PDA

צפייה בגרסה מלאה : הבאמסטופ בסמו שלי, ו:אני עובר טסט עם ההגבהה?

WildLove
26-06-06, 18:09
ערב טוב :))
לפני כמה ימים הרמתי את סמו שלי על ליפט בשביל להחליף ברקסים (במוסך, תרגעו, אני עוד לא מוכשר לגמרי) וגיליתי, שגומיה, שלפי המונח מושגים נראה שקרואים לה באמפסטופ רופפת, קרועה ועומדת להתלש לגמרי...
אני רוצה לוודאות שזה באמת מה שנקרא הבאמסטופ, כדי שאני לא אצא מפגר כשאני אלך לקנות את זה ו..האם כדאי לקנות מקורי של סמו? או שיש לזה משהו של חברה מוכרת? תחליפי איכותי? כל הצעה תבוא בברכה..
עוד משהו..
המרחק בין הקצה של הגומיה הזאת, עד לצינור של הסרן, גם קדימה וגם אחורה זה בין 12 ל 14 ס"מ, כמו שאפשר להבין, האוטו מוגבהה
אין לי מושג איך הוא מוגבהה - ככה קניתי אותו, אני מאמין שהוא עבר ערגול עלים ועוד משהו, לדעתי (אם יש למישהו קישור חוץ מהמדריך לרכישה על איך לזהות את ההגבהות, אני אשמח!)
בגובה הזה, תהיה לי בעיה לעבור טסט? (נקי, בלי לעגל פינות עדיין)
עוד שאלה קטנה: כשאני בודק מד שמן, המדיד מראה את השמן בתור מלא רק בצד אחד, למרות שגם בצד השני יש קו של מינימום ומקסימום, זה נורמלי?

WildLove
26-06-06, 18:12
אוי אני כזה אוטיסט ששכחתי להוסיף את התמונה של הגומיה שדיברתי עליה :D

עמרי2
26-06-06, 18:31
זו אכן תמונה של הבמפסטופ.
קצת קשה להגיד לך בהתכתבות אם הרכב עובר טסט. (למרות שזה היה נחמד אם כולנו היינו יכולים להעביר ככה טסט :mrgreen: )

בדרך כלל עם הגבהה מינורית אין שום בעיה. אם הוא מוגבה מאוד, זה עלול להחשיד קצת.

idanw
26-06-06, 18:42
את המרחק הזה מדדת על הליפט או על הקרקע?

WildLove
26-06-06, 20:00
את המרחק מדדתי כשהאוטו היה על הקרקע...
צרפתי פה כמה תמונות של האוטו, אולי לפי זה אפשר לראות פחות או יותר את הגובה שלו - או אם יש משהו שאני יכול למדוד ולפי זה לדעת אם ההגבהה מופרזת בשביל לעבור טסט
הייתי שמח אם מישהו היה מתנדב להעיף מבט, אבל אני אילתי אז נראה לי שזה לא :)

הפורום לא נתן לי לעלות את התמונות בגלל הגודל, אז הנה קישור:
www.xtream.co.il/pics/samo/043.jpg
www.xtream.co.il/pics/samo/044.jpg
www.xtream.co.il/pics/samo/045.jpg
www.xtream.co.il/pics/samo/046.jpg

תודה!!!!

אלון_ק
26-06-06, 20:07
עם שאקלים קדמיים כאלו, אני לא מרשה לך לעלות לכביש שלא לדבר על מה מכון טסטים אמור לעשות לך... :mrgreen:
הגובה לא נראה נורא, אבל השאקל הזה כן. מאוד. אי אפשר לתאר לך כמה. פיכס! קצר אותו תמידית כך שבין 2 החורים יהיו 100 מ"מ (ממרכז למרכז) ואז תיגש לטסט.

זה אכן הבאמפסטופ. אני לא חושב שזה קשור לטסט, אבל מאחר וכל קשר בין מצב הרכב ומעבר טסט הוא אקראי זה לא ישנה. זה רק יוסיף לרושם גרוע וחשוב יותר, זה משהו שמאוד חשוב לך כמשתמש אז תחליף. אין לי מושג איפה, אני הייתי קודם כל בודק במכשירי תנועה (עד 70 ש"ח נראה לי סביר לכזו חתיכה, בהתחשב במחירי תושבות דומות).

danip
26-06-06, 20:14
שלום

לפי התמונות זה נראה כמו הגבהת שאקלים. מעבר לעניין הטסט שעליו אני לא יודע להגיד אם יעבור או לא, הגבהה כזו לא בריאה ליציבות הרכב (שיוט בנסיעה) וגם לא בריאה לקפיצים בטווח הארוך (אצלי זה היה הגורם העיקרי לשבירה של הקפיצים לדעתי). לכן כדאי לך בכול מקרה להוריד אותם אם אין לך צורך בהגבהה. פוזה לא נחשב צורך מבחינתי ;-) זה יפה אבל לא נכון לרכב.

בברכה דני

danip
26-06-06, 20:15
אלון הקדמת אותי

בכול מקרה אני מצטרף להמלצה של אלון

דני

GodsFather
28-06-06, 09:16
אם כבר שואלים על באמפסטופ , אז איך מגביהים באמפסטופ ?

לגבי התמונות של הרכב, ממליץ לך לטשטש את הלוחית זיהוי

אלון_ק
28-06-06, 10:06
אמיר, הוא עומד בחניה. מטשטשים לוחית כשלא רוצים לעשות חיבור בין הרכב ובין מה שהוא עושה בתמונה/מה שמורכב עליו בכתבה, לא כי הוא עומד בחניה עם שאקלים קצת ארוכים... יא פאראנואיד. :-P

איך מגביהים באמפסטופ = איך מרימים אותו למעלה? לא נשמע כדבר הזה במחוזותינו (או בכלל...). כל השינויים המוכרים (הגדלת צמיגים, מהלך מתלה, הגבהה רגילה, SPOA, שאקל רוורס, הכל) דורשים הורדה של הבאמפסטופ.
אני מניח שזה לא מסובך במיוחד, אתה רק צריך לחתוך את התושבת הישנה ולבנות חדשה במקומה שתהיה יותר גבוהה. השאלה היא למה לך לעשות כזה דבר?

סוזי המשתוללת
28-06-06, 10:32
תעיף את המגדלים האלה שמחברים את הקפיץ לרכב (שאקלים) בגובה הזה זו סכנת חיים
באותה הזדמנות תתקשר לזה שמכר לך את ההגבהה המסוכנת והלא שווה הזו ותדרוש את כספך חזרה (לפחות עבור ההגבהה ) שאם לא כן תתבע אותו בבית משפט לתביעות קטנות על נוכלות וסיכון שלך
אני במקומך לא הייתי דואג לטסט אלא דואג מה ייקרה אם תיסע באוטו הזה
הוא לא יציב בעליל - משייט לכל הכיוונים - היציבות הכיוונית שלו בזבל - וזויות הגילגול (תנועת ההשכבה של המרכב בסיבוב ) מפחידה
תשנה את זה והאוטו יתנהג אחרת לגמרי

GodsFather
28-06-06, 10:47
אמיר, הוא עומד בחניה. מטשטשים לוחית כשלא רוצים לעשות חיבור בין הרכב ובין מה שהוא עושה בתמונה/מה שמורכב עליו בכתבה, לא כי הוא עומד בחניה עם שאקלים קצת ארוכים... יא פאראנואיד. :-P

איך מגביהים באמפסטופ = איך מרימים אותו למעלה? לא נשמע כדבר הזה במחוזותינו (או בכלל...). כל השינויים המוכרים (הגדלת צמיגים, מהלך מתלה, הגבהה רגילה, SPOA, שאקל רוורס, הכל) דורשים הורדה של הבאמפסטופ.
אני מניח שזה לא מסובך במיוחד, אתה רק צריך לחתוך את התושבת הישנה ולבנות חדשה במקומה שתהיה יותר גבוהה. השאלה היא למה לך לעשות כזה דבר?

אלון, מטשטשים כדי שאם מחר הוא שם צמיגים גדולים או כל שיפור אחר , אז לא יקשרו בין א' לב' וגם כדי שלא יהיו שכפולי לוחיות (נכון , לא בעיה להמציא סתם מספר ולא בעיה לעשות עוד הרבה דברים בנושא , אבל תמונה של רכב קיים עם לוחית מהווה סיכון , לדעתי. וכן , אני פרנואיד וזאת ב"תודות" למספיק מלשנים ששלחו לי מיילים וטלפונים מאיימים על מה יקרה אם אני ארשום המלצות לשינויים במבנה הרכב ואיך זה קשור לעובדה שיורידו לי את הרכב מהכביש, לא מהאתר הזה כמובן.)

לגבי הבמפסטופ - אכן התכוונתי להנמכת הבמפסטופ (הגבהה הפוכה :grin: ) , אני שואל אם למישהו יש נסיון עם זה, אני לא רוצה סתם לשחק עם זה - האם מספיק סתם פלטת ברזל ולחבר אליה אותו וכד' וכיצד אני יודע כמה ?

ואם כבר הזכירו זווית גלגול (מתלבט אם לפתוח על זה שרשור חדש או אם קיים כבר ישן אז פשוט תפנו אותי) , מה ההשפעה של במפסטופ מונמך על זוית הגלגול?

אלון_ק
28-06-06, 11:02
וכן , אני פרנואיד וזאת ב"תודות" ל...............לא מהאתר הזה כמובן.
אז תשאיר את זה שם, אין שום סיבה להפוך אנשים לפאראנואידים גם כאן. אתה בגיפולוג, הנושא של שינויים במבנה רכבים וברכבים בכלל הוא לחם יומנו.

איך מנמיכים במפסטופ:
הקדמי זה קלי קלות. קח פרופיל מתכתי בעובי הרצוי להנמכה, תחתוך אותו לאורך של תושבת הבמפ-סטופ, קדח בו שני חורים מצד לצד מול החורים המקוריים של הבמפ-סטופ, תתקין את ההארכה לתושבת ואת הבמפ-סטופ להארכה.
http://jeepolog.com/with.php?pic=nexus_suspension_pics/Pic00263.jpg
האחורי גם לא מסובך, אתה יכול לרתך לתושבת הבמפ-סטופ את ההארכה. הבמפ-סטופ עצמו מחובר לסרן. אתה יכול גם לקדוח חורים ולעשות תושבת בולט-און, אתה יכול לבנות מתקן שישב על התושבת בלחץ, מה שבא לך.

כמה מורידים במפ-סטופ? תמיד למינימום ההכרחי. כמה זה יוצא נקבע על ידי הסיבה שאתה מוריד אותו, אם תפרט בדיוק את המצב והסיבות (בשרשור חדש, אם אתה באמת הולך על זה) יהיה אפשר להתחיל להכווין אותך למדידות. אם השינוי הוא במתלים בלבד ולא בצמיגים כלל האצבע הוא הורדת הבמפ-סטופ כשינוי בנקודת שיווי המשקל של המתלה.

במפ-סטופ לא אמור לעבוד בזויות הגלגול שלך. אתה לא אמור להתקרב לזה בכלל, לכן אין לו השפעה. משחקים בזויות הגלגול עושים עם מוטות מייצבים ועם קבועי קפיץ, הבמפ סטופ עובד רק בסגירה מלאה לחלוטין של הסרן. קח היי-ליפט, תרים צד של הרכב עד שהרכב נוטה בצורה כמעט מסוכנת, תראה כמה שהסרן עדיין רחוק מהבמפ-סטופ. זה לא ממש מתאר את המצב בנסיעה, אבל זה יתן לך סדר גודל לא רע.

GodsFather
28-06-06, 11:19
אין בעיה, אני אעשה את שהצעת ואם אראה לנכון אפתח שרשור חדש, אולי אפילו אתעד את הפעולות.

לגבי הפרנויה - מאותה סיבה שאנו לא רושמים פה כל מיני מומחים שעוזרים לנו בטסטים וכד' , אני לא רואה לנכון להפיץ את הלוחית רישוי - לא אמרתי "אל תצלמו את הרכבים שלכם" ,אמרתי רק "טשטשו את לוחית הזיהוי" - סמוראי לבן פתוח הוא נפוץ, קשה יותר לזהות אחד כזה כשאין אמצעי זיהוי מובהקים, הרכב שלי לעומת זאת הוא ייחודי בצבעו בסמוראי (לפחות מכל אלה שאני ראיתי בחיים שלי) ולכן אצלי זה קצת יותר בעייתי והוא אף מושך קצת תשומת לב.

מוניטורינג זו פעולה שאפשר לעשות בכל אתר. והאתר הזה ,שידוע בייחודיותו ובמקצוענים שבו ובנוסף לפרסום שיש לו בטלוויזיה (CROSS COUNTRY זה פה לא ?) משתווה בפרסומו לאתרים האחרים ואף יותר, רק שכאן החברה עצמה היא אחרת וטובה יותר...

GodsFather
28-06-06, 11:28
גלשנו מנושא השרשור, אם תרצה , אשמח להמשיך איתך בה"פ

אלון_ק
28-06-06, 11:30
לכולם: הפאראנויה זה לה"פ, לא לפורום. נא לא לפתוח כאן דיון בנושא, שמרו על השרשור טכני.

-->