PDA

צפייה בגרסה מלאה : יוזמה לקניה קבוצתית:מי מעוניין בפגוש?

moshe 426
02-07-06, 20:09
הסיפור בקצרה: אני צריך לבנות פגושים, קדמי ואחורי, לסמוראי שלי (84)
אי לכך ובהתאם לזאת שאני עובד במקום שמתעסק בברזליאדה, בניה ותכנון, יש לי גישה לכל תהליך הייצור במחיר זעום.

ישנה אפשרות , שתוזיל גם לי וגם לכל מי שרוצה את העלות של פגוש כזה- שיהיה חתוך בלייזר, מכופף עם ברייק פרס, ומרותך ע"י מקצוענים.

בשביל לחשב הצעת מחיר אני צריך כמה דברים (אם תהיה התעניינות כמובן) :
1. להגיע להסכמה על דגם מסויים שהחבר'ה יהיו מעוניינים בו.
2.להעלות שרטוט פריסה בסוליד, שיהיה למסור לחיתוך הלייזר.
3.לעשות הצעת מחיר, שאני מתחייב לעשות את כל המאמצים שתהיה זולה מכל פגוש של חברה אחרת בתחום(משמעותית)
4. לאסוף מינימום 10 אנשים שמעוניינים בפגוש כזה
5. להתחיל לייצר.

יש אפשרות את המוצר הסופי לגלוון בגילוון חם (כולל הריתוכים) (שזה "ה" דבר אם אתם חוששים מחלודה) כמובן שעל הגלוון אפשר לצבוע כל צבע.
יש אפשרות לציפוי ניקל עבה (לא 0.5 שמחליד תוך חודש)
או צבע יסוד עשיר אבץ וצבע עליון

חשוב להדגיש, שאין לי כל מטרת רווח חוץ כמובן מהוזלת הפרוייקט גם בשבילי.(ואני משלם אותו מחיר כמו כולם)
ואם אפשר לעזור לאחרים, ועל הדרך לשרת מטרה שלך (בניית פגוש לסמוראי שלי)אז למה לא?

אין פרסום של העסק, שגם ככה לא רוצה פרסום, והוא בכלל עוסק בהקמת מבנים ופרוייקטים של קונסטרוקציות כבדות ועניין הפגושים הוא די כאב ראש בשבילו, ומדובר ביוזמה חד פעמית כרגע.

אם כן, אחרי שכיסינו את כל הפרים כמעט, ואם לא, תשאלו..

מישהו מעוניין בעניין בכלל? ?

משה

zvih
02-07-06, 21:50
כל הכבוד על היוזמה.

בהערכה גסה, מה טווח המחירים שאתה מעריך?

אלון_ק
02-07-06, 22:37
מי ששוקל כדאיות יכול להפסיק לשקול. אם זה יצא לפועל, ההפרש יהיה לא יותר מ100 ש"ח מול פגוש זהה מבניה עצמית ואני מבטיח לכם שבבניה עצמית זה לא יצא לא באיכות כזו ובטח שלא במינימום מאמץ כזה, לא משנה כמה אתם מסגרים טובים.

אם רציתם פגוש קדמי ולא היה לכם כסף, זו יופי של הזדמנות. משה, תעלה לכאן שרטוטים של התכנון, עדיף לקבל ביקורת לפני שאתה מייצר מאשר אחרי. זה גם ימחיש לאנשים מה הם הולכים לקבל.

karnaf
02-07-06, 23:15
אני בפנים אבל אין לי יכולת שירטוט
קובי

moshe 426
02-07-06, 23:28
אלון, כל הרעיון הוא להגיע לפגוש בסיסי שיהיה מוסכם על דעת הרב, וממנו אפשר, אני חושב, לצאת כל אחד ושגעונו: מתקן נשיאה לקפה, לג'ריקן, לכננת, לוופלות סטנדרטיות או למשופרות של OREO.

מכיוון שאני לא הכי חזק בסולידוורקס, אשמח אם מישהו פה ייקח על עצמו את מלאכת השרטוט.

הפגוש שמופיע בכתבות הטכניות לדעתי הוא בסיס לא רע וגם נראה פגז, אני לא זוכר מי בנה אותו, אבל אם תצורת הפגוש הבסיסית הזו מקובלת אשמח אם יוכל אותו בחור לפרסם לנו פה מידות שנוכל לבנות מהן שרטוט וממנו פריסה .
אם אני אשרטט זה ייקח זמן והרבה שאלות בפורום הבונים.
גם בשרטוט ראשונייהיה אפשרי לשלוח חתיכה אחת לחיתוך לייזר, לבנות ממנה דוגמא ומשם לשחק עם המידות (מה גם שדוגמא אפשר לבנות מפח חצי מילימטר אפילו, שיהיה קל לקפל ולשחק) אבל את השלב הביצועי תשאירו לי.

לילה טוב

משה.

moshe 426
02-07-06, 23:32
כל הכבוד על היוזמה.

בהערכה גסה, מה טווח המחירים שאתה מעריך?

רק כשיהיה שרטוט שאפשר להוציא ממנו בערך פריסה וכמות של חומרים נוכל לתמחר.

לזרוק מחירים בערך זה לא אחראי ולא לעניין, ומכיוון שאנו מתעסקים בקונסטרוקציות כבדות, אני יכול לתמחר לך בשליפה בית אריזה 250 מ"ר, אבל פגוש, לזרוק בשבילו מחיר יהיה סתם יריה באפלה.

עכשיו כשאני חושב על זה אני נזכר באיזה בחור שבנה פגוש לויטרה שלו, אולי זה היה בג'יפטריפ, אני לא בטוח, אבל שווה לבדוק..

לילה טוב באופן סופי.. :-)

משה

אלון_ק
03-07-06, 01:30
צריך שרטט, קיבלת. תתחיל ללמוד לעשות את זה בלי קשר, זו מיומנות שתמיד טוב שיש. אם יש מתנדב אחר שגם מרויח מזה פגוש מה טוב, אבל אם זה מה שעוצר אתכם - אין בעיה. המידות עליכם וכל שגיאה במידות גם עליכם. אני אבדוק אתכם כמו כל אחד אחר, אבל אני לא הולך לצאת מגדרי בשביל זה - יש לי בחינות.

לזרוק מחירים בערך זה לא אחראי ולא לעניין
לא מסכים איתך. מחיר לכזה דבר יהיה כמה מאות שקלים, תלוי בתצורה הסופית המדוייקת. 600-800 ש"ח זו הערכה סבירה, אני פשוט קיוויתי שכשאמרת שאתה עובד שם המשמעות הייתה הנחה... בכל מקרה זה לא יגיע ל1000 ולא ירד את ה500, זה בהחלט נותן טווח לכולם. גילוון, ציפוי כרום וכד' יקפיצו את המחיר, כך גם צביעה איכותית.
אתה יכול להוזיל את המחיר ולשמור על איכות - רתך בעצמך. אלו ריתוכים פשוטים. צביעה טובה היא גם לא מסובכת ועולה עשירית מצביעה איכותית באמת. זה חסכון של 200-400 ש"ח, כתלות באופי הביצוע.

גם בשרטוט ראשונייהיה אפשרי לשלוח חתיכה אחת לחיתוך לייזר
לא רעיון טוב. למה לך להוציא 500-600 ש"ח לחינם? תבנה את זה מלוח מוקצף, מדוייק, בדיוק כמו שאתה רוצה שזה יהיה בסוף. אז תוציא מהלוח את המידות. זה יעלה לך 50 ש"ח.

עכשיו כשאני חושב על זה אני נזכר באיזה בחור שבנה פגוש לויטרה שלו, אולי זה היה בג'יפטריפ, אני לא בטוח, אבל שווה לבדוק
מה יש לבדוק? עלויות? המחירים שנתתי קודם לא נזרקו באוויר, היה לי מיני עסק לזה ובחנתי כדאיות של ייצור סדרתי הן עבורי הן עבור סדנאות. המסקנה היתה חד משמעית (לא שווה), אבל הצעות מחיר על עבודות מאוד דומות למה שאתה רוצה יש לי. לגבי התכנון... נו, בוא רק נאמר שעדיף לך לתכנן מההתחלה ולא להסתמך על הנחות היסוד שהתקבלו שם.

tomer s
03-07-06, 07:33
סחתיין על היוזמה, אם המחיר יתאים אני בפנים.

GodsFather
03-07-06, 08:12
על פניו נראית אחלה עסקה - אני בפנים.

יש לקחת בחשבון שטמבון בניה עצמית לסמוראי כולל חשמל וצבע יכול לעלות 600 ש"ח - איך אני יודע? כי בררתי אצל מישהו שמכין כאלה ועוד מיגונים ואני לא מפרסם את שמו כאן כי זה לא הוגן.

ההבדל היחיד הוא שכאן (בפורום) נוכל לדעת את טיב החומר והצביעה וכמובן להחליט על תוספות (אם נרצה - מחזיק גלגל, מחזיק היי-ליפט , נקודות לעיגון וכד') והמחיר יהיה יותר זול מההצעה שקיבלתי.

כמו שאמרתי - אני בפנים.

lior_b.s
03-07-06, 08:51
בלי לנפץ לכם את הבועה...חיתוך לייזר זה לא עסק זול (מידע אישי) , המחירים יורדים ככל שעולה הכמות...
אם כבר הזכרתם את הנושא של הפגוש לויטארה בג'יפטריפ...אז ככה..לי היה חלק בעניין הצעת מחיר, וההצעה שלי הייתה לפגוש ויטארה 650 ש"ח לפגוש חתוך בלייזר מכופף ומרותך, כשאת הריתוכים אני עושה וכל ה"רווח" שלי היה 50 ש"ח לפגוש וזה רק על העובדה שאני מרתך ומשחיז אותם...שזה מחיר אפסי ..
הבעייה הייתה שאי אפשר להזמין פגוש אחד בלבד והתנאי היה שתהיה הזמנה של 5 פגושים ומעלה (תנאי של המפעל , לא שלי)...
לבסוף ירדתי מההצעה ומההתעסקות הזו, מה לעשות, בקשות של "תעשה נראה איך יצא ואולי נקנה" לא ממש קסמו לי...ובכלל אין לי ויטארה..
וממה ששמעתי המחיר שהושג לא היה זול משמעותית מההצעה שלי, מה גם שאת הריתוכים היית צריך לעשות לבד...

ומבלי להתערב לפותח השרשור בעסקה, אני יכול לנסות לעזור בבדיקת הצעת מחיר לחיתוך וכיפוף , או להציע לכמה בודדים פגושים שכבר יש לי מוכנים , קדמי ואחורי מ-5-6 מ"מ וכוללים אוזני גרירה בעובי 15 מ"מ.(כן זה עבה אני יודע)..המחירים לפגוש מוכן כולל הכל יהיו באיזור המחיר שאלון ציין...ואלו לא מספרים באויר , זה פשוט המחיר שעולה לייצר כזה פגוש באיכות שלא נופלת ממשפר מקצועי...

שוב, אם פותח השרשור מעוניין בהצעת מחיר נוספת אני מוכן לבדוק במפעל חיתוך שיש קרוב אלי, ללא מטרות רווח ! ! ! אין לי בעייה לבדוק מחיר לפגוש חתוך ומכופף כשאת הריתוכים תעשו בעצמכם , או למי שיהיה מעוניין בפגוש מושלם בבודד , אך ורק במידה ולא תצא לפועל היוזמה לרכישה קבוצתית של פותח השרשור, אין לי שום עניין לקחת ממנו את העסקה שכן היא לא למטרות רווח אלא למטרת הוזלת עלויות גם לפותח השרשור עצמו..

בכל מקרה בהצלחה ביוזמה זו, כן ירבו...כל פרט נוסף בפרטי בלבד ..(יש אפשרות לשלוח גם תמונות של אבטיפוס במייל)..
תמונות של הפגוש שבניתי לניבה שלי :D
http://img375.imageshack.us/img375/6784/12ld3.jpg http://img375.imageshack.us/img375/7560/29ax1.jpg http://img375.imageshack.us/img375/4627/16rv.jpg http://img235.imageshack.us/img235/6130/19wr.jpg

ליאור

צחי גור
03-07-06, 11:12
גם אני בפנים בהנחה שהמחיר יהיה סביר.
אגב כולם מדברים על פגוש קידמי.......מה עם פגוש אחורי????????

GodsFather
03-07-06, 13:09
אני מדבר על אחורי גם כן , קדמי כבר יש :-)

yoav
03-07-06, 13:15
IN
for the back

בני
03-07-06, 18:14
בפנים.

moshe 426
03-07-06, 20:11
אלון, תודה על היוזמה, אני משרטט בסוליד גם, אבל פשוט לא יודע כל כך הרבה ולא רוצה לבזבז על זה זמן.

בעניין הוזלת עלויות- אין לי את הזמן לרתך ולצבוע כל פגוש, בתור מנהל עבודה אני מתרוצץ כל היום ולאו דווקא בתחום המפעל.
אם תהיה צביעה, היא תהיה איכותית. נקודה. מי שלא רוצה צביעה איכותית יוכל לקבל את הפגוש שחור ולצבוע לבד, אני לא דוגל בחצי עבודה שתחליד או עבודה גרועה רק בשביל להוזיל עלויות ב 50 שקלים, שאותם תחזיר בפח צבע וצביעה חוזרת לפגוש אחרי שיחלידאו יתקלף. השאיפה היא למחיר כמה שיותר נמוך, לפגוש הבסיסי, ומשם המחיר יעלה ככל שיוספו התוספות.

בעניין חיתוך הלייזר, אנחנו לא מקבלים את המחיר שכולם מקבלים, עם כל הכבוד, אני יודע בוודאות שהמחיר שלנו מוזל משמעותית. יתרה מזאת, הפגוש הראשון, האב טיפוס לא יימכר, ולא ייבנה מקצף או מקרטון. דרגם ייבנה מקרטון וממנו ילקחו מידות סופיות לליזר, הפגוש הראשון ייבנה כדוגמא, עלותו תהיה זניחה וכל העניין הוא לא לקנות חתול בשק- תוכלו למשש לראות ולתהות על קנקנו, לא תהיה בעיה. ולא תחוייבו.

המפעל הוא לא עסק זעיר, הוא מפעל שיכול לספוג עלויות של חומר לפגוש אבטיפוס, העניין סגור עם הבוס הגדול (שאהב את היוזמה מאד) וזהו.

ה יש לבדוק? עלויות? המחירים שנתתי קודם לא נזרקו באוויר, היה לי מיני עסק לזה ובחנתי כדאיות של ייצור סדרתי הן עבורי הן עבור סדנאות. המסקנה היתה חד משמעית (לא שווה), אבל הצעות מחיר על עבודות מאוד דומות למה שאתה רוצה יש לי. לגבי התכנון... נו, בוא רק נאמר שעדיף לך לתכנן מההתחלה ולא להסתמך על הנחות היסוד שהתקבלו שם.[/QUOTE]

אלון, אמרתי שאנו במפםעל לא מתעסקים בזה, ואין לי מושג כמה חומר נכנס בפגוש כזה וכמה עבודה יש עליו. ולכן לא אזרוק מחיר סתם עד שלא אוכל לחשב את העניין כמו שצריך. מצטער.
אמרתם שפגוש כזה צריך לעלות בין 600 -800 שקלים? עכשיו יש קנה מידה, ואני מתחייב להוזיל כמה שיותר את העניין.

חכו לתמחור ואז תגיבו.

בינתיים, יש הסכמה על פגוש? (קדמי ואחורי?)
יש מאיפה לקחת מידות? יש דרישות מסויימות?

איסוף הפרטים האלה חשוב, אני לא אשב ואבזבז ימי עבודה בשביל הלוגיסטיקה הכללית של הפרוייקט הזה, אבל אם כל אחד ייתן קצת מזמנו וקצת מעצמו , זה יהיה מהיר יותר וזול יותר.

מישהו ראה פגוש ש"כזה הוא רוצה" רק עם שיפורים קלים?
יש תמונה?
משהו להתחיל איתו?

אין לי רווח מהעניין, אני מזכיר לכם, חוץ מעניין הארגון של הפרוייקט הזה והדאגה שהוא יבוצע במקצועיות הכי גבוהה- אני צריך גם קצת עזרה מכם.

נתחיל בחומר- פח שחור,כן?
עובי? איזה עובי הייתם רוצים את הפגוש שלכם?

idanw
03-07-06, 20:27
אחורי- חומר ועובי.. אין לי מושג מה הסטנדרט..
שיהיה עליו מתקון לגלגל וג'ריקן נאטו (20 ליטר צהלי רגיל..) שיפתח הצידה..
ומקום להרכיב וו גרירה (תפוח פשוט - 2 ברגים..)
תאורה.. אני מוכן אם אין לאף אחד משהו ספציפי לחפש מקום שימכור בזול פנסים אחוריים איכותיים בכמות גדולה ולפי זה לקחת מידות לכולם..

עידן

karnaf
03-07-06, 20:28
אני חושב שהעובי צריך להיות 4 מ"מ
אני אישית מעוניין בפגוש אחורי וקדמי למרות שאחורי יותר הכרחי כרגע
אני ינסה למצוא דוגמאות ברשת לפגושים כאלו
קובי

karnaf
03-07-06, 20:43
מבחינתי זה הפגוש הבסיסי הטוב ביותר רק עם שינוי אחד וזה הפנסים שבעיניי צריכים להיות עגולים

http://img356.imageshack.us/img356/3262/swgasplate9yb.jpg

moshe 426
03-07-06, 20:44
4 מילימטר?
זה עבה מאד.
ממה שהבנתי מהפורומים
הסטנדרט של החברות ה"מקצועיות" זה 1.5.

לא?

karnaf
03-07-06, 20:47
אין לי מושג כי מעולם לא הכנתי פגוש
אז יש מצב מאוד טוב שאני טועה

אלון_ק
03-07-06, 21:38
הסטנדרט של חברות "מקצועיות" הוא לא מ"מ וחצי, יותר קרוב ל4.7 מ"מ. אם אתה רוצה לדייק, 3/8.

משהו שכדאי שתבינו כבר עכשיו: פנסים יפים עולים המון כסף, סד"ג של 90 ומעלה ליחידה. חסרון ענק של עגולים הוא שאין כאלו שאתם יכולים להכניס לפגוש שמכילים את כל האורגן, אתם תהיו חייבים לפחות 6 פנסים כאלו (ברקס+חניה, רוורס, איתות. אל תשכחו להוסיף ערפל...). זה 360 ש"ח לחשבון הסופי... תחפשו פנסים כמו מה שיש לי, תקציב של עד 150 ש"ח לכל הפנסים (כולל ערפל, המנורות, הברגים והחיווט). על טעם וריח קשה להתווכח, אבל תאמינו לי - הייתי בסרט הזה. יש עגולים יפים ב30 ש"ח, אבל רק של 5W.

עוד על פנסים: האיתות חייב להיות לא יותר מ40 ס"מ מקצה הפגוש.
כדי להגיע לתאורה המינימלית הנדרשת לפי חוק (וכאן זה בטיחותי, עם זה אני מסכים) אתם חייבים שהאיתותים, הברקס והרוורס יהיו 21W לפחות.
אתם כמובן רוצים אותם שקועים או לכל הפחות בקו אחד עם הפגוש; אתם לא רוצים רשתות ושאר דברים מצחיקים. אולי חלק חושבים שזה יפה, אני לא והשוטרים עוד פחות...

מבחינה תכנונית, אתם לא יכולים לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. הולכות להיות לכם כמה בעיות תאימות:
1. לא כולם עם אותו שנתון רכב (הפתעה, החיבור בשלדה לא זהה לכולם).
2. לא כולם רוצים אותו דבר. זה רוצה מתקני נשיאה, זה רוצה גלגל ספייר (תתחילו לעבור את ה1000 ש"ח אם אתם רוצים מתקון כזה), זה רוצה לוחית באמצע וזה רוצה וו גרירה.
3. לחלקכם יש עיוותים לא קטנים בשלדה, תיקונים ישנים על התושבות וכיוב'.
פתרונות תאימות:
1+3: את החיבור לשלדה תשאירו כחלק נפרד. רתכו אותו על הפגוש על כל רכב, לא באופן סדרתי. סדרתי אומר שאתם מכינים בדיוק את אותו דבר X יחידות, לא אחד קצת ככה והשני קצת אחרת. תמצאו רתך שיעשה לכם את זה, זה לא צריך להיות יקר במיוחד.
2: תבחרו את המכנה המשותף הנמוך ביותר: אורגן אורות חדש, 2 נקודות ריתום מאסיביות, חיבור מספיק מאסיבי לסחוב הכל. את התוספות תשאירו בדיוק כך, כתוספות; הפגוש הבסיסי יתוכנן כך שהוא יוכל לקלוט את כל האביזרים, אבל כבסיס הוא יהיה בלעדיהם. מי שרוצה תוספת ישלם עליה בנפרד כי כל תוספת כזו תקפיץ לכולם את המחיר. זה אומר שפגוש קדמי יתוכנן לקלוט כננת גם אם הבעלים לא רוצה אחת כרגע, כי זו לא תוספת כמו ג'ריקן. זה אומר שמיקום הפנסים האחוריים יושפע מהשיקול של ציר המנשא שצריך לעבור שם. זה אומר שהחיבור לשלדה יהיה מאסיבי מאוד גם עבור פגוש ריק.

אלון_ק
03-07-06, 21:42
אה, כמעט שכחתי: אפשר לתכנן פגוש כזה מ2 מ"מ שיהיה חזק כמו פגוש מ4 מ"מ. זה יעלה לכם כמעט כפול עבור כמות יחידות כזו קטנה, כזה דבר משתלם רק במספרים גדולים, איפה שההפרש של עלות המתכת מתחיל לעלות על ההפרש של כמות העבודה. זה הרבה יותר כיפופים, הרבה יותר ריתוכים, הרבה יותר זמן הרכבה למי שבונה את זה. רדו מזה עכשיו, אחרת תגמרו עם פגוש שיתעקם בסלע הראשון או שיהיה יקר מאוד.

zvih
04-07-06, 10:26
בוקר טוב,

אני בפנים עבור חברי מיכה.
כדאי לעבור על זה - http://www.jeepolog.com/128.html

צבי

shainok
04-07-06, 12:32
מחיר נוח ואני גם בפנים.

lior_b.s
04-07-06, 13:50
לכל המעוניינים, בואו תגדירו פעם אחת מה זה "מחיר נוח" בשבילכם :?: :?: ...על הודעות פרטיות כגון "תבנה נראה אם המחיר טוב.." ועוד אחרות, אני אפילו לא מתכוון להגיב..כבר יש לי פגוש מוכן ואני יודע כמה עולה...כמו שכתבתי קודם אני משאיר את העניין לפותח השרשור ויורד מזה בינתיים...

ליאור

נמרוד
04-07-06, 14:18
שתי הערות לשרשור:

1. פגוש פח איכותי כמו שאני מבין שאתם מדברים עליו עולה 1500-2000 שקלים אצל משפרים, ולפעמים הרבה יותר. אז מחיר נוח צריך להיות, נהיה נדיבים - 800 שקל. פותח השרשור יגיד אם אני צודק או לא.

2. אתם מתברברים בהגדרה של הפגוש, וחבל. יש כאן בחור אחד שהוא במקרה מנהל פורום סוזוקי שבנה כמה וכמה פגושים בסגנון זה לרכבים שונים, והוא גם יודע לתכנן בסוליד, ומכיר את הסמוראים והטולרנסים שיש בשלדות שלהם, אז שיפסיק לבלבל במוח ויתכנן על סמך הנסיון שלו ויחד עם פותח השרשור את הפגוש שהוא השילוב הטוב ביותר של תועלת ומחיר.

אלון_ק
04-07-06, 15:15
זה כבר עבר לשלב טלפוני, חבל שלמנהל הפורום העליון יש סבלנות של ילדה בת שש שלקחו לה את הבובה.

moshe 426
04-07-06, 18:29
זה כבר עבר לשלב טלפוני, חבל שלמנהל הפורום העליון יש סבלנות של ילדה בת שש שלקחו לה את הבובה.
:-P :mrgreen:

אכן.
רק אצא מהעבודה ובערב זה יהיה טלפוני להפליא.

רק הערות לחבר'ה- פגוש של אספיר עם תושבת לכננת בנוי מפח 2 מילימטר. לא 4.7 לא 7.39, רק 2 מ"מ.

פשוט- נקודת העיגון לוו חילוץ תפוסה על הפלטה של הכננת, שמעוגנת לשלדה.

הפגוש קוסמטי לחלוטין, פרט למרכזו ןמחיר של אחד כזה בחברה 2000 שח.

אני חושב ש 2 מ"מ מספיק

Neilman
04-07-06, 18:59
אם תהיה אפשרות להתאים את זה לסמוראי 96, אני בפנים..

amirke80
04-07-06, 21:51
אשמח להיות גם כן בפנים. כמובן שתשובה סופית תהיה בפירסום העלות הסופית.
הלינק לפגוש שבועז בנה בהחלט יכולה להיות אופציה טובה לפגוש קידמי. הוא לא נראה מסובך מדי ושיש לו הכנה לכננת למי שירצה.
http://www.jeepolog.com/128.html
ואחלה יוזמה. נקווה שתצא לפועל!!

אלון_ק
04-07-06, 22:41
:-P :mrgreen:
רק הערות לחבר'ה- פגוש של אספיר עם תושבת לכננת בנוי מפח 2 מילימטר. לא 4.7 לא 7.39, רק 2 מ"מ.
....
אני חושב ש 2 מ"מ מספיק
אני יודע שהוא מספיק, אם הפגוש מתוכנן נכון. אתה אפילו יכול לקדוח המון חורים בכל מיני מקומות כדי להוריד משקל ואת החלק העליון לעשות מ1 מ"מ. שאל את החב'רה שלך כמה זה יעלה ואז תבין למה 2 מ"מ לא עוזר לך.
אגב, אתה יודע שאתה מתווכח על סד"ג של 6 ק"ג (כתלות בתכנון המדוייק)? כמה זה מתוך טון באחוזים?

קלמיני, RRO, TT, SHROCKWORKS, TRAIL JHON ועוד המון אחרים (לחלקם יש רק פגושי צינורות, עובי הצינור 3.6 מ"מ) בונים מ3/8. אם כבר שמות של חברות גדולות, אז אני מוביל. :-D

בני
05-07-06, 05:03
הפגוש של בועז אכן טוב אך הפגוש של אלון טוב יותר - המיקום של הכננת אצל אלון טוב יותר.

יתכבד נא מנהל הפורום שלנו ויסביר, אם נקבל תמונות יהיה עדיף.

לגבי אורגן אורות אחוריים אני הייתי הולך על התצורה שאלון בחר, אין בעיה מבחינה חוקית ובטיחותית,

העלות זולה, ובקיצור עושה את העבודה.

אני מצטרף להמלצה של אלון לייצר דגם אחד עבור כולם ובלבד שיהיה ניתן להתאים לו מיתקונים שונים, איש איש ורצונו.

בקיצור שישבו אלון ומשה ויסכימו על פגוש אחורי + קדמי בסיסיים, להזכירכם, לאלון יש את הידע והניסיון בבנייה שכזו והרי אף אחד מאיתנו לא ימציא כאן את הגלגל, מה גם שלאלון כיום יש שני פגושים על האוטו שהם גם אופים וגם יפים, דיון על הצורה הסופית, סוג החומר, עובי חומר וכו' הוא דיון סתמי לחלוטין.
אלון ייתן למשה את כל הנתונים שהוא צריך, משה ייתן הצעת מחיר לקדמי +אחורי ומשם נתקדם.

תומריקו
05-07-06, 18:22
גם אני בעסק, לפגוש אחורי. (סמוראי סגור '89)

סמוראי צעיר
06-07-06, 04:48
מצטרף לעניין,
טמבון אחורי, ואם המחיר יהיה ממש משתלם אז גם קדמי.

קישקוש
06-07-06, 16:21
אם יש התאמה ל96 אני בפנים קידמי +אחורי

moshe 426
11-07-06, 20:35
אז ככה:
העניין עכשיו בשלב השרטוטי, אלון מוסר שאם תעשו מגבית של 10 שקלים כל אחד ותזמינו אותו לסטייק, השרטוט יסתיים יותר מהר(בלי קשר, אם נשאר עודף, גם אני אשמח לסטייק... :-P )

החלטנו בשלב הזה לדבוק בדגם של אלון, אך ייתכנו שינויים קלים- בפגוש הקדמי.
והאחורי ייבנה מאפס עם מקום לוו גרירה, (על ידי קודם כל, אחר כך נראה מה טוב.. )

קדמי יהיה קודם לדעתי.

הצעת מחיר תבוא מייד אחרי שהשרטוטים יגיעו אלי (אלון עדיין רעב..)

חבר'ה, אנו עושים זאת על חשבון זמננו הפנוי, ולא תמיד יש לנו כזה, אלון עם מבחניו, ואני עם עבודתי ועם שיפוץ הסמוראי שלי (תיבת הגה, אם למישהו יש, תעזור לי מאד, מאד).

זה לא ייקח שנים, אבל זה גם לא יהיה מהיום למחר.

אני אשתדל שהשלב הביצועי יהיה כמה שיותר מהיר, בינתיים אני תופס התמקצעות טוטאלית במכונת חיתוך הפלאסמה, למטרות בניית הפגוש האחורי מ -0

שאו ברכה, וסבלנות.

משה. :)

GodsFather
12-07-06, 18:01
לגבי הסטייקים , אני מוכן לפנק אתכם משהו גוטה גוטה

התנאי שלי - טמבון אחורי קודם :razz: :-) :razz: :razz: :razz:

לגבי נקודת וו גרירה מאחורה , אני אישית אשמח אם זה יהיה וו שליף ולא וו קבוע כדי שאפשר יהיה גם להרכיב כננת מאחורה - ותחשבו על זה!

אלון_ק
12-07-06, 18:09
לא יהיה כזה דבר. זה מכריח את כל הקונים להעביר את הלוחית לבודי. ווי הגרירה יתחברו כמקודם (למי שיש).

אם כולם רוצים וו גרירה ברור שהוא יהיה נשלף, אבל כולם צריכים להסכים על זה.

אלון_ק
12-07-06, 18:15
http://img54.imageshack.us/img54/3483/15ei.th.jpg (http://img54.imageshack.us/my.php?image=15ei.jpg)
http://img54.imageshack.us/img54/7382/29sw.th.jpg (http://img54.imageshack.us/my.php?image=29sw.jpg)
http://img54.imageshack.us/img54/7526/34id.th.jpg (http://img54.imageshack.us/my.php?image=34id.jpg)
http://img54.imageshack.us/img54/5180/45cy.th.jpg (http://img54.imageshack.us/my.php?image=45cy.jpg)

GodsFather
12-07-06, 19:01
אלון הטמבון המשורטט , עונה על הדרישה. כל שצריך הוא חור ריבועי במרכז שיוסתר על ידי הלוחית.

מבחינתי, כאשר תהליך הייצור יהיה רלוונטי ,אבקש ייצור מיוחד עבורי עם חור כדי שאוכל להרכיב מאחוריו את השקע של וו הגרירה.

אבל כאמור , חזון למועד. בוא נראה איך עניינים מתגלגלים.

GodsFather
12-07-06, 19:08
דרך אגב...הסטייקים נאכלו...תצטרך לשכנע אותי להוציא עוד מנה
:twisted: :twisted: :twisted:

אלון_ק
12-07-06, 19:26
אם זה היה כל כך פשוט, זה כבר היה נפתר מזמן... אין לך מספיק מקום בפגוש בשביל רסיבר שקוע, הוא חייב לבלוט החוצה אחרת הוא יהיה קצר מדי (שלא לדבר על בעיונת קלה של איפה תתקע פין - זה דווקא פתיר). אם הוא בולט החוצה, הלוחית לא יכולה לשבת עליו.

מה שאפשר לעשות בקלות אצל כולם זה לשים כזה רסיבר במרכז ולמטה, אבל זה יפגע בזוית הנטישה (מעט) ולא יהיה טוב לכננת. למעשה, הפגוש הזה לא טוב למשיכת כננת אלא אם היא בדיוק בגובה הקו התחתון (מה שאתה לא יכול להבטיח). בקיצור, הפגוש צריך לאפשר לך ככה:
1. ריתום לחילוץ.
2. הרמה עם היי ליפט מכל נקודה מאחור.
3. לא לפגוע במתקונים אחרים, כמו וו גרירה.
4. אורגן אורות נורמלי.
5. אפשרות לחבר גם מתקן לגלגל, ג'ריקנים או מה שתרצו.

שים לב ש5 לא אומר שאני עושה לכם את זה, זה אומר שאתם תוכלו לבנות מהפגוש הזה הלאה. יש גבול די ברור מבחינתי כמה אני מוכן להשקיע בפרוייקט שאני רק מפסיד ממנו, הוא עובר בנקודה בה כל אחד רוצה ככה או אחרת והשגעון מתחיל. בחייאת, את הדברים האלו אני בניתי לבד בבית בלי חיתוכי לייזר, אתם רק צריכים להוסיף על הבסיס (שהיה רוב העבודה) את הדברים שאתם רוצים. בלי מדידות כמעט. אם אתם רוצים כל אחד משהו קצת אחר על אותו בסיס זו לא בעיה, רק תמצאו מישהו אחר שישרטט (זה לא איום, לי פשוט אין כח לזה וזה לא מעט עבודה). לי אין בעיה להעביר את הקבצים הבסיסיים ולהסביר בעיות, לתמוך בסוליד ומה שצריך.

אפשר גם להוציא לכם פגוש עם מתקן עליו, שיכול גם לסחוב כננת, גם היי ליפט, גם ג'ריקנים, גם להרים מהצד האחורי, גם אורגני אורות וגם לוחית בלתי פגיעה, אבל אז תצטרכו:
1. לחתוך קצת מהפח של הרכב.
2. לשלם הרבה יותר, יותר מכפול מה שהפגוש הזה לבדו יעלה.
3. להזיז את הלוחית שלכם (כולל חיווט בתוך הרכב).
4. לוודא שמערכת המתלים האחורית שלכם שמחה לקבל עוד 100 ק"ג בקצה (היי ליפט+ג'ריקן+צמיג+מתכת+כננת).

GodsFather
12-07-06, 20:01
אני לא יודע מה המידה שאתה מתכנן שיהיה לעובי הטמבון אז יש מצב שהצדק עימך לגבי בליטת הרסיבר. לגבי התאמת הטמבון למשיכת כננת - הרסיבר לא יחובר אליו ישירות אלא לשלדה, החור בטמבון יהיה רק היציאה שלו לאויר העולם ואולי אם אני אהדק את המיקום שלו אז הטמבון יתמוך ברסיבר מעט בעת משיכה וגם זה בספק.

לגבי חיתוך הפח לא ברור מדוע צריך אבל זה גם לא רלוונטי כי זה כבר לשנות את השרטוט המקורי ואנחנו לא רוצים את זה כי כאמור אתה עושה לנו מחווה ולא עובד אצלנו ולכן זו זכותך.

לגבי הזזת הלוחית - מה הבעיה עם זה בדיוק ? מעבר למתאם שאפשר לחבר שיאפשר הרכבתה אחרי הרסיבר והסתרתו , עדיין אפשר גם להזיזה לצדדים , לכווצה וכד'.

אלון_ק
12-07-06, 20:29
מה המידה שאתה מתכנן שיהיה לעובי הטמבון
רוחב, 60 מ"מ וצמוד לרכב. זה לא בעיה של איך תחבר רסיבר - זה יושב ממש על אותם חיבורים - זו בעיה של אורך הנקבה ותו לא.

שינוי השרטוט להוספת חור לרסיבר זה שטויות. זו לא הבעיה; הבעיה תהיה אם ננסה לבנות משהו מותאם אישית לכל אחד. תאמין לי, מכרתי כאלו משך מספיק זמן כדי לדעת שאין לך סיכוי להתאים אחד לכולם לגמרי.

לגבי הזזת הלוחית - קדימה, צא מהנחה שאתה חייב שהרסיבר יבלוט ותשרטט לי רעיון. אל תשכח שאתה רוצה להגן על האורות (אל תשכח שהיא חייבת להיות מוארת) ושאתה לא רוצה שהלוחית תתלש במפגש הראשון שלה עם קרקע.

idanw
12-07-06, 21:53
נראה אחלה..
מדובר רק בחלק החיצוני של הפגוש?
אם לא, איפה יהיו חיבורי השלדה? והאם קיימים הבדלים בחיבורי השלדה בין השנתונים השונים ו רכבים ארוכים וקצרים?
עידן

אלון_ק
12-07-06, 22:22
בין ארוך לקצר יש הבדל, בין קצרים אין הבדל מ86 ומעלה למיטב ידיעתי. אתם צריכים לבדוק את זה, בפרט מי שיש לו 84 (משה?) כי איתם לא התעסקתי. עידן, תביא תמונה של החיבור מאחור אצלך (הקצה האחורי של קורות השלדה), אני אסמן לך עליה מה למדוד ואסביר לך איך למדוד את זה (תתפלא כמה סטיה יש בין מדידה של שני אנשים שונים. אפשר לצמצם את זה).

זה לא רק החלק החיצוני של הפגוש, מה שאתם רואים זה הכל כולל החיבורים לקצר (מה זה, ויטרע? חלק אחד והולכים הביתה). ממילא זה כבר פחות רלוונטי, אחרי שיחה נוספת עם משה אנחנו נעשה את הגוף מפרופיל ולא בכיפוף, בעיקר כי זה יחסוך כסף והמון עבודה (לא לי, למי שמייצר. עבודה=כסף).

idanw
12-07-06, 22:39
אז יש מצב שאצלי הכל ממש שונה, אני אצלם מחר באור יום.
אצלי הפגוש (המקורי) מורכב משני חלקים..
1. פרופיל ברזל שאליו מחוברים שני פרופילים ארוכים שנכנסים לתוך קורות השלדה.
2. מכסה פח שעליו מורכבים הפנסים והמספר..
יש מצב שהחלק שסרטטת זה זה החלק שבא במקום מכסה הפח המקורי ומתלבש על חלק מס' 1 המקורי??
עידן

אלון_ק
12-07-06, 22:44
החלק שאני שרטטתי לא קיים במצב סטנדרטי, זה כל הרעיון. :grin: לא הבנתי לאיזה חלק בדיוק אתה מתכוון, כי אתה רואה בתמונה חלק אחד - פגוש שלם.

גם אם אצלך זה מורכב היום מ23 חלקים, לכל הפחות אפשר להעתיק לך את החלק החיצוני. קצת סבלנות, אחרי שאני אעשה את זה גם מפרופיל אני אעלה לכאן גם הרכבה וגם פיצוץ ממוספר, אז תוכל לומר לי לאיזה חלק בדיוק אתה מתכוון. לפגוש עם הפרופיל יהיה יתרון מבחינתך, כי את המתאמים לשלדה לא בונים כחלק מהפגוש אלא מרתכים אליו, אז אין מניעה לרתך משהו שונה לחלוטין ממה שמחבר אצל קצר.

idanw
12-07-06, 23:00
טוב.. מצאתי מצלמה עם פלש נורמלי..
כאן ניתן לראות את החיבור לשלדה מצד הנהג, שני הברגים מחזיקים את הפרופילים של הפגוש בתוך השלדה.
ניתן גם לראות מימין את חלק הפח שמכסה על הפגוש ומחזיק את הפנסים והמספר..
כן, החיווט נוראי, אני יודע.
עידן

Neilman
13-07-06, 00:35
לא הבנתי מה הבעייה לעשות את כולם עם רסיבר, וכמו שמחברים לרסיבר וו גרירה נשלף, לחבר אליו מין פלח נשלף שעלי יושבת הלוחית רישו עם האורות שיהיו מחווטים עם חיבור מולקס או כל חיבור אחר שאפשר לחבר ולנתק בשנייה כשנכנסים לשטח, או כשרוצים לחבר משהו אחר.

אלון_ק
13-07-06, 09:44
הבעיה עם זה היא שבפעם הראשונה שאתה תעשה רוורס קטן לתוך קצת אדמה, תרד סלע והלוחית תשתפשף או כשתעלה מכשול והלוחית תיגע באדמה אתה תצטרך לצאת מהאוטו ולאסוף את הלוחית.
זה גם יראה נורא.

למי שרוצה רסיבר נשלף אין שום מניעה לקחת את הפגוש כמו שהוא יהיה, לחתוך במרכז ריבוע, להכניס נקבה ולרתך למקום. אז אתה חופשי לעשות מה שבא לך, הפגוש יהיה מספיק חזק כדי לקלוט את הרסיבר בלי בעיה. אזנים לעגלה אתה מרתך בדיוק כמו שבפגוש שלי היום מרותכות נקודות הריתום לחילוץ.

אתם גם יכולים לשכנע את כולם שהם רוצים רסיבר כזה (הווה אומר, הם מעבירים את הלוחית לבודי), לי אין בעיה להוסיף רסיבר לשרטוט.

אלון_ק
13-07-06, 10:02
עידן, זה החיבור שאני זוכר. עכשיו מה שאתה צריך לעשות זה להביא לי שרטוט מדוייק של קורת השלדה, בפרט מיקום החורים, מקצה השלדה ועד לחור הקדמי (כולל). אני צריך גם את המידות הפנימיות של השלדה, החיבור אצלך הולך לחבוק את השלדה בשני הצדדים.

מדידות:
מה שאתה מודד עם מטר, תמדוד לפחות פעמיים (לא רצוף) וכל מדידה תגבה במדידה נגדית, הווה אומר אם מדדת פעם אחת מתחתית השלדה למרכז חור תוודא שמדדת נכון ע"י מדידה מהחלק העליון של השלדה למרכז חור. שגיאת מדידה ידנית היא לרוב בסביבות ה1 מ"מ (שזה המון!) אז אל תסכום שגיאות מדידה, תתחיל למדוד כל פעם מאותה נקודה התחלתית אל הנקודה הרצויה, לדוגמא:
אתה מנסה למדוד את המרחק האופקי של החורים מקצה השלדה. דרך לא נכונה היא למדוד את המרחק לחור הראשון, להזיז את המטר אל מרכז החור הראשון המשוער ולמדוד משם את המרחק לחור השני. הדרך הנכונה היא למדוד את המרחק לחור הראשון מקצה השלדה ואז פשוט למשוך את המטר עוד קצת עד החור השני. בשיטה הנכונה יהיה לך שגיאה של 1 מ"מ לכל חור, בשיטה השניה יהיה לך שגיאה של 1 מ"מ לראשון ועוד 2 מ"מ לשני, כי אי אפשר להבטיח שאחרי שתרים את המטר תניח אותו חזרה באמת במה שקבעת קודם כמרכז החור. אם היו ל 5 חורים, זה אומר סטיה של 5 מ"מ...
מה שאפשר תמדוד עם קליבר ולא עם מטר, הכלי מדוייק יותר.
אחרי שמדדת צד אחד, תמדוד צד שני ותוודא שאתה מקבל את אותן תוצאות בדיוק. לא קיבלת, תתחיל מההתחלה (אל תאנוס מדידות כמו שאונסים מפה בניווט).
גובה החורים מהחלק הפנימי התחתון של השלדה הוא המידה החשובה לי ביותר.
אני צריך גם מידה אחת שיהיה מאוד קשה לקחת, היא המרחק בין קצה הפח האחורי של הרכב לתחילת השלדה. אני אבנה פיצוי על שגיאת המדידה למדידה הזו בצורת חור אובאלי מאוד, אבל בכ"ז תשתדל לדייק. הדרך הכי טובה תהיה לשים את האוטו על משטח ישר, לקחת פלס ולהוריד ניצב מהחלק האחורי לרצפה, מדידה של המרחק בין הפלס לקצה השלדה התחתון.
שרטוט:
2 מימדים כל פעם, תוך ציון נקודת המבט שלך. נקודות המבט הן יחסיות לרכב, הווה אומר אם אתה אומר "מאחור" אני מבין שזה כאילו שאני עומד מאחורי הרכב ומסתכל על השלדה.

אלון_ק
13-07-06, 12:45
אוקי, ככה זה יראה עם פרופיל (בלי הקו באמצע, זה כי בניתי רק חצי ואז עשיתי לזה מראה):
http://img95.imageshack.us/img95/8849/15oy3.th.jpg (http://img95.imageshack.us/my.php?image=15oy3.jpg)
http://img209.imageshack.us/img209/6243/24kb3.th.jpg (http://img209.imageshack.us/my.php?image=24kb3.jpg)
http://img95.imageshack.us/img95/7555/37qd.th.jpg (http://img95.imageshack.us/my.php?image=37qd.jpg)

בתמונה הראשונה מאוד קל לזהות את החיבור לשלדה, הוא בצורת L. כפי שכבר הבנתם, את החלק הזה אפשר להחליף בכל סוג חיבור רצוי ולכן החלק החיצוני מתאים לכל סמוראי. זה כמעט אותו פגוש שיש בכתבה, אפילו מאוד דומה לסדרת הפגושים האחרונה שמכרתי שהם כבר יותר מתקדמים ממה שיש בכתבה.

עירא
13-07-06, 15:24
מאיזה פרופיל זה מתוכנן? (מידות)

אלון_ק
14-07-06, 13:07
120X60X3.25

zvih
31-07-06, 11:03
שלום חברים,

האם יש חדש בנושא, או שכולם במילואים?

בתקווה שימשך השקט,
צבי

moshe 426
31-07-06, 19:02
אהלן צבי.

העניין עומד עכשיו בשלב השרטוטים.
אלון הוא השרטט הראשי, והוא מתעסק בעוד כמה דברים, אז אנחנו משתדלים שלא ללחוץ עליו יותר מדי.

יהיה בסדר.

אלון_ק
31-07-06, 23:53
אלון לא במילואים - המפקדים שלו רמזו גם שהוא לא יהיה - הוא פשוט עובד אצל ארז במרכז ועוד אין לו סוליד מותקן במחשב שהוא כותב ממנו עכשיו. מחר יהיה.

Asaff
05-08-06, 02:58
בעקבות המלצה של חבר (הי, בני) החלטתי להצטרף גם לפורום (אחרי רביצה של שלושה חודשים בג'יפטריפ) וגם להצטרף ליוזמת הפגוש האחורי בתנאי שיתאים טכנית והמחיר הסופי יתאים גם.

מקריאה של כל השרשור עוד לא הבנתי לאיזה אורגן אורות הפגוש מתאים? מדובר על אורגן אורות רגיל של סמוראי?

אלון_ק
05-08-06, 13:36
לא, זה מתוכנן לאורגן אורות חדש. עמיד יותר, כולל גם את אור הערפל, זול יותר (60 ש"ח לכל היחידה).

GodsFather
05-08-06, 22:52
יוצא מהעסק

מצטער, כל הדיבורים האלה הדליקו אותי , ניצלתי קשרים עם בן דוד ובנינו טמבון עם מחזיק לגלגל ושאר טופינים, תמונות בקרוב.

moshe 426
06-08-06, 22:04
יוצא מהעסק

מצטער, כל הדיבורים האלה הדליקו אותי , ניצלתי קשרים עם בן דוד ובנינו טמבון עם מחזיק לגלגל ושאר טופינים, תמונות בקרוב.

מה עם הסטייקים?
יצאו איתך מהעסק או שהשארת אותם שם?

:-P

משה.

GodsFather
06-08-06, 23:14
אף פעם לא חסר בשר. הסטייקים עדיין כאן...אם כי מפרה אחרת כבר :-)

kingdavid
17-08-06, 22:19
שלום משה !
אני מעוניין בפגוש אחורי אם זה עדיין אקטואלי בבקשה תיתקשר אליי
0505553819

moshe 426
20-08-06, 23:52
קיבלתי את השרטוטים מאלון, תודה לו.

כרגע אנחנו מדברים רק על פגוש אחורי, ואבטיפוס יצא לאור כמה שיותר מהר.

אני בדיוק עכשיו עד סוף החודש משפץ דירה חדשה וסוגר חוזה בישנה, אז אני מצטער מראש, אבל תצטרכו לחכות עוד קצת עם העניין, אני מבחינתי מבטיח להקדיש כל זמן פנוי לעניין.

היו חזקים.

משה.

moshe 426
08-09-06, 13:17
עדכונים.

חלקים נשלחו לחיתוך לייזר + כיפוף.

אני צריך לדעת אם יש ומי מעוניין בכלל בפגוש אחורי שכזה.

במהלך השבועות הקרובים ייוצר אחד ויורכב על הסמוראי שלי, למען ייראו.
תמונות יעלו גם כן.

בגלל אורכו של השרשור והזמן שעבר לא אחפש פה כל אחד שרוצה, שילחו לי בהודעה פרטית שם וטלפון ואחזור לכל אחד מכם בשבועות בהקרובים.

גם אם לא אענה בימים הקרובים, לא נורא, אין לי אינטרנט עדיין ואני בעיצומה של בניה, עמכם הסליחה.

משה.

Neilman
11-09-06, 21:40
כמה שאלות....
האם הפגוש יתאים גם לסמוראי 96??
האם אפשר יהיה להוסיף לו מתקן לגלגל ספייר, היי ליפט וכו' בהמשך??

תודה

-->