PDA

צפייה בגרסה מלאה : אמינות טויוטה

רפי 33
09-07-06, 11:36
מצ"ב לינק לאתר מענין. כתבה פורסמה במוסף הארץ האחרון.

טויוטה לנדקרוזר- רכב אמין ???

תשובה חלקית תמצאו כאן: http://www.weltrekordreise.ch/a_starte.html

אז נכון מדובר בדגם בנזין ישן מלפני כ-24 שנים.

ואם מנוע הבנזין עשה, נכון לעכשיו, רק כ- 603,000 ק"מ צא וחשב מה אמור לעשות מנוע הדיזל. משהו בסביבות ה- 900,000 ?

asafk
09-07-06, 12:12
אין קשר בין הלנדקרוזר שבכתבה ללנדקרוזרים של היום.
באותו המוסף, אגב, אתה יכול לקרוא על מישהו ;-) שקנה בניו זילנד הייאס עם 613 אלף ק"מ, עם מנוע הבנזין המקורי במצב מצויין, וסיים טיול של יותר מ5000 ק"מ בלי אף תקלה...

אסף.

eran4x4
09-07-06, 12:13
רפי

הלינק נחמד - מזין פנטזיות ואולי עוזר לממש אותן - לקחת את הקישור הזה לדיון על אמינות של טויוטה בכללי זו סטיה, אין כל קשר בין הרכב שבקישור לרכבי טויוטה שנמכרים כיום בארץ.

רפי 33
09-07-06, 13:30
אכן, אין קשר, פרט לשם טויוטה. :roll:

ומי שייצר רכב כזה פעם או היה אחראי על ייצורו, חזקה עליו שלא שכח את תלמודו עם חלוף השנים.

Saar
09-07-06, 14:59
אכן, אין קשר, פרט לשם טויוטה. :roll:

ומי שייצר רכב כזה פעם או היה אחראי על ייצורו, חזקה עליו שלא שכח את תלמודו עם חלוף השנים.

נכון מאוד.
בגלל זה המוסטנג של היום הוא בדיוק כמו של 66
בגלל זה תפארת האופנועים הבריטית עדיין שולטת ורחובותינו מלאים ב BSA
ובגלל זה אלפא 33/146 מתנהגת כמו GTV 73...

כמו שאמרת, אין קשר מלבד השם.

סער.

asafk
09-07-06, 15:27
אני אסביר לך, רפי.
פעם, רכב היה כלי עבודה. כלי עבודה אמור לשרוד שנים רבות. היום רכב הוא מוצר צריכה, ולכל מוצר צריכה יש אורך חיים חזוי (ומתוכנן) מראש. פעם, היצרן היה מרוויח כסף מלמכור מכוניות. היום, היצרן מרוויח כסף מלמכור חלפים יקרים מאוד (זה לא מקרי שאי אפשר להשיג חלקים או תת מכללים אלא רק מכללים שלמים), ומלמכור מכוניות עוד יותר חדשות, שמייצרים בזול ומוכרים ביוקר, עם אורך חיים עוד יותר קצר, כשהראשונות סיימו את חייהם הקצרים.

זה ההבדל.
ובגלל זה לנדקרוזר מודרני הוא עלבון לשם.

אסף.

רפי 33
03-09-06, 13:46
ואני בדעה, מנסיוני, שאין להשוות, מבחינת האמינות, רכב מודרני (ודאי שאם מדברים על טויוטה)
לרכב משנות ה-40/50 ומטה.
לו היינו דורשים מהרכבים הישנים את מה שאנו דורשים מהחדשים הם לא היו שורדים אף רבע
ממה ששרדו. שלא לדבר על ביצועים. (חיפושית עם כ-40/45 כ"ס, זוכרים? :mrgreen: )
וברכבי, שנכנס לשנתו ה-6, הוחלף מחזיר שמן ונשברה ציריה קד', באשמתי - וזהו.
פרט לכך לא היתה כל תקלה ברכב!!!
רפידות בלם הוחלפו פעמיים, ב-46K ובקרוב ל-100K. רפידות בלם-יד הוחלפו ממש לאחרונה.
(וגם זה עקב "טעות נהג", שנהג, פה ושם, עם בלם-יד "תפוש".)
אפילו נוזל רדיאטור לא הוחלף כ-4 ש'. פשוט אין צורך. הנוזל שמנוני למגע, לא חסר טיפה והמחוג
בשעון החום מתחת לאמצע בכל מצב.
ואני, כידוע, נוסע גם במקומות קשים במיוחד.
נכון שאז, אפשר היה לתקן רכב ביתר קלות (מכניקה) וכיום האיתור, לפעמים, מסובך יותר, הרבה
יותר - וייייקקקקקרררר!
אך מכאן ועד להשוואת האמינות, המרחק רב.

אלון_ק
03-09-06, 14:00
אנחנו מבינים שמשעמם לך, אבל להחיות את הדיון הזה זה באמת קצת עודף שיעמום.

הוא לא מחדש כלום, לא יחדש כלום והכי משעשע, חסר כל פואנטה כי אתה מתווכח על מושג שלא הגדרת (תעשה חיפוש, נמרוד פתח פעם דיון על מהי הגדרת המושג אמינות).

בחיאת, תן לזה לגווע. זה לא ילך לשום מקום חיובי (אלא אם "לי יש טויוטה והיא יותר אמינה" זה חיובי לדעתך).

נמרוד
05-09-06, 09:56
מצד אחד אלון צודק ואילו דיונים עקרים מטבעם שלעולם לא יוכרעו, ומצד שני ברור שיש משהו בקביעות שטויוטה/סובארו/יפאנים יודעים/מסוגלים/מחליטים במודע/מחק את המיותר לייצר מכוניות אמינות יותר בממוצע מייצרנים אחרים שלא מסוגלים/לא רוצים. אני וחנן מדברים על זה במשך שנים, כל פעם צצה דוגמא חדשה, לאו דווקא רכב שטח - זה בולט יותר במכוניות נוסעים.

איציק - 4X6ZH
05-09-06, 10:24
לאחרונה גם יצרני הרכב מהמזרח ( לא רק יפנים ) הבינו שכדאי לאפשר למוצרים שלהם להתקלקל .
לא ירחק היום וכל רכבי השטח \ כלל מכוניות הנוסעים וכנראה \ שגם המשאיות לא ניתן יהיה להשתמש בהם יותר מכמה שנים בודדות .
אז מה זה מוצר אמין זה מנוע שאפשר להשתמש בו 5 שנים ? או זה מנוע שניתן להפעיל אותו לאורך כ 500.000 ק"מ .
שלא נדבר על פגושים :lol: :lol: :lol:
או אולי נדבר על רדיאטורים :lol: :lol: :lol:
או אולי נספר על דפרנציאלים :lol: :lol: :lol:
ועוד
ועוד
ועוד
הכל פלסטיק גומי והרבה מחשבים שממתינים לכם בסניף הבנק הקרוב ;)
איציק

.

-->