PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת יוניט אור ברקס

zsahi
19-08-06, 20:51
היוניט אור ברקס שלי (כנראה) דיווחה תיאלנד, למי יש את הדפים מהספר שמסבירים איך להחליף?

asih
24-08-06, 00:11
איזה רכב זה?

zsahi
17-12-06, 00:48
הרכב דיפנדר והיוניט סופית הלכה לעולמה (המגעים נאכלו בקורוזיה), נראה שכדי להחליף אותה צריך לפרק את הבוסטר. הגיוני?
אם יש דרכים נוספות אשמח להמלצות ואם לא אז תיאור של מה שצריך לעשות יעזור

shachar
17-12-06, 09:56
צחי בדכ יוניט כזה יושב על הרגלית, כאשר היא נלחצת נסגר מעגל.
אתה בטוח שאצלך היוניט בתוך הבוסטר?
http://www.jeeptrip.com/albums/d4ckj1xx-5.jpg

לא מדובר על החלק בין 4 ל 5 שיוצאים ממנו 2 חוטים ?

zsahi
20-12-06, 18:40
שחר זה בדיוק החלק שאתה חושב אבל הפרופורציות שלך מוטעות, "הקופסא" שאתה רואה היא החלק האחורי של הבוסטר והיוניט יושבת שם, אם תסתכל תחת המכסה מנוע אצלך היוניט צמודה לקיר אש מאחורי הבוסטר. הסגירה שלך היא עם אום שיושב בתוך הבית הזה.
השאלה היא האם יש דרך נוחה להגיע ולהחליף שם את היוניט בלי לפרק הכל ?
אולי מפתחי הפלסטיק בצד?

שחף110
20-12-06, 20:36
אם אתה משחרר את ה 6 ברגים בפנים ומשחרר קצת את כל הקופסה, לא תוכל להגיע לזה ?
(כמו שעשינו אז כשהחלפנו ביום העצמאות אצל זאביק את המשאבת קלאצ' העליונה)

zsahi
20-12-06, 21:09
שחף מה שאתה מתאר זאת הדרך שאני מכיר, הבעיה היא שצריך להוריד את השטיח ואני מחפש דרך פשוטה וקלה יותר

landY
24-12-06, 16:14
ואתה כבר חודשיים נוסע בלי אור ברקס? או שאני מדמיין??

UriZohar
24-12-06, 20:47
התבריג במגדל הרגלית קבוע ( אם אני זוכר נכון )
10 נשימות קצובות ואצבעות נחושות יבצעו את העבודה.
לנתק לפני ולחבר אחרי . gluck

shachar
24-12-06, 22:43
ברוך הבא לפורום

zsahi
26-12-06, 01:56
טוב בשעה טובה הוחלפה היוניט אור ברקס, אני אתן תיאור קצר של המערכת ואז של ההחלפה,
מהפיוז של אורות הברקס בלוח הפיוזים יוצא חוט (+) אל היוניט אור ברקס, מהיוניט יוצאים שני חוטים אחד מחובר לפלוס מהפיוז בלוח והשני ממשיך לאורות עצמם (עד כמה שידוע לי אין ריליים בדרך). היוניט במצב מנוחה (כלומר כשהוא לא בתושבת שלו ולא לחוץ) מעביר זרם (מקצר), במצב של לחיצה עליו הוא מפסיק לקצר.
עד כאן תיאור חשמלי של המערכת (אשמח לתיקונים ולמי שיש סכמה זאת תהיה תוספת מבורכת).
תיאור מכני של המערכת, היוניט יושבת על גב תושבת הבוסטר צמודה לקיר האש בתוך תא המנוע, היוניט מוברגת לתוך תושבת הבוסטר כאשר הראש שלה צמוד לחלק העליון של דוושת הבלם, לחיצה על הדוושה מרחיקה את הדוושה מגב התושבת ובכך גם מרחיקה אותה מראש היוניט מה שמאפשר ליוניט להיפתח ולסגור מעגל.
החלפה,
לשחרר את ששת הברגים שמחזיקים את תושבת הבוסטר - מיקומם - סביב דוושת הברקס על קיר האש הפנימי (יש צורך להוריד את הריפוד/שטיח שסביב הדוושות). אין צורך בקונטרה לצד השני, ה"אומים" בתא המנוע הם חלק מהתושבת.
לאחר ששיחררתם את האומים אפשר להזיז את הבוסטר ולהגיע לזוית נוחה יותר ליוניט - זהירות שם, לא להשתמש בכוח מוגזם ובזהירות (!) על הצנרת בלמים (!).
לשחרר את החשמל של היוניט (שני חוטים) וכעת להבריג בעדינות את האום אבטחה של היוניט כלפי מעלה ביוניט, לאחר מכן בזהירות להבריג החוצה את היוניט מבית הבוסטר (בתוך בית הבוסטר יצוקה הברגה שעליה מתברגת היוניט, האום הוא רק להבטחה חיצונית וכדי שהיוניט לא תזוז ותאבד את המיקום שלה).
לאחר שהיוניט בחוץ יש להבריג במקומה את היוניט החדשה ולאבטח בעדינות עם האום החיצוני (לא לשכוח להבריג את האום על היוניט לפני שמבריגים את היוניט לתושבת). בחלק הזה יש כיוון עדין של היוניט, תבריגו עמוק מדי ולחיצה על הדוושה לא תשחרר את הכפתור של היוניט ולא יהיה אור ברקס, תבריגו מעט מדי וכל הזמן יהיה לכם אור ברקס. אם אתם ממש משקיעים תבדקו כמה פחות או יותר היוניט היתה מוברגת קודם וכך תקבעו בערך את מקומה.
לאחר ההברגה חברו את החוטים של החשמל - יש אור ברקס? תפתחו קצת את ההברגה של היוניט, אין אור? - כוונו את תושבת הבוסטר חזרה למקומה והרכיבו שני ברגים מתוך השש.
עכשיו ליחצו על הדוושה (לחיצה עדינה) נדלק אור ברקס אתם מסודרים ותמשיכו להרכיב את יתרת הברגים. במידה ולא נדלק אור ברקס בלחיצה או שנדלק רק בלחיצה חזקה יש לשחרר במקצת את ההברגה של היוניט עד למצב הרצוי - את הכיוון הזה אפשר לנסות בלי פירוק של הברגים של התושבת בוסטר אבל לא בטוח שתצליחו.
לאחר שהרכבתם את יתרת הברגים בידקו שהם מהודקים ושאורות הברקס עובדים כראוי.
חשוב !!!
תבדקו טוב טוב שכל הצינורות נוזל בלמים נראים תקינים שאין שום מעיכות ושום נזילות וששום צינור לא השתחרר מהמיקום שלו.

הערות,
-אתם רוצים לבדוק האם יש בעיה ביוניט - נתקו את החוטים אליה וקצרו ביניהם במידה ויש אור ברקס הבעיה ביוניט. לפני שאתם ממהרים לפרק את היוניט נסו לבדוק אולי האום אבטחה שלה השתחרר והיא מוברגת יותר מדי.
-אצלי תוך כדי משחק בנסיון להבין מה לא בסדר היוניט אור ברס נשברה בתושבת שלה וחלק מהפלסטיק שלה נשאר תקוע בהברגה הפנימית ומנע הברגה של היוניט החדשה במקום.
פתרון- לחיצה על דוושת הבלמים (כדי לשחרר את הלחץ של הדוושה הפלסטיק של היוניט) ושבירה כירורגית של הפלסטיק שנתקע בתוך ההברגה.
והכי חשוב,
כמובן שאני אידיוט ואין לי מושג על מה אני מדבר ואדם שפוי בשום אופן לא היה מבצע את ההמלצות המגוחכות שלי + יש לי בעיה של קולות מוזרים שמחכריחים אותי להוסיף פסיקים במקומות משונים,

כמובן שאני לא ביצעתי את העבודה בעצמי אלה נתתי לבעל מקצוע לבצע.

-->