PDA

צפייה בגרסה מלאה : רות חדשות, תושבת מתלה נשברה - עזרה דחופה , לאן לפנות?

GodsFather
04-06-06, 02:07
עם הרכבת הסרן החדש יצאתי לטייל עם חברים במוחרקה. עליות, ירידות, נסיעות והופס....

עם סיום המסלול ויציאתי לכביש גיליתי ששברתי את תושבת העלה האחורי ימני - זו המחוברת לשאסי , לא זו עם השאקל מאחורה.

גזירה מטורפת שהביאה לתזוזתו של הסרן כולו ושמחה וששון של ממש...

עכשיו אני צריך לסדר את זה ובדחיפות - השבוע יש טסט...ובכלל, הרכב מושבת כי אי אפשר לנסוע ככה.

על הבוקר אני רוצה לנסוע ( לגרור) לבעל מקצוע ולטפל בנושא, אבל למי ?

האם לקפיצאי? המתלם/חמילבסקי או למסגר רכב (לא מכיר באיזור ר"ג וצריך מישהו באמת באמת טוב)

אחרי הריתוך מחדש צריך לכוון פרונט ולוודא איזון כל הגלגלים מבחינה אופקית ואנכית או איך שלא אומרים את זה... נכון ?

זקוק לעצת הפרום הדחופה.

תודה.

תמונות יעלו יותר מאוחר...עכשיו רק חזרתי , אחרי 3 שעות עם גרריסט מחיפה לר"ג ושלוש שעות המתנה לגרריסט...כיף כיופה!

GodsFather
04-06-06, 08:07
תמונה

http://jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=1325&stc=1

GodsFather
04-06-06, 08:13
בנתיים אני גורר את זה לרתך כי מקריאת שרשורים בנושאי תיקוני שלדות נראה שזה יספיק נוכח מצבי הכלכלי , לאחר מכן אני מניח שצריך לגשת למקום שבודק/מישר שלדות כדי לבדוק שהכל תקין או שאני יכול לנסוע רגוע?

חשבתי על חיזוק של המקום על ידי חיבור פלח מתכת (לא יודע עדיין איזה סוג מתכת) בצורת מקבילית ללא בסיס (ח' בעברית) שיתפוס לי בדיוק את מקום הקרע הזה לכיוון השלדה וכך יהיה חזק יותר מהריתוך לבדו וכן לעשות זאת בצד השני על מנת למנוע חזרת המקרה בצד שמאל.

לגבי יישור הקרע הזה , חשבתי להעביר צינור מתכת מחור החיבור של העלה לחור ש להעלה מנגד ובעזרת פלס לבדוק שהוא אכן ישר הן מבחינת זוית לקרקע והן מבחינת זוית אחד מול השני, אני צודק ?

יש לי ספק אם אקבל תשובות בשעה הקרובה והגרר צריך להגיע עוד מעט.

אם יש למישהו רעיון/עצה/סייג בנושא , אנא צרו עימי קשר טלפוני, -

מעריך מאד את העזרה

אמיר.

איציק - 4X6ZH
04-06-06, 08:49
אתה צריך לבצע במקום תיקון יסודי ומקצועי .
כדאי לבדוק את כל קורות השילדה ובמיוחד את נקודות החיבור לסרנים .
לפי התמונה מצב השילדה ( חלודה ורקבון ) לא טוב .
כל תיקון מקומי יקשה בעתיד על תיקון יסודי .
כך שכדאי לחשוב עוד צעד קדימה .
את התיקון כדאי לבצע בריתוך CO ולכן המקום צריך להיות נקי מחלודה ומתיקוני ריתוך ישנים .
איציק

נמרוד
04-06-06, 08:55
מסגר רכב רציני לדעתי לא יבהל מהתמונה הזאת. אני לא מכיר מישהו באזור המרכז, בחיפה יש מישהו שאני סומך עליו - למען מי שיחפש בעתיד, עומר 0522662174.

מבחינת התיקון - נשאר שם מספיק למיטב הבחנתי בשביל שבעל מקצוע ישחזר את התושבת כמו שהיתה, ואז לא צריכה להיות בעייה של שלדה או כוונונים. תיקון רציני, זה הכל.

GodsFather
04-06-06, 09:09
נמרוד , הרגעת אותי (למרות שלחיפה אני לא מתכוון להגיע), איציק אני מסכים עם מה שאמרת במאה אחוז לגבי עבודה יסודית, מה שאני לא בטוח בו הוא ריקבון השילדה - אכן יש מקומות פגועים אבל אל תשכח שהתמונה הזו היא של סמוראי שעבר יום שלם של אבק , טינופת,לכלוך ומאמצים , יש מצב שהתמונה קצת מטעה מבחינת מצב השלדה מסביב , תקן אותי אם אני טועה בחשיבה שלי...

נכון לעכשיו, נוכח התמחורים שקראתי (ואני מדגיש רק מקריאה, לא מהצעת מחיר של בעל מקצוע והרכב שלי) - אני אלך למסגר רכב תחילה, ארתך את המקום ואסע רגוע בתקופה הקרובה , אבצע סקר שוק בסבלנות ואז אגש לבעל מקצוע שמתקן שלדות ואעבור על השלדה במקומות מועדים לפורענות כגון זה, מחדש ואתן חיזוקים. כבר היום אצל הרתך אני אדאג לחזק לצורך העניין את צד שני כדי שלא יפול עליו כל העומס.

אשמח לעוד תגובות ודעות וכמובן המלצות לאופי עבודה (חיזוקים מיוחדים, תיקונים אחרים של מקומות שידועים כבעייתים וכד') ובעלי מקצוע.

קראתי כאן על מוסך מקסיקו ועל מוש מפרויקטים 4X4 , אני לא מכיר אותם ולא אחרים ולכן אודה על חוו"ד של שני אלה וכמובן אחרים.

איציק - 4X6ZH
04-06-06, 09:14
מוסך מקסיקו רחוב אורט 19 א. ת צפוני נתניה טלפון 09-8616610
זאת הכתובת כולל כיונים במידת הצורך
לדעתי כדאי לפנות ישירות לשם ולא לחפש קיצורי דרך שסופם שירשורים צהובים :twisted:
איציק

rikmik
05-06-06, 02:57
לדעתי,לפי מצב התמונה שלך...והכירות עם הסמו (אומלל...) צריך דחוף........להחליף......נהג !!! :grin:
אתה יודע שהכל מאהבה...
וכמו שדיברנו....על תעשה תיקוני פרוויזורים.......או תיקון פיקס!!! או לא כלום !!

מיקי

GodsFather
05-06-06, 17:15
תיקנתי וחיזקתי ואפילו חיזקתי את הצד השני על מנת למנוע אסון בעתיד.

תמונות בקרוב.

תודה לכל הדואגים והדואגות, הפתיעו אותי כמה חברים פה ברצון שלהם לסייע , טוב לדעת שיש לי כאלה...

לגבי החלפת הנהג...אני חושב שקודם אחליף צוות סיוע כי שלי כבר זקן מאד וכל הזמן מקשקש במוח... :razz:

על הדרך , פותח שרשור נוסף על מצופי דלק איכותיים ואיך שאפשר לסמוך עליהם בעליה מסוכנת...

GodsFather
08-06-06, 00:32
שאלה בנושא...

בעקבות החזרת התושבת לתיקונה, אני שואל... העבודה נעשתה באופן ידני ולא על ידי מכשור מדוד ולכן אני חושד שאולי הייתה תזוזה במיקום התושבת מהמקור.

האם יש דרך למדוד/לתקן את המצב והיכן ? האם מכון לכיוון פרונט ? האם מכון ליישור שלדות?

החשד עולה כי כאמור הרכב נעול ואם הגלגלים לא מאוזנים באופן ישר אזי זו סיבה לנעילה לקפוץ באופן חריג. אפילו עם חוסר האיזון הוא במילימטרים...

תודה לעונים.

-->