PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה---> מידע כללי על תומקאר חד מושבי

guy
16-06-06, 10:12
מי שהוא פה יכול לתת לי קצת מידע עליו, כמה עולה בערך? כמה עולה ביטוח? צריכת דלק? אמינות ,הנאה וכל פה שאתם יודעים עליו יכול לעזור לי תודה לעונים, אני פשוט חסר ידע עליו ומתעניין בו רבות.

(למנהלים עם ההודעה הזאת לא קשורה לפה אתם יכולים להעביר אותה פשוט לא ידעתי איפה לרשום אותה והכי הגיוני היה נראה לי פה בגלל שזה באגי תודה).

dudueli
16-06-06, 12:21
מי שהוא פה יכול לתת לי קצת מידע עליו, כמה עולה בערך? כמה עולה ביטוח? צריכת דלק? אמינות ,הנאה וכל פה שאתם יודעים עליו יכול לעזור לי תודה לעונים, אני פשוט חסר ידע עליו ומתעניין בו רבות.

(למנהלים עם ההודעה הזאת לא קשורה לפה אתם יכולים להעביר אותה פשוט לא ידעתי איפה לרשום אותה והכי הגיוני היה נראה לי פה בגלל שזה באגי תודה).
כלי נחמד ביותר אפשר לאגיד גם מהיר יש כוח! טווח המחירים נע בין 35 אלף עד למודלים שחדשים שאני לא יודע כמה הם עולים ואם תרצה אחד לקנות יש לי חבר שהכלי שלו שמור מאוד והוא למחירה אם אתה מעוניין שלח לי תגובה לפרטי

guy
16-06-06, 22:03
שלחתי לך לפרטי....למישהו יש עוד מידע....תודה רבה לעונים

סולי
16-06-06, 22:49
התומקאר החד מושבי נמכר ויוצר בארץ עד שנת 97, למיטב זכרוני.
ההיצע הורכב משני סוגי מנועים, ושלושה גרסאות מתלים:
TM11:S מנוע 480סמ"ק 4 פע', 16כ"ס *מתלים.
TM16:S מנוע 496סמ"ק 2פע', 46 כ"ס, *מתלים
TM17:RS מנוע 496סמ"ק 2פע', 46 כ"ס, *מתלים
TM18:RC מנוע 496סמ"ק 2פע', 46 כ"ס, *מתלים

מתלים* - ההבדלים נעוצים בקשיחות ובמהלך המתלה -קד', אח' בהתאמה.
S - 230mm, 260mm
RS - 260mm, 260mm
RC - 260mm, 310mm

באופן אישי היה לי ניסיון אך רק עם דגם ה-RC הספורטיבי.
למיטב ידיעתי המחירים נעים בין 20,000 לדגמים החלשים ועד ל30,000 לדגמים הספורטיבים.
כאשר נהוג לדרוש עוד אי אילו זוזים על אקסמפלר שמור במיוחד.
נעים בארץ תומקארים ששופרו וצוידו במנועים עם 580סמ"ק מקוררי מים, כאלו עם מנועים של אופנועים, וגם כאלו ששופצו מהיסוד.
אם אני זוכר נכון הביטוח עלה באיזור ה-3000ש"ח.
כאמור מדובר על מנוע 2פע', אז כמובן מדובר על תערובת..
היות והשידוך בין הייעוד של הכלי והמנוע התעופתי מומלץ לתת לו תשומת לב מיוחדת.
להמנע מעבודה בעומס, להקפיד מאוד על תערובת נכונה ושמן איכותי.
בהתנעה קרה לחכות בסלבנות עד שיגיע לטמפ' עבודה לפני שמרביצים את הדוושה.
ולהמנע מלהגיע לתחום האדום ש המנוע, נדמה לי באיזור ה-6,800.
מדובר במנוע מאוד חזק ועצבני, 500סמ"ק דו פעימתי, כפול צילינדרים וכפול קרבורטורים, אך מאוד לא אמין בשימוש של נסיעת שטח מאומצת, חלק מהסיבות לכך שהוא ירד מייצור סדיר מאוד מהר.
במיכל דלק המקורי נכנסו 18ליטרים של בנזין תערובת, אותן המנוע גמע בשעה עד שעה וחצי של נסיעת כסח.

עכשיו לגבי האמינות,
כאמור ארבע עיניים על תחזוקת המנוע..
אני ממליץ לעשות טבלת טיפולים ע"פ הדרישות של רוטאקס ולעבור על כל הדגשים שלהם, ויש להם לא מעט כאלו.
אני ממליץ אפילו לעשות משטר מחמיר של ניקוי ושימון של הפילטרים ושל סעפות היניקה והקרב'.
בנוסף הוואריאטור, נוטה להירטב במעברי מים ולהחליק.
יש לו בעיה נוספת, בנחיתה מקפיצות הוא מפעיל המון משקל על הציר כניסה של הגיר מספיקה תזוזה קטנה והלך הציר.. ונשאר רק לקוות שזה נגמר בו ולא בגלגלי שיניים הפנימיים.
חוץ מהמנוע והאווריאטור הרגישים אני לא יכול לחשוב על חלק חולה נוסף בכלי.
המחלה היחידה היא המחירים של המפעל במידה ויש חלק תקול.
באופן כללי בהתאם למהירות הנסיעה וסוג השטח שניתן לסוע עם הכלי, הוא מאוד עמיד.
המון כלים אחרים היו מתפרקים.
התומקאר בנוי מאוד חסון ומאפשר הנאה מנהיגה במהירויות מאוד גבוהות בשטח מאוד משובש.
לכן לדעתי חשוב לזכור שאם גורמים לנזק בצעצוע, התיקון יהיה מאוד יקר.

guy
16-06-06, 23:50
תודה על המידע הרב...אבל יש לי עוד שאלה...ראיתי באתר של תומקאר שהם עדיין מיצרים את החד מושבי אבל ליצוא ויש לו מנוע אחר...מה ההבדל בין המנוע הקודם של ה 500 סמ"ק למנוע שהם משתמשים בו עכשיו של ה750 סמ"ק ועם הם עדיין מיצרים אותו למה הם לא מספקים אותו לארץ?!
תודה

-->