PDA

צפייה בגרסה מלאה : היילקס - נתונים כללים והשוואה למתחרים

טלסקופ
10-06-06, 00:06
זהו. אחרי יותר משלוש שנים נפלאות ביחד, שמוליק הסמוראי עלה לעולם שכולו טוב (טוטאל לוסט, תמונות בקרוב).
עכשיו עומד על הפרק הרכב הבא, שככל הנראה יהיה טנדר. אז ככה:
1. חיפשתי ולא כ"כ הבנתי - מהם הדורות השונים של ההיילקס? עם טורבו, בלי טורבו, נעילה מקורית וכו'? האם ההבדלים הם במנועים בלבד או גם בנתונים נוספים?
2. האם הדאבל - קאבינה ארוך יותר מקבינה בודדת (היילקס)?
3. האם יש דאבל קאבינה עם ארגזים ארוכים יותר וקצרים יותר? (היילקס)
4. האם יש סיבה לכך שמחירו של ההיילקס גבוה משמעותית ממתחריו המשומשים (למשל מיצובישי - הבדל של כמעט פי שתיים בחלק מהשנים)?

בהזדמנות זו ברצוני להודות לכל חברי הפורום, שעזרו ותמכו באחזקתו ובטיפוחו של שמוליק זצ"ל ובמיוחד לחברי ולמנהל פורום סוזוקי. חזקו, אמצו ותנו בגז.
יובי

גיא
10-06-06, 17:18
תנסה לחפש בפורום טויוטה, השאלה הזאת בדיוק נענתה בפרוט רב לפני חודש וקצת לדעתי.

ההבדלים במחיר נובעים גם מ"טרנד" וגם מאמינות בלתי מתפשרת של הדגם הישן ( 93-97 בארץ ) האוטו גרוטאה מקרקשת איטית וחלשה אבל לא עוצרת נקודה.
לא בשטח ( בעיקר אם מוסיפים נעילה קידמית גם ) ולא בכביש גם אם מחפפים בטיפולים ובתחזוקה.

לעומת מגנום למשל שהמחיר שלו בקנטים והוא יותר נוח ומגיע עם נעילה אחורית אבל עולה הרבה יותר בתחזוקה, האוטו זקוק לתחזוקה חמה ואוהבת.

bobsfog
10-06-06, 20:22
זהו. אחרי יותר משלוש שנים נפלאות ביחד, שמוליק הסמוראי עלה לעולם שכולו טוב (טוטאל לוסט, תמונות בקרוב).
1. חיפשתי ולא כ"כ הבנתי - מהם הדורות השונים של ההיילקס? עם טורבו, בלי טורבו, נעילה מקורית וכו'? האם ההבדלים הם במנועים בלבד או גם בנתונים נוספים?
4. האם יש סיבה לכך שמחירו של ההיילקס גבוה משמעותית ממתחריו המשומשים (למשל מיצובישי - הבדל של כמעט פי שתיים בחלק מהשנים)?

בהזדמנות זו ברצוני להודות לכל חברי הפורום, שעזרו ותמכו באחזקתו ובטיפוחו של שמוליק זצ"ל ובמיוחד לחברי ולמנהל פורום סוזוקי. חזקו, אמצו ותנו בגז.
יובי

הנה משהו בשבילך, אמנם ההילקס משווה למגנום פה, אבל אתה עדיין יכול להעזר בכמויות המידע.
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=8&item=707407

נמרוד
10-06-06, 23:27

יובי

1. 94-97 - סרן קדמי חי, מנוע 2L ללא טורבו, 80 ומשהו כוחות סוס עלובים. זה ההילקס הקלאסי, האמין, השורד, העגלה, הלא-נוח-מאד. מ98 מעבר למתלה קדמי נפרד = שיפור משמעותי בנוחות הנסיעה, ומנוע 2LT עם טורבו, 90 ומשהו כוח סוס שזה לא הרבה אבל יותר ממקודם. בהמשך שינויים אבולציוניים שהעיקרי בהם היה נדמה לי ב2001, מנוע D4D מודרני יותר עם 100 ומשהו כ"ס, והשינוי הגדול יותר חל ב2005 עם הצגת ההיילקס ויגו שערכנו לו מבחן דרכים לפני כשמונה חודשים:
http://www.jeepolog.com/179.html

2. נדמה לי שהאורך הכללי זהה, אני לא בטוח. בכל מקרה, חד קבינה הם נדירים מאד בארץ, אני מאמין שלמעלה מ90% מההילקס 4X4 הם דבל קבינה. אם אתה לא ממש זקוק לארגז הגדול לצורכי עבודה, אין שום סיבה בעולם לקנות חד קבינה.

3. לא. כל הארגזים אוטו דבר. אורכם אגב, אם זה חשוב, בערך 1.40 לדגם עד 97. לאחר מכן האוטו גדל קצת עם השנים.

4. המודל עד 97 הוא יוצא דופן, יש לו נתוני שטח פנטסטיים - זוג סרנים חיים, חזקים מאד, אולי הסרנים הטובים ביותר שמסתובבים בארץ על רכבים קלים. הם מורכבים מתחת לקפיצי עלה בתצורה שנותנת רכב גבוה מאד ככה, כמו שהוא, בלי שום הגבהה. נעילת דיפרנציאל אחורית מקורית (לא בכל הדגמים, אבל בסך הכל מאד נפוץ בשוק), יחסי העברה מצויינים, שים לאוטו סט של צמיגי שטח בגודל נורמלי והוא פשוט נהדר בשטח, טוב יותר כמו שהוא וגם כבסיס לשיפורים מכל טנדר אחר. תוסיף לזה את האמינות של טויוטה - וזה נכון גם לדגמים של 98+ שמבחינה עקרונית לא הרבה השתנה. אין מה לעשות האוטו הזה הוא מופת לכל ייצרני הרכב בעולם, יש לו מגרעות אבל הוא בנוי הכי איכותי שיש, ושורד את השנים בצורה שאף רכב לא מתקרב אליה.

לא משנה מה הסיבות או אם מסכימים להם (כי יקומו אנשים ויחלקו על האמינות ועל יכולת השטח), עובדה, הרכב מקבל מחירים גבוהים... אני מכרתי לפני שבועיים את ההילקס 97 שלי ב2000 שקלים בלבד פחות ממה שקניתי אותו - שנתיים מוקדם יותר, כשהמחירון ירד ב8000. מכרתי תוך שבוע בקלות. בן-אדם בא, הסתכל, הוריד אותי ב1000 שקל כי אני נקניק חצי-אשכנזי שלא יודע לעמוד על שלו, הוציא שקית מזומן ונסענו לדואר להחליף בעלות.

חנן-ג'יפולוג
11-06-06, 00:43
לגבי סעיף 3 , למיטב ידיעתי ב98 הקבינה הוארכה ב10 ס"מ על חשבון הארגז, כדי לספק יותר מקום לרגלי הנוסעים מאחור.

גיא
11-06-06, 11:27
כניראה שחנן צודק.

אצלי מורכבת אמבטיית פלסטיק של הדגם 98 ומעלה והיא יותר קצרה מהארגז ב 5-10 ס"מ
בערך.

-->