PDA

צפייה בגרסה מלאה : Wire Harness בסמוראי מודל 94

Asaff
05-08-06, 05:34
טוב אז גם אני מהמשוגעים שחושבים לחדש את כל חיווט החשמל אחרי שהם מגלים את כל השטויות שעשו הבעלים הקודמים של הרכב.

עברתי על ספר הרכב של הסמוראי וראיתי שיש שם צמות מוכנות אפילו עם מיספור:
Wire Harness No. 2

כדאי לקנות אותן מוכנות או לקמבן משהו בעצמי?

lior_b.s
05-08-06, 12:03
כל השטויות שעשו הבעלים הקודמים של הרכב.

כדאי לקנות אותן מוכנות או לקמבן משהו בעצמי?

בוא נחשוב מה לא בסדר פה? אתה רוצה להחליף את הקומבינות שעשה הבעלים הקודמים בקומבינה שאתה תעשה?
אם אתה ממש בטוח שתעשה את זה כמו שצריך אז לך על זה אבל אם אין לך את הידע והכלים הדרושים אולי כדאי שתקנה צמות מוכנות..ניתן לייצר צמות לבד (מניסיון) אבל אתה תהיה חייב לקנות המון חוטים בעוביים וצבעים שונים וזה לא תמיד נמכר במטרים בודדים(לי זה לא עלה כי עבדתי בזה) , כמו כן תהיה חייב לקנות את כל המחברים והסופיות (איזולירבנד זה לא מספיק!) ולא בטוח שכל זה יהיה יותר משתלם מלקנות צמה מוכנה..

ליאור

asafk
05-08-06, 13:49
כל השטויות שמאלתרים - בד"כ מאלתרים אותן במקומות יחסית נוחים לגישה. זה אומר שאם תפרק כמה פלסטיקים, הגישה לכל האילתורים תהיה נוחה גם לך, ולכן תוכל לתקן את הצמה המקורית. להשחיל צמה חדשה לתוך האוטו, לעומת זאת- זו חוויה מפרכת, כי זה דבר שעושים במפעל, כשהרכב כולו מפורק.

אם אתה רוצה לנקות את מערכת החשמל, פרק את הדשבורד ואת כל המכסים שמונעים גישה, ותתחיל לעבור על כל הצמה, חוט חוט, קונקטור קטנקטור. איפה שיש גנבים- תוריד אותם. איפה שיש נתקים- תלחים. איפה שחסר בידוד- שים שרינק וכו'. בסוף תהיה לך צמה מחודשת, טובה כמו המקורית, ועל הדרך אתה תכיר כל חוט באוטו.
את התוספות, אחרי זה, תשים בצורה נכונה, עם קופסת פיוזים וממסרים נוספת ונפרדת מהמערכת הכללית, שתמקם במקום נוח. עוד דבר שכדאי לעשות "על הדרך" הוא להוסיף מפסק ראשי לכל המערכת, לנתק את החשמל במקרה של קצר שגורם לשריפה.
אה, כן, ובתור מישהו שבנה בצורה הזו את מערכת החשמל בכל רכבי השטח שהיו לו עד היום- אחרי שאתה עושה כזו עבודה לבד, תוודא שיש לך מטף בהישג יד בתוך הרכב...

אסף.

moshe 426
05-08-06, 16:43
בתור אחד שעשה את זה לפני שבוע בערך, הנה עצתי.

שני העונים לפני צודקים במאת האחוזים.

פרק את הדשבורד, על הדרך תעשה ניקוי קל עם שואב אבק, ותתחיל, פרק דיבוריות, כל מיני חיווטים לאיזור הרדיו שלא מובילים לשום מקום, מינוסים רופפים לחזק, שעונים חיצוניים אם יש (חום וטעינה לרוב) בדוק את תקינותם, ואז תגיע לאיזור הסוויץ'.

שם העבודה צריכה להעשות בזהירות ואם יש ספר רכב מה טוב.
בדרך כלל הרבה חכמולוגים לוקחים משם חשמל לרדיו ולכל מיני פנסי ערפל מוזרים. בדרך כלל גם עושים את זה עם כל מיני חיווטים מוזרים כמו כבלים של רמקולים ועוד.

פרק את כל השעטנז, חוט אחרי חוט, הכוונה היא, לעבוד כל פעם על חוט אחר, כדי לא ליצור מצב של בילבול בין החוטים.

מה שחתוך תלחים כמו שצריך ושים שריק או איזולירבנד, עטוף הכל באיזולירבנד ושלום על ישראל.

יש בחור בדרום תל אביב שמוכר גם ליחידים שרינקים וכל מיני סופיות, אם תרצה כתובת מדוייקת אברר מחר.

משה.

WildLove
05-08-06, 16:46
מצטער על הבורות..אבל מה זה שרינק?

moshe 426
05-08-06, 16:49
מצטער על הבורות..אבל מה זה שרינק?

למה להצטער?

שרוול מתכווץ

מלבישים אותו על החוט החשוף, ועוברים עליו עם המלחם או עם מצית או עם פאן בקיצור, כל מקור חום טוב, והוא בעת החימום מתכווץ חזק חזק על החוט החשוף .

פטנט לא רע.

משה

WildLove
05-08-06, 17:11
איך מוכרים דברים כאלה? לפי אורך?
יש בכל הגדלים? איך האמינות של זה ליד איזולירבן?
אגב, אני אודה אם תוכל באמת לשלוח לי את המספר של הבחור שהזכרת

סוזי המשתוללת
05-08-06, 17:45
אם תחפש טוב תמא כאן או בג'יפטריפ את סכימת החוטים המקורית שצירפתי
אני משום מה לא מצליח לצרף אותה עכשיו

Asaff
05-08-06, 19:35
אולי התפספס לכם מתחת לעין אבל כתבתי: "...עברתי על ספר הרכב של הסמוראי ..."

הורדתי את כל קבצי ה pdf של הספר הירוק של הסמוראי ועברתי עליו. הייתי מאוד מרוצה מזה שהכל שם מוסבר ויש תרשימים יפים וברורים להכל.

הבעיות שלי כיום הן כדלהלן:
1. הבעלים הקודמים הצליח לקלקל את הידית של המגבים אז הוא פירק אותה וחיווט את המגבים למתגים בדאשבורד. הבנתי שהידית הזאת היא יקרה אז אני אסתפק בלוודא שהחיווט נכון. מה שכן, החכם הזה חיבר את המגבים למתג עם מצב אחד בלבד כשבידית המגבים יש לפחות שני מצבים.

2. התאורה האחורית בשעון של הדאשבורד נדלקת ונכבית מתי שבא לה.

3. אין אור מאחורי הפאנל של האוורור של הרכב (לא קריטי אבל אם כבר..)

4. כשאני מפעיל את האוורור אז עפות עלי מהפתחים כל מיני חתיכות של עלים בכמות שלא היתה מביישת יער קטן.

5. לא נתקלתי בזה לאחרונה אבל לפני חודש בערך קרה לי מצב שאחרי שהבהבתי עם האורות הגבוהים במשיכה של הידית האורות הגדולים כבו לגמרי והייתי צריך לשחק עם הידית עד שאור הדרך הואיל בטובו להדלק (וזה היה בלילה!)

6. הבעלים הקודם חיבר שני פנסי ערפל גדולים בחזית הרכב שלא נתנו הספק מי יודע מה וגם פירקתי אותם לעת עתה מסיבות שונות. אחת הסיבות היא שהוא חיבר אותם ישירות למצבר.

יש לי ניסיון בעבודה עם חשמל ואני לא מתכוון לעבוד על המערכת בלי לפרק את המינוס קודם.

מה שאני רוצה לעשות זה ככה:
1. לטפל במגעים רופפים ונוריות שרופות ולעשות קצת סדר בחוטים
2. לתקן חיווטים עד כמה שאפשר לפי תרשים החיווטים בספר הרכב
3. לבדוק מקרוב סיבות נוספות לכל הבעיות שהזכרתי ומה דרוש כדי לתקן אותם.
4. לנקות את מעברי האוורור
5. לשמן את הצירים של המגבים
6. להתקין אולי כפתור נסתר שימנע התנעה של הרכב

זה נשמע כמו חתיכת פרויקט ואני לא יודע איך אני הולך להשלים אותו אבל כרגע אני בשלב עבודות ההכנה.

GodsFather
05-08-06, 22:50
עשה טובה ותשתדל לצלם מה שאפשר עם הסברים , במיוחד נושא פירוק הדשבורד.

זה יעזור לרבים.

תודה

moshe 426
06-08-06, 22:10
W@ 2,

זה נשמע כמו חתיכת פרויקט ואני לא יודע איך אני הולך להשלים אותו אבל כרגע אני בשלב עבודות ההכנה.

זה לא כל כך חתיכת פרוייקט.
אצלי עשיתי את זה בשבת אחת, כמה שעות, כולל לנוח צהריים באמצע.

אפשרי, אם מבינים מה עושים ועושים פרה פרה.

אל תפחד, צילום של זה גם יעזור לך לחזור ולשחזר אחר כך אם יתפספס לך. . .

משה.

moshe 426
06-08-06, 22:27
איך מוכרים דברים כאלה? לפי אורך?
יש בכל הגדלים? איך האמינות של זה ליד איזולירבן?
אגב, אני אודה אם תוכל באמת לשלוח לי את המספר של הבחור שהזכרת

הנה מספר של בחור שיכול לעזור לך, קוראים לו אלעד והוא מנהל את אתר "www.motorbike.co.il"עכשיו דיברתי איתו, והוא הבטיח לעזור בכל מה שתבקש, כולל אגב, מצברים, שמנים ועוד כל מיני תופינים.
אתה יכול , ואף רצוי, להגיד לו שמשה הפנה אותך אליו, ואם יהיו לך עוד שאלות אחרי השיחה איתו, חזור ושאל.

(אמור להיות לו מלאי של השרוולים האלה שהוא רוצה להפטר ממנו, ואם לא, הוא כבר יפנה אותך לסיטונאי שהוא קונה ממנו. )

0522600305

דיברתי איתו הרגע, והוא יעזור בשמחה.

בהצלחה.

משה.

Asaff
06-08-06, 23:10
אחחחחחחחחחחח ניסיתי לפרק את החלק המרכזי של הדאשבורד איפה שמתחבר הרדיו.

לפי ספר הרכב זה אמור להתפרק אבל בפועל כנראה שהתריסים של האוורור לא נותנים למכסה הזה להשתחרר..

זה מרגיז. בסוף אני אתעצבן ואני אשבור משהו..

-->