PDA

צפייה בגרסה מלאה : סיוע ברכישת CJ לג'יפאי סופר מתחיל

תומר.
17-06-06, 18:48
אני מתעניין ברכישת CJ, יש לי ידע במכונאות (לא מומחה) אבל פחות במערכות של ג'יפ. ראיתי בפוקוס CJ8 שנת 88 נמסר לי שהוא קוצר ע"י הבעלים. האם זה מסוכן או עלול לגרום לבעיות.
קראתי את המדריך לבדיקה של חנן והוא הציל אותי מרכישת CJ עם מנוע קרוב לאוברול.
אשמח על העזרה ועצות נוספות. כמעט שכחתי, התקציב של כ - 15K ואת התיקונים טיפולים אני אעשה לבד (לפחות אנסה).. תודה תומר.

נמרוד
17-06-06, 23:34
הרבה סיקסים עברו קיצור, בפני עצמו אין בזה רע. הקיצור הוא של השלדה והמרכב מאחורי תושבת הקפיצים האחורית ביותר, כלומר אין לו משמעות מבחינת חוזק השלדה או התנהגות או כל דבר אחר, מה שמקצצים זה סרח עודף. יש לו משמעות בהיבט של איכות העבודה, של קיצור המרכב בעיקר. אם העבודה חופפה תצפה לחלודות.

העצה הכי טובה היא לבדוק, בעיניים ובנהיגה, כמה שיותר סיקסים. תבדוק 3-4 (שנראו לך מראש טובים לפי המודעות) לפי המדריך של חנן. ברגע שיש לך משהו שאתה כבר בדקת ונראה לך מועמד לקנייה, תנסה לתאם שמישהו מבין עניין מהפורום יבוא לראות גם.

(אני אישית יכול לעזור באזור הצפון, חיפה-עמק יזרעאל. אם זה רלוונטי, צור קשר בפרטי)

חנן-ג'יפולוג
18-06-06, 12:43
בבקשה, אל תפרסם הודעות כפולות בפורומים השונים. זה מפריע ומעצבן.

לגבי השאלה על ההבדלים בין הCJים השונים:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=1364

תומר.
18-06-06, 17:08
חנן אני מתנצל, לא התכוונתי להפריע ולעצבן, בכל אופן תודה על התשובה, אני מבין ממנה שאין הבדל במנוע בין CJ6 ל CJ8 אלא רק הבדלים במרכב.

חנן-ג'יפולוג
18-06-06, 17:10
אם אתה מדבר על רכבים משנות ה80 זה נכון. היו בשנות ה60 וה70 CJ6 עם מנועי ארבעה צילינדר ומנועי שישה צילינדר קטנים יותר, אבל לא על זה אתה שואל.

תומר.
18-06-06, 17:15
התכוונתי באמת לג'יפים משנות ה80, שהם הרלוונטיים עבורי בתקציב, תודה.

-->