PDA

צפייה בגרסה מלאה : זלילת דלק בסמוראי וניקוי קרבורטור לבד

תומריקו
18-06-06, 12:20
לא מזמן קניתי את הסמוראי החדש שלי ולפי שיחות עם בעלי סמוראים אחרים נראה לי שהוא אוכל קצת יותר דלק מאחרים. עשיתי נסיעה של ת"א לחיפה וחזרה ועוד קצת נסיעה עירונית. לפני היציאה מיליתי מיכל מלא. בסופו של דבר יצא שעשיתי 240 ק"מ למיכל (יכול להיות שהיו עוד כמה קילומטרים, ירדתי עם המד דלק עד למינימום שהיה נראה לי בלי שהוא יתקע. אולי היו שם עוד ליטר או שניים). בנסיעה לא עברתי את ה-95 קמ"ש, רוב הזמן פחות. יש לי צמיגי MT 215. לחץ אוויר תקין (20 בכל הגלגלים). דיברתי עם מישהו שיש לו סמוראי 89, עם אותם צמיגים והוא עושה לו 300-350 ק"מ למיכל. זה הבדל עצום. איך זה יכול להיות?
הסבירו לי שבגלל שהצמיגים גדולים יותר מהמקור, יש סטייה במד מהירות ולכן גם סטייה בקילומטראז, אבל כמה כבר יכולה להיות הסטייה?
קראתי באחד השירשורים פה שיכול להיות שיש בעיה בקרבורטור וצריך לעשות לו ניקוי. אפשר לעשות את זה לבד או שצריך מוסך? במידה וכן, מישהו יכול לעזור לי עם הסברים?
יש עוד סיבות שיכולות לגרום לצריכת הדלק הזאת?

.Nir.
18-06-06, 12:27
לא מזמן קניתי את הסמוראי החדש שלי ולפי שיחות עם בעלי סמוראים אחרים נראה לי שהוא אוכל קצת יותר דלק מאחרים. עשיתי נסיעה של ת"א לחיפה וחזרה ועוד קצת נסיעה עירונית. לפני היציאה מיליתי מיכל מלא. בסופו של דבר יצא שעשיתי 240 ק"מ למיכל (יכול להיות שהיו עוד כמה קילומטרים, ירדתי עם המד דלק עד למינימום שהיה נראה לי בלי שהוא יתקע. אולי היו שם עוד ליטר או שניים). בנסיעה לא עברתי את ה-95 קמ"ש, רוב הזמן פחות. יש לי צמיגי MT 215. לחץ אוויר תקין (20 בכל הגלגלים). דיברתי עם מישהו שיש לו סמוראי 89, עם אותם צמיגים והוא עושה לו 300-350 ק"מ למיכל. זה הבדל עצום. איך זה יכול להיות?
הסבירו לי שבגלל שהצמיגים גדולים יותר מהמקור, יש סטייה במד מהירות ולכן גם סטייה בקילומטראז, אבל כמה כבר יכולה להיות הסטייה?
קראתי באחד השירשורים פה שיכול להיות שיש בעיה בקרבורטור וצריך לעשות לו ניקוי. אפשר לעשות את זה לבד או שצריך מוסך? במידה וכן, מישהו יכול לעזור לי עם הסברים?
יש עוד סיבות שיכולות לגרום לצריכת הדלק הזאת?
מידע והדרכה על פירוק וניקוי קרבורטור תוכל למצוא בקישור הזה:
http://www.jeepolog.com/41.html
בהצלחה.

תומריקו
18-06-06, 13:21
מידע והדרכה על פירוק וניקוי קרבורטור תוכל למצוא בקישור הזה:
http://www.jeepolog.com/41.html
בהצלחה.

תודה רבה ניר!
ואתה יודע מה מצחיק?
עידן (שכתב וצילם את אופן הטיפול) זה הבחור שקניתי ממנו את הסמוראי, ככה שהשג'יפ (והקרבורטור) שבכתבה ששלחת לי הוא הג'יפ שבו אני נוסע עכשיו...

:-)

עודדוש
18-06-06, 13:35
שלום
תיעזר גם בספר שמופיע בקישור הבא
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=13694
בפרק הרלבנטי בספר.
בהצלחה

נמרוד
18-06-06, 13:39
תומר, אין לך בעייה ברכב, יש לך בעייה בשיטת המדידה. שעון הדלק, באף רכב, הוא לא מדויק. אתה עצרת ב240 ק"מ כי ככה היה נראה לך, היית יכול לעצור גם ב280, 300, 320... ב350 אני כבר חותם על זה שהיית תקוע בלי דלק... השעונים האלו לא לינאריים בכלל, וכשהם מגיעים למצב ריק עדיין יש רבע-חמישית-שישית מיכל - אף אחד לא יודע. השעון הוא אינדיקציה כללית שהולך להגמר הדלק, זה הכל.

השיטה למדוד צריכת דלק היא זאת:

1. מלא מיכל דלק מלא. רצוי בעצמך.
2. אפס ספידומטר (או רשום קילומטראז אם המתאפס לא תקין)
3. סע - לא משנה כמה, אבל בשביל הגברת הדיוק רצוי כמה שיותר, מבלי להגיע כמובן להתרוקנות מוחלטת.
4. כנס לתחנת דלק. מלא שוב מיכל מלא, רצוי בעצמך, ואם חשוב לך דיוק אבסולוטי - מלא בדיוק עד הגובה של הפעם הקודמת...
5. קח מחשבון, חלק את מספר הקילומטרים שעברו מהאיפוס בכמות הליטרים המדויקת שרשומה על הקבלה.

זוהי צריכת הדלק המדוייקת שלך! היא אומרת בדיוק כמה ליטרים נעלמו מהמיכל עבור מרחק נסיעה מסויים.

אי הדיוקים בה נובעים מ:
1. סטיית קילומטראז', טבעית, ובשל גלגלים בקוטר לא מקורי. בדרך כלל אחוזים בודדים, לכאן או לכאן, אבל קבועה, וניתן לבטל אותה על ידי מדידה מדויקת של סטיית הספידומטר מול מרחק ידוע - סימוני דרך, או שימוש בGPS.
2. אי דיוק במילוי של מיכל דלק למצב "מלא" כל פעם. בשביל להקטין את אי הדיוק, רצוי שתמלא בעצמך. בכל מקרה, אני מעריך את אי הדיוק הזה בכמה מאות סמ"ק לכל היותר.
3. אי דיוק של משאבת הדלק בתחנה - זניח. המשאבות מדויקות מאד, מכויילות תקופתית על פי חוק. אם הן לא מכויילות, זו עבירה פלילית.

תמדוד בשיטה הזאת, פעמיים-שלוש, כדי לקבל ממוצע, ואז תחזור אלינו עם מספרים, ואני מנחש די בוודאות שאין שום בעייה.

תומריקו
19-06-06, 12:04
***אל תצטטו הודעות שנמצאות ישירות מעליכם. מה זה נותן? ***

תודה נימרוד!
אני אבדוק זאת ואחזור עם ממצאים

המהנדס
20-06-06, 23:18
ניקוי קרבורטור צריך להתבצע כל חצי שנה בערך לרכב שטח ולפי מה שאני זוכר פעם אחרונה שניקיתי את הקרבורטור היה לפני חצי שנה.
אם עדיין יש לך בעיה (אני משוכנע שלא אמורה ליהיות כי המדידה האחרונה שלי היתה 1:10 במדוייק) זו לא בעיה כל כך גדולה לנקות את הקרבורטור בעצמך.

בהצלחה ואני מקווה שאתה נהנה.

-->