PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפוץ/החלפת מנוע לסופה

bartalo
15-06-06, 09:28
שלום רב
קניתי סופה 92 משופרת מאוד:
מוגבהת: קפיצים+נדנדות+בולמים.
ניתוק מהיר למוט מייצב
נעילה אחורית NOSLIP
צמיגי 31
פילטר UNI
גיר משופץ
כננת סופר ווינץ'
צינורות סף

בקיצור - אחלה ג'יפ מנוע עובד חלק, מניע ישר, לא מתחמם, לחץ שמן תקין, טעינה בסדר, חום מנוע לא עולה על 195F גם הנסיעה חלקה עד מהירות 100 (אז מתחילים רעשים מהצמיגים ומהדרייבשפט).

רק מה - המנוע עייף ומעשן (שמן) ואני חושש שיתקע אותי בטיול בשטח.
יש איתי תמיד גאלון שמן.

כמה צריך לעלות שיפוץ/החלפת מנוע והיכן מומלץ

תודה מראש למשיבים

six 4 life
15-06-06, 13:15
תלוי לאיזו רמת עבודה אתה שואף וכמה אתה מוכן לרדת לפרטים (חלקים משומשים/ חדשים).

עבודה מההתחלה עד הסוף על חלקים חדשים, כולל פירוק והרכבה לרכב, תגיע ל10,000 ש"ח אצל בעל מקצוע רציני, וצפונה.

תרים טלפון לאודי מזרחי לקבל פרטים. בעל מקצוע משכמו ומעלה.

bartalo
15-06-06, 13:21
תלוי לאיזו רמת עבודה אתה שואף וכמה אתה מוכן לרדת לפרטים (חלקים משומשים/ חדשים).

עבודה מההתחלה עד הסוף על חלקים חדשים, כולל פירוק והרכבה לרכב, תגיע ל10,000 ש"ח אצל בעל מקצוע רציני, וצפונה.

תרים טלפון לאודי מזרחי לקבל פרטים. בעל מקצוע משכמו ומעלה.

תודה
רמת השיפוץ צריכה להיות סבירה ואמינה - לא שיפורים ושינויים ולא מותגים, בסה"כ מנוע יותר צעיר ואמין.
מה הטלפון של אודי?

חנן-ג'יפולוג
15-06-06, 14:01
לפני שאתה משפץ קרא את זה: (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=13096)

six 4 life
16-06-06, 04:09
אודי מזרחי- 08-9410839

http://d.co.il/61552460/28275/

בהצלחה.

asafk
16-06-06, 04:50
אם הצילינדרים במצב סביר, אתה יכול לעשות אוברול לבד. נכון, זה הרבה עבודה, אין אחריות, וזה בטח ייקח יותר זמן מלתת למישהו לשפץ בשבילך. אבל אם כל זה לא מפריע לך (יש כאלה שבעיניהם כל מה שרשמתי הם דברים חיוביים 8-) ), מנוע זה בסה"כ מנוע. מפרקים, מנקים, מה שצריך לוקחים לעבודה בחוץ (נגיד, ראש), ומרכיבים חזרה עם חלקים חדשים. אם משתמשים בחלקים הנכונים ועובדים לפי הספר- אין סיבה טובה שאוברול שתעשה לבד לא יצליח.
כמו שאורי עשה אוברול:
http://www.jeepolog.com/48.html
וכמו שחנן עשה:
http://www.jeepolog.com/30.html

גם אתה יכול. זה שמדובר במנוע סופה ולא CJ- מציב הבדלים, אבל לא ענקיים.

אסף.

זאבי
17-06-06, 09:49
מנסיון אישי:

לאור הדיונים בשרשורים קודמים - שיפוץ הוא לא פתרון מיטבי בגלל סיכון לאורך חיים מוגבל.
מנוע משומש במצב טוב (עם אחריות) כולל התקנה עולה 5K-6K והוא נותן כנראה אורך חיים זהה.
נסה למצוא מנוע טוב אצל חמיס או מוחמד ביפו ותחסוך הרבה כאב ראש (כמובן עם סיכון מסויים שידרוש החלפה חוזרת ללא עלות).

ואם מדברים על מקצוענים בביצוע שיפוצים, דבר עם רוני 050-5713717 שביצע אינספור שיפוצים ואח"כ תחליט אם לרוץ לאודי מזרחי.

זאביק
18-06-06, 00:34
שיפוץ הוא לא פתרון מיטבי בגלל סיכון לאורך חיים מוגבל.
מנוע משומש במצב טוב (עם אחריות) והוא נותן כנראה אורך חיים זהה.

איך מנוע משומש (נניח במצב טוב, אבל לא חדש)
מחזיק כמו מנוע שעכשיו שופץ (בהנחה שעשו שיפוץ טוב, מקיף ומלא)
?????

גיתאי נוה
18-06-06, 03:39
קבל עצת סבתא כה-טריויאלית, אבל כה חשובה.

במידה ותחליט לגשת לאחד המכונאים - כולל אודי (שאיתו יש לי ניסיון רב) - בדוק היטב-היטב מה העבודה שתיעשה, מה מחיר החלקים ומה מחיר העבודה. ודא שאתה נכנס לסרט שלפחות 75% מהעלויות שלו אתה יכול לצפות מראש, כולל סיכונים שבהוספת עבודה ואלמנטים לא-צפויים בדרך.
אחרת פשוט לא תהנה מהאוטו...

My two cents
גיתי

זאבי
19-06-06, 19:19
היום לאחר קריאת כמה הודעות בפורומים בארץ ובחו"ל, השתכנעתי כי לסיפור הציפוי בצילינדרים יש רגליים.
זהו ההסבר למנועים הפועלים למעלה מ-300K במקור וכנראה זהו ההסבר לאורך חיים קטן יותר של מנועים לאחר שיפוץ.
בפרקטיקה, בהנחה שהמנוע הקיים גמור, כדאי לדעתי להוריד ראש ולבדוק מדרגה ואובליות של הצילינדרים.
במידה והנתונים הנמדדים אינם נוראים, הייתי הולך על החלפת רינגים בלבד ונמנע ככל האפשר מביצוע חריטה הפוגעת ב"ציפוי" הנטען.
כמובן שניתן בהזדמנות להחליף מיסבים בגל ארכובה ולחרוט באם נדרש.

מאחר וסה"כ העלות להערכתי כ-3K עד 5K הרי כדאי לבחון את החלופה של החלפת מנוע שציינתי.
אני אישית ראיתי מנועים עם 100K- 60K ק"מ ובכל מקרה לקנות מנוע פתוח בלי ראש מאפשר בדיקת בלאי כנ"ל.
אני גם בטוח שעיסקה באחריות כמו שמציע חמיס היא פתרון לא פחות טוב למרות הקניה כביכול של "חתול בשק".

באשר ל"חסידי" אודי מזרחי, אני ממליץ על ביצוע אוברול אצל רוני 050-5713717 שאוכל פרויקטים כאלו שנים.

לכל החסידים מומלץ לבדוק מחירים ולהתרשם לפני ביצוע.

בהצלחה,

נמרוד
19-06-06, 20:55
**** נא לא לגלוש לדיונים בין חסידויות של מוסכניקים. להמליץ זה טוב, להשמיץ אחרים - לא כאן בבקשה ****

זאבי
20-06-06, 18:10
לנמרוד,
כיוון שהערתך חשובה ובהחלט מקובלת בחרתי להגיב:

1. איני ממליץ בשום פנים ואופן על מוסכים כולל אלו שנינקבו על ידי.
2. הדבר היחידי שביקשתי הוא לתת כתובות לצורך בדיקה והשוואה של חברים מעונינים שאולי לא מכירים את כל המומחים.
3. ההערה ביחס לאודי מזרחי בהחלט לא נועדה לטעון שאינו הכתובת המתאימה, אלא פשוט להתריס על מי שציין אותו כמוסך מומלץ ללא איזכור חלופות אחרות.
4. מכיוון שהערתך חשובה - מובהר שנית כי אני ממליץ מנסיון אישי להעלות בפורום שמות של מומחים כך שיתאפשר לבעלי הנסיון שבינינו לאפשר לאחרים ללמוד מנסיונם.

-->