PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית רכ בשטח מרכב פרטי- אפשרי?

bobsfog
31-05-06, 11:45
שלום חברים יקרים.

הגיעה לידיי פג'ו 205 GL במחיר מציאה של 500 שקל.

לאוטו לא חסר כלום חוץ משמשה אחורית ותיקוני פחחות וצבע.

אני וחבר נוסף חשבנו להפוך אותו למין באגי קטן וחמוד.

השאלה היא מה אנחנו צריכים בשביל זה? חוץ מכסף וזמן...

כאילו מה אנחנו צריכים לשנות, לשפר, ולעשות, וכמה בערך זה הולך לעלות לנו.

המטרה היא לא משהו קיצוני, אלא יותר משהו לטיולים ברמה בינונית + בערך. לא יותר.

תודה רבה לכם, מראש.

חנן-ג'יפולוג
31-05-06, 11:58
תוריד את כל הדלתות, כולל האחורית, ותוריד שמשה קדמית.

פאן נטו. אל תצפה להפוך אותו לרכב שטח ממש, למעט נסיעה בשבילים מהירים.

אל תעשה את הטעות הכל-כך נפוצה של ניסור החלק העליון, כי הוא נושא עומס, והרכב פשוט יתקפל לשניים, למעט אם תחזק הכול עם כלוב התהפכות.

bobsfog
31-05-06, 12:03
תוריד את כל הדלתות, כולל האחורית, ותוריד שמשה קדמית.

פאן נטו. אל תצפה להפוך אותו לרכב שטח ממש, למעט נסיעה בשבילים מהירים.

אל תעשה את הטעות הכל-כך נפוצה של ניסור החלק העליון, כי הוא נושא עומס, והרכב פשוט יתקפל לשניים, למעט אם תחזק הכול עם כלוב התהפכות.

אוקיי אבל חוצמזה, אם אנחנו רוצים למגן אותו ולהגביה קצת..

לעשות את זה עם ספייסר? והאם יש סיכוי או מצב להעלות את העבירות של הרכב בעזרת נעלה אחורית?

אהוד
31-05-06, 12:06
אני מציע לך לבטל את המושבים האחוריים ולהשתמש בהם לצורך גלגלים רזרבים(שקשורים בחגורת בטיחות הקיימות מאחור) ולא לקחת נוסעים נוספים,תוכל גם להלביש ג'נט הפוך מאחורה וליצור יציבות נוספת.
עוד דבר... פרק את כל מערכת החימום(רדיאטור) כולל דשבורד וכל הפלסטיקים שמצויים בתא נוסעים,השאר שעונים חיוניים.שעון חום(נורה),טעינה,דלק. תרוויח מקום לרגליים.

תהנה ובצלחה

דרור ברלי
31-05-06, 12:54
אוקיי אבל חוצמזה, אם אנחנו רוצים למגן אותו ולהגביה קצת..

לעשות את זה עם ספייסר? והאם יש סיכוי או מצב להעלות את העבירות של הרכב בעזרת נעלה אחורית?

איזה ספייסר? איזה נעילה?
לפיז'ו 205 אין שילדה אלא מרכב מונוקוק. אתה יכול להכניס ספייסרים בין יחידות הקפיץ-בולם לבין התושבות שלהם במרכב המכונית, לא יותר מזה. מלפנים אתה מוגבל על ידי אורך הציריות, כך שהספייסר לא יהיה כל כך עבה...

נעילה אחורית?
לפיז'ו 205 כמו לכל רכב קטן-בינוני, יש הנעה קדמית. אין מה לנעול שם, אלא אם תפרקו את הדיפרנציאל (משולב בגיר) ותנעלו אותו בריתוך - תקבלו רכב עם נעילה קדמית קבועה וללא יכולת היגוי... רדו מזה.

מה שתעשה זה להוסיר דלתות וחלונות, מושב אחורי וכל הפלסטיקים המיותרים. תגדילו (על ידי חיתוך) את מפתחי הגלגלים כדי שתוכלו להלביש צמיגים בקוטר גדול יותר על הג'נטים הקיימים, או להחליף לג'נטים גדולים יותר - 14 או 15 אינץ' עם צמיגים תואמים, וזהו.
מה שיתקבל זה רכב פאן לנסיעה על שבילים בלבד. אל תצפו ממנו לעבירות יוצאת דופן.
אבל מה שהכי חשוב - זהירות!!!!
דיר באלקום: רכב ללא רישוי וביטוח + נסיעה מהירה בשבילים שעלולים להסתובב בהם מטיילים תמימים = קוקטייל נפיץ.

רכס חיים
31-05-06, 15:47
עבירות רכב כזה צריכה להתבסס על שני צמיגי שטח קדמיים רחבים ככל האפשר עם לחץ אוויר מכסימלי של 10 PSI.אם אתה מכסח כל משקל עודף , הצמיגים האחוריים לא חשובים.אל תשכח לפרק גם דברים קטנים כמו מיכל מים למתיזי שמשות או פלסטיקים לקישוט ושלא לדבר על מזגן וצנרת האיוורור שלו.פשוט לגלח כל דבר שלא נוגע לנסיעה פרופר. וקח את האזהרה של דרור ברצינות תהומית.

bobsfog
31-05-06, 16:12
עבירות רכב כזה צריכה להתבסס על שני צמיגי שטח קדמיים רחבים ככל האפשר עם לחץ אוויר מכסימלי של 10 PSI.אם אתה מכסח כל משקל עודף , הצמיגים האחוריים לא חשובים.אל תשכח לפרק גם דברים קטנים כמו מיכל מים למתיזי שמשות או פלסטיקים לקישוט ושלא לדבר על מזגן וצנרת האיוורור שלו.פשוט לגלח כל דבר שלא נוגע לנסיעה פרופר. וקח את האזהרה של דרור ברצינות תהומית.

תודה רבה לכם, וברור שאני אקח את האזהררה ברצינות, כל דבר שקשור בבטיחות שלי ושל הסביבה אני לוקח ברצינות "תהומית".

אלון_ק
31-05-06, 17:09
שום למעט, אם אתה בונה באגי אתה חייב כלוב התהפכות. נכון, לרכב יש איזשהו כלוב מקורי במונוקוק, זה לא מספיק לך. תבנה אחד טוב, יש כמה שרשורים בנושא בניה של כאלו באתר (זה לא משנה אם זה לג'יפ או לפריווט, העקרונות זהים).

כדאי לך להעיף מבט במכוניות WRC, תראה איך הכלוב בנוי שם. להעתיק זו שיטת ההנדסה המוצלחת מכולן...

kd2
31-05-06, 18:45
אני בניתי משהו דומה רק מפורד סיירה.
אחלה רכב שאני מת עליו גם בצורתו על הכביש.
הנעה אחורית עם ציריות ( זאת אומרת לא סרן קשיח ) סוס עבודה - פינטו 1.6 קדימה.
אני כן ניסרתי את הגג.
עכשיו היא בהשבתה זמנית, הכלוב המקורי ירד כי הוא לא היה מספיק טוב לטעמי ואני בונה עכשיו 6 נקודות רציני.
אני לא חושב שההורדה של הגג לא מומלצת, צריך לדעת מה עושים וצריך לדעת לחזק את השלדה , אם לא תחזק את השלדה אחרי זה כל בורג שתתרסק לתוכו ( ואתה תתרסק ) לאט לאט יפרק לך את הרכב.
תאכלס במשקל של הגג ובקצת קרוות שתוריד לא רציני, כאילו כן זה משקל משמעותי אבל עדיף להשאיר את הגג.
אני הורדתי בסביבות ה200 קילו מ - מערכת המזגן, גג וקורות,קיצור החלק האחורי,הורדת הדלתות ( וכמה שהם כבדות.... ), כל הדש בורד חוץ מלוח השעוני בקיצור רכב מופשט בלי גג.
אני בחרתי באופציה הזאת כי מאוד קשה לבנות באגי בלי מקום מסודר כמו שצריך , התפשרתי על זה.
אני בונה באגי נוספת אבל יותר קטנה ולזה כבר צריך פחות תנאים.
רק צינורות ללא תפר!

asafk
31-05-06, 19:10
גם הסיירה וגם ה205 הן מכוניות ראלי נהדרות. הסיירה, אגב (לטעמי הלא פופולרי) בגלל ההנעה האחורית והמתלים היא משהו מדהים בשבילים.
מה עושה "סתם" 205 למכונית שבילים כיפית ומהירה? הורדת משקל, קצת מיגונים, וצמיגים נורמליים. אם תוסיף לזה יחסי העברה קצרים יותר (קיימים בשוק)- בכלל הרווחת. רוצה להיות ממש בעניינים? קרבורטור יותר גדול מהדגמים הספורטיביים (תן לנו פרטים על המנוע, אני חושב שאני אוכל לנסות לעזור), ומתלים מעט אחרים מהסטנדרטיים... ויש לך מכונית ראלי לעניים. בשורה התחתונה- דיאטה חריפה שכוללת כל מה שלא מרותך לבודי, או הכרחי לנסיעה, וכלוב התהפכות מינימלי של לפחות שתי קשתות + חיזוק אלכסונים אחורי... ויש לך אוטו כיף. עבירות? שכח מזה. אבל כיף ובשפע- למה לא...
אם אתה מתכוון לנסוע ממש מהר, אני ממליץ לך לא לותר גם על כסאות טובים, ורתמות. כמו שהאוטו עכשיו, אחרי שתרכיב לו כלוב- אל תיסע בלי קסדה. החגורה שיש לך מאפשרת לראש להגיע לצינורות של הכלוב, וזה יכול להיגמר בגולגולת מנופצת.

אסף.

דרור ברלי
31-05-06, 19:36
פורד סיירה בכלל מכונית מדהימה, גם כבסיס ליצירת מכונית מירוץ חוקית לכביש ללא מתחרים.
היא מצויידת בשילדת הנעה אחורית מהטובות שבנמצא, מתלים מעולים, מרכב חזק וקשיח ביותר והרבה מקום בתא המנוע בשביל לדחוף שם מנוע רציני (בדרום-אפריקה ייצרו דגם כזה - סיירה XR8 עם מנוע המוסטנג 5.0).
רק במדינה מפגרת בה מכונית "נחשבת" על ידי השמאי הלאומי רק בתנאי שהיא אפורה-מיטלית, אוטומטית ומתוצרת יפן, ערך הסיירות התרסק והתאייד, בעליהן הבינו שכבר לא יוכלו למכור אותן במחיר נורמלי ושאין מה להשקיע בהן עוד, הפסיקו לתחזק אותן ונסעו בהן עד שהן מתו. גם אבא שלי עשה ככה בדיוק (86' חמש דלתות, 1.8 ליטר אוטומטית. וזה לקח המון זמן, המכונית פשוט סירבה להפסיק לנסוע...)
אם אתם מוצאים אחת במצב טוב - אל תהססו. זו מכונית זולה עד גיחוך, נוחה ומרווחת, פשוטה ואמינה להפליא ומהנה ביותר לנהיגה.

נ.ר
31-05-06, 21:18
מעור את הרכב בחלקים תרוויח הרבה יותר מ500 שקל בכסף שתקבל קנה טרטורון ישן יהיה לך גםעבירות גם מהירות וגם יחסית חוקי.

asafk
31-05-06, 21:21
...וזה כמובן לא קשור בכלום לשאלה שנשאלה, והיא איך מה צריך לעשות ל205 כדי שיהיה רכב שטח...

אסף.

עוזיו
28-05-07, 12:00
**מקפיץ את הנושא הישן**

היי, בשרשור זה דנתם על עשיית רכב שבילים מפורד סיירה.
ברשותי סיירה 88 1600 סמק שכבר עברה הורדת דלתות ומשקל לא נחוץ והייתי רוצה לדעת כיצד אפשר "לקלף" לה את הפח בכדי להפחית עוד משקל ולהגיע עד השילדה עצמה.
אני מתכוון למצב כמו בתמונה בערך.
תודה רבה.

asafk
28-05-07, 21:14
הכנפיים בנויות שתי שכבות. מחוברות בברגים או ניטים או שילוב של השניים. קודם כל- פרק את הכנפיים החיצוניות.

בשלב הזה ייחשפו בפניך כל מיני ברגים שמחברים עוד פחים למקום. הכלל הוא לפרק כל מה שמחובר בברגים וניטים.

אסף.

עוזיו
30-05-07, 17:56
קודם כל, תודה אסף.

ועכשיו לעניין: איך אני מוריד את השכבה הראשונית? בגסות עם לום?
אני מניח שבשנייה זה כמו שאמרת- ניטים וברגים, אבל הכוונה שלי היא לשמור חלקים בשלמותם ולא לפרק אותם בברוטאליות לצורך אספני עתיד וכ'ו. עם חלקי הפח אין ברירה?

asafk
30-05-07, 22:00
השכבה הראשונה מחוברת בברגים. צריך לחפש אותם- הגישה מבפנים בד"כ.

אסף.

-->