PDA

צפייה בגרסה מלאה : סמוראי נכבה בעליות וזויות קיצוניות - נא עזרתכם

GodsFather
09-07-06, 23:21
לאחר סוף שבוע מרנין שהצטרף לעוד כמה סופי שבוע שכמותו שבהם טיילתי לי במקומות אתגריים ונכשלתי לעלותם עקב בעיות מכניות בלבד, החלטתי לשים קץ לבעיה ולכן זקוק לעצת מביני עניין:

יש לי סמוראי קרב' עם משאבת דלק חשמלית וקרבורטור סוברו.שני אלה יחד העלו בראשי ובראש חברי שאחד מהגורמים הללו (בהתחשב בעובדה שאני נוסע רגוע ולא קופץ או נותן גז באופן לא תקין) יוצרים את התופעה של היכבות הרכב בעת מעלה זויתי קשה (מוחרקה , מעלה יאיר ולעיתים רחוקות גם משלט 21 אם כי שם פחות) ואי יכולתו להדלק אלא לאחר שממתינים שהמשאבה תמלא מספיק דלק להתנעה (ניתן לראות את פילטר הדלק ריק בעת ההיכבות ומתמלא לעיתו לאחר שנותנים סוויץ' למספר שניות ורק אז הרכב מסכים להדלק ויש לשמור על טור יחסית גבוה 1000 לפחות כדי להמשיך לעלות, מה ששורף את הקלאצ' כי צריך לשמור על מהירות נמוכה על מנת לא לשבור את הרכב)

מה עושים? אשמח לתשובה עד כה וכן להלן מה שאני שוקל לעשות, אשמח לדעתכם בנידון.

1. החלטתי תחילה להחליף את המשאבה מהחשמלית למקורית המכנית (ע"ע לוח מכירות/מחפשים) בטענה שהיא יותר חזקה וגם לא לוקחת חשמל ומכאן שתעבוד מבלי לגמור לי את המצבר (קרה מספר פעמים שכמעט והרכב לא הניע עקב כך)
הבעיה היא שאינני יודע כל כך איפה לבדוק אם השינוי יצליח כי איני מכיר מקומות במרכז הארץ (אני רמת גני ולא רוצה לנסוע שוב לים המלח/הר חורשן וצפונה בשביל לגלות שהרעיון לא היה מוצלח) שבהם אוכל להגיע לזוית קיצונית מספיק (בבור אין שום מקום כזה) - אשמח לעצתכם
2.אני שוקל לפנות לבעל מקצוע לטיפול בקרב' סוברו (שסה"כ עובד טוב והוכיח עצמו כיעיל במתן תוספת כוח כשצריך) שידוע שיש לו בעיה עם המצוף דלק שנסתם בעליות (כבר הייתי בדיונים בנושא), אם כי ,לדעתי אם הדבר היה באמת הבעיה אצלי אז לא הייתי מצליח להניע כלל עד לשינוי בזוית הרכב - מה שלא נעשה.

עד כאן כתיבה , עכשיו תורכם, אשמח לעצתכם.

asafk
09-07-06, 23:46
לכל קרבורטור יש מגבלה- בזווית מסוימת הדלק נשפך מהכוסית. אין מה לעשות. כשאתה לוחץ על הדוושה משאבת ההאצה מכניסה כמות של דלק לקרבורטור כל עוד אתה שומר עליה לחוצה, וזו בדיוק התופעה שאתה מתאר.

אסף.

idanw
09-07-06, 23:52
אם ככה.. למה נגמר הדלק במסנן? זה לא אומר שהמשאבה לא חזקה מספיק? יכול ליהיות שמשאבה חשמלית לא מספקת לחץ מספיק גבוה כדי לשאוב בעליה חדה?

GodsFather
09-07-06, 23:57
מה גם שלפני עלו עוד סמוראים את אותם מעלות

וכן הסמוראי של IDANW שהיה עימי אתמול בעת ההכבות - קרב' סטנדרט ומשאבה מכנית.

צביקה קרבורטור
09-07-06, 23:59
למשאבה חשמלית לא אמור להיות מגבלה של הספקת דלק בעליה, אלא עם מפלס הדלק נמוך מאד,
כך שהמשאבת דלק שואבת אוויר ולא דלק.
אם הרכב כבה בזווית חדה מפלס הדלק בקרבורטור נמוך מדי, מה שגורם לקרטוע במעמס, ובשפוע חד.
בברכה
צביקה

GodsFather
09-07-06, 23:59
אסף, מדבריך גם עולה שאם הייתי מעשיר את התערובת ביותר דלק אז המנוע לא היה כבה, האמנם?

האם הפתרון לפני עליה של מעלות זויתיים הוא משחק עם בורג הכיוונון של הקרב' לצורך העשרת התערובת?

צביקה קרבורטור
10-07-06, 00:02
אסף, מדבריך גם עולה שאם הייתי מעשיר את התערובת ביותר דלק אז המנוע לא היה כבה, האמנם?

האם הפתרון לפני עליה של מעלות זויתיים הוא משחק עם בורג הכיוונון של הקרב' לצורך העשרת התערובת?
לא!
העשרת התערובת לא תפתור את הבעייה ותגרום לעלייה בתצרוכת הדלק, ולפיוח המצתים!
ברכות לאיטליה לנצחונה במונדיאל!
וויוה איטליה!
בברכה
צביקה

GodsFather
10-07-06, 00:02
למשאבה חשמלית לא אמור להיות מגבלה של הספקת דלק בעליה, אלא עם מפלס הדלק נמוך מאד,
כך שהמשאבת דלק שואבת אוויר ולא דלק.
אם הרכב כבה בזווית חדה מפלס הדלק בקרבורטור נמוך מדי, מה שגורם לקרטוע במעמס, ובשפוע חד.
בברכה
צביקה

צביקה, מדבריך אני מסיק שאולי יש סתימה בטנק הדלק שמונעת את הדבר ? מצוף לא תקין במיכל עצמו יכול להביא לסתימה זוית חדה?

לגבי מפלס דלק בקרב' נמוך מידי - ע"ע שאלתי לאסף , האם יהיה נכון לפתור זאת על ידי כיוון של תערובת הדלק ? (אני לא רוצה להרים סתם טורים , אלא להביא דלק בכמות מספקת בטורים נמוכים על מנת שאוכל לשלוט ברכב בעת המכשול)

idanw
10-07-06, 00:03
צביקה, זה שלא אמורה ליהיות בעיה, אנחנו יודעים.. השאלה היא אם קורה שמשאבה חשמלית עייפה עקב בלאי, מתח חשמלי נמוך וכו' ולכן לא שואבת מספיק?? אם הבעיה היתה בקרבורטור אז מסנן הדלק היה מלא בעת ההיכבות.. האם אני טועה?
מיכל הדלק היה מלא לגמרי, בוודאות!
עידן

GodsFather
10-07-06, 00:05
נראה שאנחנו עונים מהר מידי אחד לשני , אני לא מספיק לכתוב וכבר נתת תשובה :-)

אם כך - מה הבעיה ? משאבה לא תקינה/חזקה דיו , תערובת דלק שאינה מספקת ספציפית לזוית החדה ?

אדגיש כי לא מדובר בזוית של 80-90 מעלות בה רואים את השמיים כי אם זוית מעט יותר נמוכה.

איך יתכן הדבר שסמוראי שעלה לפני לא נתקל בבעיה ושלי כן - משהו בטוח לא עובד תקין אצלי ולא מדובר באופי הנהיגה, אני שומר על טורים מסויימים והרכב בשלב מסוים פשוט מפסיק...

צביקה קרבורטור
10-07-06, 00:09
צביקה, מדבריך אני מסיק שאולי יש סתימה בטנק הדלק שמונעת את הדבר ? מצוף לא תקין במיכל עצמו יכול להביא לסתימה זוית חדה?

לגבי מפלס דלק בקרב' נמוך מידי - ע"ע שאלתי לאסף , האם יהיה נכון לפתור זאת על ידי כיוון של תערובת הדלק ? (אני לא רוצה להרים סתם טורים , אלא להביא דלק בכמות מספקת בטורים נמוכים על מנת שאוכל לשלוט ברכב בעת המכשול)

צר לי אתה מסתוב סביב סביב , כשהבעייה נמצאת לך מול העינים!
הבהרה: מצוף דלק בטנק הדלק, נותן קריאה של גובה מפלס הדלק, ואין לא קשר לסתימה בשום זווית, גם אם תבטלו לגמרי( מיותר ולא אפקטיבי)
סתימות דלק בטנק הדלק , יגרמו לך קירטועים, וחנק גם במהירות גבוהה מ80 קמ"ש במישור!
ספיקת דלק נמוכה במשאבת הדלק, תגרום לאותם בעיות , לדעתי בעיותיך ובעיות חבריך, הם מפלס דלק נמוך בקרבורטור, אשר בזמן שיפוע נחיר הדלק לא מקבל דלק אלא אוויר, ברגע שזווית הרכב מתישרת המפלס מתיסר והמחסור בדלק מתאזן, וזאת בעיקר בקרבורטור כפול של סובארו!
בברכה
צביקה

צביקה קרבורטור
10-07-06, 00:14
ברור מאליו שיש לבדוק ספיקת משאבת הדלק החשמלית, על ידי שליפת הצינורית המחוברת לקרבורטור, הכנסתה לבקבוק פלסטיק שקוף\ ופתיחת מתג ההצתה למספר שניות, ובדיקת הפולסים של הדלק!
האם מסנן הדלק מורכב ביןהמשאבה לקרבורטור , או בין הטנק למשאבה?
מסנן הדלק אינו חייב להיות צלא עד גדותיו, ממסנן דלק מלא בדרך קבע, מעיד על מסנן סתום!!
בברכה
צביקה

idanw
10-07-06, 00:20
המסנן מותקן בין הטנק למשאבה (שני מסננים) ואנחנו מדברים על מסנן ריק לגמרי מאת ההיכבות!
כשמדליקים סוויץ' לוקח לו כ 30 שניות להתמלא...

idanw
10-07-06, 00:21
ושכחתי לציין. שני המסננים חדשים ונקיים!

צביקה קרבורטור
10-07-06, 00:38
המסנן מותקן בין הטנק למשאבה (שני מסננים) ואנחנו מדברים על מסנן ריק לגמרי מאת ההיכבות!

מדוע לא מורכב אחד לפני הקרבורטור, זה שלפני הקרבורטור חייב להיות כל הזמן עם דלק, אם כי
מפלס הדלק במסנן לא אמור למלא את כל המסנן דלק, אלא רק כמחציתו, ושטענתך שלוקח 30 שניות למלא את המסנן הוא לא ריאלי ולא מציאותי , קו הדלק מהקרבורטור ואחורה לכוון המשאבה אמור להיות מלא בדלק כל הזמן, גם במנוע כבוי, והדלק לא אמור לחזור לטנק, לאחר כבוי המנוע, ולהתמלאות שוב בעת התנעת הרכב, בזמן של שלושים שניות!
בברכה
צביקה

צביקה קרבורטור
10-07-06, 00:44
ואנחנו מדברים על מסנן ריק לגמרי מאת ההיכבות!

אם מסנן הדלק ריק, מרגע הכבוי, הבעייה בספיקת הדלק במשאבה, גם הרכב כבה, , ומתג ההצתה פתוח, אין צורך לפמפם תוך פחות מעשר שניות, ניתן להניע את הרכב, שוב כאילו הוא לא כבה כלל, בגלל חוסר דלק.
מרגע לרגע אני מתחיל להבין שספיקת משאבת הדלק החשמלית ירודה, ויש להחליפה , במשאבה , בעלת ,PSI מוגבר יותר!
בברכה
צביקה

idanw
10-07-06, 00:51
טוב.. זה בדיוק מה שחשבנו, עכשיו השאלה אם משאבה מכנית מקורית של סמוראי תספיק (מבחינת לחץ דלק) לקרבורטור סוברו במצבים השונים? (עליה, סל"ד גבוה וכו'..)

צביקה קרבורטור
10-07-06, 00:58
טוב.. זה בדיוק מה שחשבנו, עכשיו השאלה אם משאבה מכנית מקורית של סמוראי תספיק (מבחינת לחץ דלק) לקרבורטור סוברו במצבים השונים? (עליה, סל"ד גבוה וכו'..)

שאלה טובה וקשה, והשאלה הנשאלת , מדוע בכלל בוטלה מראש המשאבת דלק המקורית, המכנית,
ומה ספיקתה?!
אם יש בידך את המשאבה המכנית מורכבת כעת ברכב, הייתי ממליצ לך לבטל זמנית את החשמלית, ולעבור למכנית לניסיון בעליות תלולות, ולחזור לפורום לדווח, וזאת בתנאי שבמכנית תקינה, ולא מקולקלת, שבגלל עובדה זו היא הוחלפה לחשמלית?!
בברכה
צביקה

idanw
10-07-06, 01:01
לא... המיכנית לא מותקנת והמשאבה החשמלית הותקנה על ידי בעלים קודמים, לא ידועה סיבת ההחלפה (הרבה לפני החלפת הקרבורטור..)
יש פה מישהו שיכול לספר עם זה מתאים? משאבת דלק מקורית בשילוב קרבורטור סובארו??

GodsFather
10-07-06, 12:00
עידן , כל הכבוד על הבקיאות במצב הרכב שלי :-) אני הולך לישון ואתה פשוט עונה כל תשובה שרציתי לענות, תודה רבה!

בכל מקרה, אני מאשר את דבריו של עידן - 2 הפילטרים חדשים בני יומיים, הדלק עצמו נקי ולכן לא מדובר בלכלוך, למשאבה לוקח מספר מוגזם של שניות עד שהיא ממלאת את הדלק (בעת השיפוע) ולא ידעתי שצריך להיות עוד פילטר אחריה , אני ארכיב במשאבה החדשה.

השאלה כאן כפי ששאל עידן - האם המשאבה המכנית של סוזוקי תספיק לקרב' הסוברו שיש לי (בסה"כ כשמהשאבה עובדת אז הקרב' עושה את העבודה , רק הקושי בשאיבה הוא הבעיה...) או שעליי לחפש משאבה אחרת (אולי לשלב בין המשאבות , המכנית לפני החשמלית כדי להקל על העבודה של האחת?)

אחרי שגם כמעט נגמר המצבר מרוב ההתנעות שכשלו, אני מעדיף אחת מכנית...

צביקה קרבורטור
10-07-06, 18:55
ממליץ על מכנית תקינה!
כלומר חדשה תקינה, מאשר משומשת בלי לדעת את מצבה, וספיקתה האופטמלית , היא בגדר מזל!

[ניתן להשאיר את החשמלית למקרי חירום בלבד, עם הכנה לצנרת דלק באורך מתאים בכניסה וביציאה]
נא עדכן לאחר נסיעת מבחן בשפועים חדים האם יש שיפור, וכמה הוא משמעותי, לטובת חברי הפורום.
בהצלחה
צביקה

GodsFather
11-07-06, 08:52
ממליץ על מכנית תקינה!
כלומר חדשה תקינה, מאשר משומשת בלי לדעת את מצבה, וספיקתה האופטמלית , היא בגדר מזל!

[ניתן להשאיר את החשמלית למקרי חירום בלבד, עם הכנה לצנרת דלק באורך מתאים בכניסה וביציאה]
נא עדכן לאחר נסיעת מבחן בשפועים חדים האם יש שיפור, וכמה הוא משמעותי, לטובת חברי הפורום.
בהצלחה
צביקה

אם כך , כל שנותר הוא למצוא משאבה מכנית חדשה תקינה (אני מנסה להתחמק מלפנות למכשירי תנועה בנושא , נוכח המחיר שבדר"כ יקר יותר) ולראות תוצאות.

דרך אגב , אם יש למישהו המלצות היכן אני יכול לבדוק את הזויות הללו באזור המרכז, אני אודה מאד ואף אזמין אתכם לצפיה בניסוי לצד כוס קפה סוג ב' .

combina347
15-07-06, 22:13
אני בטוח שמשאבה מכנית תעמוד בלחץ ותספק מספיק דלק ומספיק לחץ
אך אל תשכח שיש לה המון חסרונות ביחוד בעליות ובסלד נמוך

שכח מהרעיון שלך לחפש משאבה מכנית זה המון עבודה ויקר מאוד
קח משאבה חשמלית אחרת תקינה ותבדוק את הבעיה חוץ מזה אתה יכול לתלות אותה בינתיים רק לצורך הבחינה ואם הבעיה תמשך אתה יכול לשלול את עיניין המשאבה
זאת אומרת שכדאי לך להשאר עם חשמלית קל יותר לעבוד איתה להחליף ולבדוק תקלות

GodsFather
15-07-06, 22:51
אני בטוח שמשאבה מכנית תעמוד בלחץ ותספק מספיק דלק ומספיק לחץ
אך אל תשכח שיש לה המון חסרונות ביחוד בעליות ובסלד נמוך

שכח מהרעיון שלך לחפש משאבה מכנית זה המון עבודה ויקר מאוד
קח משאבה חשמלית אחרת תקינה ותבדוק את הבעיה חוץ מזה אתה יכול לתלות אותה בינתיים רק לצורך הבחינה ואם הבעיה תמשך אתה יכול לשלול את עיניין המשאבה
זאת אומרת שכדאי לך להשאר עם חשמלית קל יותר לעבוד איתה להחליף ולבדוק תקלות

קובי, אני לא מכיר חסרונות כמו שאתה אומר, תוכל לפרט?

לגבי מציאת משאבה - מצאתי אחת ולא במחיר יקר... אז למה לא לנסות? אתקין את המכנית ואשמור את החשמלית זמינה ליתר בטחון. אולי חשמלית בעלת הספק יותר גדול תועיל , אבל כרגע מהחשמלית אני רואה רק צרות (בעיקר נושא צריכת החשמל שלה)

combina347
16-07-06, 18:31
החסרונות במכנית הם:
הספק נמוך בטורים נמוכים ולפעמים חשוב מאוד מאוד ואין לי דרך להסביר זאת בדוגמאות
כאשר יש תקלה אתה צריך לבדוק כאשר המנוע פועל ובינתיים לחבר משאבה אחרת או לפרקה לגמרי\
כאשר יש תקלה ברוב המקרים קיימת גם נזילת שמן מהמנוע

יתרונות החשמלית:
הספק קבוע בכל מצב
זולה פי כמה וכמה ממכנית אז שווה להוסיף ולקנות איכותית
לא מתקלקלת מהר כמו שאומרים ועם הזמן ניתן להחזיק אחת ספייר וגם יותר פשוט להחלפה
לא צורכת חשמל כמו שאתה מתאר לא יתכן בכלל תעשה בדיקה על האלטרנטור שלך או שתחליף משאבה וזהו

אישית אני אוהב מאוד את החשמלית אל תשכח שאתה יכול להתקין אותה איפה שאתה רוצה אפילו בתוך הרכב

GodsFather
16-07-06, 18:40
החסרונות במכנית הם:
הספק נמוך בטורים נמוכים ולפעמים חשוב מאוד מאוד ואין לי דרך להסביר זאת בדוגמאות
כאשר יש תקלה אתה צריך לבדוק כאשר המנוע פועל ובינתיים לחבר משאבה אחרת או לפרקה לגמרי\
כאשר יש תקלה ברוב המקרים קיימת גם נזילת שמן מהמנוע

יתרונות החשמלית:
הספק קבוע בכל מצב
זולה פי כמה וכמה ממכנית אז שווה להוסיף ולקנות איכותית
לא מתקלקלת מהר כמו שאומרים ועם הזמן ניתן להחזיק אחת ספייר וגם יותר פשוט להחלפה
לא צורכת חשמל כמו שאתה מתאר לא יתכן בכלל תעשה בדיקה על האלטרנטור שלך או שתחליף משאבה וזהו

אישית אני אוהב מאוד את החשמלית אל תשכח שאתה יכול להתקין אותה איפה שאתה רוצה אפילו בתוך הרכב

לא מסתדר לי קובי - עלתה לי משאבה מכנית מקורית ומצויינת 150 שקל - כמה זה יקר בשבילך?
החשמלית שיש לי כנראה חלשה מידי (לא מבין בשיפורים במשאבות ואשמח להמלצה בנושא, הספק קבוע אני בספק כי אם זרם החשמל לא יציב או חלש אז גם התפקוד שלה לא תקין...) , אבל ללא ספק שהיא לוקחת חשמל מהמצבר בהתנעה ובעבודה וזה חסרון (אלטרנטור רגיל מטעין 14 וולט עכשיו תקח מזה פנסים , פרוז'קטורים , מזגן ורדיו והופס תראה מה קיבלת במצבר שאמור להניע את הרכב אחרי שכמעט התרוקן)

לגבי הנזילות - לא ידעתי ועכשיו למדתי לשים לב גם לזה, תודה!

ודבר אחרון - אני לא פוסל את החשמלית אלא משאיר אותה כרזרבה.

lior_b.s
16-07-06, 19:03
מה קורה עם חשמלית במקרה של פריקת מצבר...??
במידה והשארת משהו דולק..ניתן להניע בדרדור עם משאבה חשמלית?

מורי
16-07-06, 21:05
ניתן להניע בדרדור מהסיבה שהקרבורטור כבר מלא בדלק וכל מה שנשאר הוא להצית אותו.
אם הקרבורטור ריק (לדוגמא:נגמר הדלק וכתוצאה מכך המנוע כבה),אז לא יניע עד שהקרבורטור שוב יתמלא.

GodsFather
29-07-06, 23:34
הותקנה משאבה מכנית , היא לא עבדה כנראה בגלל בעיה בקמשפט (גל זיזים) שזה גם מסביר את הסיבה להתקנת החשמלית הראשונה.

הותקנה חשמלית אחרת, ככל הנראה של סוברו , ניתן לראות פרטים בדיון

http://jeepolog.com/forums/showthread.php?p=114438#post114438

כרגע הרכב נוסע תקין , כל שנותר הוא למצוא זוית קיצונית לבדיקת התפקוד, מכאן נדע אם רק המשאבה אשמה או שגם הקרב' הידוע לשמצה...

צביקה קרבורטור
29-07-06, 23:54
הותקנה משאבה מכנית , היא לא עבדה כנראה בגלל בעיה בקמשפט (גל זיזים) שזה גם מסביר את הסיבה להתקנת החשמלית הראשונה.

...
אם המשאבה המכנית שניסת להרכיב היא תוצרת סין. אם כן המשאבה היא לקוייה ביסודה ויש להרכיב מקורית, שמירב הסכויים שתתפקד, ביררתי בשבילך
במקורות שלי, והתברר שגל זיזים שחוק הוא מקרה נדיר ביותר,
ואפשרות של משאבת דלק תוצרת סין שלא מתאימה סבירה יותר!
בברכה
צביקה

WildLove
30-07-06, 07:25
הערה קטנה למי שיעיף מבט בזה בעתיד וירצה להשוות את המכאני לחשמלי:
ייתרון ברור לי בתור בעלים של משאבה מכנית היא שבחשמלית ניתן ליצור מתג "חבוי", לפרנואידים שבנינו
אבל זה רק אני :)

GodsFather
30-07-06, 11:10
הערה קטנה למי שיעיף מבט בזה בעתיד וירצה להשוות את המכאני לחשמלי:
ייתרון ברור לי בתור בעלים של משאבה מכנית היא שבחשמלית ניתן ליצור מתג "חבוי", לפרנואידים שבנינו
אבל זה רק אני :)

א.קוראים לזה אמובילייזר
ב.יש גם כאלה ששמים כפתור בלי קשר
ג.אפשר לשים במכנית ברז דלק ולהחביא אותו (זה תקף גם לחשמלית, אתה מתעסק עם הצינורות ולא עם המשאבה עצמה)

צביקה - תודה על המידע.

WildLove
30-07-06, 12:37
אמבולייזר סיני, אולי :D
תחשוב על ההבדלים בנוחות בין:
א.לפתוח כל פעם לפני נסיעה תא מנוע ולפתוח את הברז דלק
ב.להרים כפתור אחד בדאשבורד ולהניע
כמובן שאפשר להביא את הברז דלק עד לדאשבורד, אבל זה כולל הרבה יותר עבודה ובאללגן שאני לא יודע אם כל כך שווה...

asafk
30-07-06, 12:42
ה"ברז" הוא חשמלי- כך שעדיין מדובר על מתג אחד בקבינה.

אסף.

GodsFather
30-07-06, 12:47
אמבולייזר סיני, אולי :D
תחשוב על ההבדלים בנוחות בין:
א.לפתוח כל פעם לפני נסיעה תא מנוע ולפתוח את הברז דלק
ב.להרים כפתור אחד בדאשבורד ולהניע
כמובן שאפשר להביא את הברז דלק עד לדאשבורד, אבל זה כולל הרבה יותר עבודה ובאללגן שאני לא יודע אם כל כך שווה...

אז יקירי אין לך מושג כמה ג'יפאים עושים את זה. זו אותה עבודה "קשה" כמו להעביר מתג שמחליף בין מצברים (ע"ע שיחתנו בטלפון).

חוצמזה , אם אתה חושב שזה מה שיעצור את הגנב אז תמימותך גדולה ויכול להיות שזה בגלל שאתה אילתי :-)

אנשים נועלים פה רכבים עם 6 מנעולים שונים בלי קשר לשלט של האזעקה שגם הוא דורך איזה 4-5 נעילות שונות.
מנעול דוושות , סנדל לגלגל, מנעול גיר, מנעול הגה , ברז דלק, ברז חשמל, ניתוק כויל, רתימה של שרשרת לעמוד בטון, מנעול דיסק לברקסים, ניתוק ההגה כולו ואו ידיות הילוכים, כפתורים נסתרים מפה ועד הודעה חדשה בעלי סדר הפעלה ספציפי וכד'.

קיצר,נראה לי שהבנת

ibinder
19-11-06, 23:39
מה הסוף של הסיפור?

לחבר שלי יש בעיה זהה (קרבורטור סובארו, מש' מכאנית - לא ידוע לי האם מקורית או סינית)... ואני רוצה לדעת איך נפתרה הבעיה, ע"מ להתחיל לסדר אותה אצלו.

עידן

GodsFather
20-11-06, 00:07
סוף הסיפור בקישור לשרשור על המשאבה החשמלית של סוברו

קניתי אחת חדשה מקורית - 400 ש"ח בערך , התקנתי והיא עושה את העבודה יופי, אחרי זה גיליתי שיש עוד משאבות חשמליות חזקות אחרות בשוק שהייתי יכול לשים (התקנתי את שלי ממש צמוד לטנק דלק , לא יודע כמה זה מומלץ , אצלי זה עובד בסדר גמור), אני לא זוכר דגמים כרגע.

combina347
21-11-06, 23:25
ממש לא מבין
למה להתכופף מתחת לרכב בשביל משאבה שניתן לשים אותה בתא המנוע וקל לחבר אותה לפלוס של הכוהל או של הקרבורטור שזה אותו הפלוס בעצם ומגיע מהסוויץ
הכל אצלך הפוך

GodsFather
22-11-06, 15:42
כי היא לא משאבה חזקה כמו שהיא "מדחפה" חזקה ולכן עדיף להצמיד לטנק דלק...

זה מה היה אז , זה מה יש כרגע.. במשאבה הבאה אולי ארכוש לי אחת חזקה דיו לשאיבה ולא רק לדחיפה...

זה עובד ? כן! דיינו!

אלון_ק
22-11-06, 16:45
כי היא לא משאבה חזקה כמו שהיא "מדחפה" חזקה ולכן עדיף להצמיד לטנק דלק...
זה לא קשור למשאבה, זו תופעה הידרוסטטית. יש גבול כמה תת לחץ אתה יכול לייצר, לכן יש גבול כמה גבוה (או מהר) אתה יכול להעביר נוזל כזה או אחר. לעל-לחץ (מה נקרא לחץ חיובי או בקיצור, לחץ) אין את הבעיה הזו, אתה יכל לייצר כמה שאתה רוצה. אם נניח שהמשאבה שלך מסוגלת לייצר תת לחץ מלא (0 או 1-, תלוי בנקודת המבט) היא תהיה מסוגלת להרים את הדלק לגובה מאוד קטן יחסית. לעומת זאת אותה המשאבה מסוגלת לייצר לחץ חיובי של כמה אטמוספירות, אז היא תדחוף דלק הרבה יותר טוב.

אני מנחש שזו אחת הסיבות למשאבות טבולות.

GodsFather
22-11-06, 16:50
הצלחת לבלבל אותי עם כל המונחים האלה שלך , אלון!

אבל אני חושב שהבנתי את הכוונה... :confused: :confused:

אלון_ק
22-11-06, 17:00
נו, תחשוב על זה ככה: ואקום (ריק) זה תת לחץ מקסימלי, אז זה הערך הכי גדול שמשאבה שמושכת נוזל יכולה לתת.
לחץ אפשר לבנות עד אינסוף, בתיאוריה.

אם נניח שאתה מנסה למשוך ממיכל הדלק שנמצא בערך בלחץ של 1 אטמוספירה, אתה יכול למשוך במקסימום תת לחץ של 1 אט' כי אתה יכול לייצר ואקום רק עד ערך של 0. לעומת זאת אתה יכול לייצר גם 1000 אטמוספירות במיכל הדלק (המספרים הם לצורך הדוגמא בלבד, לא לנסות בבית...) שידחפו את הדלק החוצה.

כמה ההבדל משמעותי במציאות? המון. מים, לדוגמא, אפשר למשוך מעלה רק עד גובה של 10.3 מטר (וגם זה לא, הם מתאדים קודם אבל זה סיפור אחר). לדחוף מעלה אפשר כמה שרק בא לנו עם הטכנולוגיה היום.

GodsFather
22-11-06, 17:07
אחלה , למדתי משהו...

תודה רבה

אייל יוסף
09-04-07, 00:16
גם לי היה את אותה בעייה קרברטור של סובארו קטן מדי תחזור לאורגניל
נראה שאנחנו עונים מהר מידי אחד לשני , אני לא מספיק לכתוב וכבר נתת תשובה :-)

אם כך - מה הבעיה ? משאבה לא תקינה/חזקה דיו , תערובת דלק שאינה מספקת ספציפית לזוית החדה ?

אדגיש כי לא מדובר בזוית של 80-90 מעלות בה רואים את השמיים כי אם זוית מעט יותר נמוכה.

איך יתכן הדבר שסמוראי שעלה לפני לא נתקל בבעיה ושלי כן - משהו בטוח לא עובד תקין אצלי ולא מדובר באופי הנהיגה, אני שומר על טורים מסויימים והרכב בשלב מסוים פשוט מפסיק...

GodsFather
09-04-07, 01:07
שלום וברוך הבא לפורום (הודעה ראשונה שלך), תתעדכן קצת בשרשורים שלי בנידון ותבין שמצאתי פתרון - כיוון נכון של הקרב'+כיוון נכון של ההצתה+משאבת דלק חזקה=הרכב עובד כמו נמר , בלי להכבות בזויות כפי שהיה בעבר והשיפור מורגש.

יתרה מזאת , הקרב' הזה גדול מהמקורי ולכן נוטים להתקין אותו בנסיון להגדיל את כוח התאוצה , אז מה שאתה אומר אינו נכון, אלא אם תוכיח אחרת על ידי השוואת מידות וכמובן ציון איזה קרב' סוברו מדדת מול קרב' מקורי , כי מהמדידות שאנשים עשו , גילו שהקרב' סוברו גדול כמעט פי שניים בלועותיו מהקרב' המקורי.

ושיהיה חג שמח!

איפון
09-04-07, 01:58
נו, תחשוב על זה ככה: ואקום (ריק) זה תת לחץ מקסימלי, אז זה הערך הכי גדול שמשאבה שמושכת נוזל יכולה לתת.
לחץ אפשר לבנות עד אינסוף, בתיאוריה.

אם נניח שאתה מנסה למשוך ממיכל הדלק שנמצא בערך בלחץ של 1 אטמוספירה, אתה יכול למשוך במקסימום תת לחץ של 1 אט' כי אתה יכול לייצר ואקום רק עד ערך של 0. לעומת זאת אתה יכול לייצר גם 1000 אטמוספירות במיכל הדלק (המספרים הם לצורך הדוגמא בלבד, לא לנסות בבית...) שידחפו את הדלק החוצה.

כמה ההבדל משמעותי במציאות? המון. מים, לדוגמא, אפשר למשוך מעלה רק עד גובה של 10.3 מטר (וגם זה לא, הם מתאדים קודם אבל זה סיפור אחר). לדחוף מעלה אפשר כמה שרק בא לנו עם הטכנולוגיה היום.
בנוסף לכך.. ישנם משאבות נוזלים שאינן יודעות להתמודד עם שאיבת/דחיפת אויר וחייבות להיות מלאות בנוזל כדי לפעול ביעילות. מיקום המשאבה סמוך למיכל במיקום נמוך מחייב שתמיד תהייה מלאה בדלק- יעילות מלאה מרגע ההפעלה.

asafbj
21-01-13, 13:28
בבעלותי סמוראי שנת 89 עם אותה בעיה.
בעליות חדות לקראת סוף העליה הוא מגמגם ולפעמים אף נכבה.
מישהו יכול לסכם לי כיצד הכי טוב לפתור את הבעיה הזאת.(מרוב עצות התבלבלתי כבר)

GodsFather
21-01-13, 16:08
שלום שלום,

סיכמתי את זה יפה מאד 2 תגובות מעל. תקרא שוב את 45.

אם עדיין לא הצלחת למצוא פתרון, קצת חיפוש בפורום יניב לא מעט תוצרים בנושא.

בהצלחה.

-->