PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיות תצוגת מד דלק + מד טמפ'

טיבי קלוד
21-07-06, 18:04
היי חברים!
ובכן לאחר שבועות ארוכים, נמצא הזמן לטפל בכל מיני תקלות קטנות. ראשית אני תוקף את מד הטמפ' ומד הדלק.
מד הטמפ מראה שהרכב כל הזמן קרררררר. כשקיצרתי הוא הראה תקינות. - האם סממן ליונית חום?
מד הדלק לא עולה מעל רבע מיכל. ניסיתי לעבור על שירשורי עבר וניגשתי לפתח מצוף המיכל. כיצד מפרקים מצוף זה לבדיקה ו/או שיפוץ? כל החוטים במקומם כולל הצינורות.
מודה לכם מראש
קלוד

T-REX
21-07-06, 22:45
אהלן קלוד
יכול להיות שהיוניט דפוק אבל לדעתי המצב ההגיוני יותר הוא שהג'יפ באמת קר
בד"כ בכדי לפתור בעיות חום כל מני "חכמים" מוציאים את הטרמוסטט ובכך "פותרים" את בעית ההתחממויות.
אני מציע לך לבדוק אם יש לך טרמוסטט , טמפ" עבודה אמיתית ע"י שעון מכאני כל שהוא ובכלל לעבור לשעון מכני .
רוני

six 4 life
21-07-06, 22:56
מד הדלק לא עולה מעל רבע מיכל. ניסיתי לעבור על שירשורי עבר וניגשתי לפתח מצוף המיכל. כיצד מפרקים מצוף זה לבדיקה ו/או שיפוץ? כל החוטים במקומם כולל הצינורות.
מודה לכם מראש
קלוד

אהלן.
ראשית אני מצטרף להמלצת קודמי, לעבור או לפחות להוסיף שעון חום מכני, וכמה שיותר מהר על מנת להבין בדיוק מה חום המנוע שאיתו הרכב שלך עובד כרגע.

לגביי בעיית קריאת הדלק- אכן פרק את המצוף ראשית על מנת לראות שהוא תקין (אין לו חור במיכל ציפה) ואכן פסנתר הקריאה שלו שלם.

הפתח למצוף נמצא ברצפת הבודי בחלק האחורי של הרכב (תראה ריבוע שטוח עם 4 ברגים). אתה פותח ומסיר אותו.
כעת מולך המצוף. הוא תפוס על ידי טבעת בעלת מגרעות שנכנסת למגרעות שלה במיכל הדלק. נתק את הצינורות וחוטי החשמל, פתח את הטבעת והוצא את המצוף.

בחן אותו בעין ודווח אם הוא שלם.

שים לב שבעת התזוזה של מוט המצוף, נעה לשונית עדינה על גבי פסנתר מתכת קטנטן. בדוק את שלמותם, ואם הם באים במגע אחד עם השני. אם הם שלמים ובמגע, בדוק שאכן הזרוע שרצה על המצוף- רצה מתחילתו ועד סופו.

דווח התקדמות.

אוחז ג'בקות
22-07-06, 15:09
קלוד שלום
לגבי שעון הטמפ' במקום לקנות ולהוסיף שעון מכני נסה לגעת בזרנוק העליון של הרדיאטור. במידה והוא קר סימן שהמנוע באמת קר והשעון צודק. רוב הסיכויי שמישהו הוציא לך את התרמוסטט או שהוא תפוס במצב פתוח. בשביל לבדוק את הטרמוסטט חמם מים בקומקום שים את הטרמוסטט בכוס שקופה ושפוך את המים כשהם רותחים ובדוק האם הוא נפתח. יתכן ותצטרך לחזור על פעולה זאת פעמיים.

לגבי שעון הדלק
הוצא את המצוף ותזיז אות כשסוויטש פתוח עם השעון זז ומראה מה שאתה את הגובה במצוף אז כנראה שהמצוף תקין. עשה בדיקה ויזואלית ותראה שאין חור במצוף. אם בבדיקה יצא שהמצוף תקין קצר את החוט של המצוף לגוף ובדוק האם השעון עולה עד הסוף תיזהר שלא לעשות את זה ליד המיכל דלק כדי שלא יופיעו ניצוצות ועלול לקרות נזק מסיבי בצבע כתום.
אם השעון עולה עד הסוף סימן שהוא תקין.

טיבי קלוד
22-07-06, 18:34
טוב חברים
פרקתי את המצוף. המצוף עצמו תקין ויש לו יכולת ציפה. ניסיתי להזיז את המנוף, תוך כדי חיבור לקו(מתח חשמל), כך שהמחט תנוע על גבי הסליל. ואכן המחט נוגעת בסליל. אך אין תזוזה במד הדלק. קיצרתי את הקו ומד הדלק הראה חיים.
עכשיו אני מבין שיש איזו בעיה במצוף.
מה מכאן? איך אני יכול לבדוק תקלות נוספות במצוף הדלק ו/או לתקנן. האם ניתן לתקן כלל או עדיף לקנות מצוף ( איפה ניתן למצא מצוף כזה)
ממתין לתשובתכם
קלוד

six 4 life
22-07-06, 18:58
מצוף אתה יכול למצוא חדש אצל יאנוביץ' במחיר סביב 250 ש"ח.
אבל אם אתה אומר שהוא נותן קריאה, לפני שאתה קונה מצוף חדש, בדוק טוב טוב את שטח המגע של הכבל השחור שיוצא ממרכז המצוף, אל הגוף.
שטח המגע של הכבל הזה אל הבודי, צריך להיות בין הפלטה המרובעת שסוגרת את בית המצוף- לבין הבודי עצמו,
כשאחד הברגים עובר דרך הכבל ותופס אותו בינהם.
(שים לב, זהו לא מינוס, הזהר לא לנתק בטעות את הלחמתו אל ראש המצוף.)

* שייף את שטח המגע באחת מפינות הפלטה המרובעת (בחלק שפונה כלפי מטה- כלפי המצוף), וכנ"ל באחת מפינות פתח המצוף בבודי- שירד כל הצבע עד למצב ברזל חשוף.

---כעת אתה במצב שכאשר אתה מניח את הפלטה המרובעת על פתח המצוף בבודי- יש לך פינה חשופה מול פינה חשופה, ברזל מול ברזל---

* במידה ואין לך טבעת בקצה החופשי של הקבל השחור שמתחבר אל מרכז המצוף,
קלף את קצהו, ועשה לולאה חשופה.

* השכב אותה על הבודי, בפינת פתח המצוף שבחרת לשייף מתוך 4 הפינות.

* העבר בורג בפינה שבחרת לשייף בפלטה המרובעת, הכנס אותו אל תוך הטבעת שהכנת מהחוט, והברג אותו אל הבודי.

בדוק קריאה שוב, ודווח.

טיבי קלוד
22-07-06, 20:12
היי
טוב להלן תוצאות הבדיקה ומסקנותיה הסופיים. ראשית הכבל (מינוס) לא היה תקין ומשום מה שבור ולא מוליך טוב. החלפתי אותו בקו חדש בחיבור מהיר לבדיקה. והתוצאה לא איחרה לבא - מד הדלק מראה תוצרה נכונה ומדוייקת. מחר אמצא לי בדיל למלחם כך שאוכל להלחים את ראשי הקו לגוף המצוף ( כבמקורי) ולהחזיר למקומם את הצינורות ונעילת הפתח.
עד כאן ( אני מקווה, ולזמן רב) תקלת מצוף הדלק.

לגבי מד הטמפ' אשמח לעדכן לאחר בדיקות שיעשו במהלך השבוע הזה.

תודה חברים על עזרתכם
קלוד :p :p

six 4 life
22-07-06, 20:27
כשאני לפני כמה חודשים ניסיתי להלחים את הכבל המדובר חזרה לראש המצוף- לא הצלחתי.
אם אני לא טועה, הוא עשוי נחושת. בדיל לא תופס שם ולכן הצעתי לך להזהר עליו.

בהצלחה.

טיבי קלוד
22-07-06, 21:45
אתה צודק. אך הוא היה מנותק מלכתחילה. חיבורי נחושת יש לחבר ראשית דרך סופית שמחוברת לקו(חוט). אחר כך יש לחבר את הסופית עם לחצן יעודי לקצה במצוף.
ניתן להשיג סופיות אלו בכל חנות חשמל בשקלים בודדים לחבילה.
תודה על עזרתך, עזרתם לי מאד :p :p
קלוד

lemd
22-07-06, 23:37
***שאלה פרטית? בהודעה פרטית בבקשה. הערת המערכת***

-->