PDA

צפייה בגרסה מלאה : שינוי גלג"שים בטרנספר תוך שילוב טרנס 84

GodsFather
21-06-06, 09:15
לאחר שקראתי מספר שרשורים על שינויים ביחסי העברה ואת הכתבה של אלון על התקנת קיט של קלמיני, קבלתי החלטה שאני רוצה לחזק את יכולת הזחילה שלי ,ולהלן מספר שאלות בנידון לפני שאני מתחיל לטעות.

1.האם אפשר לשלב גלג"שים מטרנס 84 במקום גלג"שים בטרנס שלי (88) ואם אפשר רק את
הLOW ולא לגעת בHIGH?

אני לא מתכוון לשנות כרגע מידת גלגל (205/75/15) ואני לא רוצה שזה יפגע לי הרבה בתחום
הHIGH(אני יודע שזה יפגע , רק לא בהרבה) ולכן קיט של 4.16 של קלמיני לא בא בחשבון (מעבר לעלות עצמה של היבוא שכרגע אין לי אותה...).

2.מה החלקים שאני צריך להחליף (בין אם לצורך ההתאמה ובין אם מהנקודה שכבר פתחתי את הטרנס אז למה לא לשפץ אותו) מעבר לגלג"שים?

בהנחה (חס וחלילה) ואי אפשר לעשות את זה אלא רק להחליף את כל הקיט קומפלט ל84 , בין אם כולל הקייס ובין אם רק את התוכן שלו, האם למישהו יש רישום ואו יכול להסביר כמה "הורדה" אני מקבל פה ביחסי ההעברה (ההבדל אם אני לא טועה הוא 2.6 לעומת 2.26 לפי הפורום).

אני מתכנן לעשות את העבודה לבד (בעזרתו של IDANW שמנסה ללמוד אבל אני מסיט אותו מהדרך...) ואשמח לכל עצה בנידון.

מקווה שאני לא מפנטז לריק...

תודה

אמיר

lior_b.s
21-06-06, 12:18
מה שאתה מדבר עליו, אפשרי בהחלט ונעשה כבר בעבר , זה נקרא rocklobster...יש לי את כל הפרוט בקובץ PDF , כולל תמונות ויחסים סופיים , ,וכל השלבים הדרושים לבנייה בבית של טרנספר כזה שלח לי מייל ואני אשלח לך את הקובץ....
מהמעט שקראתי מדובר על הפחתה של 88% בערך..משהו כמו ה-4.16 של כלמיני.
ליאור

karnaf
21-06-06, 12:55
אשמח אם תשלח לי גם
[email protected]

GodsFather
21-06-06, 13:14
שלחתי לך ה"פ כי לא מצאתי את המייל שלך.

תודה רבה.

אם מישהו רוצה להצטרף לתהליך הביצוע אחרי שאבדוק את ההוראות, בכיף.

אם יש למישהו טיפים ועצות לעבודה , יתקבלו בשמחה.

idanw
21-06-06, 14:19
אמיר,
קח בחשבון שבנוסף לעלות הגלג"שים תצטרך להחליף מיסבים ומחזירי שמן (לא חייב אבל אם אתה כבר פותח..)
העלות של המיסבים והמחז"שים בלבד היא 400-500 ש"ח...

עידן

GodsFather
21-06-06, 15:05
תראה, טרנס קומפלט של 84 עולה באיזור ה2500. לייבא גלגשים של קלמיני זה 450$ וצריך לחכות למישהו שייבא לי.

גלגשים בלבד , כמו שאתה אמרת , לא צריך לעלות כל כך יקר. לא נציין מחיר כרגע.

ככה שבכל מקרה אני לא עובר את הסכום שבו לא ישתלם לעשות את העבודה.

עכשיו, תחזור ללימודים שלך כדי שלא תוכל להגיד אח"כ שאני מסיט אותך מדרך הישר

idanw
21-06-06, 15:13
רק אמרתי.. שתדע.
מחר מבחן אחרון!!!

אלון_ק
21-06-06, 15:44
לא מדובר על הפחתה של 88% ולא נעליים מכזה דבר, יותר כמו 12-13%. תבדוק טוב מה יש לך שם, ליאור, כי אם יש שם הפחתה של 88% זה לא התקנה רגילה של 84 בכלל. אני אשמח לקבל את זה גם, אם יש לך כח לשלוח.

יש לשיטה הזו חסרון אחד גדול: זמינות חלפים. זה לפני שהזכרנו שבקניה של קיט 4.16 אתה לרוב מקבל אחריות לכל החיים...

GodsFather
21-06-06, 15:54
לא מדובר על הפחתה של 88% ולא נעליים מכזה דבר, יותר כמו 12-13%. תבדוק טוב מה יש לך שם, ליאור, כי אם יש שם הפחתה של 88% זה לא התקנה רגילה של 84 בכלל. אני אשמח לקבל את זה גם, אם יש לך כח לשלוח.

יש לשיטה הזו חסרון אחד גדול: זמינות חלפים. זה לפני שהזכרנו שבקניה של קיט 4.16 אתה לרוב מקבל אחריות לכל החיים...
מקבל אחריות לכל החיים אבל של האחריות היא בארה"ב ולך תתחיל לייבא חלפים ולשם מיסוי על כל חלק שאינו תקין ומשלוח OVER NIGHT או לחכות כמה שבועות...

אני תלוי ברכב ככלי נסיעה יומיומי ולכן מעדיף את זמינות החלקים הארצית. מדובר בטרנס 84 וטרנס 88 - שני טרנספרים מוכרים בארצנו בחלפיהם.

לגבי מה שליאור רשם , אנחנו לא יודעים עדיין מה יש לו במסמך , כשישלח נדע.

ליאור - תשלח , אני מלא סקרנות!

.

GodsFather
21-06-06, 15:55
אוף , כמה שגיאות כתיב , למה אי אפשר לערוך?

נא לא ליחס רצינות לשגיאות הכתיב...רק לתוכן

תודה

נמרוד
21-06-06, 16:38
הרוקלובסטר הזה מעלה זכרונות ממתי שלי וליפתח היו סמוראים ורק גילינו את האינטרנט, לפני 8 שנים בערך , גם לנו היו חלומות... מהר מאד מכרנו וקנינו ג'יפים אמיתיים :grin: http://www.geocities.com/Baja/Outback/3574/Rocklobster.html

זה לא פשוט כמו שזה נשמע כי זה אומר לחתוך ולרתך ביחד גל חדש שהוא שילוב של גלגלי שיניים מהטרנספר הישן והחדש, וזה, בגדול, הבסיס שממנו התחילו גם הקיטים של קלמיני ופטרווורקס. היום שהקיטים זמינים, פחות הגיוני לעשות דבר כזה בעצמך.

אלון_ק
21-06-06, 16:50
אמיר, חלקים מארה"ב הרבה יותר זמינים מטרנספר 84 בארץ... מתקלקל משהו? פרק טרנספר, תכניס את החלקים שהוצאת, שלח לארה"ב. אין לך אפילו אפשרות כזו עם ה84 וההבדל הוא שעם רוקלובסטר כזה הסבירות שזה יקרה היא גדולה בהרבה. ציינתי את האחריות כי מי שנותן אחריות לכל החיים מצפה שמה שזה לא יהיה יחזיק המון זמן.

אחרי שראיתי על מה אתה מדבר בקישור של נמרוד, זה כן יתן לך יחס סופי של 4.16. רק אה, במקום גג"שים מחוסמים יהיו לך גג"שים מרותכים (רע מאוד), צירים מרותכים (רע מאוד) ואתה תצטרך לשלם למישהו שירתך לך אותם. שים לב שהGRSI יצא מהשוק ואפילו הII כבר לא נמכר כמעט. הGRSI זה בדיוק מה שאתה חושב עליו רק לקנות אותו מחברה.

lior_b.s
21-06-06, 17:09

אלון , לא אמרתי לרגע שזו התקנה פשוטה של טרנס' 84, זהו לפי מה שהבנתי שילוב של השניים , 410 ו-413 ..חשבתי לשלוח לך את זה מזמן אבל אני יודע שלך כבר יש קיט הפחתה ;-)
ואולי בכלל לא הבנתי נכון, אבל זה מה שכתוב שם....שים לב לסעיף 2 ותגיד מה דעתך..ייתכן וטעיתי

http://img58.imageshack.us/img58/3106/15jr1.jpg

אני אשלח לך ולכל מי שביקש יותר מאוחר שיהיה לי קצת זמן לזה..

ליאור

מורי
21-06-06, 17:10
אמיר,אלון צודק. כשקלמיני ייצרו לראשונה את הקיט 4.16 ,הם השתמשו בשיטת הריתוך ,והקיט פשוט התפרק לחתיכות כאשר העבידו אותו קשה (מנסיון... :( )
תתאמץ ולך על קיט כמו שצריך!

combina347
21-06-06, 21:07
חברים יקרים מה המצב?
החלטתי לצרף את דעתי בעיניין ולא אוסיף הרבה על מה שכבר כתבו ואני בדעה שצריך להביא מחו"ל
הסיבה שאני מעדיף קיט ולא עבודה על לייצור יחסי העברה היא שנמאס לעבוד כמו מטומטם ולתקן כל הזמן שנית אני חושב שחשוב מאוד ההפחתה בhigh משום שאני נוסע על 235 ולמי שיש 1300 ירגיש חוסר כח במנוע וצריכה גבוהה
ואולי אני לא מרגיש את חוסר הכח הזה אך אני מרגיש את צריכת הדלק ושבירת החלקים
לכן אני חושב שכדאי קיט, צמיגים מתחת ל235 בדיחה וגם 235 זה צעצוע אז אם כבר חשבתם לשפר את הרכב אל תחליפו מנוע ל1600 אל תשפרו קרבורטורים, תתחילו מקפיצים תעברו ליחסי העברה וצמיגים גדולים כל אחד והשיקול שלו בצמיגים והשאיפה שלי היא 33 אינץ והיום הזה קרוב מאוד

עכשיו חברה אני מחפס אדם טוב שמוכן לעזור לי להביא קיט לארץ
שלחו לי הודעה פרטית ואני אחזור אליכם תודה והמון אהבה

סוזי המשתוללת
21-06-06, 22:21
אולי אחרי ההסבר ההמצה הזה אמיר סוף סוף יבין את מה שכתבתי לו ב5 מילים בה"פ
אין בקיט הזה שום ריתוך צירים אבל כן צריך לחתוך 2 קונטרא גירים ולרתך חצי בחצי ולזה צריך חרט ומסגר שופרא דשופרא וגם אז הסיכוי לשבר גדול כי קשה לרתך גגש"ים מחוסמים

אלון_ק
21-06-06, 22:30
סושי, מילא קשה - אתה מקבל משהו אחר לגמרי אחרי שחיממת מתכת מחוסמת וקיררת אותה בקצב איטי (קירור אוויר). חיסום הוא קירור מהיר יחסית של מתכת באופן מבוקר ומדוייק מטמפרטורה גבוהה מאוד. אם תיקח מתכת מחוסמת, תחמם אותה לאותה טמפ' ואז תתן לה להתקרר באוויר אתה תקבל מתכת רגילה לגמרי וזה בדיוק מה שקורה בריתוך כזה. אתה לא יכול לחסם מתכת באמצעים ביתיים (אולי עם המון מזל...) והעלות של חיסום חוזר תהיה גבוהה מאוד.

התחלת עם גג"ש מחוסם וסיימת עם חתיכת מתכת כמו של ברזל בניין, בערך.

GodsFather
22-06-06, 08:17
אלון , אני לא יודע מאיפה הבאת שחיסום עולה כל כך הרבה . בדקתי אצל אישבחור שמחסם והוא לוקח 150 שקל לחיסום, גם אם אביא לו 10 גלג"שים וזה בלי קומבינות או חלטורות. אבל אני מסכים עם כל נושא היחלשות החומר והחיים בצל הסכנה של חיבור שתי מתכות במקום אחת שנוצרה מלכתחילה כמקשה אחת, לעומת זאת יש גם רתכים שיכולים לחבר לי את הגלג"שים ושיחזיקו מעמד הרבה מאד זמן ומאמץ גדול מאד - הכל תלוי באיש המקצוע, לא מדובר בריתוך חובבני.

אני עדיין בשיקולי עלויות ויעילות, צריך לראות כמה תעלה כל העבודה בחוץ - הכוונה לחרט, מחסם, חלקים נוספים וכד' וכמובן זמינות חלפים , למרות שלמיטב ידיעתי טרנס 84 עדיין יותר זמין מחו"ל אם כי אתה צודק בנושא החלפת החלקים השבורים והמתנה למשלוח.

העניין הוא שאני עם 205 ולא מתכנן לעלות מזה בשנה הקרובה (לא רוצה להוציא עכשיו עוד בוכטה על צמיגים וגם אין לי קשרים בתחום הרישוי) ולכן אני חושש שההפחתה תהיה משמעותית מידי בתחום הHIGH.

itay-rover
22-06-06, 09:46
שלום אמיר.

אני עומד במאה אחוז מאחורי כל ההמלצות שניתנו לך לרדת מהניסיון לשחק עם זה לבד.

אם אתה בכל זאת רוצה "לשחק" ואני מדגיש לשחק ושלא תבין לא נכון זה על הכיפאק ומבורך,ואם אתה מחפש חרט ורתך שיעשה עבודה מקצועית אתה יכול לפנות לאיתן עבודות ריתוך,הוא יושב ברעננה,מאחורי קניון רננים.
050-5234289

אלון_ק
22-06-06, 14:11
אמיר, יש חיסום ויש חיסום... אני לא יודע על איזה חיסום דיבר הבחור, אבל תהליכי חיסום יכולים לקחת הרבה יותר ממה שהוא דיבר עליו. חיסום אחד אולי עולה 150 ש"ח, אבל מי אמר שחיסום לכזה גג"ש זה אחד?

idanw
22-06-06, 15:53
אמיר..
אני לא חושב שאני הייתי עושה את זה לא בטוח שזה יחזיק מהעמד.. אבל:
כששיפצתי את הטרנספר שלי, אותו גג"ש מדובר (שצריך לחתוך) הגלגל הגדול שלו היה גמור (הצד של הLOW?? תקנו אותי אם אני טועה..)
הגלגל הקטן שלו תקין לגמרי! כך שאתה יכול להישתמש בו וכך לא להרוס את הגג"ש של הטרנספר שלך וכך במקרה שישבר, לא הפסדת הרבה ואתה יכול להחזיר את כל החלקים המקוריים..
צירפתי תמונה של הגג"ש הישן.

GodsFather
22-06-06, 16:07
א. לא צירפת...

ב.חשבתי על אופציה של ליקוט הרכיבים והרכבתם על אב טיפוס ואז להחליף את הטרנס שלי בכזה ומקסימום אם זה לא עובד אז להחזיר את הישן...השאלה כמה זה יכול לעלות. אם העלות עדיין תשאר ריאלית - כלומר לא מתקרב ל300 דולר. אז שווה את המאמץ כי אז גם יש אב טיפוס , גם יש הדרכה לחבר'ה בעתיד וגם יש רזרברה במקרה של טעות. אם זה עובר את ה350 דולר - עדיף לי לחכות ולהזמין מחו"ל...

idanw
22-06-06, 16:12
אופס

מה שאתה רואה בתמונה זה הצד הדפוק.. שאתה בין כה לא צריך.
ושוב אני אומר לך.. "אב טיפוס" זה עוד טרנספר! שכח מזה זה יקר!
קח את הגג"ש שלי תחתוך אותו ותחבר לLOW של ה 84 אם משהו ישבר זה זה, ואז תחזיר את הגגשים שלך! ולא הפסדת כלום!!

נמרוד
22-06-06, 16:54
אמיר, כנס לפרופורציה. 350$ קונים לך בישראל 10 שעות עבודה של בית מלאכה רציני. 10. זה הכל. ואתה צריך בשביל עבודה כזאת מישהו שלוקח 30-35$ לשעה לפחות. אם אני בא מוכן, ההנדסה עלי, שרטוטים מושלמים של מה שצריך, הגדרה ברורה של הריתוך, של החיסום, של הכל, זה בחיים לא יהיה 10 שעות.

אין לך סיכוי.

חבל על הנסיונות, הכל נעשה והכל ידוע, אני לא מבין אנשים שחייבים ללמוד דברים ידועים על בשרם במקום להתקדם הלאה וללמוד דברים חדשים.

GodsFather
24-06-06, 13:46
הבנתי את המסר פה... למרות שאני אוהב תמיד להוכיח את סקפיוטתם של אחרים, כרגע אין תקציב למשחקים כאלה.

אם יפלו לי לידיים הרכיבים הנכונים אני אדאג כבר להראות את התוצאה.

שבוע טוב לכולם.

סוזי המשתוללת
25-06-06, 00:43
ברוך השם

-->