולט לסביבה.
3. לי יש מנעול הגה , אימובילייזר , אזעקה ו.. מקיף . אבל אין לי ספק שברגע שמישהו יחליט שהוא רוצה את הג'יפ - יום אח"כ הוא לא יהיה פה...
4. לגבי המקיף - סוג של הימור . אתה יכול להשקיע כסף בביטוח וכלום לא יקרה או לא לבטח ואז יעלם הג'יפ. אני חושב שאם אתה גר במקום שבו אתה חושש לחיי הסמוראי שלך - לך ובטח אותו ככה תוכל להיות לפחות רגוע שתקבל את הכסף בחזרה.

Trinity
28-05-06, 13:03
מה עם כל הטריקים האלה של מתג סודי לכבל של הסוויטש?

Trinity
28-05-06, 13:04
או מנעול בריח לידית הילוכים?

אלעד ל.
28-05-06, 13:11
מה עם כל הטריקים האלה של מתג סודי לכבל של הסוויטש?
כמו שכבר אמרתי לך ..
אם מישהו ירצה את הסמוראי שלך אז גם אם תעלה את המנוע כל יום הביתה בסופו של דבר הוא יעלם . כל הטריקים של מתג כזה או אחר יכולים במקרה הטוב לעכב .
אני לא רוצה לצייר תמונה שחורה מדיי , אבל אחרי שתמצא אותו יום אחד בקצה של הרחוב כי שם הוא דומם , ופעם שניה עם חלון שבור וכל המתגים מפורקים , תמצא אותו בסוף שרוף בחנייה. ( לפחות זה מה שעשו לחבר שמיגן את האופנוע שלו יותר מדי ) .
מודאג? - חפש מי שיבטח במקיף .

Trinity
28-05-06, 13:18
איתוראן וכאלה שווה משהו?

(סליחה על הקירצוצים זה חדש לי הדברים האלה ומפחיד... עד עכשיו גרתי במושב והאוטו היה מוסתר)

אלעד ל.
28-05-06, 14:08
איתוראן , וזה מחבר שיש לו רכב חברה עם איתוראן ועוד אחד שעובד בחברה , לא מתעסקים במניעת גניבות אלא באיתור הרכב לאחר שנגנב , הם לא תמיד יתקשרו אליך בזמן שהאזעקה מתחילה לעבוד ולא תמיד יאמרו לך שהרכב שלך נמצא בתנועה - למרות שיש להם את היכולת . לא יודע מה אחוזי ההצלחה שלהם אבל אני יכול לומר לך שלמשל פה בב"ש הם לא גבוהים במיוחד בעיקר מפני שיש ישובים שלהכנס אליהם צריך את החבר'ה של מג"ב . והם לא ירדפו אחרי כל רכב מודל 88' שנגנב. חוצמזה שגם איתוראן בר ניטרול ביידי הגנבים המוכשרים יותר.

עוד דבר שרציתי לומר. אני לא יודע איפה אתה גר אבל כשאני הבאתי את הסמוראי לב"ש הייתי בהיסטריה גמורה. כל דקה הייתי ליד החלון וכל הזמן חשבתי איך להתחכם - יש פה חברה שיגידו לך שכשהם רואים בדואים ליד הבית הם הולכים לחנות במקום אחר. אבל מסתבר ( טפו טפו ) שהגנבים פה מתרכזים בסוגי רכב אחרים . למשל סופה לא תחזיק פה מעמד יותר מכמה שעות לדעתי. חוצמזה - מי רוצה לגנוב סמוראי כשיש להם את היכולת להרים באותו זמן טרופר חדש או היילקס משופצר?

ועוד דבר. שלא קשור לגניבה עצמה. אבל אני מתוך עיקרון לא הולך וקונה חלפים מכל מיני מאכרים שהמקור שלהם לא ידוע . לא נותן יד לגניבות ולא מפתח את השוק הזה . באיזשהו מקום זו גם הגנה על הג'יפ שלך .

אלון_ק
28-05-06, 14:31
קצת מלכוד 22 לשאול כזה דבר בפורום פתוח...

מעכבים הם הפתרון. אימובלייזרים, ברזי דלק, סנדול גלגל, מנעולי הגה, הוצאת הרוטור מהמפלג, כל דבר שיקח עוד 2 דקות לעקוף. זה לא מונע גניבה, אבל זה גורם לרוב הגנבים לעבור הלאה כי יש רכבים מוגנים פחות.

שום דבר לא יציל אותך ממשאית שמעלה את הרכב אליה ונוסעת. שום מנעול לא עומד בחנקן נוזלי ופטיש קטן (וזה שקט מאוד...), אין אימובילייזר שאי אפשר לעקוף. חניה במקום טוב עם מקסימום מעכבים ותפילה קטנה אמורים לסדר אותך לא רע.

מצד שני, סמוראי זה לא רכב גניב במיוחד. אפילו שלך ששמור נהדר (לפחות היה כשראיתי אותו פעם אחרונה) ומשופר למדי לא שווה הרבה כסף כרכב גנוב, מה עוד שאני די בטוח שלגנבים אין מושג מה לעשות עם דברים כמו הטרנספר שלך. גם אין להם איך לדעת שהוא מיוחד, או שיש לך נעילה, או שמערכת המתלים שלך שווה כסף. מבחינתם הסמוראי שלך נראה כמו כל סמוראי אחר, אולי טיפה יותר גבוה ויפה אבל זהו.

חנן-ג'יפולוג
28-05-06, 14:47
שום דבר לא יציל אותך ממשאית שמעלה את הרכב אליה ונוסעת. שום מנעול לא עומד בחנקן נוזלי ופטיש קטן (וזה שקט מאוד...), אין אימובילייזר שאי אפשר לעקוף. חניה במקום טוב עם מקסימום מעכבים ותפילה קטנה אמורים לסדר אותך לא רע.

אלון, אם היית מקבל את הסיקס הקודם שלי, גם אם היית שוכר גנב מומחה ליום שלם מצויד במשאית כלים, לא היית מצליח להסיע אותו, כמו שהוא היה ממוגן. בנוסף, למרות שההגנה היתה הרמטית, הניטרול שלה לקח עשר שניות יותר מאשר הזמן שלוקח להכניס מפתח לסוויץ' ולהניע.

המשפט היחיד מתוך זה שאני יכול אולי להסכים לו, הוא ש"שום דבר לא יציל אותך ממשאית שמעלה את הרכב אליה ונוסעת" וגם לזה שאני מעריך שישנם פתרונות, ריאליים יותר או פחות, כמו למשל שתי מרכבות סימן 4 שחוסמות את הרכב משני כיוונים, כשהתותח שלהן מגן מלמעלה... בהחלט ניתן למגן רכב כך שהוא לא יוכל להיגנב בכוח המנוע שלו. הסוד הוא בדיסקרטיות. זו לא תהיה מערכת מיגון שקיימת בשוק באופן חופשי, אלא המצאה נקודתית כזו או אחרת של בעל הרכב או כזו שהוא קיבל ממישהו קרוב.

לכן זה גם לא יכול להיות רעיון שמופץ באינטרנט.

בקיצור, תפעילו את הראש, כל אחד לעצמו, ואל תשתפו מידע למעט חברים קרובים.

מוני אורבך
28-05-06, 15:30
אם זה מה שירגיע אותך...

נסעתי עם הגמדים לטיול.
בכול תחנת דלק בכול מרכול וגם בשטח שכנפגשנו עם אוכלוסיה - בא נקרא לה עם פוטנציאל שיצאו ממנה גנבים.
בסמוראים הם לא נתנו אפילו מבט (והם נכנסו ראשונים לתחנת הדלק) אבל כאשר אני נכנסתי מיד הם עטו על הסופה כמו זבובים. אתה מוכר? כמה עלתה? עשרים אלף אתה מוכר? מאיפה אתה? ועוד ועוד.
ורק לשם הבנה, הסופה שלי ממש לא יפה, נהפוך הוא, לא גבוהה עם צבע מאפן פתוחה ועוד...
אז אם יש לך סמו אתה יכול להיות יותר שקט.

אישית אני דוגל בברזלים וכמה שיותר. שרשראות (מנעול הגה לא שווה כי חותכים הגה) מנעולים לדוושות סנדל ועוד.
כמה שיותר, יותר טוב. זה פשוט יעקב אותם עוד קצת ואולי בסוף יתיאשו. גנב ממוצע לא סוחב איתו מימן נוזלי או תוכי הידראולי. והוא מחפש את הגנבה המהירה ביותר (פחות מדקה).
כמובן שאני גם מוסיף כול מני "אמובוליזרים" מעשה ידי. אל תטרח להתקין אמובוליזר קנוי. אותו הם עוקפים בדקה. אחרי הכול הם אלו שהרכיבו אותו.

עמרי2
28-05-06, 18:42
אם זה מה שירגיע אותך...

ורק לשם הבנה, הסופה שלי ממש לא יפה, נהפוך הוא, לא גבוהה עם צבע מאפן פתוחה ועוד...
אז אם יש לך סמו אתה יכול להיות יותר שקט.

מוני-אם אני חושב שהיא יפה, במיוחד על 33' וחזית רנגלר נוצצת (פחות עושה לי את זה אבל עדיין...) אז כל בדואי ממוצע בטוח חושב שהיא יפה! חוץ מזה שברזנט בצבע הרכב (פחות או יותר) משלים את התמונה..
הקיצר-תיזהר! כי "הנה אני בא" :mrgreen:

tzurlis
28-05-06, 23:31
תאלתר לעצמך משהו.
בימים שוממים אלה אני עסוק בניקוי מערכת החשמל של הסמוראי - כלומר מציאת הקצרים הקיימים, ביטולם, ויצירת חדשים בעצמי :roll: . תהייה קצת יצירתי ותתפלא לאן תגיע...ברז דלק וסויץ' נסתר זה נחמד, ויש כמה רעיונות אחרים חביבים (אלון, ח"ח על הרוטור).

jedi
31-05-06, 20:50
קרש מעץ עם מסמרים בולטים ממנו המכוסה על ידי חתיכת סמרטוט על מושב הנהג , לא ממגן נגד גרר המעמיס את הג'יפ שלך בעמצא הלילה , לא מספיק מתוחכם בשביל פורץ מכוניות , אך מאוד יעיל נגד נרקומן שכונתי .

sherifon
07-06-06, 18:58
שתי הצעות שלי :
לחבר "שוקר" - (כן זה שפעם היו משתמשים בו נגד חטיפות תיקים וכאלה) שהפעלתו כרוכה ב בהפעלת משקל על המושב ( ניתן לחבר לקפיצים של המושב מתג) למושב \ידית הילוכים \ כיסא ....(כמובן יש לבדוק השפעתו על מחשב הרכב - וכך לבחור את מיקומו )
פתרון שני הוא לחבר מנגנון (לא מסובך אגב ) שמתריע באזני הגנב כי הוא מצולם במצלמת פלאפון דור שלישי מוסלקת וכי התעוד מועבר ברשת הדור השלישי להקלטה ומשם כבר אין לו לאן לברוח כי אם זו לא הפעם הראשונה שלו אז במשטרה יוכלו לזהות את פרצופו על סמך הצילום ....... הצעות פתרון אלו הן לא גוזמה אלא פרי תכנון הנדסי ולמעשה חלק מפרוייקט גמר אז תשכחו מלקחת עליהן פטנט ......

אין לי בעיה שכ"א יאלתר משהוא מהשניים לצרכיו ....

karnaf
07-06-06, 20:48
עקב הכנסת המנוע החדש אולצתי לעשות חור בקיר אש על מנת שהמפלג ייכנס אז כרגע יש לי מפלג מתחת לדש בורד.
אני שוקל לחבר אותו עם רשת למושב בלילה והגנב שינסה להניע את הסמו יתחרט על זה ויקבל 20000 וולט לישבן

-->