PDA

צפייה בגרסה מלאה : חופש במייסבים קדמיים, סמוראי 98 (כולל מידע על פירוק לוקרים)

ישי.פ
14-06-06, 12:16
הייתי היום ב"טסט" והכשילו אותי על חופש במייסבים הקדמיים "הגלגל רוקד" כהגדרתו.
הלכתי למכשירי תנועה שבמרחק בניין משם(פתח-תקווה) רק כדי לברר מה יכול להיות הנזק.
התברר שאין לו מושג הוא חייב לפרק לוקרים ואם המייסבים הלכו זה יעלה לי 1000 ש"ח!!
הייתי שמח להחליף לבד או יותר נכון קודם לבדוק האם באמת יש בעייה במייסבים. יש מישהו שיכול לעזור בעצה טובה? או אפילו בפירוק והרכבה? אני ישמחץ

idanw
14-06-06, 12:25
חופש בגלגל הקדמי יכול לנבוע ממס' סיבות:
האפשרות הסבירה ביותר היא שצריך רק לחזק את האומים של המיסבים (מה שאומר בחינם...)
המיסבים האלה לא הולכים כל כך מהר.
עוד אפשרות היא קינגפין שבור או מיסבי קינגפין גמורים, אז זה תדע רק לאחר שתחזק את אומי המיסבים של הגלגל, אם עדיין יהיה חופש אז צריך להחליף גם אותם.
בכל אופן, המחיר של כל המיסבים (4 מיסבי גלגל + 4 מיסבי קינגפין) הוא כ 360 ש"ח (בחנות מיסבים)
כך שב 1000 ש"ח הרווח של המוסך הוא די גדול.
לדעתי, 90% שזה דורש רק חיזוק, אם תרצה, נשמח להסביר לך את התהליך.. זה די פשוט.

עידן

ישי.פ
14-06-06, 13:11
עידן אני ישמח מאוד להסבר. רק מה זה בדיוק ה"קינג פינים"
ובאמת נראה לי שמנסים לעשות עליי קופה גם המכוון טסטים וגם מכשיריי תנועה.

נמרוד
14-06-06, 13:36
הכשלה על חופש בגלגלים הקדמיים מאד נפוצה בג'יפים ובסמוראים. ברוב-רובם של המקרים, כל מה שנדרש הוא הידוק של אומי המיסב. המוסף שהלכת אליו בהחלט מנסה לעשות עליך סיבוב אם הוא אמר לך שמדובר על החלפת מיסבים, כי הוא יודע שב90% מהמקרים מה שנדרש הוא הידוק ולא החלפה. שים עין על המוסך הזה להבא - או עדיף, X.

תקרא את ההסבר הבא על הידוק המיסבים, יש פה תמונות של התהליך, קרא גם את ההערות לגבי הדרך הנכונה יותר להדק את האומים:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=12991

אם יש לך שאלות, אתה יכול להמשיך שם.

אלון_ק
14-06-06, 15:14
עוד אפשרות היא קינגפין שבור או מיסבי קינגפין גמורים, אז זה תדע רק לאחר שתחזק את אומי המיסבים של הגלגל, אם עדיין יהיה חופש אז צריך להחליף גם אותם
זו דרך אחת לגלות, אבל יש עוד אחת אותה קצת יותר קל להבין אם ראיתם את המכלול פתוח לגמרי.

בתנועת המכלול כשמנענעים את הגלגל בשעות 6 ו12 יש שני צירים עליהם התנועה יכולה להתקיים. האחד הוא ציר המיסב, השני הוא ציר הקינגפין. אם יש חופש רק בציר הקינגפין אז כל המכלול נע ביחד ואין שינוי בזוית בין מישור הגלגל לבין המישור של הקינגפינים. אם יש חופש רק במיסב אזי ניתן לראות שינוי בזוית הנ"ל. אם יהיה לי כח אני ארכיב מודל בסוליד ואעלה תמונות, שזה יהיה ברור יותר.

איך בודקים את זה תכל'ס? לוקחים חבר שינענע את הגלגל (אפשר גם לבד, אבל בהתחלה זה קשה לראות את זה עד שיודעים מה מחפשים) ומסתכלים מבפנים על המכלול. אם רואים שמישור הגלגל משנה את הזוית שלו ביחס לקינגפין אזי זה המיסב; אם לא, זה הקינגפין.

מאפיין נוסף הוא שחופש במיסב בשעות 6 ו12 תמיד ילווה בחופש (לעיתים קטן יותר) בשעות 3 ו-9, חופש קטן בקינגפינים איננו מלווה בחופש בשעות האלו (לא משהו מורגש, שכן אתם מסובבים את הגלגל כמעט על ציר הסיבוב של ציר הקינגפין).

ישי.פ
15-06-06, 04:26
חברים תודה רבה :lol: על כל העצות הטובות, מחר בבוקר אני רץ לפתוח את הלוקרים ולנסות בעצמי.
השאלתי מחבר מפתח מומנט בהמלצתכם. רק לגביי ההידוק לא הבנתי למה סוגרים פעמיים ומה המומנטים המדוייקים שבהם צריך להשתמש. (השרשור שנמרוד צירף מצויין תודה)

נמרוד
15-06-06, 08:59
יש בדיון הנ"ל הסברים למה סוגרים פעמיים. הפרוצדורה המדויקת כולל המספרים מופיעה בספר הטיפולים, שאם עדיין אין לך אתה חייב לקנות או להוריד דרך הקישורים שבראש הפורום ולהדפיס. לעבוד לפי הספר - זה מה שמאפשר לחובבים לעשות עבודה מקצועית, לעולם לא יהיה לנו את הנסיון המצטבר והרגש של מכונאי שזו פרנסתו, אבל יש לנו את אותו הספר.

ישי.פ
16-06-06, 06:47
פירקתי את הלוקר לפי השלבים של התמונות של השרשור שנמרוד שלך.
אבל כשפירקתי לא היתה טבעת(זו שמוציאים גם הפלייר).
בנוסף במקום האום המדובר יש פלח עם ארבעה ברגים מה זה?? מה אני עושה?
טעיתי בפירוק? בכל אופן אני שולח תמונות אני ישמח אם מישהו יוכל לתת פרשנות.

אלון_ק
16-06-06, 06:54
תגיד, יכול להיות שיש לך ויטארה ולא סמוראי ושכחת לציין את זה? לוקרים אוטומטיים, אולי?

ישי.פ
16-06-06, 08:47
התמונות!!!

ישי.פ
16-06-06, 08:49
תגיד, יכול להיות שיש לך ויטארה ולא סמוראי ושכחת לציין את זה? לוקרים אוטומטיים, אולי? סמוראי בטוח אני בכל זאת לא אדיוט גמור וידני(הלוקרים)

ישי.פ
16-06-06, 10:43
טוב אז עכשיו אני אומר הסמו שנת 98. וכנראה רק אחריי שמורידים את הפלח עם ברגי הפיליפס, יש את הטבעת המדוברת (לא בקצה הצרייה אלא קרוב יותר לאומים)
בכל אופן הורדתי את הפרק הספציפי בספר הרכב אני מקווה לפתור את התעלומה.
(תמונות יצורפו בהמשך)

ישי.פ
16-06-06, 12:18
יש גריז מסוים שצריך לשים בלוקרים. או גם ספריי גריז עדין יחסית יתאים?

בנוסף בפירוק הבחנתי שהגלגל לא נע בחופשיות, אלא יש חיכוך מסויים מאיזור הקליפר של הבלם.
האם הקליפר טפוס או שזה ככה צריך להיות.(מה אפשר לעשות במידה והוא תפוס)

אלון_ק
16-06-06, 12:52
לא טענתי לאידיוטיות, רק טענתי שלא אמרת לנו. לוקרים של 96 ומעלה, כן?

איפה הבעיה? הC קליפ נמצא מאחורי בית הלוקר לדעתי, כמו בויטארה. זה לא וודאי, אבל אתה יכול לבדוק בקלות - תוריד את בית הלוקר... אם אין C קליפ אתה תראה את החריץ המיועד לו על הציריה. אם הוא בקצה הציריה, אז הC אמור להיות איפה שאמרנו ואצלך מי שפירק לא החזיר; אם בחלק באחורי, סביר להניח שתמצא שם את הC קליפ עליו...
אם הC מאחורי בית הלוקר ואיננו מפריע לאומים על המיסב להפתח ולהסגר, אל תטרח להזיז אותו. אני לא יודע אם זה כך או לא, אבל את זה תוכל לראות בקלות אחרי שתוריד את בית הלוקר.

idanw
16-06-06, 14:03
אלון, הוא פירק את זה תוך כדי שיחה איתי, והוא אומר שאין חריץ ל C קליפס בקצה הצירייה וכשהוא פירק את הטבעת עם 4 ברגי הפיליפס הוא מצא עוד טבעת מחוררת כזאת, והא טען שהיא מקובעת ללא אפשרות פירוק...

עידן

ישי.פ
18-06-06, 22:39
כל מי שיכול לעזור!!! פירקתי מייסבים קידמיים של סמו, במטרה לחזק חופש בשעה 6,12 בעקבות הכשלה בטסט. אבל ניתקלתי בתצורה מוזרה של המייסב.(כמו לוקר אוטומטי אבל שלי ידני)
מישהו יודע איך אני מחזק אותו????
יש מעיין פלח שמתחבר עם ארבעה ברגים צרפתי תמונות כדי שיהיה יותר ברור

אלון_ק
18-06-06, 23:16
התחלתי לכתוב תגובה, אבל לאור הדחיפות בה"פ תרים טלפון ונפתור את זה. אח"כ אתה תצטרך לסכם את זה, ככה אני גם כותב פחות...

0524-380020.

אלון_ק
18-06-06, 23:21
אגב, אתה מסטול. אני רואה את הC קליפ בסט התמונות הראשונות שפרסמת.

ישי.פ
19-06-06, 00:57
כן אני מסטול וזה טבעי הסי קליפ נמצא אבל לא במקום שצויין(רק אח"כ הבנתי שהוא עושה את אותה פעולה וזה שהצרייה לא תיכנס פנימה) בכל אופן אני אצור איתך קשר מחר בבוקר.(אני אשמח לסכם את כל העניין) :lol:

-->