PDA

צפייה בגרסה מלאה : הודעה חשובה לבעלי Naviguide

efi_shams
03-07-06, 12:44
שלום,

לאחרונה רכשתי את תוכנת Naviguide, במטרה לעשות בה שימוש עם Magellan GPS מסדרת eXplorist החדשה.

נתגלה, כי התוכנה אינה מסוגלת לייצא מסלולים ונ"צ כקובץ txt בצורה תקינה (הקובץ מיוצא בצורה שגויה).
כראיה לכך, נסו לייבא את אותו הקובץ בחזרה ל- Naviguide, ותקבלו הודעת שגיאה בדבר פורמט שאינו תקין.

פניה לחברת GPS&MORE לא הניבה שום תוצאה עד כה, לצערי.
מדובר בבאג משמעותי, שמונע מכל בעלי סדרת eXplorist של מגלן לעשות בו שימוש עם התוכנה.
בנוסף, כל מי שמעוניין לבצע ייצוא של קובץ טקסט, לאו דווקא לצורך עבודה עם ה-GPS הנ"ל, אינו מסוגל.

מעבר לכך, על אף הידיעה, החברה לא יצאה עם שום הודעה באתר על כך באתר (או בכל מקום אחר), דבר שבהחלט לא הוגן למשתמשים שרכשו את התוכנה במיטב כספם.

חושב לי להביא זאת לידיעת משתמשי התוכנה ולידיעת העומדים לרוכשה.

מעבר לכך, לדעתי חשוב להפעיל לחץ צרכני על GPS&MORE לצורך הוצאת גרסת תיקון, שכן מדובר במוצר פגום בידיעה, שעדיין משווק לקהל.

בברכה,
אפי.

PW
03-07-06, 13:18
אפי:
לבעיה שאתה מעלה קוראים "תאימות". יש לה שני צדדים. אתה העלית אותה מהצד של מי שרכש GPS מסויים ומנסה לעבוד איתו עם תוכנה מסויימת. האם בדקת לפני שקנית אם התוכנה תומכת במכשיר שלך והטעו אותך? או שלא בדקת? האם ניסית לפנות למי שקנית ממנו ולהחזיר לו את המוצר?
ומה עם מי שקנה קודם תוכנה ואח"כ קנה מכשיר כמו שלך? גם לו יש בעיית "תאימות". אולי גם הוא יזהיר את קוני מגלן הפוטנציאליים מפי המכשיר הזה? גם כאשר אתה קונה כל מוצר מחשוב אחר (חומרה או תוכנה) אני בטוח שאתה מברר היטב קודם מהם דרישות המערכת והתאימות. אז למה לא במקרה הנוכחי?
תוכנת נאוויגייד ולפניה טורבו זצ"ל פותחו על פי המצוי בשוק. הותאמו למכשירים הרווחים והנפוצים. גם לאחר הפצת הגירסאות השונות תוקנו כל מיני תקלות וגם נושא התאימות למכשירים שונים טופל ושודרג. המכשיר שלך לא נמצא כרגע ביניהם. או שתמתין בסבלנות לתיקון או שתנסה להחזיר את התוכנה למפיץ. הודעה כזו באתר ציבורי ברשת לא תקדם אותך לשום מקום. אפשר פשוט להודיע על חוסר תאימות. לא צריך להשמיץ ללא בסיס. העובדה שהמכשיר שלך לא נתמך ע"י התוכנה לא הופכת אותה ל"מוצר פגום" ש"ממשיך להיות מופץ למרות פגמיו". המוצר ממשיך להיות משווק ותומך ב - 99% מהמכשירים המצויים בשוק בארץ.

efi_shams
03-07-06, 13:35
PW, לא הבנת את דבריי:

1. במעמד רכישת התוכנה ציינו בפניי במפורש כי היא מתאימה למכשיר שברשותי.
2. בנוסף לחוסר התאימות הנ"ל, קיים באג נוסף (עירבבת בין 2 התקלות).
הבאג אינו מאפשר ייצוא של מסלולים ונ"צ כקבצי טקסט, בפורמט WGS84 LAT/LONG.
תוכל לנסות ליבא ולייצא קובץ טקסט בפומט הנ"ל - ותקבל הודעת שגיאה.
דבר זה ==כן== הופך את התוכנה למוצר פגום, על אחת כמה וכמה שהחברה יודעת על כך.
וכמובן שפגם זה פוגע לא רק בבעלי מכשירי מגלן, אלא בכל מי שקונה את התוכנה לצורך המרת מסלולים ונקודות לקבצי טקסט (עבור שימושים כאלו ואחרים).

אפי.

נמרוד
03-07-06, 13:40
אם התוכנה לא עובדת עם המכשיר שיש לך מן הראוי שיקחו אותה בחזרה ויחזירו את הכסף. אם המוצר לא משרת את הלקוח, אז יש לך זכות להחזיר אותו וזה לא משנה מי "אשם".

PW
03-07-06, 15:53
יקירי:
בדקתי עבורך אצל המפתח - העניין בטיפול ותיקון. יקח קצת זמן ויצא עדכון לתיקון העבודה מול הדגמים האלה. עדיין, אם הטעו אותך - מן הדין שהמפיץ ישא באחריות. אגב - אין בין המפיץ והמפתח ולא כלום. שני גופים שונים לחלוטין. וכאמור - המפתח עובד על הבעיה.

efi_shams
03-07-06, 16:38
חמור מאד.
וזאת בדיוק הבעיה: ש"אין ולא כלום בין המפתח למוכר".
אם המפתח (כלומר החברה שפיתחה א תהמוצר) היה דואג לעדכן את המוכר (כלומר כל הדילרים שמוכרים את נוויגייד בארץ) בבאג שגורם למגבלה משמעותית בתוכנה - לא הייתי רוכש אותה בכלל, ולא הייתי רוטן על המצב.

נקודה למחשב.

אפי.

tzurlis
04-07-06, 21:05
הבעייה ידועה ומורכבת יותר, למרות שרוב המשתמשים לא מגיעים לרמה הזו. דבר איתנו ונראה מה נוכל לעזור. כפי ש- PW ציין, המפתח והמשווק הנם גופים שונים ובמקרה הזה, אין מה לבוא ל- ג'פ"מ בטענות.
אגב, אם כבר: בעייה שעלתה פה קודם - ישנו עדכון להתאמה למיו 201. http://www.naviguide.co.il/ > עדכוני תוכנה > למיו 201.

efi_shams
05-07-06, 01:35
tzurlis,

מדבריך אני מבין כי מאחת החברות (לוקיישנט או GPS&MORE).
לצערי, אני כבר מספר ימים "רודף" טלפונית אחר GPS&MORE, ובכל פעם מבטיחים לי תשובה בנושא ושיחזרו אליי "היום".
ה"היום" הזה נמשך מיום חמישי שעבר.
מחר אצור קשר שוב, בתקווה לפתרון שיושג.
בכל אופן, התאכזבתי מאד מהשרות.

אפי.

-->