PDA

צפייה בגרסה מלאה : קרב מלוכלך: ג'יפ נגד שוטפי המכוניות

tzah
09-08-06, 15:21
תיזהרו בשטיפה.....

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3288752,00.html

נמרוד
09-08-06, 15:26
כן, זו בעייה חמורה שנתקלתי בה גם מאז שמכרתי את ההיילקס וקניתי צ'רוקי... האוטו מאיץ! :grin:

דרור ברלי
09-08-06, 15:49
באמת צרה צרורה...
זה מה שקורה כשמכונית מופעלת על ידי שתי דוושות בלבד.
ההערה הזו מופיעה גם בסוף הכתבה - במכוניות ידניות כל השטויות הללו לא קורות אף פעם.
אין מצב של רכב ידני ש"מאיץ מעצמו", מאיץ במקום לבלום, בולם במקום להאיץ, נוסע אחורה במקום קדימה ולהפך, עם כל התאונות המביכות שמתרחשות בחניונים כתוצאה מכך.

הגיר כמובן לא אשם אלא הנהג/ת.

איציק - 4X6ZH
09-08-06, 16:23
זאת בכלל לא בדיחה !
מנסים לעשות צחוק מהענין וזה לא נכון .
מאז שנכנסו דוושות דלק אלקטרוניות לכלי הרכב למיטב זכרוני אחד מיצרני הרכב הגרמנים היו הראשונים שנתקלו בתלונות כאלה בארצות הברית .
טכנית זה בהחלט אפשרי ( בכלי רכב חדישים ) שמנוע יעלה סלד מבלי שהנהג לוחץ על דוושת הדלק .
במערכות ישנות מכניות על מנת להעלות סל"ד אתה חייב לפתוח מצערת על ידי לחיצה על דוושת הדלק .
אכשיו אפשר לעשות צחוק
אפשר לנסות להוציא את רחצני הרכב כמי שמשתוללים עם הרכב .
אבל יש בעיה כאשר מגיע לקוח מוגבל ונכה שאין לו כל אפשרות פיזית להפעיל 2 דוושות בו זמנית :?:
איציק

Saar
09-08-06, 16:36
סליחה על הבורות, אבל למה ברכב ידני זה לא קורה?

ברכב ידני אי אפשר ללחוץ על הגז במקום על הברקס? (לא תמיד לוחצים קלאץ' בתחילת בלימה...)
ועוד לא דיברנו על התנעה בהילוך ללא קלאץ'... (וזה עלול לקרות גם למי שרגיל לגיר ידני).

סער.

(ד"א, אני נוהג בשני רכבים, אחד אוטומטי, XJ, והשני ZX ידני)

דרור ברלי
09-08-06, 18:13
סליחה על הבורות, אבל למה ברכב ידני זה לא קורה?

ברכב ידני אי אפשר ללחוץ על הגז במקום על הברקס? (לא תמיד לוחצים קלאץ' בתחילת בלימה...)
ועוד לא דיברנו על התנעה בהילוך ללא קלאץ'... (וזה עלול לקרות גם למי שרגיל לגיר ידני).

סער.

(ד"א, אני נוהג בשני רכבים, אחד אוטומטי, XJ, והשני ZX ידני)

למה בידני זה לא קורה? הסבר חלקי.
כי בידני צריך ללחוץ קלאץ',לשלב הילוך, לתת קצת גז ובו זמנית לשחרר קלאץ בזריזות אך באופן מבוקר כדי להתחיל לנסוע. בשבריר השניה בו אתה משחרר קלאץ', הרכב מתחיל לזוז ואתה מרגיש לאן הוא זז. גם כשאתה בולם, אתה משתמש בשתי רגליים ואתה מחובר למה שאתה עושה.

בגיר ידני, תנועת בורר ההילוכים מתחלקת בצורת H כאשר לכל הילוך יש מיקום ברור, ולא לאורך מסילה, שרבים מתפעלים מבלי להרגיש כי לעתים הבורר מוצב ב-R במקום D ולהפך. לא בכל המכוניות האוטומטיות יש חיווי מספיק ברור בלוח המחוונים לגבי מצב בורר ההילוכים. במכוניות ישנות יותר אין חיווי כלל. כאשר יש רק שתי דוושות ורגל שמאל נחה באפס מעשה ורק הימנית עובדת, לעתים קרובות מדי הנהג/ת טועים/ות בין המצערת לבלם. אני עוד זוכר איך שכנה שלי שנסעה בווליאנט של בעלה והתבלבלה בתפעול בורר ההילוכים שעל ההגה, הרסה ככה גדר בלוקים די מסיבית אצלנו בחניה...
בנוסף, בלי קשר לסוג תיבת ההילוכים - אני לא אתפלא אם עובדי תחנות השטיפה שנכנסים לרכב עם סוליות רטובות ופשוט מחליקים על הדוושות...

tsvikac
10-08-06, 04:25
סתם עוד פרמטר לידיעה
בתקן האמריקאי לא ניתן להניע רכב גיר רגיל ללא לחיצה על המצמד!

abucoral
17-09-06, 12:38
זאת בכלל לא בדיחה !
מנסים לעשות צחוק מהענין וזה לא נכון .
מאז שנכנסו דוושות דלק אלקטרוניות לכלי הרכב למיטב זכרוני אחד מיצרני הרכב הגרמנים היו הראשונים שנתקלו בתלונות כאלה בארצות הברית .
טכנית זה בהחלט אפשרי ( בכלי רכב חדישים ) שמנוע יעלה סלד מבלי שהנהג לוחץ על דוושת הדלק .
במערכות ישנות מכניות על מנת להעלות סל"ד אתה חייב לפתוח מצערת על ידי לחיצה על דוושת הדלק .
אכשיו אפשר לעשות צחוק
אפשר לנסות להוציא את רחצני הרכב כמי שמשתוללים עם הרכב .
אבל יש בעיה כאשר מגיע לקוח מוגבל ונכה שאין לו כל אפשרות פיזית להפעיל 2 דוושות בו זמנית :?:
איציק

אאודי 5000 או 2000, מה שנקרא כאן 100CD
בסביבות שנת 86

-->