PDA

צפייה בגרסה מלאה : כן שוב הוא לא מניע

tal_96
10-06-06, 16:16
צהרים טובים
לגייפ שלי יש חיים משל ביום שישי שעבר שלושה לחיצות על דוושת הדלק והמנוע הניע ללא סטרטרים יותרים
אך אתמול כאשר ניסתי הוא פשוט סרב בכול תוקף אחרי מישחקים שכמובן כלום לא עזר הלכתי לפיתרון יצירתי ושפחתי דלק יש לתוך הקרבורטור והופ הוא הינע ובניסיון נוסף אחרי שעה הניע כמו גדול אז מה לדעתכם קורה פה די נימאס לי כול פעם לשחק איתו בניסים וניפלאות ( זהו הניסיון המוזר הקודם שלי http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=13208 )
ביחוד כאשר הרכב מועמד להתקבל בידי המנכלית שלי כרכב א'

מה עושים חבר הציע להוסיף K44 לדלק שאני די חושש ממנו כי הוא מאוד חזק יש הצעות נוספות ?

תודה

six 4 life
10-06-06, 16:37
מתי הקרבורטור שלך עבר ניקוי פעם אחרונה?
מתי הוחלף פילטר דלק פעם אחרונה?

ממה שאתה מתאר הבעיה בהזנת הדלק ולא בהצתה.
יכול לנבוע מ:
מיכל דלק מלוכלך שמוהל את הדלק עם לכלוך, מה שגורם לעבודה לא תקינה וסתימות בקרב'.

כך או כך הייתי מתחיל מהחלפת פילטר דלק, ואם הקרב' לא עבר ניקוי מעולפם כשהג'יפ בבעלותך, היתי שוקל גם את זה.

בהצלחה.

tal_96
10-06-06, 16:53
ארז צהרים טובים
שני הדברים עדין לא טופלו ( הרכב עבר טיפול חודש לפני הקניה קיבלתי טבלת טיפולים וחלפים שהוחלפו מהבעלים הקודמים ) יטופלו בהקדם
המוזר הוא שניתקתי את הצינורית אחרי בפילטר לא יצא דלק ,ניתקתי לפני הפילטר וגם לא יצא דלק ,ניתקתי לפני החלק שבתמונה (שאין לי מושג מה זה )וגם לא יצא דלק וכמובן גם הקרבורטור היה יבש אך אחרי השפרצת הדלק לתוכו המנוע הונע ופתאום גם הדלק יוצא כאשר לחצתי על המנוף של הגז

הכוונה בבדיקות שביצעתי ניתוק וסיבוב הסווץ כאילו מנסה להניע כאשר הצינוא מנותק
http://img93.imageshack.us/img93/91/0360id.th.jpg
מכווה שהיתי ברור :?

tal_96
10-06-06, 16:55
מכווה = מקווה

עירא
10-06-06, 16:58
יש לך בעייה בקרבורטור / משאבת דלק
אצלי החלפה של הקרבורטור פתרה את הבעייה.
כנראה שהוא לא שומר על הדלק במהלך השבוע (או שהדלק מתאדה, או שהוא נוזל לתוך סעפת היניקה) ובגלל שלא נשמר הלחץ הדלק בצינורית שמובילה אל הקרבורטור חוזר למיכל ולכן אין דלק להתנעה הראשונית והסיבובים של הסטרטר לא ספיק מהירים בכדי לשאוב את הדלק מהמיכל.
פתרון נוסף יכול להיות משאבת דלק חשמלית שתזרים דלק לתוך הקרבורטור קצת לפני ההתנעה.

עירא

עירא
10-06-06, 17:15
התמונה היא של משאבת הדלק.
עירא

six 4 life
10-06-06, 17:17
שאתה כותב שאתה לא רואה דלק יוצא מכל הקטעים שבדקת- אתה מדבר על מצב שבו הרכב מכובה, או על מצב שאתה נותן סטרטר?

עשה בדיקה פשוטה.
חבר חזרה הכל, נתק את צינורית הדלק הגמישה מפילטר הדלק, הכנס את הקצה שלה לבקבוק ריק, ובקש ממישהו לנסות להניע (לתת סטרטרים). הג'יפ כמובן לא יניע.

בזמן שמישהו נותן סטרטר והצינורית בבקבוק-
אם אתה רואה שיוצא זרם בריא של דלק אל תוך הבקבוק- המשאבה שלך תקינה.
אם הזרם חלש/ אין זרם- אתה צריך להחליף משאבת דלק.

באותה הזדמנות בדוק את צלילות הדלק שיהיה לך בבקבוק אחרי הבדיקה. כך תדע אם הוא מלוכלך או לא.

אחרי הבדיקה הזאת נתקדם.

tal_96
10-06-06, 17:17
עירא
נישמע הגיוני איך אני יכול לבדוק באמת מי האשם ,יש בכלל דרך לבדוק את זה ?
מה דעתכם על נושא התוסף ?

עירא
10-06-06, 17:43
יש ספק אין ספק, תחליף, אתה מדבר על משאבה בת 15-20 שנה זה דיי נס שהיא עובדת עדיין...
סתם, לי לא היה כח להתחיל להבין מה הייתה הבעייה, הייתה לי משאבת דלק נוספת (משומשת גם) שמתי אותה במקום המשאבה שהייתה מותקנת, זה עזר, אבל עדיין אחרי הרבה זמן שלא הנעתי היה קשה להתניע, כאן יכלו ליהיות שתי סיבות:
1. קרבורטור
2. שגם השאבה ששמתי דפוקה
ידעתי שאני מחליף קרבורטור בכל מקרה, אז חיכיתי עם זה עד להחלפת קרבורטור, ומאז אין לי יותר בעיות כאלו.
עירא

tal_96
10-06-06, 18:30
עירא החלק שבתמונה זו המשאבה ?

six 4 life
10-06-06, 18:39
לדעתי אתם סוטים מהנושא העיקרי.

יש כאן בעיה והמשאבה ב90% לא קשורה אליה, אבל יתכן שכן. לכן קודם בודקים שהמשאבה מתפקדת.
במידה והיא בסדר, ממשיכים הלאה.
אף אחד לא יודע שהיא יצאה עם הרכב מהמפעל והיא בת 15-20 שנה. לפי המראה שלה אני נותן לה כמה שנים טובות, לא יותר.

אגב באותו נושא אם כבר אתה רוצה לבדוק את המצב שלה- אתה יכול לפרק אותה בקלות על ידי פתיחת זוג הברגים שלה. אחרי שתשלוף את המשאבה מהבלוק- תוכל לראות על הזרוע שלה אם קיימת שחיקה גבוהה או לא, ובהתאם לכך להחליט אם אתה מחליף או לא.

בכל אופן אני אישית לא בעד לרוץ להחליף עכשיו את כל קו הדלק (משאבת דלק, שיפוץ קרב').
יתכן שזה פילטר סתום, יתכן שזה דלק מלוכלך.

עשה את הבדיקה שהצעתי, ונדע להתמקד יותר.

עירא
10-06-06, 19:18
בתמונה זו המשאבה,
ברמה הכללית אני מסכים עם ארז שהסבירות הגבוהה יותר היא בעייה אחרי המשאבה - פילטר / קרבורטור.
מפני שאתה כותב שאחרי שהתנעת פעם אחת ע"י שפיכת דלק לקרבורטור, ולאחריה הג'יפ עובד טוב (כלומר לא צריך שתשפוך לו עוד דלק לקרבורטור) זה שולל את האופצייה של פילטר או סתימה של הקרבורטור עצמו ומחזיר אותונו לריבוע הראשון (באנגלית זה נשמע יותר טוב) והבעייה היא בהיעלמות של דלק מהקו דלק ומשאבה שאינה מסוגלת לשאוב דלק כאשר היא ריקה מדלק.
האם המשאבה אמורה לשאוב דלק או לא כאשר היא ריקה מדלק רק ע"י סיבוב של הסטרטר? אינני יודע, אני מאמין שלא ולכן הבדיקה שאותה הציע ארז, אחרי שבוע (כלומר שכל המערכת יבשה) לא אמורה לעבוד.
מה שצריך לחפש זה את הסיבות להיעלמות הדלק (ברמת העיקרון הוא לא אמור להיעלם) ולדעתי תגלה בסוף שהבעייה היא בקרבורטור, הפתרון הפשוט (אם יש לך חבר עם קרבורטור תקין) זה להחליף קרבורטור לשבוע ולבדוק. אולי אני מפספס פה בגדול, אבל אתה מתאר את אותה הבעייה שהייתה לי בעבר וכך היא נפתרה.

עירא

צביקה קרבורטור
10-06-06, 19:25
לדעתי אתם סוטים מהנושא העיקרי.

יש כאן בעיה והמשאבה ב90% לא קשורה אליה, אבל יתכן שכן. לכן קודם בודקים שהמשאבה מתפקדת.
במידה והיא בסדר, ממשיכים הלאה.
אף אחד לא יודע שהיא יצאה עם הרכב מהמפעל והיא בת 15-20 שנה. לפי המראה שלה אני נותן לה כמה שנים טובות, לא יותר.

אגב באותו נושא אם כבר אתה רוצה לבדוק את המצב שלה- אתה יכול לפרק אותה בקלות על ידי פתיחת זוג הברגים שלה. אחרי שתשלוף את המשאבה מהבלוק- תוכל לראות על הזרוע שלה אם קיימת שחיקה גבוהה או לא, ובהתאם לכך להחליט אם אתה מחליף או לא.

בכל אופן אני אישית לא בעד לרוץ להחליף עכשיו את כל קו הדלק (משאבת דלק, שיפוץ קרב').
יתכן שזה פילטר סתום, יתכן שזה דלק מלוכלך.

עשה את הבדיקה שהצעתי, ונדע להתמקד יותר.\
אכן סיקס פור לייב צודק, יש להתמקדת בהזנת הדלק קרי משאבת הדלק, ולא צרכן הדלק שהוא הקרבורטור.
לפי מה שתארת משאבת הדלק שהיא ספק הדלק לקרבורטור, לא מתפקדת , או מתפקדת חלקית, יש לציין שדלק הקיים בקרבורטור, אין לו דרך חזרה ואינו יכול לחזור חזרה לטנק, כפי שכתב עירא, ולכן יש לבדוק , את לחצ הדלק ממשאבת הדלק, בדיוק לפי ההסבר שנתן סיקס פור לייב, לבדוק ולהחליף
מסנן דלק במקרה הצורך(מומלצ בכל מקרה) ושום פנים ואופן לא להשתמש בתוסף דלק44K, שרק יחמיר את הבעייה וימיס את כל הגיפה, שקימת בטנק הדלק כל השנים, ותחדיר את הגיפה לקרבורטור,
בלי שום קשר מומלץ לאחר פתרון הבעייה לנקות ולשפץ אתה קרבורטור , למען השקט הנפשי, ולו רק בגלל שזה רכב הנועד לנהיגת שטח, ולא נעים להתקע בשטח, ולהשאיר את הרכב שם, השקט
הנפשי, מחייב ניקוי ושיפוץ קרבורטור!

בברכה
צביקה

six 4 life
10-06-06, 19:50
מפני שאתה כותב שאחרי שהתנעת פעם אחת ע"י שפיכת דלק לקרבורטור, ולאחריה הג'יפ עובד טוב (כלומר לא צריך שתשפוך לו עוד דלק לקרבורטור) זה שולל את האופצייה של פילטר או סתימה של הקרבורטור עצמו ומחזיר אותונו לריבוע הראשון (באנגלית זה נשמע יותר טוב) והבעייה היא בהיעלמות של דלק מהקו דלק ומשאבה שאינה מסוגלת לשאוב דלק כאשר היא ריקה מדלק.
האם המשאבה אמורה לשאוב דלק או לא כאשר היא ריקה מדלק רק ע"י סיבוב של הסטרטר? אינני יודע, אני מאמין שלא ולכן הבדיקה שאותה הציע ארז, אחרי שבוע (כלומר שכל המערכת יבשה) לא אמורה לעבוד.
עירא

תראה.
אני לא שולל שמשאבת הדלק טובה, או לא. לכן הצעתי לבדוק.
לדעתי, במידה ובזרוע המשאבה אכן קיימת שחיקה גבוהה (מה שיגרום לספיקה נמוכה של המשאבה), העניין דיי פשוט.
במצב הזה (של משאבה בעלת שחיקה גבוהה)-
הסטרטר לא מסובב את המנוע במהירות מספקת, על מנת שהמשאבה תמלא את את קו הדלק והקרב', ואילו מהירות סיבובי המנוע כאשר עובד בסרק (600-700-800 סל"ד ומעלה) או בנסיעה, כן מספיקים לגרום לה לתת ספיקה מסויימת אשר מספיקה לעבודת המנוע.

במידה ואכן יתגלה שהמשאבה היא האשמה פה,
אני מנחש שטל גמר את הדלק בקרב' על ידי פימפום דוושת הדלק בנסיון הנעה כשהג'יפ היה קר (יש לך צ'וק/ אין לך?),
ולכן הג'יפ לא הניע (קו דלק ריק, משאבה חלשה).
הוא כן הצליח להניע כאשר שפך מספיק דלק לקרב' כדי שהמנוע יעשה כמה סיבובים, ומשם הלאה כפי שציינתי- המשאבה מתפקדת כאשר המנוע עובד. אולי לא בצורה אידיאלית- אבל מספיקה לעבודת המנוע.

אז אחרי כל המגילה הזאת-
איך נדע?
רק אם המשאבה תיבדק בזמן סטרטרים כמו שהצעתי,
או שאם כבר לבדוק אותה כמו שצריך, לדעתי פרק אותה ובדוק את השחיקה שעל הזרוע שלה (שתפרק אותה תבין איזו זרוע.)
הפירוק מאוד פשוט (זוג ברגים) וההרכבה כנ"ל.
אם תרצה, צלם את המשאבה כאשר היא מפורקת ותקבל חוות דעת.

בכל אופן ללא קשר למשאבה-
אתה אומר שלא החלפת אף פעם פילטר דלק- תחליף.
ניקוי קרב' לא עשית אף פעם- שקול גם את זה.

צביקה קרבורטור
10-06-06, 20:07
להנהלת הפורום אנא מיחקו את הציטוט הקודם להודעועתי זאת אשר נשלחה בטעות!!
טל שלום רב!
מקריאה חוזרת של ההיסטוריה הטכנית שלך בגיפ, הגעתי למסקנה, שאתה סובל תקופה ארוכה מהבעייה שהזכרת כבר תקופה ארוכה, ולאחר קריאת השרשור הארוך הקודם שלך, מהבעייה האחרונה, שהיתה לך ברמת הגולן, וחשבת שבא לציון גואל, התברר כנראה לצערי שטעית, ובעייתך קשורה בהזנה חלקית של משאבת הדלק, שמקורה יתכן משחיקת הזרוע של המשאבת דלק ששחוק,
ונותן דחיפה חלקית מגל הזיזים, ולכן בסרק ספיקת הדלק נמוכה מאד עד אפסית, יש לבדוק ספיקת דלק כפי שהוסבר לך על ידי סיקס פור לייב, וזאת לאחר החלפת מסנן דלק לפני משאבת הדלק, במידה ואין מומלץ להרכיב, ובמקרה הצורך, יש להחדיר לחץ אוויר בעזרת קומפקסור, כשמכסה טנק הדלק פתוח, ובמידה ודלק פורץ מטנק הדלק, או נשמע רעש של בעבוע דלק מפיית הטנק, סימו שהצנרת נקייה מסתימות, ואז לבדוק את הספיקה שהמשאבת דלק מיצרת, ובמידה והספיקה חלשה, יש להחליף משאבת דלק!
*** ציין בפעם הבאה את סוג הקרבורטור המורכב בגיפ, והאם הוא בעל צוק אוטומטי.
***** כותב תגובה זאת הוא בעל מכון לקרבורטורים.
בברכה
צביקה

tal_96
10-06-06, 21:30
חברה תודה על העזרה
כמו שעירא אמר והוא לא יודע כמה הוא צודק שזה כואב באמת חזרתי להתחלה
הכל עבר בסדר אז ברוב טיפשוטי לקחתי את אשתי לניסוי כלים נהיגה בשטח פתוח (חניה) אחרי נסיעה טמספר דימומים הגייפ סירב להניע ונישמע רעש של נקישות ממסר מה עושים ומה לבדוק ?
צעד צעד לא מהר

תודה

tal_96
10-06-06, 21:34
צביקה
אין לי מושג איזה קרבורטור יש לי
יש לי צוק' אוטו'

yogibear
10-06-06, 22:02
על הקרב' כתוב בד"כ איזה דגם הוא ... אני מניח (אך לא בטוח) שיש לך קרטר.. האם בצד ימין שלו (צד הנוסע ) מורכב מעין גליל קצר שחור עם חיבור חשמלי ?

במקומך, לא הייתי מתעמק כ"כ הרבה ב-למה אלא באיך ... קח את העצות של ארז ועירא מזג אותן, גש ליאנוביץ וקנה : 2 פילטרים - אחד פלסטיק ליד משאבה, ומתכתי עם 3 יציאות המותקן לפני הקרבורטור , ובנוסף משאבת דלק חדשה. עלות המשאבה להערכתי כ 150-200 ש"ח (החלפתי לפני כ 10חודשים) . אם הג'יפ שלך לא טופל כמו שצריך, לא הייתי חוסך את עלות 3 האביזרים הללו.
ההוצאה אינה גבוהה במיוחד , ואם המשאבה לא הוחלפה בשנים האחרונות קנה לך בסכום פעוט שקט לעוד כמה שנים. את הישנה זרוק בארגז בכלים.
והיה והבעייה לא תיפתר גש ושפץ קרבורטור, אצלי עשיתי את 2 הדברים גם יחד והיום יש לי קצת שקט למרות שהג'יפ שלי גרגרן וזללן.

tal_96
10-06-06, 22:10
מיקי צודק אך מה הקשר למה שכתבתי בתוגבה 16

צביקה קרבורטור
10-06-06, 22:30
מיקי צודק אך מה הקשר למה שכתבתי בתוגבה 16
אכן אין קשר בעייתך בסטרטר אינה קשורה לבעיות הדלק שלך.
יש לבדוק באם האוטומט סטרטר שלך תקין אם לא יש להחליפו, יש לנסות להניע את הסטרטר בדחיפה, ולהחייף אוטומט סטרטר, וזאת בהנחה שהסטרטר שלך תקין, הזנחה של הבעיות של הדלק, רק יחמירו ויקצרו את חייו של הסטרטר.
אני מאמין שהקרבורטור שברשותך הוא "קרטר "בעל צוק אוטומטי.
בהצלחה
צביקה

six 4 life
10-06-06, 22:35
חבר עם כבלים את המצבר בג'יפ למצבר ברכב מונע. תן סטרטר. מסובב את המנוע ולא נוקש? מצבר ריק/ עייף (או מחוסר טעינה או מת בסיבה טובה).

גם עם כבלים נוקש ולא מסובב את המנוע? תחליף סולונואיד (80 ש"ח בערך).

shmil
10-06-06, 22:49
חברה תודה על העזרה
כמו שעירא אמר והוא לא יודע כמה הוא צודק שזה כואב באמת חזרתי להתחלה
הכל עבר בסדר אז ברוב טיפשותי לקחתי את אשתי לניסוי כלים נהיגה בשטח פתוח (חניה) אחרי נסיעה טמספר דימומים הגייפ סירב להניע ונישמע רעש של נקישות ממסר מה עושים ומה לבדוק ?

נו, אתה אמרת..:twisted:
נקישות הממסר מעידות על מתח נמוך שאינו מספיק להפעלת ממסר המתנע.

צעד צעד לא מהר

קצת קשה לתקן דרך האינטרנט את כל התקלות גם יחד.
כנראה שתוך כדי משחקי ההנעה, גמרת את המצבר.
טען אותו, אם יש לך חבר עם מטען מצברים, ואחרי שתסדר את משאבת הדלק והפילטרים, אפשר יהיה ם לבחון את מצב הטעינה שלך.

אגב, מיקי, שהציע כאן שני פילטרים, אחד לפני המשאבה ואחד לפני הקרבורטור, לא יודע כמה הוא צודק.
אצלי, לאור העובדה שמדובר בטנק דלק שלא נסע (עד השבוע) כבר כמעט 3 שנים, שמתי 3(שלושה, כן - שלושה) פילטרים: הראשון - פילטר ניתן לפירוק וניקוי לפני המשאבה, מיד לאחריו פילטר רגיל (השני). אחריו המשאבה, ולאחריה ולפני הקרבורטור פילטר 2 יציאות.
אחרי נסיעת מבחן של 10 ק"מ, שהתרחשה אתמול, שני הפילטרים הראשונים כבר היו כמעט סתומים.

אני מציע לך, טל - פשוט לעשות את מה שהציעו לך כאן - החלפת שני פילטרים, אח"כ בדיקת ספיקה שארז ועירא הציעו לך, ואח"כ אפשר יהיה אולי להתקדם.

tal_96
10-06-06, 23:13
חברה לגבי המצבר אני בטוח שהוא תקין, אני לא מאילו שנהנים לשמוע את המממסר מתקתק
לגבי הפילטרים יותקנו מחר בבוקר וגם המשאבה תיבדק כפי שהציע ארז
אגב לא יודע אם יש קשר אך כאשר ניסיתי לתת סטרטרים הרגשתי שהמודול נהיה ממש חם הז תקין ?

asafk
11-06-06, 00:34
גם אם אתה בטוח שהמצבר תקין- יכול להיות שהוא ריק. נקישות של הממסר= אין מספיק מתח להנעה. או שהמצבר ריק, או שיש מגע לא טוב בדרך. וזה לא קשור באופן ישיר לבעיות במערכת הדלק, חוץ מהעובדה (כמו ששמיל כתב) ששיחקת די הרבה עם לנסות להתניע- וזה עלול לרוקן את המצבר די מהר...

אסף.

tal_96
11-06-06, 08:35
חברה בוקר טוב
הבוקר בוצע ניסוי לפי הנחיית ארז שהלך ככה
ניסיתי להניע רגיל ונשמע רעש של תקתוק
לקחתי קבל ונתתי לו םלוס יש מהמצבר המנוע עשה חצי סיבוב ועצר ללא רעש של ניסיון הנעה
בנסיון השני המנוע לא זז בכלל
הבתי את הרכב א' ולקחתי ממנו פלוס ישירות לסטרטר כמו בנסיונות הקודמיםוהמנוע לא זז
אחרי יאוש ניקיתי את קוטבי המצבר של הגייפ (יש לציין שעל הקוטב השלילי היתה קצת קורוזיה שנוקתה )ברגע שחיברתי את הקטבים והתתי ססוויץ' המנוע הניע כאלו הכל בסדר

ניתקתי את הצינור שלפני הקרבורטור ומיליתי את הדלק לתוך בקבוק הנוזל יצא ירוק ונקי והזרימה לדעתי תקינה להל"ן תמונה
http://img83.imageshack.us/img83/806/0376jj.th.jpg
http://img129.imageshack.us/img129/794/0383nw.th.jpg

יש לציין שקרגע הרכב מניע רגיל ללא בעיות מיוחדות
עוד רעיונות.....

תודה

tal_96
11-06-06, 22:19
חברה מה המצב זהו נגמרו הרעיונות להתותחים הכבדים שבינינו
מחר בהמלצתו של שמייל אני אחליף פילטר זה עם השלוש יציאות ואוסיף עוד שניים רגילים ככה שיהיה לי אחד רגיל לפני המשאבה , מתכת אחרי המשאבה ואחד רגיל לפני הקרבורטור.
זה לא יותר מידי פילטרים ?
בשאיפה שניפתור את בעיית ההנעה בשעה טובה והוא יתחיל לנסוע כל יום

תודה רבה אנשים

עירא
11-06-06, 22:47
תשמע, נראה לי קצת לירות באפלה עם הרכב שלך, יש לך ריבוי תקלות.
תתחיל לתקן אותן אחת אחת ולבודד את התקלות, זה בילתי אפשרי להתמודד עם כולן ביחד.
בתור התחלה, תסדר את נושא אלטרנטור / טעינה / מגעים על המצבר וכו' (מהתיאורים שלך ומאיך שאני מכיר את הדברים, אין שם שום בעייה ואתה סתם רוקנת את המצבר שלך, שהוא קצת חלש, בניסיונות ההתנעה) אבל צריך לבדוק רכיב רכיב ולוודא שהכל תקין, כתבת שאתה בטוח שהצבר תקין, מתי ואילו בדיקות עשית לו שגרמו לך להאמין שהוא תקין? (ד.א. לגבי זה שחיברת את הכבלים לרכב נוסף ועדיין הג'יפ לא הניע, אם אילו כבלים עשית זאת? יצא לי לראות יותר מפעם אחת שכבלים מאיכות נמוכה לא הצליחו להעביר את הזרם הדרוש להתנעה, חיבור של זוג כבלים נוסף, או שיפור המגע של קצוות הכבל לרוב פותר את הבעייה)
אחרי שתדע שמערכת החשמל שלך תקינה תעבור להתעסק עם מערכת הדלק.
אני אחזור על מה שכתבתי קודם, במידה ולאחר שהרכב מניע הוא עובד חלק ללא בעיות אז כנראה ואין בעיות באספקת הדלק כלומר אין צורך בפילטרים / ניקוי קרבורטור. (לגבי הפילטרים המלצתי היא פילטר דלק מפלסטיק שקוף לפני משאבת הדלק, ופילטר מתכתי עם כניסה אחת ושתי יציאות בין המשאבת דלק לקרבורטור).
לגבי משאבת הדלק, מה שאני כותב עכשיו הינו השערה בלבד, ואיני בטוח בנכונות הדברים. קיימת אופצייה שהממברנה במשאבת הדלק פגומה ומאפשרת חזרה של דלק לכיוון מיכל הדלק. למרות הבעייה, ברגע שהמשאבה עובדת היא מזרימה מספיק דלק ולא נראית בעייה בפעולת המשאבה לעין הבודקת. לאחר זמן רב זבו המשאבה לא עבדה כל הדלק שהייה גבוהה מקו מיכל הדלק (שזה למעשה כל הדלק בצינורות ובפילטר) יחזור חזרה לכיוון מיכל הדלק. כאשר אתה מנסה להתניע, הסטרטר לא מסובב את המנוע מספיק מהר והמשאבה לא מצליחה לשאוב מספיק דלק ולדחוף אותו לקרבורטור.
לגבי הקרבורטור, אני לא מכיר מספיק את המבנה הפנימי שלו, אבל הסבר ששמעתי כאשר חקרתי את התופעה (שהייתה זהה אצלי) הינו דליפה פנימית של דלק מתוך תא בקרבורטור שבו הוא אמור להישמר עקב בעייה בקרבורטור עצמו.
אצלי החלפה של משאבת הדלק למשומשת לא פתר את הבעייה, החלפה של הקרבורטור כן.

עירא

צביקה קרבורטור
12-06-06, 22:49
תשמע, נראה לי קצת לירות באפלה עם הרכב שלך, יש לך ריבוי תקלות.
תתחיל לתקן אותן אחת אחת ולבודד את התקלות, זה בילתי אפשרי להתמודד עם כולן ביחד.
בתור התחלה, תסדר את נושא אלטרנטור / טעינה / מגעים על המצבר וכו' (מהתיאורים שלך ומאיך שאני מכיר את הדברים, אין שם שום בעייה ואתה סתם רוקנת את המצבר שלך, שהוא קצת חלש, בניסיונות ההתנעה) אבל צריך לבדוק רכיב רכיב ולוודא שהכל תקין, כתבת שאתה בטוח שהצבר תקין, מתי ואילו בדיקות עשית לו שגרמו לך להאמין שהוא תקין? (ד.א. לגבי זה שחיברת את הכבלים לרכב נוסף ועדיין הג'יפ לא הניע, אם אילו כבלים עשית זאת? יצא לי לראות יותר מפעם אחת שכבלים מאיכות נמוכה לא הצליחו להעביר את הזרם הדרוש להתנעה, חיבור של זוג כבלים נוסף, או שיפור המגע של קצוות הכבל לרוב פותר את הבעייה)
אחרי שתדע שמערכת החשמל שלך תקינה תעבור להתעסק עם מערכת הדלק.
אני אחזור על מה שכתבתי קודם, במידה ולאחר שהרכב מניע הוא עובד חלק ללא בעיות אז כנראה ואין בעיות באספקת הדלק כלומר אין צורך בפילטרים / ניקוי קרבורטור. (לגבי הפילטרים המלצתי היא פילטר דלק מפלסטיק שקוף לפני משאבת הדלק, ופילטר מתכתי עם כניסה אחת ושתי יציאות בין המשאבת דלק לקרבורטור).
לגבי משאבת הדלק, מה שאני כותב עכשיו הינו השערה בלבד, ואיני בטוח בנכונות הדברים. קיימת אופצייה שהממברנה במשאבת הדלק פגומה ומאפשרת חזרה של דלק לכיוון מיכל הדלק. למרות הבעייה, ברגע שהמשאבה עובדת היא מזרימה מספיק דלק ולא נראית בעייה בפעולת המשאבה לעין הבודקת. לאחר זמן רב זבו המשאבה לא עבדה כל הדלק שהייה גבוהה מקו מיכל הדלק (שזה למעשה כל הדלק בצינורות ובפילטר) יחזור חזרה לכיוון מיכל הדלק. כאשר אתה מנסה להתניע, הסטרטר לא מסובב את המנוע מספיק מהר והמשאבה לא מצליחה לשאוב מספיק דלק ולדחוף אותו לקרבורטור.
לגבי הקרבורטור, אני לא מכיר מספיק את המבנה הפנימי שלו, אבל הסבר ששמעתי כאשר חקרתי את התופעה (שהייתה זהה אצלי) הינו דליפה פנימית של דלק מתוך תא בקרבורטור שבו הוא אמור להישמר עקב בעייה בקרבורטור עצמו.
אצלי החלפה של משאבת הדלק למשומשת לא פתר את הבעייה, החלפה של הקרבורטור כן.

עירא
עירא וטל שלום רב!
לעירא עצתך בקשר לבודד את הבעיה היא אכן במקומה.
לדעתי יש לפרק את נעלי הכבל לנקות בעזרת מברשת ברזל, אן בד שמיר גס, את נעל הכבל החיובי והשלילי, ואת קוטבי המבר כנ"ל.
לאחר מכן יש להרכיב חזרה להדק היטב ובזהירות, ולמרוח על הנעל כבל גריז, אןווזילין כדי למנוע קורוזיה ואבקה לבנה מבודדת עתידית.
ואז יש להתמדד במערכת הדלק, לעולם לא יזיק להחליף את שני מסנני הדלק אחד לפני המשאבה ושני בין המשאבה לקרבורטור, אך לדעתי אין צורך בשלבס זה צורך להחליף את משאבת הדלק, ומשאבת דלק שלא מחזיקה לחץ ומחזירה דלק חזרה לטנק, וגדירה עד בלתי אפשרית!
לגבי הקרבורטור כB,ל , לא יתכן שדלק שכבר קיים בקרבורטור יתרוקן ויחזור חזרה לטנק, בלתי אפשרי ולא קיים דבר כזה!
האפשרות היחידה שהקרבורטור מציף/ נוזל ובשעת מנוחה מתרוקן לגמרי , וחודר לסעפת היניקה, ומשם לאגן השמן( נדיר עד בלתי אפשרי ברכב בעל משאבה מכנית, שלא מתפקדת במנוע כבוי!
זה היה חומר למחשבה.
בברכה
צביקה

tal_96
13-06-06, 20:21
ערב טוב
עידכון מצבי, הרכבתי פילטר מתכת לפני הקרבורטור+ פילטר שקוף לפני המשאבה( הפילטר לא מתמלא דלק אלה ממש קצת ובפולסים לא זרימה רציפה)
לעצתו של ארז פרקתי את המשאבה והשן נראת חלקה ובכל לחיצה מתקבל שפיץ של דלק בקצה הצינור
קוטבי המצבר נוקו עם מברשת ברזל כרגע המנוע מניע ללא בעיה
* ניתקתי את הצינור לפני המשאבה והחזקתי את המנוע על טורים עד אשר הוא נכבה נסיתי להניע ללא הצלחה בדקתי כי אכן הקרבורטור יבש הרכבתי את הצינור חזרה סטרטר למשך מספר שניות ופלא המנוע ניאור לחיים ללא שום מאמץ

חברה רעיונות נוספים :?:
צביקה אתה לא ממליץ לי להוסיף אזשהו תוסף חזק על מנת לנקות את הקרבורטור מפייח ולכלוך אם קיים בצינוריות ?

תודה על העזרה

shmil
13-06-06, 21:40
הרכבתי פילטר מתכת לפני הקרבורטור+ פילטר שקוף לפני המשאבה( הפילטר לא מתמלא דלק אלה ממש קצת ובפולסים לא זרימה רציפה)- מה שמעיד על משאבה בערוב ימיה.

לעצתו של ארז פרקתי את המשאבה והשן נראת חלקה ובכל לחיצה מתקבל שפיץ (?) של דלק בקצה הצינור - ראשית, כנראה שאתה בחור חזק, או שהקפיץ בתוך המשאבה גמור ואינו מתפקד, כי למיטב זכרוני קשה עד בלתי אפשרי להפעיל אותה ביד. המושג "שפיץ" שלך, אם אני מבין נכון, אומר גם הוא שאין ספיקת דלק טובה.

* ניתקתי את הצינור לפני המשאבה והחזקתי את המנוע על טורים עד אשר הוא נכבה נסיתי להניע ללא הצלחה בדקתי כי אכן הקרבורטור יבש הרכבתי את הצינור חזרה סטרטר למשך מספר שניות ופלא המנוע ניאור לחיים ללא שום מאמץ. מבלי לבדוק לאחור בשרשור, אני מניח שלא זו היתה כוונתו של ערן, אלא שתנתק אחרי המשאבה, תתן לג'יפ לעבוד, ותראה את ספיקת המשאבה. הבדיקה שעשית היא ניסוי מצויין כדי להוכיח שזבוב בלי כנפיים לא עף, סליחה - שג'יפ בלי דלק לא עובד. זה שהמנוע הניע שוב מוכיח שיש עדיין קצת ספיקה במשאבה. בצע את הניסוי שהומלץ לך, כפי שהומלץ.

tal_96
13-06-06, 22:05
שמייל אתה בחור קשה אתה יודע

1 הכוונה הייתה לשפריץ ולא לשפיץ

2 הבדיקה שעשיתי הייתה לשם הסר ספק מכיוון שלא הייתי בטוח שהמשאבה תקינה אז גרמתי למנוע לגמור את כל הדלק בצנרת ובקרבוראטור עצמו וברגע שנתתי סוויץ' אם המשאבה הייתה עייפה / גמורה לדעתי לא היה ניתן להניע שוב אילה אחרי הרבה סטרטרים

3 לגבי המצבר בכל פעם שהיתה בעיה לא הרגתי אותו עם ניסיונות כושלים להניע אילה שנים שלושה ניסיונות וזהו

מחר אני אבדוק עם בודק מצברים מה מצבו של המצבר רגיל ובעומס

עוד רעיונות

צביקה קרבורטור
14-06-06, 08:29
טל שלום רב!
ראשית אל תזלזל בשמייל הוא כאן בשביל לעזור לך, והוא עושה זאת יפה מאוד!
ולעינינ: ראשית יש לבדוק ולהתיחס , לספיקת דלק בין המשאבה לקרבורטור, ולא להתייחס לכמה זמן הקרבורטור עובד , לאחר ניתוק צינור הדלק לפני המשאבה!
מסנן הדלק לפני המשאבה לא חייב להיות מלא, להפך אם הוא מלא הדבר ברוב המקרים מעיד שהמסנן סתום.
הפולסים ואי הרציפות מעידים על בעיית יניקה, שמעידה על ספיקה נמוכה של המשאבה, לדעתי אתה מסתובב סחור סחור, כשהבעייה נמצאת לפניך, המשאבת דלק לא תקינה ויש להחליפה, ואני מוכן להמר
שבמידה וגל הזיזים לא שחוק, במיקום שמפעיל את משאבת הדלק, שבעייתך תפתר!
שימוש בתוסף דלק לניקוי צנרת דלק, הוא לא נכון, ועלול להחמיר את הבעייה על ידי המסת
צנרת הדלק העשויה בחלקה מגומי, וסתימת ההקרבורטור ומסנן הדלק!
לסיכום החלף משאבת דלק בלבד ובעייתך תפתר.
בברכה
צביקה

צביקה קרבורטור
14-06-06, 08:33
טל שלום רב!
ראשית אל תזלזל בשמייל הוא כאן בשביל לעזור לך, והוא עושה זאת יפה מאוד!
ולעינינ: ראשית יש לבדוק ולהתיחס , לספיקת דלק בין המשאבה לקרבורטור, ולא להתייחס לכמה זמן הקרבורטור עובד , לאחר ניתוק צינור הדלק לפני המשאבה!
מסנן הדלק לפני המשאבה לא חייב להיות מלא, להפך אם הוא מלא הדבר ברוב המקרים מעיד שהמסנן סתום.
הפולסים ואי הרציפות מעידים על בעיית יניקה, שמעידה על ספיקה נמוכה של המשאבה, לדעתי אתה מסתובב סחור סחור, כשהבעייה נמצאת לפניך, המשאבת דלק לא תקינה ויש להחליפה, ואני מוכן להמר
שבמידה וגל הזיזים לא שחוק, במידה ותחליף את משאבת הדלק בעייתך תפתר, שימוש בתוסף דלק לניקוי צנרת דלק, הוא לא נכון, ועלול להחמיר את הבעייה על ידי המסת
צנרת הדלק העשויה בחלקה מגומי, וסתימת ההקרבורטור ומסנן הדלק!
לסיכום החלף משאבת דלק בלבד ובעייתך תפתר.
בברכה
צביקה
תיקון כתיב של ההודעה הקודמת,(בגלל אי אפשרות טכנית לערוך הודעות בפורום} נא התיחס למשמעות החלפת משאבת הדלק!

tal_96
14-06-06, 22:31
צביקה "לעולם אין לזלזל באדם העומד מולך"
לעולם איני מזלזל ועוד המי משנסה בסוף לעזור לי לא בפעם הראשונה

צביקה קרבורטור
14-06-06, 23:03
טל עזוב אותי אני לא צד בעיניין, אני מצאתי לנכון להדגיש שתגובתו של שמייל היא במקומה ונכונה,
ואנא התיחס לעצותי ולא לתגובתי, שלדעתי היתה במקומה, והבן אני כאן בשביל לעזור לך ולא בשביל לתקוף אותך!
בברכה
צביקה

shmil
15-06-06, 00:07
שמייל אתה בחור קשה אתה יודע
השם הוא שמיל, לא שמייל.
כן, אני יודע, אבל אני כבר לא כל כך "בחור", וכנראה שזה לא ישתנה. יש שתי דרכים - לקבל את זה עם היתרונות והחסרונות, או לא לקבל בכלל.

1 הכוונה הייתה לשפריץ ולא לשפיץ

2 הבדיקה שעשיתי הייתה לשם הסר ספק מכיוון שלא הייתי בטוח שהמשאבה תקינה אז גרמתי למנוע לגמור את כל הדלק בצנרת ובקרבוראטור עצמו וברגע שנתתי סוויץ' אם המשאבה הייתה עייפה / גמורה לדעתי לא היה ניתן להניע שוב אילה אחרי הרבה סטרטרים
אם אתה רוצה לספר מה עשית זה מצויין, קבל http://board.marlincrawler.com/Smileys/marlin/clap2.gif. אם אתה רוצה פתרונות - מומלץ לך שתקשיב ותבצע מה שאומרים לך.

3 לגבי המצבר בכל פעם שהיתה בעיה לא הרגתי אותו עם ניסיונות כושלים להניע אילה שנים שלושה ניסיונות וזהו
קבל http://board.marlincrawler.com/Smileys/marlin/clap2.gif על הפקת הלקחים.

מחר אני אבדוק עם בודק מצברים מה מצבו של המצבר רגיל ובעומס

עוד רעיונות

בשאיפה, בג'יפולוג אמורים לכתוב רק אלו שיודעים.

אחרי זמן מסויים בפורום, ניתן לזהות מי כותב מידיעה, ומי כותב בשביל לכתוב.

אם לא קיבלת עוד "רעיונות" כפי שרצית, כנראה שיש רק תשובה אחת. התשובה הזו כבר כתובה ביותר מדי תגובות בעמוד.

כתבתי לך, ואחזור על כך - נתק אחרי המשאבה, תן לג'יפ לעבוד, ומדוד את ספיקת המשאבה (גם בטורים גבוהים). זה מה שערן ניסה להסביר לך כבר בעמוד הקודם, וצביקה, שעיסוקו היומיומי ומקצועו הוא תיקן וכיוון מאיידים ומערכות דלק לרכב, מנסה לומר לך שייטב לך אם תחליף משאבה גם ללא הבדיקה הזו.

Kapish?.

חנן-ג'יפולוג
15-06-06, 00:40
טל, כאחד שמסתכל על השרשור הזה מהצד, וכאחד שהשתתף באופן פעיל בדיון הקודם, אני מחזק את דבריו של שמיל, וגם אומר לך שתדפיס אותם ותמסגר ותתלה על הקיר.

התשובות מול העיניים שלך, בשני המקרים, אתה רק צריך לקרוא וליישם.

-->