PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתאם לביטול צנרת מים לרדיאטור חימום

zsahi
05-06-06, 22:32
בשעה טובה גם הרדיאטור חימום אצלי החל לנזול, מה גם שבערך שבועיים קודם המאוורר שלו החליט לקצר עצמו למוות.
בכל אופן באופן זמני אני מחפש לבטל את הרדיאטור ע"י חיבור ישיר בין הצינורות שנכנסים אליו,
למי יש מתאם כזה להשאיל לי למשך החודש הקרוב?

asafk
05-06-06, 22:51
אתה לא צריך מתאם. יוצאים שני צינורות מהראש- נתק אחד מהם מהראש, ואת השני מהרדיאטור חימום. את זה שניתקת מהרדיאטור תחבר חזרה לראש (לאיפה שניתקת את השני)- שיעשה U-TURN.

אסף.

zsahi
06-06-06, 00:42
נשמע הגיוני

ואם כבר אנחנו בנושא, אני אשמח לרענון בנטשא פרוצדורת ניקוז אויר מהממערכת

asafk
06-06-06, 00:52
מפתח אלן, אם אני לא טועה מידה 8, ורק אם עדיין יש לך את הפקקים המקוריים ממתכת. יש שני פקקים- אחד על הרדיאטור, ואחד מעל הטרמוסטט. פתח את זה של הרדיאטור עד שיוצאים ממנו מים, וסגור. פתח את זה של התרמוסטט, מלא מים דרכו עד הסוף, סגור, וזהו. אחרי הכל, מלא עוד נוזל במיכל עודפים. הפקקים האלו נוטים להיסדק סביב הראש של הפקק.
אם יש לך פקקים חדשים- מפלסטיק- פותחים אותם עם מברג גדול. אבל אפשר גם לזרוק אותם לפח ולהחליף בפקקים של צנרת לבית- עשויים מפלדה עם ראש מרובע, עולים שקלים בודדים בכל טמבוריה, ולא נסדקים בחיים.

אסף.

zsahi
10-06-06, 16:04
את תהליך ניקוז האויר אני מבצע עם מנוע פועל?

שחף110
10-06-06, 21:07
את תהליך ניקוז האויר אני מבצע עם מנוע פועל?

לא !! בשום פנים ואופן.

התהליך במדויק כמו שאסף כתב.

zsahi
10-06-06, 21:41
אם המנוע כבוי אז מה יגורום לסירקולציה של מים במערכת שתביא את המים לצאת מהפקקים הפתוחים?

asafk
10-06-06, 21:54
אם לא חסרה כמות גדולה מאוד של מים- רוב המערכת עם מים, וחסרים רק בחלק העליון- מעל התרמוסטט ועד הצנרת של הרדיאטור חימום. אם חסר יותק מזה- המילוי דרך הפקק של הרדיאטור ימלא את שאר המערכת (וצריך סבלנות).

אסף.

שחף110
11-06-06, 00:29
לאלו שבאנגלית יותר קל להם:

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=1361&stc=1

שחף110
11-06-06, 00:38
אבל אפשר גם לזרוק אותם לפח ולהחליף בפקקים של צנרת לבית- עשויים מפלדה עם ראש מרובע, עולים שקלים בודדים בכל טמבוריה, ולא נסדקים בחיים.

אסף.

אני דווקא שמעתי שהשילוב של האלומיניום עם הפקקים מברזל לא שילוב כ"כ טוב ושיש להם נטיה להתקע. אני עדיין לא נתקלתי במצב של סדק.

asafk
11-06-06, 00:53
לי נסדקו שניים (והחלפתי אותם בחדשים מאלומיניום שהצלחתי למצוא). הפלסטיק לא נסדקים, אבל הם די חד פעמיים. ראיתי כאלה שמשתמשים בפקקי ברזל לאורך זמן בלי בעיות... אבל אולי באמת עדיף לדבוק בפלסטיק ולהחזיק כמה ספייר.

אסף.

-->