PDA

צפייה בגרסה מלאה : מרק פפחים עמיד בחום - מי מכיר?

עצמאותה
03-08-06, 21:59
שלום

אני פחח מתחיל שעושה סטג' על סיקס חבוט, וגילתי שזה אפילו כייף. אבל התעוררה לי בעייה

לא מצאתי פיתרון שייעלים את הגבשושיות הקטנות של הפטיש בשביל לקבל משטח חלק, (לא הכוונה

לשקעים הגסים!). אני מעונייו בחומר לגימור סופי לפני צביעה. הבעייה היא שהחומר צריך לעמוד בצבע

בתנור של 200 מעלות!!! :twisted:

משהו יכול להמליץ ?

האם מרק פחחים אפוקסי הרגיל עומד בחום כזה?

T-REX
03-08-06, 22:35
מה אתה מכין ג'יפ בגריל???
בכדי לקלות צבע בתנור לא צריך יותר מ-60 מעלות
חומר פחחים הוא על בסיס פוליאסטר ולא אפוקסי
רוני

ערן המסוקס
03-08-06, 23:37
אתה יכול לדמיין לעצמך מה יקרה לחלקי הפלסטיק והגומי בג'יפ בחום כזה?!@

six 4 life
03-08-06, 23:58
שאתה מכניס את הבודי לתנור הזה אל תשכח להודיע, יש לי שק פיסטוקים לקלות.

yogibear
04-08-06, 04:50
יש חומר הנקרא משחת סיבים, סיבי פיבר+פוליאסטר והתוצאה הסופית היא חומר פחחים טוב מאוד ועמיד מאוד. ניתן להשגה בכל חנות תעשייתית.
200 מעלות ? מה קרה ? הג'יפ השתתף בלוחמה ביולוגית וצריך להשמיד חיידקים ווירוסים שדבקו בו ?
עשה חיפוש על 2 דברים : פיבר + צביעה. נסה את ההטיות השונות ותמצא תוצאות מעניינות ומועילות. תפנים את הכתוב, ואח"כ תטגן את הג'יפ ...

tzagi
04-08-06, 06:09
Quote:הג'יפ השתתף בלוחמה ביולוגית וצריך להשמיד חיידקים ווירוסים שדבקו בו ?

Sterilization requires 132c for 4 minutes
Under pressure

Maybe he is trying to bake the rust away

זה רק רעיון

עצמאותה
04-08-06, 21:50
הלו הלו רגע... אני לא מטגן ג'יפים סידרתי. :twisted:

וגם לביולוגיה ופיסטוקים אני לא קשור! פה מדובר רק בכוונות טובות! אני מחייה ערמת חלודה שפעם

קראו לה ברזל, ועמדה בפני השלחה לפח.

בקשר לצבע, זאת צביעה במיפעל שמייצר וצובע כילים חקלאים (מחרשות וכו...).

הצבע הוא בעצם אבקה (במגוון צבעים) שנצמדת למתכת עי' חשמל סטטי ונאפת ב200 מעלות.

מה שנוצר זה מעין ציפוי שהוא קצת יותר עבה מצבע רגיל, ומאוד עמיד למכות, סריטות, כימיה, ביולוגיה,

ומה לא...

הכוונה היא להכניס לתנור את כול המרכב קומפלט. ערום כמובן - בלי הפלסטיקים!

תודה למגיבים.

אדם.

tzagi
04-08-06, 22:20
Adam,
Powder coating is an great proccess
But it will stick to nothing non metalic
You will need to find a metalic. conductive filler
Such as lead(OFERET) or bronze

Good luck!

yogibear
05-08-06, 07:27
קראו לה ברזל, ועמדה בפני השלחה לפח.

דווקא המשפט הזה תפס את עיני .... לפני שאתה מתחיל בכל התהליך כמה זמן עמד הג'יפ ומאיזה שנה הוא?
כי אתה עשוי להשקיע בצבע פחחות ושות' המון זמן, כסף וכו' , ובסוף תגלה כי אין סיכוי להעלות את פאר היצירה לכביש.

עצמאותה
05-08-06, 14:50
מאוחר מדי מיקי עכשיו אתה נזכר להגיד לי? את הפחחות כבר סיימתי. זה לקח לי כמעט שנה. מתחת

למרק הישן היו חורים בגודל של פגז, עברתי חור חור, סימנתי סביבו מרובע, חתכתי על הקווים,

הכנסתי חתיכת פח מדויקת במקום, ריתכתי (ריתוך אלק' רגיל) ושחזתי. זמן.... לא שווה כסף.

זה המוטו שדגלתי בו ו וואלה עבד. :D

מה שכן הצביעה תעלה לי 500שח בערך אז אולי היה שווה לעבוד ככה.

תודה tzagi

עצמאותה
05-08-06, 14:54
מדובר על cj 6 שנת 74' - שאולי הכוונה להפוף אותו לאספנות.

lizard
05-08-06, 17:16
בטח אספנות אחרת אין לך סיכוי.

אשמח לדעת איך יצא עם הצבע האבקתי. השתמשת בו בסוף?

T-REX
06-08-06, 18:32
עצמאותה...
כמה מילים על צביעה אלקטרוסטאטית
הצביעה כאמור נעשית באמצעות אבקה הנצמדת באופן אלקטרוסטאטי ונקלה לאחר מכן בתנור ב-200 מעלות,אין כל אפשרות להצמדות הצבע על כל חומר שאינו ברזל או אלומיניום,לצבע אכויות רבות שהבולטות בינהן הן אלסטיות מעולה וכושר עמידות אנטי קורוזובי.
כמה דגשים..יש לעמוד על כך שהאבקה תהיה פוליאסטר ולא פוליאסטר-אפוקסי המיועד לשימוש פנימי ולא חיצוני.
יש אפשרות אם וחס וחלילה תהיה פגיעה כל שהיא בצבע בעתיד לצבוע עליו עם צבע רטוב יש חיבור טוב במקרה הזה.
כך שלמעשה אני רואה יתרונות רבים בצביעה כזו אך יחד עם זה גם בעיתיות מסוימת כמו שאין מצב שלא להשתמש בחומר פחחים לגימור יפה,לא ראיתי מקרים של צביעה כזו על חלקים ישנים
לכן אני כרגע בבירורים איך ניתן לפתור את הבעיה הזו...מבטיח לחזור ולעדכן אם יהיו חדשות.
רוני

T-REX
06-08-06, 18:35
וכמובן ,שכחתי את הבעיתיות של להכניס לתנור חלקי פלסטיק וגומי,אך הבנתי שלגביך זו לא בעיה כי הבודי מפורק לחלוטין
רוני

עצמאותה
07-08-06, 20:46
וואלה רוני אתה צודק. :oops:

לא סמתי לב שהסברתי בעצמי על חיבור אלקטרוסטטי, ובאותו משפט חיפסתי חומר פחחים שלא מוליך

חשמל. אופס... תודה על התיקון.

מה שכן עובי שכבת הצבע שמתקבלת היא עבה יחסית, ובולעת חריצים, שקעים, וגבשושיות קטנות

עד כמה עשיריות מ"מ אז עוד קצת עבודת פטיש ויהיה בסדר.

אדם.

T-REX
11-08-06, 13:35
אדם
לשם כך אתה צריך לבחור באבקה עם גרעין גס וכמו כל דבר זה בא ע"ח גימור
רוני

-->