PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיות שנובעות מצמיגים

sagigush
26-07-06, 20:05
אז ככה

למי שיש נסיון עם צמיגים שטח מלא כמו MTR ודומייהם שקיבלו עיוות או שחסרו להם שיניים

מה התופעות וההרגשה במצב כזה של הצמיג ואיך אפשר לזהות עיי רעש או רזוננס מה בדיוק הבעיה

אצלי יש MTR ובתהליך איטי וממושך האוטו התחיל להרעיש ולווברץ ואכשיו כבר יש רעשים מוזרים של הפלקות ( כפות ) מהגלגלים בזמן נסיעה

האם זה תופעה רגילה כשהצמיג גמור או לא מאוזן

והאם כדי לעבור לצמיג מחברה שונה

הצמיגים עצמם עם הרבה בשר אבל בולט עליהם שאין כמעט שן אחת באותו גובהה ושחלק מהשינים תלושות

אין לי בעיה שישחקו מהר יותר אל הכביש אבל שלא יצאו מאיזון או יווברצו ככה

לאן הולכים הלאה

אני רוצה רק לציין שחלק מהרעש נשמע כמו מייסבים שחוקים ולכן החלפתי אותם לפניי שבועיים במיסבים חדשים של SKF (מומלץ לעשות לבד ולבחור מיסבים טובים , כי תוקעים חרה מיסבים במוסכים) והרעש נשאר

בתודה מראש למי שיענה

שגיא

eran4x4
26-07-06, 20:58
איזה רכב?
אילו קפיצים \ בולמים?
גלגלים קדמיים \ אחורים?

ה MTR כבד, ברכבים בעלי מטלה קידמי נפרד, בסט אפים מסוימים של בולמים ואולי קפיצים הגלגלים הקידמים נכנסים לוויברציה שמתבטת בקפיצות של הגלגל כך שבמקום להתגלגל על הכביש בצורה חלקה הגלגל קופץ שן כן שן לא, דבר שמביא לרעשים ובלאי שאתה מתאר...

Bulldog
26-07-06, 21:18
אם ה"קוביות" שךל הצמיג שחוקות במידה שונה באותו צמיג תבדוק בולמים ובוקסות גומי במאיות (במידה ויש לך קפיצי עלים) או במשולשים (כל מתלה אחר)

אלה שני הגורמים שאני מכיר שגורמים לתופעה הזאת.
עומר

נמרוד
27-07-06, 09:17
קודם כל אתה צודק לגמרי וצמיג ששחוק בצורה לא אחידה וחסרות לו קוביות הוא לא מאוזן וזה בהחלט מסביר את התחושות שאתה מקבל בהגה.

כמה זמן וקילומטר כבר יש על הצמיגים? על איזה רכב הם מותקנים, והכי חשוב - צלם תמונה או שתיים של הבלאי ושים כאן, זה יעזור לאבחן את מצבם.

-->