PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוט נשרף בין מפלג למרכב

אלעד ל.
04-08-06, 12:13
אתמול אחרי נסיעה החנתי את הג'יפ וכמה דקות לאחר מכן הנעתי שוב . הסטרטר "התעצל " כאילו שקשה לו לסובב , ואז ראיתי עשן יוצא ממכסה המנוע . פתחתי מיד את המכסה וראיתי שחוט שמחובר לצד האחורי של המפלג ובקצהו השני למרכב שרוף באמצעו ( ממש נמס הפלסטיק והחוט היה חשוף ואפור כאילו החל להיות מותך ) . החוט לא נגע בשום דבר אחר מסביב ונראה לי מקורי למדי . עוד לא יצא לי להחליף את החוט , אבל אני לא רוצה להחליף ואז אולי לגרום נזק לרכיב אחר. מה יכולה להיות הבעיה ?

eran4x4
04-08-06, 16:22
תבדוק את חיבורי המינוס
מצבר-גוף
מצבר-מנוע
מנוע-גוף

מהתיאור נשמע שהשני והשלישי לא תקינים, יתכן שאחד מהם לא קיים ורצוי מאוד להשלים

מה שכפי הנראה קרה אצלך שכל הזרם של הסטרטר עבר דרך חוט המינוס של המפלג מגוף המנוע לגוף הרכב.

אלעד ל.
06-08-06, 13:05
גוף מצבר יש (הולך ישר מהמינוס לקיר האש ) , מצבר- מנוע יש , איפה אני אמור לראות את החיבור מנוע - גוף ? כי לא מצאתי.

shmil
06-08-06, 21:05
גוף מצבר יש (הולך ישר מהמינוס לקיר האש ) , מצבר- מנוע יש , איפה אני אמור לראות את החיבור מנוע - גוף ? כי לא מצאתי.

ככל הנראה החיבור מצבר-מנוע שלך אינו עבה דיו.
נהוג בד"כ לחבר את החוט הראשי שיוצא מהמינוס במצבר דווקא למנוע, כיון שצרכן הזרם הגדול ביותר ברכב הוא הסטרטר, ומטבע הדברים המינוס של הסטרטר במנוע.
בורג מומלץ לחיבור - הבורג 5/8 הארוך המחבר את ההאוזינג לבלוק.

חיבור נוסף, שנעשה בד"כ ע"י "חוט" פלטת מתכת גמישה, בין המנוע לשאסי, ומחובר כ"עוקף" תושבת מנוע.

החיבור לגוף הוא כבר פחות בעייתי, כי הצריכה והזרם בו אינו גבוה, והוא יכול להתבצע ע"י כל חוט בקוטר של 5 מ"מ, בין השאסי לבודי, או בין המנוע לבודי.

לפי התיאור שלך, המינוס הראשי חובר לקיר האש במקום לבלוק והוא שגרם לבעייה.

אלעד ל.
08-08-06, 19:46
קודם כל תודה .

אני שוקל להחליף את כל או רב צמת החשמל ברכב , ראיתי כל מיני דברים לא ברורים ועוד חוט חשוף . לא בא לי למצוא את עצמי עם ג'יפ בוער . אני לא מתכוון לעשות את זה בעצמי אלא כנראה לתת לחשמלאי ( אין לי מספיק ידע ובטח לא זמן עכשיו , אבל אני יכול להשאיר את הרכב אצל חשמלאי שיעשה את העבודה ..חודש מילואים ... )
א. בהערכה כמה כסף אני אצטרך לשים על זה .
ב. אם מישהו מכיר חשמלאי טוב במרכז ( אזור ראשון נסציונה ) שיכול לעשות את זה .

shmil
08-08-06, 20:47
אף חשמלאי לא יעשה עבודה יסודית וראוייה כמו שאתה תעשה.

אל תתפלא אם אחרי עבודת חשמלאי יהיה לך ביום מן הימים
חוט שמחובר לצד האחורי של המפלג ובקצהו השני למרכב שרוף באמצעו :evil: .

חלק גדול מהיתרון בעבודה עצמית הוא האפשרות ליסודיות, מחשבה והסתכלות נוספת. חשמלאי לא יבזבז זמן, אלא יחתוך כמה חוטים, יעשה עוד כמה מעקפים, ותקבל מה שיגיע לך.

מה יקרה אם הסופה תמתין לסוף המילואים?

אלעד ל.
10-08-06, 17:11
עוד לא סופה..

הבעיה היא שהחשש שלי מהסתבכות גדול מדי . האם החלפת החשמל היא עבודה ברת ביצוע למי שלא נגע בזה מעולם ?
ובהנחה שאם אתן לבעל מקצוע הוא יהיה אמין אז האם הפרש המחירים יהיה כל כך משמעותי .

shmil
10-08-06, 20:08
עוד לא סופה.. סליחה - עכברוש

הבעיה היא שהחשש שלי מהסתבכות גדול מדי .
אין מה להסתבך, בסך הכל מינוסים.
האם החלפת החשמל היא עבודה ברת ביצוע למי שלא נגע בזה מעולם ? כאמור, יש לך חוט אחד להחליף, ומינוסים לחבר. לא בעייה.

ובהנחה שאם אתן לבעל מקצוע הוא יהיה אמין אז האם הפרש המחירים יהיה כל כך משמעותי .
לא יודע, לא הולך לבעלי מקצוע. העלות בבית - 10-20 ש"ח, בהגזמה.
.

נמרוד
10-08-06, 21:39
מצטרף להמלצה לא ללכת לבעל מקצוע, ביחוד בתחום החשמל. בלי להכליל, ויש מן הסתם גם ישרים והגונים ומקצועיים ובלה-בלה-בלה... חשמלאי רכב יגרום לך לקלל את היום שנתת לו ליגוע באוטו.

(כן אני כותב מעצבים של אחד שנתקע לאחרונה עם רכב ללא טעינה באמצע שום מקום ונאלץ להכנס למישהו בתחנת דלק על הדרך. ואם עלי הם יכולים לעשות סיבוב...:evil: :sad: )

אלעד ל.
12-08-06, 15:05
טוב אני לא הולך לבעל מקצוע ..

והוא לא עכברוש !!! :twisted:

שמיל , נראה לי קצת פשוט וזול מדי מה שאתה אומר לא ?

מחר מילואים - אחרי זה תבוא השאלה " אז מאיפה מתחילים " .. כי בינתיים הדיאגרמות של החשמל בספר הרכב נראות גרוע יותר מסינית .

shmil
13-08-06, 00:20
מחר מילואים - שמור על עצמך, וחזור בשלום.

הבעייה אצלך, כאמור, היא מינוסים, והיא פשוטה. אין לך החלפה, למעט אותו חוט שנשרף, והייתר הוא הוספת קווי מינוס.
לכן, גם אין עלויות.

OFF-RoaD
13-08-06, 14:32
[אלעד ל.=QUOTE]אני שוקל להחליף את כל או רב צמת החשמל ברכב [/QUOTE]

שמיל, הבחור מדבר על החלפת צמה לחלוטין, ולא רק את החוט הבעייתי.

מוני אורבך
13-08-06, 14:55
(כן אני כותב מעצבים של אחד שנתקע לאחרונה עם רכב ללא טעינה באמצע שום מקום ונאלץ להכנס למישהו בתחנת דלק על הדרך. ואם עלי הם יכולים לעשות סיבוב...:evil: :sad: )

נמרוד - זה מה שמגיע למי ש"וויתר" על הניסוים בפקולטה להנדסת חשמל כי הם "משעממים"
ואתה קורא לעצמך "בש מוהנדס" ?!!!

shmil
13-08-06, 20:31
אני שוקל להחליף את כל או רב צמת החשמל ברכב , ראיתי כל מיני דברים לא ברורים ועוד חוט חשוף . לא בא לי למצוא את עצמי עם ג'יפ בוער
לא צריך להחליף את כל או רוב הצמה, צריך לנקות חוטים "מתים", ולשפר מינוסים. זה יספיק.

-->