PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמיגי שטח - איזה?

אדי
24-06-06, 23:21
שלום לכולם,

הגיע זמנם של הצמיגים, ואני מחפש צמיגי שטח לדיסקברי ...
תמיד פשוט ללכת ולקנות BF או משהו דומה שקשה ליפול איתו, אבל אני מניח
שיש בארץ צמיגים במחירים קצת יותר הגיוניים שיתנו תמורה דומה.

יש הצעות מנסיונם של אנשים? סדר גודל של מחירים?

היום הרכב עם 245/75/16, אני מניח שזו תשאר המידה למרות שיש סיכוי לעליה ל-235/85/16 כתלות בחוקיות ונושא יחסי ההעברה (זה עדיין דיסקברי דיזל למרות ה-EDC :-) ... ).

תודה, אדי.

נמרוד
24-06-06, 23:32
היו לי גודייר MT/R על הסיקס שהוחלפו לעוד סט של MT/R אחרי כמעט 5 שנים, על ההיילקס היו לי MT/R במשך שנתיים ו50K קילומטר שנשאר בהם עוד שנה/30K לפחות לבעלים הבא.

אני הולך בקרוב לקנות לצ'רוקי סט של גודייר MT/R חדשים. אני לא מחליף סוס מנצח, ובראייה של השקט שהם נותנים לי למשך שנים, שווים כל אגורה. כוס אמק חבל שאני לא סוכן של גודייר, אני עושה להם את העבודה בחינם :mrgreen:

asafk
24-06-06, 23:45
תמיד פשוט ללכת ולקנות BF או משהו דומה שקשה ליפול איתו

נכון. פשוט.
עולה קצת יותר, אבל אתה נהנה יותר מהמטר הראשון, וגם, בסבירות גבוהה יחזיקו מעמד יותר מכל דבר אחר (לפחות פי אחד וחצי- כמו יחס המחירים). או BF, או גודיירMT/R- עושים את העבודה, וחבל לחסוך על אחד החלקים הכי משמעותיים להתנהגות ועבירות הרכב.
יקר? בסוף החיים של הצמיגים אתה תחזיר את ה"השקעה". גם בדרך, הפנצ'רים שלא יהיו לך יעשו לך טוב, אבל אתה לא תדע את זה.

אסף.

חנן-ג'יפולוג
24-06-06, 23:46
יש לMTRים נטייה להינגס בקוביות. לא ראיתי את זה בברידג'סטונים וגם לא בBFים. זה לא קריטי, וזה לא פוסל את הצמיגים משימוש, כי מדובר בביסים קטנים ולא בהיעלמות של הקוביות, אבל זה שם. לי זה קצת מפריע. אין לי נסיון ארוך טווח עם הBF , אבל על פניו הם נראים הרבה יותר טוב מהMTRים, תחת אותו רכב. הם פשוט נשארים שלמים, בקוביות וגם בדפנות. כשמדובר בעיסקה לטווח כל כך ארוך כמו צמיגים, אני מעדיף לשלם את העוד כמה מאות ש"חים לסט שעולים הBFים.

חנן-ג'יפולוג
24-06-06, 23:47
לגבי הMTRים שימו לב טוב לתאריך הייצור. כשאני חיפשתי כאלה לפני כחצי שנה לא מצאתי MTRים טריים, אלא מינימום בני שנתיים.

asafk
24-06-06, 23:49
זה נכון לכל צמיג. כשקניתי 4 צמיגים חדשים BF MT, שלושה היו טריים, ואחד בן ארבע. מזל ששמתי לב לפני שיצאתי מהצמיגיה והחליפו לי (הם באמת טעו בתום לב, ראיתי את הבחור מוציא אותם מהמחסן).

אסף.

AvigdorAharon
25-06-06, 09:02
נסעתי שנתיים על BF משומשים (כך קניתי את הכתום), ובינתיים שנתיים על בריד'סטון.
אין לי שום בעיה עם הבריד'סטון (בינתיים...), אך אם היה לי קצת יותר פפלינוס, BF היתה הבחירה שלי.
בעבר, ההבדל במחירים היה כ 350 ש"ח לצמיג, בערך 40% יותר...

אביגדור

אמנון
25-06-06, 19:04
מה הגיל בו כבר לא נחשב צמיג לטרי ויש לבקש אחד חדש יותר? או, מהו הגיל בו יש לפסול צמיג מקניה עכב גילו?

אני מניח שהתשובה תיהיה תקפה גם לצמיגי כביש ולא רק שטח (צמיגים של פריבטים), כן?

נמרוד
26-06-06, 17:22
נדמה לי שיש חוץ מזה תקנה ספציפית לגבי הצמיגים שאומרת שמותר למכור אותם עד X חודשים מתאריך הייצור. הX הוא למיטב זכרוני 18 חודשים, אבל אני לא סומך עליו.

אבל אין סיבה שתסכים לקנות צמיג בן יותר משנה נגיד. זה כמו בפג תוקף של הגבינות בסופר - אתה מחפש את הגבינה שנשאר לה הכי הרבה זמן לחיות אצלך במקרר. את הישנות יותר - אתה דוחף אחורה.

RONI
26-06-06, 18:48
או בעברית FIFO
ראשון נכנס ראשון יוצא.
יש כתבה על צמיגים ופגי תוקף בBARKAI4X4.CO.IL

אדי
26-06-06, 21:48
נדמה לי שיש חוץ מזה תקנה ספציפית לגבי הצמיגים שאומרת שמותר למכור אותם עד X חודשים מתאריך הייצור. הX הוא למיטב זכרוני 18 חודשים, אבל אני לא סומך עליו.

אבל אין סיבה שתסכים לקנות צמיג בן יותר משנה נגיד. זה כמו בפג תוקף של הגבינות בסופר - אתה מחפש את הגבינה שנשאר לה הכי הרבה זמן לחיות אצלך במקרר. את הישנות יותר - אתה דוחף אחורה.
החוק אומר עד 12 חודשים לצמיגים בפנצ'ריה ועד 18 חודשים לצמיגים המורכבים על רכב חדש מהיבואן. נכון ללפני שנתיים, אני מניח שלא השתנה.

ענבר
27-06-06, 14:40
היום הרכב עם 245/75/16, אני מניח שזו תשאר המידה למרות שיש סיכוי לעליה ל-235/85/16 כתלות בחוקיות ונושא יחסי ההעברה (זה עדיין דיסקברי דיזל למרות ה-EDC :-) ... ).

אתמול רכשתי BF לדיסקו אחרי תקופה ארוכה עם MTR ודי מוצלחת ללא פנצ'רים פרט לקוביות ננגסות/נשחקות כמו שחנן ציין.
אבל היום הפרש המחיר בין השניים זניח, כ-50 ש"ח לצמיג, אז בחרתי את ה-BF.

קצת לא פייר להשוות צמיגים חדשים מול הסט הקודם בסוף דרכו אבל מהתרשמות ראשונית ה-BF מתנהגים יותר טוב בבלימה בכביש וטיפה יותר שקטים. בשטח ובגשם עוד לא בדקתי.

בהצלחה

חגי
27-06-06, 15:26
לדעתי חסרון של ה-MTR (יחסית ל BF) הוא שעל ג'אנט "16 ,הקוביות צפופות מאוד יחסית ולכן יעילותו בבוץ נמוכה יותר (הוא יותר AT מ- MT ).

על היילקס, יותר מ 3 שנים היה מצויין ונמכרו עם הרכב ועכשיו שנה על הסופה (משומשים,נקנו עם הרכב) אין תלונות ואין פנצ'רים.

חגי.

KOOKE
28-06-06, 08:36
אני נוסע כשנה וחצי על צמיגי קומו.

שנה על סופה צמיגי 31" וחצי שנה על דיסקברי בנזין 245/75/16 מאאאאד מרוצה, טפו אין פאנצ'רים (ואני הייתי מפמצ'ר סידרתי) והצמיגים עשו את העבודה הן בכביש והן בשטח

לדעתי בשל ההפרש במחיר הקומו כדאיים יותר בחישוב עלות תועלת.

שלמה

regev
28-06-06, 19:17
יש חברה בשם FALKEN שעושה צמיגים מצויינים, אף אחד לא מכיר אותם ולא מתאמצים לשווק אותם. אין לי מושג למה. די קשה בארץ לאתר דגמי שטח שלהם, אבל הם יותר שכיחים למסחריות.

נסעתי עליהם עם טנדר והם מצוינים. לא מובן לי למה מי שמביא אותם לארץ לא מפרסם אותם אבל כן מוכר אותם...

והשם לא שגוי, ככה הם נקראים.

UNIX
28-06-06, 19:35
יש לי על ה cj צמיגי tacoma 31 שטח מלא והם פשוט מצויניים , שנה אני איתם
ועד היום אפילו פנצר אחד , לא נקרע , לא נעלמו קוביות וכו' , אחיזה טובה גם בגשם .

אריק
28-06-06, 20:35
יש לי על ה cj צמיגי tacoma 31 שטח מלא והם פשוט מצויניים , שנה אני איתם
ועד היום אפילו פנצר אחד , לא נקרע , לא נעלמו קוביות וכו' , אחיזה טובה גם בגשם .

מה המחיר שלהם כיום?
אריק

UNIX
28-06-06, 20:47
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=6029&highlight=tacoma
שרשור מלפני יותר משנה .

-->