PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעשים מהנעילה...נשבר הזי#$#% - סייעו לחבר שאומר נואש

GodsFather
18-07-06, 23:01
בעקבות ההמלצה של אלון http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?p=113219#post113219

פותח שרשור חדש.

חשבתי שאני משוגע , אבל מסתבר שיש עוד כמה ששמעו את הרכב שלי נוסע ברחוב והעירו על כך גם כן - הנעילה עושה רעשים שלא כפי שצריכה לעשות.

ביישורת - נסיעה חלקה , מידי פעם (לעיתים רחוקות מאד) יש איזו סטירה קטנה.
בסיבובים/פניות וכד' - המצב שונה לחלוטין:

יש פעמים שהנעילה מרצ'טת ברעשה הטבעי והנעים לאוזן. אבל יש פעמים וזה קורה מספיק בשביל שזה יעלה חשד שהנעילה מרביצה רעשים כאילו עוד שניה הסרן נשבר.

פגזים של ממש.

הסרן נפתח בערך 17 פעם בחצי שנה האחרונה וכל פעם ניסיתי (בסיוע מומחים) לסדר את הנעילה , עוד שימסים, פחות שימסים - זה לא משנה - הנעילה קופצת ומרעישה.

אדגיש כי היא שלמה ולא שבורה כלל וכלל. בית הסטליטים תקין ואין בו חופש, אין חופש בצלבים או במיסבים ואפילו בית הסרן הוחלף לא מזמן.

שמתי לב שחום ה"ביצה" הוא יחסית גבוה לטעמי ,אבל אין לי מידת חום מדויקת או מידת חום להשוואה עם סמוראי אחר.

אל תגידו אופי נהיגה כי אין דבר כזה בנושא שלי - נוסע רגוע או פרוע , הרעש זהה לחלוטין.

אפילו יש פעמים שנסיעה רגועה ואיטית שאמורה להיות יותר נעימה ,עושה בדיוק ההפך.

יציאה מחניות - פגזים! פניות - פגזים! פרסות (זה ידוע לכולם אז נחליק הפעם) - פגזים!

אני אובד עצות בנידון.

GodsFather
18-07-06, 23:06
עוד כמה דברים שנזכרתי בהם לאחר הקלקה (אולי מתישהו יהיה אפשר לערוך ????)

בנסיעה בעקומה קלה / כביש קמור קלות (קחו דוגמא את הגשר בין גנות לתחנת הדלק סיירים למשל) - היא מרביצה כאפות כמו מטורפת. ושוב , בין אם שומר על גז קבוע , בין אם לוחץ יותר ובין אם מוריד גז - מעיפה אותי ימינה ושמאלה - לא משנה מה!

אם אני מפעיל מזגן ומנסה לנסוע עם הרכב והדבר ידוע כגורע כוח מהמנוע (אין ירידה משמעותית של טורים בסרק אבל מרגישים הבדל בתאוצה) , אז בכלל הנעילה משתגעת בכל הזזה של ההגה.

אלון_ק
18-07-06, 23:18
בית הסרן חדש ולכן נניח שישר, נניח גם שכל המדידות בסיידר. נשארות לך כמה אפשרויות:

1. צמיגים. תעשה רוטציה בין הקדמיים והאחוריים. לא עובד, תעשה עוד רוטציה רק בצד אחד בין קדימה ואחורה. אח"כ תנסה רוטציה בין ימין לשמאל בסרן האחורי. גם לקחת זוג מחבר שיש לו נעילה וידוע שאצלו אין בעיה מתקבל.

2. הסרן לא מקביל לרכב. אתה תיקנת תושבת של קפיץ, אין לפסול אפשרות שבכך הזזת את הצד ההוא של הסרן. תמדוד אלכסונים מנקודות טובות בשלדה לנקודות קבועות בסרן בשני הצדדים. עבור מדידות בכאלו מרחקים הסטיה המקובלת (לא כולל סטיית מדידה!) היא 3 מ"מ בשלדת סמוראי.

3. בהמשך לקו החשיבה של 2, יכול להיות שיש לך בעיה בגומיות בתושבת הקבועה של הקפיץ האחורי. נניח והגומיות שם מתות והקפיץ זז 4-5 מ"מ קדימה אחורה רק בצד אחד, זה בהחלט עשוי לגרום לך להפתעות. סימון מעולה לבעיה כזו יהיה שחיקה לא שווה של הצמיגים האחוריים, אבל ההבדל יהיה מאוד קטן ועשוי להיות בלתי ניתן לאבחנה.

4. הקפיצים מתו לך או שאחד הפינים התעוות מעט. אני מאוד מאוד סקפטי לגבי זה, אבל זו אפשרות. זו האפשרות החביבה עלי, כי אם זה נכון אז אתה צריך לפתוח שוב את הסרן וזה יצחיק אותי נורא... :twisted: יש לי הרגשה שפתחת את הסרן שלך יותר מכל הסרנים שאני פתחתי בכלל (וזה לא מעט).
ברצינות רגע, אל תמהר לפתח שוב את הסרן. כבר היית שם עשרים פעם, כנראה ששם הכל בסדר. תתחיל לבדוק אפשרויות פחות מקובלות, כמו 2 העליונות.

5. אתה נאחס. שם המשפחה הקודם שלך היה מרפי ואתה לא יודע את זה, הבעיות ברכבים שלך ילוו אותך כל החיים וכדאי שתתרגל אליהן כי בין אם תאהב אותן ובין אם לא, הן תמיד יהיו שם.

*אם אתה מצליח לאמץ את 5, קנה ל"ר.

GodsFather
18-07-06, 23:34
צחוק צחוק אבל להמלצת ה* כבר כמעט לקחתי ברצינות כי באמת אני צריך סיבה לכל הנאחס הזה ולפחות ככה אני אדע שאני לא לבד :-P :-P :-P :-P (אם רק היית יודע כמה נאחס היה בג'יפ הקודם שהיה לי....)

לגבי אופצית העלה שאינו במקום - נשמע הכי הגיוני אם כי נושא המדידות שהמלצת לי עליו לא פעם ולא פעמיים עדיין מוטל בספק - לקחת חוט, למדוד קימור העלה , למדוד צד שני ועוד...
אני שוקל בכל מקרה לערגל טיפה את הקפיצים שלי אז אולי פשוט לנסות לפתור את זה ככה ?

"יכול להיות שיש לך בעיה בגומיות בתושבת הקבועה של הקפיץ האחורי" - את זה לא כל כך הבנתי. לאילו גומיות התכוונת?

הצמיגים חדשים יחסית ואין שחיקה לא מאוזנת בעין הרגילה. לחץ אויר מאוזן 23 (נבדק באופן ממוחשב בכמה תחנות דלק שונות ועל ידי מודדים ידניים).

הנעילה עצמה תקינה על קפיציה - אין לי ספק בכך. אני מכיר כל מילימטר בה ובשאר התוכן הנעים של הביצה והם תקינים....את האמת , מכל הפעמים שפירקתי והרכבתי ,כבר הייתי יכול לקחת אותה לשכפול כמו שרציתי לעשות פעם :roll: :roll: אולי כשתהיה נעילה קדמית אז נעשה את זה...

בשרשור הקודם שאלתי על תוספי סמיכות , שמא אולי צמיגות השמן מדללת ומכאן העליה בחום ה"ביצה" והשפעת הטמפרטורה על הרכיבים בתוכה...ועדיין לא קיבלתי תשובה מדוייקת פה. אבל ירדתי מנושא התוספים נוכח דבריו של נמרוד באחד השרשורים בעבר.

אלון_ק
18-07-06, 23:51
אני לא מדבר על מדידות עם חוטים של הקפיץ, אני מדבר על מדידת מיקום התושבת. תמדוד איפה מרכז העין של הקפיץ בתושבת הקבועה.

ערגול לא יפתור לך כלום.

גומיות = הגומיות שבעיניים של הקפיץ.

הצמיגים חדשים יחסית ואין שחיקה לא מאוזנת בעין הרגילה. לחץ אויר מאוזן 23 (נבדק באופן ממוחשב בכמה תחנות דלק שונות ועל ידי מודדים ידניים)
assumption is the mother of all fuckups.

טוב שירדת מהתוספים. נקודה למחשבה: אצל אף אחד משאר הנעולים אין בעיה כזו בגלל השמן, למה שאצלך תהיה?

מוני סופה
19-07-06, 00:30
רק כדי להיות בטוח.

הקפצים שהתקנת בנעילה תקנים ?

אם הקפצים חלשים מדי יש בדיוק אותם תופעות שאתה תארת !!!
וזה כבר ממש חשוד.

ידוע לך שאמור להיות קפיץ בתוך קפיץ. אחד גדול ואחד קטן שנכנסים אחד לתוך השני.
סך הכול 4 גדולים ו 4 קטנים.

אם הנעילה משומשת אפשרי שהקפצים נחלשו.

אפשרות נוספת חופש במוט של הסטלטים. אתה אמור לבדוק האם אין שחיקה.

idanw
19-07-06, 01:20
בקשר לחום הדיפרנציאל... עד כמה שאני מבין.. זה תקין..
אצלי לאחר נסיעה בכביש מהיר הביצה תיהיה חמה עד שכמעט מציק לגעת בה עם היד.. (מצטער אבל ממש ניסיתי לחשוב על תאור מדוייק יותר.. :D )

barak4*4
19-07-06, 06:10
http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=11251&highlight=%F0%F2%E9%EC%FA+%EC%E5%F7%F8%E 9%E9%E8

GodsFather
19-07-06, 07:37
רק כדי להיות בטוח.

הקפצים שהתקנת בנעילה תקנים ?

אם הקפצים חלשים מדי יש בדיוק אותם תופעות שאתה תארת !!!
וזה כבר ממש חשוד.

ידוע לך שאמור להיות קפיץ בתוך קפיץ. אחד גדול ואחד קטן שנכנסים אחד לתוך השני.
סך הכול 4 גדולים ו 4 קטנים.

אם הנעילה משומשת אפשרי שהקפצים נחלשו.

אפשרות נוספת חופש במוט של הסטלטים. אתה אמור לבדוק האם אין שחיקה.

הנעילה חדשה מיום התקנתה. הקפיצים שלה תקינים, אם כי לא ברור לי מה זה אומר נחלשו? איך אתה יודע לאמוד מידת חוזק של קפיץ ועוד בהשוואה למידת חוזק שכלל לא ידועה? לא מצאתי בשום אתר , רישום של חוזק הקפיץ שאמור להיות בנעילה...

חופש במוט של הסטליטים היה בעיה לפני 4 חודשים , הוחלף הבית סטליטים ואין יותר חופש - נבדק לפני מספר שבועות.

אלון, לגבי המדידות - איך למדוד? האם לקחת פלס ולמדוד איזון? האם למדוד מרחק משוער בין השאסי לעין של התושבת?
לגבי הערגול - הדבר יכול לאזן את מיקום העלים , הרי אם מרכזו של אחד עכשיו נוטה (נאמר) טיפה אחורה בהשוואה למשנהו , אזי ערגול מדויק יביא לכדי איזון בין מרכזי העלים ומכאן שהסרן ישב ישר , לא?

מוני סופה
19-07-06, 08:02
מה עם החורים הם לא הפכו להיות אווליים?
האם התקנת קפיץ בתןך קפיץ?

יתכן ומשהו נדפק עם הנעילה כאשר הכנסת אותה לבית סטליטים הבעיתי.
פרק אותה ובדוק אותה היטב מול אחת תקינה, זה נראה כוון מבטיח לבעיה :roll:

GodsFather
19-07-06, 08:26
http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=11251&highlight=%F0%F2%E9%EC%FA+%EC%E5%F7%F8%E 9%E9%E8

ברק , אני מכיר את הלינק , אני פניתי לאותם אנשים כשהיו סימפטומים דומים לפני כמה חודשים וכמו שרשמתי מעלה - התיקון מחזיק חודש בלחץ(!)
לכן אני לא רוצה לפנות שוב לבעלי מקצוע , לפני שאני יודע שאנשים ללא אינטרסים כלכליים יכולים לתת לי תשובה מעשית או לפחות השערה ,מה יכולה להיות הבעיה אצלי ברכב. ושלא תבין לא נכון , אותם אנשים המוזכרים בלינק, הפכו למכרים טובים שלי ובינינו יחס אישי מאד חיובי גם ללא עירוב כסף.
מעבר לזה , ביקור שם לוקח לי יום עבודה שלם, בעוד שטיפול ברכב אני יכול לעשות רחוב ליד הבית גם אחרי שעות העבודה...

קיצר, נחזור לנושא השרשור - תופעה נוספת ששמתי לב אליה ואנסה לתאר אותה כאן (קשה לתאר בטקסט כתוב ,רעש ותופעה ,אבל שווה נסיון) :
מכירים את התופעה שהגיר/בקאקס דופק כשמבצעים פרסה עם הרכב ועל הדרך מכניסים קלאץ'? רעש של ברזלים דופקים (רעש לא חזק, אבל כל הג'יפ רועד ונשמע כאילו שברנו גיר...) אז ניסיתי לבדוק את הנעילה בניוטרל תוך כדי כניסה לפניה כדי לשמוע אם היא מרצ'טת באופן תקין - נסיעה באזור ה40-20 קמ"ש , כניסה לפניה (לא חדה , אבל פניה משמעותית ולא הטיה של הכביש) - העברת הגיר לניוטרל מרגע הכניסה לפניה ועד ליציאה ממנה - שומעים שתיים עד שלוש נקישות מאיזור הבקאקס (לפחות ככה אני מאבחן) שדומות מאד לתופעה שתיארתי מעלה, אותו כנ"ל אם אני משפשף טיפה את הרגלית של הברקס בעת האטה בישורת. הגי'פ לא רועד אבל הרעש האופייני כל כך, נשמע....
זה לא קורה כל הזמן , בפרסות למשל גם עם גז וגם אם לא ,אני שומע ריצ'וט נורמלי , בכניסה לפניות זה בא והולך, יש ריצ'וט רגיל / אין ריצ'וט ויש רעשי שבירה.

אוף!

GodsFather
19-07-06, 08:47
מה עם החורים הם לא הפכו להיות אווליים?
האם התקנת קפיץ בתןך קפיץ?

יתכן ומשהו נדפק עם הנעילה כאשר הכנסת אותה לבית סטליטים הבעיתי.
פרק אותה ובדוק אותה היטב מול אחת תקינה, זה נראה כוון מבטיח לבעיה :roll:

אילו חורים אוולים ? החורים של תושבת העלה?

התקנתי קפיץ בתוך קפיץ ונעזרתי בבעל מקצוע בעל נסיון בנושא. ווידאתי מרווחים בנעילה , תקינותה הפיזית ותקינות חלקיה.

אני מנסה להמנע מלפרק שוב את הביצה , עד שאני לפחות יקבל הסבר למה לעזאזל הנעילה נדפקת כל חודש בעוד שאין שברים/עקמומיות/חופשים חריגים בה או בשאר חלקי ה"ביצה" בכל פעם שאני פותח אותה.

מורי
19-07-06, 09:05
היי אמיר,לא תאהב לשמוע את זה אבל הבעיה המתוארת ב-90% היא בנעילה עצמה או בהתקנתה הסיכוי שכל שאר הדברים שהוזכרו כאן גורמים לבעיה קטן מאוד.
בחברות.... :wink:

GodsFather
19-07-06, 09:23
היי אמיר,לא תאהב לשמוע את זה אבל הבעיה המתוארת ב-90% היא בנעילה עצמה או בהתקנתה הסיכוי שכל שאר הדברים שהוזכרו כאן גורמים לבעיה קטן מאוד.
בחברות.... :wink:

תוכל להבהיר מה בדיוק ? הנעילה שלמה וללא שברים / גירודים / שפשופים וכד'. הקפיצים תקינים אם כי נושא החוזק/חולשה שלהם עדיין לא ברור. המרווחים בהתקנה הם על פי ההוראות בספר...

יש לך רעיון / פתרון ?

asafk
19-07-06, 10:00
חלק מהדברים כבר נכתבו, אבל אני אנסה לעשות סדר...
אשית- הבעיה ככל הנראה (נשמע מהתיאור שלך) היא בנעילה או בסרן. למרות זה, תתחיל בבדיקות סביב:
- עקיבה ומקבילות- קודם כל, העמד את הרכב על משטח ישר, בלם חניה משוחרר, ניוטרל, ודחוף אותו מטר קדימה ומטר אחורה, זה משחרר את המאמצים מהמתלים כדי שהבדיקה תהיה אמינה. מדוד מרחק בין הצד הפנימי של הצמיג לצד החיצוני של השלדה בשני הצדדים. בשני הסרנים. ההפרש בין צד ימין לשמאל בשני הסרנים צריך להיות זהה, +/- 1מ"מ. ההפרש בין צד ימין לשמאל בכל מקרה לא יהיה יותר מ3 מ"מ. מדוד מרחק מטבור לטבור בכל צד. ההפרש בין ימין לשמאל צריך להיות לא יותר מ3 מ"מ.
- מדוד מרחק ישר (לא קשת) בין שתי תושבות הקפיץ בכל צד (קדח לקדח).
- חופשים בסרן: הרם את שני הגלגלים באוויר, על בוקים, ובדוק חופש במיסבים.
- חופשים במתלה- בוקסות של הקפיצים.
- בלמים- כשהגלגלים באוויר, סובב אותם ביד- האם שניהם מסתובבים באותו חוסר מאמץ?
- מדדת את המרחק בין שני חלקי הנעילה, נכון?

ואם כל זה עדיין לא מביא אותך לפתרון... והנעילה חדשה ולא ניזוקה מכל המשחקים... זה מתחיל להיות מעניין...

אסף.

GodsFather
19-07-06, 10:16
אני אנסה למדוד ואשלח תמונות של המדידה עם נתונים כדי לוודא שאופן המדידה נכון.

אם יש למישהו עוד רעיונות - אשמח.

גיא
19-07-06, 15:43
ואני אוסיף לך עוד בדיקה שלדעתי יש לה מקום
והיא בדיקת אלכסונים
אתה יכול לבדוק בין סקיד פלייטים באלכסון שמאל אחורי מול ימני קידמי והפוך.

GodsFather
19-07-06, 15:48
ואני אוסיף לך עוד בדיקה שלדעתי יש לה מקום
והיא בדיקת אלכסונים
אתה יכול לבדוק בין סקיד פלייטים באלכסון שמאל אחורי מול ימני קידמי והפוך.

מקצה לקצה ? מבורג לבורג ? לא משנה ?

אלון_ק
19-07-06, 16:53
קודם כל, תפסיק לכתוב ולך לבדוק. תתחיל לפסול אפשרויות כבר עכשיו.

חשבתי על עוד משהו, משהו שקרה לי מזמן וגם זה, כמו כל שאר ההשערות, לונג שוט מאוד (אבל נניח שהנעילה תקינה, כי אתה מתחנן שנעשה כך):
הבלמים האחוריים שלך שחוקים מאוד, לפחות צד אחד שלהם. כשזה קורה, תושבת הרפידה משתפשפת על הגוז'ונים, יש כאן תמונות של איך זה נראה איפהשהו. זה יאיט את הגלגל, יתגלה בבדיקה שאסף הציע, יעשה רעש שמאוד דומה לזה של נעילה ובהחלט יגרום לכל התופעות שלך. בשלב שני זה יגרום לנעילה של הגלגל או לשבר של תושבת הרפידה (או ג'וזון, או תוף - אין לי מושג מה מהם יקרוס). לי היה מזל וזה רק נעל לי את הגלגל כשהאוטו חנה, באתי אחרי שעתיים ולא זז.

אם הרפידות דקות מאוד ויש שחיקה על הגוז'ונים, זה זה.
אם אתה מחליט להחליף קפיצים (האופציה השפויה), יש קיט מSUMMIT שיש לי את המק"ט שלו. מגיע עם כובע וברושורים (הם לא מספרים לך שזה מגיע, זה פשוט מגיע), עולה 20$ כולל משלוח בארה"ב (10.99 לקיט, עוד 9 דולר משלוח והנדלינג).

(פתח כבר את הסרן, פתח, פתח... :twisted: :twisted: )

מורי
19-07-06, 21:12
יש לך רעיון / פתרון ?

לפתוח.....יא חביבי ..לפתוח.....ולבדוק היטב את חלקי הנעילה,הקפיצים והמרווחים.

idanw
19-07-06, 21:19
עד כמה שאני זוכר.. לפני חודש, הבלמים היו בסדר גמור...

אלון_ק
20-07-06, 01:36
אמרתי שזה לונג-שוט. אני היחיד שאני מכיר שכזה דבר קרה לו (כנראה כי אני היחיד שמספיק מטומטם כדי להניח שאם בצד אחד הרפידות בסדר, אז כך גם בשני...).

GodsFather
29-07-06, 23:30
משהו נוסף לתיבול ההשערות -

אתמול חשדתי בפנצ'ר בגלגל ולכן מילאתי את כל הגלגלים בלחץ קצת יותר גדול - 25 PSI (מילוי על ידי מדחס דיגיטלי בתחנת דלק שהם בדר"כ מדייקים ובנוסף גיביתי את הבדיקה במודד ידני)

מאז הנעילה התחילה להגיב עוד יותר גרוע ולהעיף סטירות גם בנסיעה עם הטיה יותר קלה , דוגמא - כביש 4 בין תע"ש לרעננה. נסיעה שהייתה עם PSI 20-23 נעימה , הפכה לנסיעה מנתיב לנתיב כמעט כל הדרך....

אלון_ק
29-07-06, 23:36
בוא נסכם מה ניסית או בדקת עד עכשיו ונתקדם משם. אתה צריך לאשר שאכן כל זה נוסה או נבדק.

1. פתיחה וכיוון מחדש של הנעילה מספר פעמים. בכל פעם יש שיפור בהתנהגות אך לזמן מוגבל מאוד.
2. רוטציה בצמיגים. אין שינוי כלל.
3. בדיקת מקבילות הסרנים.
4. חופשים במיסבים.
5. חופשים במתלה (גומיות).
6. בדיקת בלמים.

אם זה אכן המצב, אני הייתי משקיע 11$ ומזמין קיט קפיצים ופינים מארה"ב (נסה את Summit Racing).

GodsFather
30-07-06, 11:06
בוא נסכם מה ניסית או בדקת עד עכשיו ונתקדם משם. אתה צריך לאשר שאכן כל זה נוסה או נבדק.

1. פתיחה וכיוון מחדש של הנעילה מספר פעמים. בכל פעם יש שיפור בהתנהגות אך לזמן מוגבל מאוד. - בוצע
2. רוטציה בצמיגים. אין שינוי כלל. - שונה לחץ אויר וכתוצאה מכך אופי העבודה של הנעילה השתנה
3. בדיקת מקבילות הסרנים.
4. חופשים במיסבים. - בוצע
5. חופשים במתלה (גומיות). - בוצע
6. בדיקת בלמים. - בוצע

אם זה אכן המצב, אני הייתי משקיע 11$ ומזמין קיט קפיצים ופינים מארה"ב (נסה את Summit Racing).

אלון_ק
30-07-06, 22:42
אז לך תבצע רוטציה. זה לא בדיוק פרוייקט, מה אכפת לך לפסול עוד אפשרות?

אחרי שזה לא יעזור, תזמין קיט ותתחיל ללכת לבית כנסת. המון.

GodsFather
05-08-06, 22:30
לאחר נסיעה בשטח היום - משלט 21 , אני משוכנע כי לא מדובר באיזון גלגלים או חוסר איזון בשלדה כי הרעשים החמורים היו גם בשטח, היכן שחוסר איזון כל כך מינורי לא היה מורגש,תקנו אותי אם אני טועה.

אוף...עכשיו צריך לפתוח את הבק-אקס...שוב....

אם מישהו צריך עוד תמונות ואו פרטים בנושא ההליך , שלא ציינתי בכתבה שלי, זה הזמן להגיש בקשות ואני אשתדל לצלם את הפרטים.

אלון, אשמח להסבר איך ולמה קפיצי הנעילה עלולים להיות לא תקינים ומה השפעתם...

אלון_ק
06-08-06, 00:27
הם אחראים על הרחקת שני חלקי הנעילה, כמובן. הכח בו החלקים האלו מורחקים קובע מהי ההתנגדות הנדרשת כדי שהם לא יתרחקו והנעילה תהיה נעולה.

איך יכול להיות שהם נפגעו? אלוהים גדול. עייפות, פגם בייצור, דפיקה בהובלה, דפיקה בהתקנה.

GodsFather
06-08-06, 08:44
הם אחראים על הרחקת שני חלקי הנעילה, כמובן. הכח בו החלקים האלו מורחקים קובע מהי ההתנגדות הנדרשת כדי שהם לא יתרחקו והנעילה תהיה נעולה.

איך יכול להיות שהם נפגעו? אלוהים גדול. עייפות, פגם בייצור, דפיקה בהובלה, דפיקה בהתקנה.

ואני מניח שאין דרך לבדוק תקינותם גם בעת הפירוק...פשוט לסמוך על טיבם ואו להחליפם בעיניים עצומות...

האם הם באמת יכולים לגרום לכל הרעש והברדק הזה ? אני יודע בוודאות שהם לא תפוסים או משהו כזה...מכאן שזה רק החוזק שלהם?

danip
06-08-06, 09:35
שלום
אני מעלה כאן השערה.
ציריה שעברה עיוות ולא מאוזנת, כלומר קצת עקומה לא יכולה לייצר תופעות כאלה? ואולי הציריה צריכה להיות הרבה עקומה? :shock:

בברכה דני

GodsFather
06-08-06, 09:54
דני זו השערה שיכולה לתת את התשובה להכל אבל איך אני בודק כזה דבר ?

danip
06-08-06, 19:14
לא יודע
אולי אצלך אפשר אפילו לראות דבר כזה בעין בייחוד לאור מה ששמעתי מעידן על מעלליך ;-)
בכול מקרה אתה יכול לנסות להחליף ציריות עם מישהו אני בי-ם אם זה עוזר לך.

אלון_ק
06-08-06, 20:52
אתה יכול להצמיד משהו ישר לציריה. היא אמורה להיות ישרה.

GodsFather
06-08-06, 23:30
אתה יכול להצמיד משהו ישר לציריה. היא אמורה להיות ישרה.

לא הבנתי את כוונתך , האם להצמיד פלס לציריה לאחר שליפתה מהסרן או כשהיא מורכבת לנסות למדוד משהו ?

אנא הסבר

תודה

לדעתי, אם הייתה בעיה בציריה, לא הייתי יכול לנסוע ישר בכביש (וקורה לי לפעמים שהנסיעה ארוכה ותקינה) ובטח ובטח שהייתי מרגיש את זה בכל נסיעה בשטח ולכן אני נוטה יותר ויותר לחשוב שמדובר בבעיה בנעילה עצמה (מרווחים, חופשים , קפיצים למרות שאיני מבין בזה), מה גם שיש מצב שהציריה כבר הייתה נשברת אבל מכל הפירוקים שהיו עד כה היא הייתה שלמה וללא סימני שחיקה/שבר וכנ"ל שאר חלקי הביצה והנעילה עצמה...

AvigdorAharon
07-08-06, 06:11
האם להצמיד פלס לציריה לאחר שליפתה מהסרן

כן, או ללכת עם הצירייה לגרינגראס כדי לבדוק אם היא מאוזנת.

אביגדור

GodsFather
08-08-06, 10:42
כמה שאלות שעלו לי בעקבות שיחה עם יודעי דבר וכן כתוצאה מהתנהגות הרכב בימים האחרונים:

1. שוחחתי עם בעל נסיון (שועל שטח ותיק) שאמר לי שנעילת EZLOCKER היא יותר נוקשה מDETROIT ושזו למעשה הבעיה שלי ולא נעילה/התקנה לא תקינה. לטענתו הקפיצים בנעילה עצמה הם נוקשים יותר ומכאן שהיא תינעל במצבים רבים יותר והיא פחות סלחנית...האם יש צדק בדבריו? האם נעילה של חברה אחרת או דגם ה1510 במקום 1530 היה יותר מועיל/ידידותי?

2. בעת נסיעה וכניסה לפניה (האמת שלפעמים גם בישורת ובהאטה לקראת רמזור) ,יצא לי להעביר את התיבה לניוטרל וכתוצאה מכך שמעתי נקישות שמגיעות מהגיר, האם זה בעקבות הנעילה שלמעשה מעבירה את הכוח לגיר שכעת חסר התנגדות או שמא זו בעיה אחרת?

אני לקראת פירוק, פשוט רוצה לשאול עוד כמה פרטים ושמוע חוו"דים נוספים כדי לוודא שאני לא סתם מפרק...

מורי
08-08-06, 13:02
1.אמיר,הנעילה שלך היא לא דטרויט אלא LOCK-RIGHT שמיוצרת ע"י חברת RICHMOND.
האיזי לוקר אכן נוקשה ופחות ידידותית.
אמיר כתב:
האם נעילה של חברה אחרת או דגם ה1510 במקום 1530 היה יותר מועיל/ידידותי?

מבלי לקבוע עובדות,אלא עפ"י מידע סטטיסטי בלבד...כן!!!
שנים שלא נתקלתי בבעיה עם ה-1510 (ללא הקפלרים),לעומת כל כמה שבועות שאני שומע ונתקל בבעיות עם ה-1530.
הבעיה היחידה שהייתה לי אי פעם עם נעילה ברכב שלי(8 סמוראים....12 שנה!,כמעט כולם עם נעילות )הייתה עם נעילה עם קפלרים,שבאמצע רומניה החליטה שלא מתאים לה יותר! (אתה יודע מה זה לנסוע עד יוון עם הפיצוצים האלה? :x ).

אני שב ומדגיש:המידע הזה הוא על בסיס הנסיון שלי ולא על בסיס מחקר עובדתי.
2.נראה לי שזה קשור לנעילה שמעבירה את ה"מכה" אל הגיר וסביבתו.

yoav
09-08-06, 15:12
כמה שאלות שעלו לי בעקבות שיחה עם יודעי דבר וכן כתוצאה מהתנהגות הרכב בימים האחרונים:

1. שוחחתי עם בעל נסיון (שועל שטח ותיק) שאמר לי שנעילת EZLOCKER היא יותר נוקשה מDETROIT ושזו למעשה הבעיה שלי ולא נעילה/התקנה לא תקינה. לטענתו הקפיצים בנעילה עצמה הם נוקשים יותר ומכאן שהיא תינעל במצבים רבים יותר והיא פחות סלחנית...האם יש צדק בדבריו? האם נעילה של חברה אחרת או דגם ה1510 במקום 1530 היה יותר מועיל/ידידותי?

2. בעת נסיעה וכניסה לפניה (האמת שלפעמים גם בישורת ובהאטה לקראת רמזור) ,יצא לי להעביר את התיבה לניוטרל וכתוצאה מכך שמעתי נקישות שמגיעות מהגיר, האם זה בעקבות הנעילה שלמעשה מעבירה את הכוח לגיר שכעת חסר התנגדות או שמא זו בעיה אחרת?

אני לקראת פירוק, פשוט רוצה לשאול עוד כמה פרטים ושמוע חוו"דים נוספים כדי לוודא שאני לא סתם מפרק...

אהלן אמיר- לפני שאתה מפרק- אני נעול ב EZ, וגר לידך- בוא תעשה סיבוב ותראה אם זה כמו אצלך ובאמת אין לך בעיה או שמא זה לא דומה. (אני במיל' בצפון ונמצא כאן במרכז למנוחה רק ליום-יומיים הקרובים- אז אם אתה רוצה תנסה לתאם איתי היום-מחר).
יואב

GodsFather
09-08-06, 16:52
אחרי ביקור אצל אלון (תודה רבה!) , הוחלט שאני אזמין את הקיט קפיצים ונראה מה יהיה

לפחות עכשיו אני יודע בוודאות שמשהו דפוק בנעילה...

אלון_ק
09-08-06, 22:36
שוחחתי עם בעל נסיון (שועל שטח ותיק) שאמר לי שנעילת EZLOCKER היא יותר נוקשה מDETROIT
תוודא שהבנת אותו נכון, כי זו אותה חברה אבל שתי נעילות שונות בתכלית. שתיהן אוטומטיות, אבל הדטרויט מחליפה את כל הקייס בעוד האיזי לוקר נכנסת לבית הסטליטים. מה שממש מדליק נורה אדומה במשפט הזה זה שאין דטרויט לסמוראי...

ההשוואה צריכה להיות בין איזי ללוקרייט ובכל מקרה גם האיזי לא עושה שום דבר שמתקרב למה שיש אצלך.

GodsFather
09-08-06, 23:05
תוודא שהבנת אותו נכון, כי זו אותה חברה אבל שתי נעילות שונות בתכלית. שתיהן אוטומטיות, אבל הדטרויט מחליפה את כל הקייס בעוד האיזי לוקר נכנסת לבית הסטליטים. מה שממש מדליק נורה אדומה במשפט הזה זה שאין דטרויט לסמוראי...

ההשוואה צריכה להיות בין איזי ללוקרייט ובכל מקרה גם האיזי לא עושה שום דבר שמתקרב למה שיש אצלך.
הבנתי אותו נכון , גם לו היה סמוראי והוא ידע בדיוק על מה אני מדבר.

ויש נעילת דטרויט לסמוראי , אפילו היה כאן דיון כזה של BENYACH שציין את המק"ט שלה וכד' ובסוף ירד מהפרק בגלל מחיר.

בכל מקרה - הזמנתי קיט קפיצים לנעילה שלי, וידאתי את הדגם. נקווה שזה יפתור את הבעיה...

מורי
10-08-06, 00:59
קצת סדר:השם המלא של ה- E-Z LOCKER הוא דטרויט איזי לוקר,ומכאן הבלבול.
המונח דטרויט מופיע בכל מקרה.
מה שאלון מתכוון לומר זה שאין לסמוראי את נעילת הדטרויט ה"קלאסית" שמחליפה את כל הקייס.

GodsFather
17-08-06, 17:21
טוב , הקיט הגיע , כמה קפיצים וחתיכות מתכת...בלי חוברות ובלי הוראות..מוזר...

בכל מקרה , מקווה יום ראשון להתעסק עם זה ואשמח לכמה פרטים :

היכן אני יכול להשיג שימסים שיהיו לי ספייר? אני רוצה למדוד מחדש את המרווחים כראוי ולוודא שההתקנה הפעם תהיה אחד לאחד לפי הספר.

היכן אני יכול להשיג ספר הוראות להתקנה? באתר שלהם יש הוראות כלליות , ללא מידות מרווחים וכד'.

האם יש משהו מיוחד שאני צריך לדעת בהתקנה ? קראתי את המדריך באתר , האמת שאף פעם לא סימנו (אני ואותו בעל מקצוע) את הסימונים שמציינים בכתבה ומכאן התמיהה שמא זה הגורם לכל הצרות... ואולי זה חופש גדול מידי במרווחים האמורים...

מורי
17-08-06, 20:02
1.שימסים ניתן להשיג במכשירי תנועה בכל המידות,ובגרושים.

2.ספר הוראות בטח יש לאחד החברים פה שהתקין לבד (כמה כאלה שאני זרקתי...).

3.זה שלא סימנו את המיקום של המכלולים בזמן התקנת הנעילה מהווה בעיה,ואיך תדע שזה הגורם לבעיה? (המיקום המקורי השתנה...).
איך תמדוד את המרווחים האמורים? (חוץ מהשימסים אותם ניתן עם קליבר).

שיהיה בהצלחה!

GodsFather
17-08-06, 20:44
פשוט לבקש שימסים? איזו מידה אני צריך?

עד כמה קריטית העובדה שלא סימנו את המיקום של המכלולים כפי שמצוין בכתבה? סה"כ לא דובר בעבודה ראשונה של אותו אישבחור...

לגבי הספר - מישהו יכול לעזור פה ?

מורי
18-08-06, 15:44
מידת השימסים היא בהתאם להוראות היצרן או בהתאם למרווחים אליהם אתה שואף להגיע.
גש למכשירי תנועה,תראה להם את החלק בספר,שם מצוינות גם מידות שונות לבחירתך.

לגבי סימון החלקים-עם הזמן ישנן דפורמציות (עיוותים קלים) טבעיות בעבודת המכלולים,ולכן חשוב לסמן ולהחזיר את המכלולים למקומם המקורי.

GodsFather
18-08-06, 20:15
מידת השימסים היא בהתאם להוראות היצרן או בהתאם למרווחים אליהם אתה שואף להגיע.
גש למכשירי תנועה,תראה להם את החלק בספר,שם מצוינות גם מידות שונות לבחירתך.

לגבי סימון החלקים-עם הזמן ישנן דפורמציות (עיוותים קלים) טבעיות בעבודת המכלולים,ולכן חשוב לסמן ולהחזיר את המכלולים למקומם המקורי.

מידת שימסים לפי הוראות יצרן? איזה יצרן? סוזוקי או לוקרייט?

אין לי את הספר אז איזה חלק להראות להם ? :roll:

מורי
18-08-06, 22:14
הספר הוא של מכשירי תנועה .כאשר תבוא לקנות תוכל להראות להם מה בדיוק אתה צריך.
מידות השימסים הן לפי ספר הרכב (בהוראות של לוקרייט כתוב לבדוק אותם לפי הגדרות היצרן).מנסיוני,לא תמיד השימס במידה המצוינת בספר הרכב הוא הרווח הנכון,לכן באה גם בדיקת מרווחים בין חלקי הנעילה.

GodsFather
25-08-06, 18:52
טוב , עכשיו זה סופי - נאחס IS MY MIDDLE NAME!

הקיט ששלחו הוא לא הקיט המתאים ככל הנראה - הקפיצים הם 4 בודדים וארוכים יותר מהמקור.

אני כרגע בהתכתבויות עם הספק , את החיוב לכ"א ככל הנראה אני אבטל - לפחות זה...

זה המקום להודות לברוך טולדנו שעזר,סייע,סבל והתלכלך ותרם את הסדנא שלו והזמן היקר שלו לעזור לי.

ברוך - אלף תודות!!!! ועוד אחת :-)

עדכונכם בהמשך.

GodsFather
29-08-06, 14:51
לאחר פירוק הנעילה , כמה שאלות

ברינג שדרכו עוברים הקרוסשאפטס יש מעט כירסומים בקצוות - האם זה בעייתי?

מורי
29-08-06, 16:23
אתה מתכוון לקייס עצמו? או לבלוק המרובע שיש במרכז הקייס?

GodsFather
29-08-06, 17:38
אנסה להסביר במילותי - מתנצל על חוסר המקצועיות :

יש את הטבעות שבתוכן מוכנסים הקפיצים והפינים. הן יוצרות מעברים עגולים דרכם עוברים הקרוסשאפטס - עד פה יש?

הקצוות של המעברים הללו (למעשה אפשר לומר קצוות צורת הקשת) מכורסמים טיפונת , ככל הנראה משחיקה של הקרוסשאפטס (שאצלי הוא מקורי ולא הגיע עם הנעילה, ולכן יש בו תעלות קטנות) על אותן קצוות.

אנסה לחפש תמונה ולהמחיש את הנושא.

GodsFather
29-08-06, 17:42
הצבע האדום בתמונה ממחיש את הכרסום , אם כי כאן מעט הפרזתי בגודל הכרסום מאשר במציאות.

חנן-ג'יפולוג
29-08-06, 17:51
כבר במקור שני חצאי העיגול שדרכם עובר הקרוסשפט לא יוצרים עיגול מושלם, אלא הם מכורסמים מעט במקום שציינת. תוכל לצלם כדי שנוכל להשוות? יש אצלי לוקרייט חדש על שולחן העבודה.

מורי
29-08-06, 18:37
תמונה באמת תעזור!

GodsFather
29-08-06, 19:10
הנעילה כרגע מורכבת על הרכב , הפירוק היה בשישי...אני מעריך שיהיו עוד פירוקים בעתיד הקרוב.

הנעילה (כשקניתי אותה) באה בחיתוך מושלם ולא מכורסם - אני מדבר על כירסום שנראה כמו שבר ולא כירסום שיועד לכך על ידי מכונה.

אם אני אפרק אותה שוב בקרוב אני אצלם.

אני כרגע במסע חיפושים אחר ספול/מיני-ספול , לאחר שחרשתי את הפורום הזה על שרשוריו בנושא

וחבל שלא עשיתי זאת מלכתחילה...

מורי
30-08-06, 08:39
אמיר , זה שאצלך יש בעיה עם הנעילה/הדיפ' לא מעיד שנעילה זה דבר רע,ויעידו על כך כל אלה שכבר שנים נהנים מנעילות שעובדות מצוין(כולל אנוכי,והאוטו שלי עובד קשה!).
"איכות החיים " שנעילה נותנת עולה בכמה רמות על ספול (ולי יש נסיון עם זה).
אין לך נסיון עם ספול ואל תמהר לשפוט מה טוב יותר.

GodsFather
30-08-06, 09:28
מסכים איתך מורי, לא פסלתי לחלוטין את הנעילה מהסוג שיש לי , אני רק רוצה להביא לתשומת לב הקורא ההדיוט שנעילה כזו , מעבר להתקנה נכונה , תלויה גם בהמון חופשים או יותר נכון מצריכה חוסר חופשים בכדי לפעול כראוי - חופש בבית סטליטים, חופש בתוך הנעילה, חופש בסרן/עקמומיות, סט עלים לא מאוזן, מיסבים צלבים צמיגים וכד' - כל זה משפיע רבות על נעילה כזו ואמרו זאת גם רבים לפניי.

אין לי נסיון מעשי עם ספול אבל ממה שאני קורא בפורום כאן ואני סומך על ניסיון אנשים כאן לפעמים יותר מאשר בחיים , אני מבין שעם ספול החיים שלי היו יותר קלים.

אשמח לנסיעה ברכב עם ספול ואם יש סמוראי כזה אז בכלל חגיגה ...

אשמח יותר אם יהיה פתרון זול יותר מנעילה חדשה (200-250$ לפני מיסוי) ואו חזרה לדיפ' פתוח וזה כנראה לא יקרה לצערי...

אלון_ק
30-08-06, 22:52
אני חייב לחלוק עליך, מורי. איכות החיים עם ספול גדולה פי כמה וכמה; אין מכות, אין בומים, אין רעשים, אין דאגות, אין שום דבר לא צפוי. קצת חריקות צמיגים, קצת יותר להזהר בסיבובים חדים מאוד על כביש רטוב, אבל בסה"כ זה הרבה יותר ידידותי מנעילה אוט', לפחות מבחינת הצפיות של המנגנון.

מורי
31-08-06, 08:36
אלון,בנעילה תקינה אין את רוב התופעות שהזכרת.
אתה מוזמן לעשות סיבוב על הזוק שלי ולהנות מתקתוקה הנעים של הנעילה בסיבובים,וזהו!
לא מכות,לא בומים, לא הפתעות,ולא דאגות.
לעומת זאת הנה ההתרשמות שלי לגבי ספול (או דיפ' מרותך לצורך העניין):
א. קצב שחיקת הצמיגים הוא לא "קצת מוגבר",אלא ממש מוגבר.
ב. תוציא ציריה אחרי כמה אלפי קילומטרים,ותראה שהשיניים שלה מעוותות .
ג.בלאי מואץ על צלבים ומיסבי גלגל.
ד. התנהגות הרכב בכביש (יבש ורטוב) לא נעימה (בלשון המעטה...).

* הדברים מתייחסים לנסיון שלי עם סמוראי קצר צמיגים 235 ודיפ' מרותך.

לסיכום,לרכב שנוסע ביום יום כרכב פרטי,לא הייתי שוקל זאת בכלל.
אם הרכב נוסע מעט כביש והרבה שטח,אז הייתי הולך על ספול.

ruby
31-08-06, 12:17
אני אתמול עשיתי סיבוב עם מורי בסמוראי שלו ואני מוכרך לציין שהנעילה היתה בקושי מורגשת לא בומים ולא מכות היה רק רעש חלש של תיקתוק.

GodsFather
31-08-06, 14:15
אני אתמול עשיתי סיבוב עם מורי בסמוראי שלו ואני מוכרך לציין שהנעילה היתה בקושי מורגשת לא בומים ולא מכות היה רק רעש חלש של תיקתוק.

א. באיזה סמוראי ? ארוך או קצר? יש הבדל אדיר!
ב. איזו נעילה ? 1510 כמדומני , כי אני יודע שמורי אוהב אותם יותר והן ידועות כיותר שקטות מה1530.

ruby
01-09-06, 13:31
אכן כן יש למורי סמו ארוך, לגבי סוג הנעילה את זה תשאל כבר אותו אבל בכול אופן פגשתי גם קצרים שהנעילה בהם היתה בקושי מורגשת לא בומים ולא נעליים.

אלון_ק
01-09-06, 14:59
לגבי דעתך על הספול, זכותך. אני לא מסכים איתך, מנסיעה על סמוראי עם 32 ודיפ' מרותך.... (גם על סופה עם ספול מלא).

לגבי דעתך על הנעילה, אין מצב בעולם שאין מכות. יש מצב שאתה נוהג מספיק טוב כדי לא לגרום למכות, זה אפילו הגיוני לגמרי (מתרגלים לנעילה מהר מאוד), אבל עצם העובדה שיש חופש מכריחה אותך להתחשב בחופש. הרי אם תעשה פרסה ותשנה מהאצה להאטה וחזרה להאצה רק עם הגז אתה תקבל מכה כמו ענק וזה יקרה גם בקו ישר, רק שם יהיה פחות מורגש. אין מכה = אין חופש = משהו לא בסדר ואתה יודע את זה יותר טוב ממני.
לגבי הבומים, גם לא נכון. נעילות אוטומטיות תמיד פתוחות לאפשרות הזו וזה שאצלך זה לא קורה מעיד על שילוב של מזל, התקנה מעולה ונהיגה טובה. צן את האוטו למישהו שאין לו מושג איך לנהוג עם נעילה ואם זה לא קורה לו 3 פעמים ביום, אני אוכל את הכובע.

לגבי השחיקות ככלל, אני לא מסוגל לאשש או להפריך. לי זה מאוד לא נשמע, אבל כפי שאמרתי - אני לא יודע.

מורי
01-09-06, 15:52
כמובן שלנהיגה עם נעילה יש כללים אחרים (כתבתי על זה בשרשור אחר).ברגע שמבינים את הכללים הסיכוי להפתעות ומכות יורד למינימום.
לוקח בדיוק יום וחצי ללמוד מה לעשות בסיבובים ופרסות כדי להמנע מתופעות אלו.
אני נסעתי על הרכב של אמיר,ושם ללא ספק יש בעיה! (לא קשור כלל לסגנון הנהיגה)
כמו שכתבתי,אני לא שולל את הספול באופן מוחלט,אלא בהתאם לשימוש ברכב.
האם היית ממליץ לשים ספול על סמוראי שנוסע כ-50 ק"מ קבוע ביום על כביש,והאשה\החברה צריכה לנסוע בו גם מדי פעם?
לפי דעתי ממש לא. עדיף נעילה!

בכל מקרה אין תשובה אחת שמתאימה לכולם,ולכן טוב שיש כאן דעות מנוגדות :!:

GodsFather
02-09-06, 11:30
מורי , כשנסעת על הרכב שלי לפני שלושה חודשים אכן הייתה בעיה והיא נבעה מכיוון לא תואם של הנעילה לסרן החדש שהיה תקין לעומת קודמו המעוות.

לגביי - אני נוטה יותר ויותר להאמין שעם 1510 היה לי ראש יותר שקט אבל גם עם ההתקנה הראשונה אצלי הייתה נכונה ומישהו היה מלמד אותי מיד אחרי כן איך נוהגים אז גם דברים היו נראים אחרת (ניסוי וטעיה/תהיה/תעיה לקח אצלי קצת יותר מאחרים)

אני אלך לי על מיני-ספול/ספול מלא כי כרגע זה מה שאני יכול להרשות לעצמי וכי אני רוצה קצת פחות רעש בנסיעות (חפיף רעשי צמיגים, עדיף מרעשי ברזלים נשחקים)
אדווח את התוצאות, לי כבר אין מה להפסיד ואני אהיה האינדיקטור לניסוי כי יש לי כרגע 1530 , אני עובר לנעילה קבועה ואם גם היא לא תעבוד אז נוכל לדעת מה יותר טוב מביניהן ואו שיש שבעיה בנהג (אבל פה אין קשר , בטוח שגם הנהג דפוק) - אולי בסוף עוד אחזור לדיפ' פתוח...חס וחלילה.

דרך אגב ,האישה אצלי לא נוגעת ברכב - הוא מלוכלך מידי בשבילה...

idanw
02-09-06, 12:30
חבוב.. אם הבית מרקחת נוסע שלך מלוכלך מדי בשבילה.. אז אולי צריך להחליף... 8)

GodsFather
03-09-06, 08:29
חבוב.. אם הבית מרקחת נוסע שלך מלוכלך מדי בשבילה.. אז אולי צריך להחליף... 8)

אין תקציב ואף אחד לא מוכן לטרייד אין :grin: :grin:

GodsFather
15-09-06, 19:36
בהמשך לדיון שהיה לי בטלפון היום עם מורי , אשמח לחיזוקים/תיקונים מדעתכם בנידון :

כאמור , בנעילה שלי יש כרסומים באיזור התעלה המובילה את הקרוס שאפטס (לא הריבוע המרכזי , אלא התעלה בקצוות חלקי הנעילה).

הקרוסשאפטס שמותקנים אצלי כרגע הם מקוריים ומחורצים ולדעתי עקב כך הם נתקעים בקצוות התעלה וגורמים לרעשים האיומים , להקפצה שלה וכן לנזק הכירסומי ולכן אני רוצה להחליף אותם לקרוסים חלקים לחלוטין כמו שמגיעים עם קיט נעילה מקורי (לא יודע למה לא התקינו את זה אצלי...).

מורי אומר שאין קשר לחריצים ולתאוריה שלי ואף עדיף להשאר עם המחורצים כי הם משמנים יותר טוב את האיזור.

מה דעתכם?

מורי
16-09-06, 10:56
אוסיף ואומר שהשאפטים לא יכולים להזיק לחלקי הנעילה מהסיבה שהחומר של הנעילה מחוסם וקשה ביותר,והשאפטים המקוריים עשויים מחומר רך יותר.
לכן,מה שאמור להשחק הם השאפטים ולא הנעילה.

חנן-ג'יפולוג
16-09-06, 11:04
אבי ה' , לדעתי, אתה צודק. הקרוסשפט שנדחק בין שני הגג"שים הוא המרכיב העיקרי במנגנון הנעילה, ואם בקיט המקורי יש קרוסשפט חלק, אז אתה חייב שזה מה שיהיה לך.

RTFM . כל פעם נופלים עם זה מחדש ;)

GodsFather
16-09-06, 14:01
חנן , תודה שאתה מצדד אותי , אני אתרץ את זה בכך ש-לא היה FUCKING MANUAL כשקניתי את הנעילה!!!! וגם לא הכרתי את האתר הזה.

דבר שני - מורי, שיש לו פי כמה וכמה נסיון ממני ולדעתי גם ממך (אל תפגע), טוען שהמחורצים הם העדיפים...

בכל מקרה , מורי , בהמשך לשיחתנו , מקווה שתמצא לי קרוסים חלקים ואני אתקין - אם זה יסדר את הנעילה ויחסוך לי קניה של חדשה - הרווחתי ואם לא , אז לפחות אחיה בידיעה שניסיתי הכל.
ואם מישהו קורה את השרשור ויש לו קרוסים חלקים בשבילי , אנא צרו קשר.

תודה

חנן-ג'יפולוג
16-09-06, 14:05
בתגובה 53 ציינת שהנעילה קצת כורסמה. אני מהמר שזה קרה בגלל הקרוסשפט המחורץ, ואני מקווה שזה לא יפגע בתפקוד הנעילה כשתשים קרוסשפט חלק, כי הפינות האלה קריטיות לעבודת הנעילה הנכונה.

GodsFather
16-09-06, 14:21
חנן , זה ההימור שלי בדיוק!

הכרסום לא יהיה קריטי לקרוס חלק , לדעתי. אני אשתדל לצלם את העסק בפירוק הבא (כמה פירוקים כבר עברו ? 5 או 6???)

GodsFather
16-09-06, 15:20
עכשיו זה כבר רשמי - גם בחוברת ההוראות של הנעילה רשום מפורשות שהמקור מגיע מחורץ ויש להחליפו לקרוסים חלקים שמגיעים עם קיט הנעילה.

הדבר הזה גם מערער בעיני את הידע הרב והמוניטין של אותו אחד שכל פעם ניסה לתקן לי אותה...אמנם היו חופשים , אבל ללא ספק שכרסום לא היה צריך לקרות אם הקרוסים אצלי היו חלקים ואותו אחד צריך היה להעיר לי על כך מלכתחילה...

אני חושב שהפירוק ונסיון התיקון הבא יעשו אצל מישהו אחר...

חנן-ג'יפולוג
16-09-06, 16:30
לספר לך על בעלי סדנאות הג'יפים שהתקשרו אליי לאחר שהתקנות של נעילות לא צלחו? תמיד לאחר השוואה של מה שהם עשו אל מול הוראות ההתקנה מתגלית החריגה, והמקור לבעייה.

כנ"ל אצלי. בפעם היחידה שהסתבכתי בהתקנת נעילה, זה היה לאחר שלא עקבתי היטב אחרי הוראות ההתקנה. עבדתי עם ההוראות, אבל לא הבנתי קטע מסוים.

RTFM זה נכון לי, לך, לכולנו. מי לא נפל עם זה? תבין שלא הנסיון שלי הוא שמדבר אל מול הנסיון של מורי, אלא הנסיון של יצרן הנעילה, שעם כל הכבוד לכולנו, יודע יותר טוב. אם הוא מאלץ אותך לרכוש קרוסשפט עם הנעילה לסוזוקי, והוא לא עושה את זה ברכבים אחרים, יש לו מן הסתם סיבה טובה.

לא נעים לי לבשר לך, אבל אני גם מהמר שהנעילה המכורסמת תיפגע בקרוס שפט החלק. אני מניח שתגלה בסוף שאתה חייב לקנות נעילה חדשה.

מורי
16-09-06, 19:39
חנן,איך תסביר את זה שחומר רך "אוכל" את החומר הקשה? (קרוס שאפטים את הנעילה).
גם כשאני מתקין נעילה,אני מתקין אותה עם השאפטים המסופקים,למעט מקרים מיוחדים בהם השאפטים החלקים נכנסים ללא חופשים דרך הקייס והבלוק,מה שגורם לבעיות בשחרור הנעילה בסיבובים(גם אצלי ברכב נהגתי כך).עד היום לא נתקלתי בבעיות שנובעות כתוצאה מהתקנת השאפט המקורי.

על דבר אחד אין ויכוח:כאשר הנעילה כבר ניזוקה,הסיכויים שהיא תעבוד כראוי,קלושים!

חנן-ג'יפולוג
16-09-06, 20:47
מורי, אני לא מתיימר כאן להבין וללמד, כי אני לא יודע. אין לי מושג מי רך ומי קשה. אני רק יודע שנכון להקשיב להוראות יצרן. הנעילה הזו נמכרת בעשרות אלפי עותקים אם לא יותר ויש ליצרן נסיון מאוד גדול איתה, ואם הוא מספק קרוסשפט חלק, כנראה שזה מה שצריך להיות.

זו תשובה בנאלית, אני יודע, אבל באמת שאין לי מידע נוסף לתרום לעניין.

אלון_ק
17-09-06, 00:29
אני לא חושב שמישהו יכול לקבוע שהקרוס שאפטים חלשים יותר מהדרייברים, אלא אם יש למישהו את המידע על החיסום של כל אחד מהם?

GodsFather
17-09-06, 13:18
נכון לעכשיו , לי לא משנה מה חזק ממה , לי משנה שיש שברים ואין לי ספק שהם נגרמו כתוצאה מהחירוץ שבקרוס הקיימים. כל יום נסיעה גורם יותר נזק.

אני צריך למצוא קרוס חלקים ולערוך ניסוי. הנזק הנוכחי הוא כזה שקרוסים חלקים יעזרו לפתור את הבעיה או להקטין את חומרתה בצורה משמעותית.

אחרי זה , לא אכפת לי לקחת את המחורצים , לקחת חלקים מנעילה אחרת ולהשוות חיסום שלהם אצל מומחה (וכן , אני מכיר מומחים)...

מורי
17-09-06, 20:36
אמיר .
מצאתי את השאפטים החלקים (חדשים לגמרי!) אתה מוזמן לתאם איסוף...

GodsFather
09-10-06, 13:50
ישועה!!!!

לאחר שאני ומורי פתחנו את הנעילה (בפעם המי יודע כמה...הברגים כבר נפתחים כמו חמאה , אני עושה את זה בעיניים עצומות...) נוכחנו לגלות שהקרוס-שאפטס לא היו הגורם לשברים כפי שחשדתי(השברים היו בצד החיצוני של הטבעת ולא במיקום בו הקרוסשאפטס חוצים) אבל החלפנו אותם למרות הכל כדי שלא יהיו ספקות בעתיד.מישהו אמר פה משהו על הFUCKING MANUEL?

מסתבר שהבעיה לא הייתה בנעילה עצמה אלא במרווחים ובהרכבה לא תקינה ככל הנראה מהפתיחה הקודמת בנסיון תיקון או אולי אפילו קודם לכן. אחד הקופלרים שמתחבר לבית סטליטים בחלקו "הדק" (המכסה שלו) ואמור להסתובב חופשי על המיסב היה תפוס באופן קבוע על טבעת לחץ , מה שגורם לנעילה לנסוע עם צד אחד מקובע כל הזמן או בעל קושי בתנועה - מורי יוכל לתת את הפרטים המדויקים לאיך נקרא החלק הזה בדיוק,אני פשוט לא יודע...

אחרי החלפת החלק הנ"ל - קופלר מסתובב חופשי ,התאמת מרווחים על ידי מורי לאישור התקנה נכונה וזהו - אין רעשים יותר , בלי בומים , לא בסיבובים , לא בכיכרות , לא בשטח - שום רעש חריג שהיה בעבר - פשוט שקט ונסיעה חלקה , חלקה הרבה יותר משהייתה בעבר.

בדוק כבר 10 ימים בכבישים וגם שטח. נסיעת סבתא ונסיעת לחץ - מכות גז ונסיעה רגועה - עובד!

מורי - אין לי מילים, פשוט חיוך ואבן שנגולה מליבי על אובדנה של נעילה. מעבר לכך - מקצועיות וידע היא אכן השטח שלך, אני כבר הייתי די על סף יאוש.

גילוי נאות - אין לי שום קשר "חברי" למורי שמהווה הטיה של הדעת,כולם יודעים כמה ניסו לעזור לי עם הנעילה (יש לא מעט שרשורים בנושא) - אנשים עם ניסיון ועם חוסר נסיון וכל פעם הייתה תקווה שנמוגה.

הפעם - כל החלקים היו תקינים - ההתקנה הייתה לא נכונה - חלק שלם שאמור לנוע היה מקובע ומכאן שאכן מדובר בחוסר מקצועיות/תשומת לב קריטית בהתקנה/נסיון תיקון קודמים...

בקיצור , למי שיקרא את השרשור בעתיד - אני חושב שאנחנו סוגרים כאן עוד אופציה לתקלה.

חג שמח והמשך יום נעים.

אמיר

חנן-ג'יפולוג
09-10-06, 14:19
מברוק.

בקשר להערה שלך לגבי מקום השבר, מה היה לכם לגלות מחדש? הרי שמת מקודם תמונה עם ציון המקום שבו הם שבורים, וזה בדיוק היכן שהקרוסשפט עובד (אחרת אתה חייב לחפש בדיפ' את העכבר שמכרסם לך את הנעילה, כי אין שום דבר אחר שנוגע בפינות האלה) :

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=2000

GodsFather
09-10-06, 14:22
זהו , שהשבר הוא קצת יותר רחב, הכרסום כפי שציינתי בתמונה , אבל השבר עצמו קצת יותר ארוך, יותר ארוך מהכרסום עצמו וככל הנראה נוצר כתוצאה מהלחץ של שני צידי הנעילה. פועל יוצא של הכרסום או לא - אני לא יודע לומר...

GodsFather
09-10-06, 14:23
מורי צילם את השבר , אני מקווה שיעלה אותו לשרשור

idanw
09-10-06, 20:01
אמיר..
אתה זוכר שכשפירקנו את הסרן בפעם הראשונה.. אמרתי לך שנראה לי שהדיפ' לא מסתובב חלק.. האם זו הכוונה? זה מה שגרם לו לא להסתובב חלק?

מורי
09-10-06, 22:00
קודם כל תודה רבה על המחמאות.
אני חושב שזוהי הוכחה מוחצת לטענה שלי שהוראות "עשה זאת בעצמך" לא מהוות ולא יהוו תחליף לנסיון מעשי שנצבר לאורך שנים.(כן..כן...אני טופח לעצמי על השכם! :mrgreen: )
כשפתחנו את הדיפ' של אמיר נתקלתי מייד בתופעה מוזרה: כאשר מכניסים את הקפלר אל מכסה הקייס (איפה שהוא מסתובב),הקפלר נלחץ פנימה בלחץ רב ופשוט חסר יכולת להסתובב.
בדיקה מעמיקה גילתה שמישהו ניסה לבטל חופש שהיה בין הקפלר לקייס באצעות בוקסה שיושבת בתוך הקייס.
לאחר שהוחלף מכסה לאחד תקין,כיוון חופשים,סגירת הדיפ',ויאללה...סע לשלום!
אעלה תמונות של המכלולים בהמשך.

חנן-ג'יפולוג
10-10-06, 10:16
מורי, בלי להוריד כלום מהקרדיט שמגיע לך, עבודה מדויקת ע"פ ההוראות, גם כאן, היתה עולה בדיוק באותה מידה על הבעייה, בלי נסיון או רגש.

GodsFather
10-10-06, 12:27
זה לא קשור לMANUAL , בלי ידע/הבנה בסיסית , לא הייתי עולה על הבעיה הזו מעולם , כאן בדיוק נכנס מורי לתמונה כבעל נסיון , לא פסלתי בעל נסיון אחר אם הייתי ניגש אליו , אבל מכל אלה שניגשתי אליהם - היחיד שציין שה"המלך ערום" היה מורי...

אני לא מתכוון עכשיו לעשות חשבון נפש עם אלה שניסו לפניו ובמיוחד לא עם אלה שהתיימרו להיות "בעלי מקצוע" - אני פשוט לא אתקרב אליהם יותר.

ובואו נחזור רגע לנושא העיקרי - הייתה בעיה טכנית והיא נפתרה , מבסוט וחסר מעש , אני מחפש צרות אחרות ברכב...מישהו אמר נעילה קדמית ??? (כי היא יושבת אצלי בבית בקופסא ומחכה לזמן שלה :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: )

weref
11-04-16, 12:31
פעם נוספת, ג'יפולוג מציל. עכשיו אני לא צריך לפתוח את הדיפ 17 פעם :D

GodsFather
13-04-16, 01:08
עשר שנים אחורה. ספר מה הציל אותך

weref
13-04-16, 07:24
לפני כמה חודשים הותקנה נעילה אחורית בsj410. לפעמים בפניה הדוקה יש "פיצוצים" וכל הרכב נזרק.
הנחתי שזה בא מהנעילה, אבל לא היה לי שום מושג מה לחפש (מה להגיד למתקין).
רק אחרי שקראתי את השרשור הזה הבנתי שהמצב לא תקין ומחייב טיפול, וזה אחרי שעות של חיפושים. רב השרשורים מדברים על הטיקטוקים הרגילים ולא ה"פיצוצים" האלה.
רק חסר שאצעק כמה מילים לפני זה בערבית..

sent from mobile

GodsFather
13-04-16, 09:39
אם אתה צריך להגיד למתקין מה לחפש, לך למישהו אחר...

weref
13-04-16, 09:44
בכלל לא ידעתי שזה בוודאות מהנעילה. בגלל ש90% מהגיפ עשיתי בעצמי אני לא ממהר לבוא בטענות לאחרים.
בכל מקרה, תודה. הבעיה בהחלט לא באשמתי, אחזור למתקין לבדיקה.

sent from mobile

ishc
13-04-16, 12:49
איזו נעילה התקנת? לפי מה שאני זוכר לוקרייט 1510 לא מתאימה לסרן של SJ410. הסרנים אצלך מקוריים?

weref
13-04-16, 12:53
הסימפטומית זהים, דגם נעילה שונה.
זה 1520ל84.

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/87215-%D7%A0%D7%A2%D7%99%D7%9C%D7%AA-%D7%9C%D7%95%D7%A7%D7%A8%D7%99%D7%99%D7% 98-%D7%9C%D7%A1%D7%A8%D7%9F-%D7%A6%D7%A8-%D7%A9%D7%9C-84

sent from mobile

-->