PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפוץ מקדם הצתה

GodsFather
21-08-06, 14:37
בהמשך לכל מיני תכתובות כאן, נוכחתי לגלות שמקדם ההצתה שלי לא פועל כי הוא לא תקין.

האם יש דרך לשפץ/להחליף אותו בלבד או שצריך להחליף את הכל המפלג (מה שלא בא לי לעשות כרגע...)

חימושניק
21-08-06, 16:44
אין שום בעיה להחליף רק את המקדם. אין שום צורך לקנות מפלג שלם.

את המקדם לא ניתן לשפץ, מכיוון שלא ניתן להגיע לדיאפרגמה (החלק שכנראה נקרע במקדם שלך...) בלי להשחית את המקדם לחלוטין.

בחנויות החלפים ימכרו לך מקדם חדש בכ-100 ש"ח.

החלפת המקדם מצריכה פירוק קל של הקרביים של המפלג, אבל אם אין לך ידיים שמאליות, גם אתה תצליח להחליפו ללא בעיות מיוחדות.

אם אתה צריך עזרה, קנה את החלק ואני אוכל לעזור לך בהרכבה.

GodsFather
21-08-06, 16:49
תודה רבה , אני אנצל את העזרה הזו בבוא העת :-)

האם יש המלצה למקום ספציפי לרכוש בו? בחנות שבה קניתי את המשאבה דלק (מדיון קודם) , אין כזה...

ובחנויות החלפים מפירוקים בהמשך המסגר (מול קמור וסוברו למי שמכיר) אני קצת חושש לקנות מפאת חתול בשק...

שמוליקו
21-08-06, 16:53
אני לא בטוח, אבל אתה יכול לנסות בחנויות כמו "ביתן ספרק" - שטיבל 7 תל אביב ,או "גל אור" - שונצינו 3 תל אביב.
תשאל בטלפון אם יש להם לפני שאתה מגיע.

נקווה שיהיה.

nir_y22
21-08-06, 18:36
גם אצלי מקדם ההצתה לא פעיל.
זה משנה משהו?

חימושניק
21-08-06, 22:10
מקדם הצתה קונים חדש בלבד! כמו כל חלק אחר ברכב שמבוסס על גומי (כמו צמיגים, רצועות תושבות וכו')

קח מספר של חנות חלפים שאני קונה בה די הרבה:
03-9567312
שם החנות הוא "אלוף החלפים לרכב" והמיקום הוא בראשל"צ. אני מאמין שיהיה להם כזה דבר, ואם לא הם יוכלו להשיג לך.

בכל אופן, כשאתה מדבר עם חנות חלפים, נסה לתאר את החלק כך: "יוניט ואקום לדיסטריבוטור". אמנם התיאור אינו נכון טכנתי ודקדוקית, אבל זה התיאור שבעלי המקצוע (יותר נכון: "חסרי ההשכלה המקצועית המינימאלית אבל עדיין עוסקים בתיקון רכבים") משתמשים בו.

בהצלחה!

חימושניק
21-08-06, 22:11
גם אצלי מקדם ההצתה לא פעיל.
זה משנה משהו?

בוא נשאל את זה ככה:

אם לא הייתה בזה תועלת, האם היצרן היה משקיע כסף ומאמצים להוסיף מקדם הצתה לכל מפלג של סמוראי?

עכשיו תענה לבד...

combina347
21-08-06, 23:23
הרבה זמן אני רוצה לכתוב לך ולא יוצא לי פשוט
אני אשאל כמה שאלות וננסה לענות עליהם
ככל הזכור לי אני מצאתי שהמקדם שלך לא תקין האם בדקת אותו לאחר מיכן?
אם לא אני מציע לך שפשוט תפרק את המיכסה תחבר צינורית כמו שאני חיברתי וראה האם המישקולת זזה כאשר אתה שואב אם לא פשוט אז באמת יש בעיה אך אם היא זזה ניראה לי שיש פיתרון גם לזה ללא החלפת המקדם או הדיסטרבוטור

אני משאיר אותך סקרן
בדוק את מה שאמרתי לך תן תשובה ואולי יש דרך לפתור את הבעיה מבלי לקנות כלום

פעם הצעתי לך דיסטרבוטור בזול אני לא מאמין שעד עכשיו אתה שובר את הראש עם זה
אני מבין אותך גם אני הייתי כמוך עד שלמדתי זה יעבור

רפי 33
22-08-06, 00:07
היי
ואולי רק הצינורית של הוואקום סדוקה ודורשת החלפה ?
(כפי שנרמז, למיטב הבנתי)

Asaff
22-08-06, 00:37
סליחה על הבורות.

מה עושה מקדם ההצתה ומה קורה אם הוא לא עובד?

(אולי גם שלי לא תקין..)

GodsFather
22-08-06, 08:33
הרבה זמן אני רוצה לכתוב לך ולא יוצא לי פשוט
אני אשאל כמה שאלות וננסה לענות עליהם
ככל הזכור לי אני מצאתי שהמקדם שלך לא תקין האם בדקת אותו לאחר מיכן?
אם לא אני מציע לך שפשוט תפרק את המיכסה תחבר צינורית כמו שאני חיברתי וראה האם המישקולת זזה כאשר אתה שואב אם לא פשוט אז באמת יש בעיה אך אם היא זזה ניראה לי שיש פיתרון גם לזה ללא החלפת המקדם או הדיסטרבוטור

אני משאיר אותך סקרן
בדוק את מה שאמרתי לך תן תשובה ואולי יש דרך לפתור את הבעיה מבלי לקנות כלום

פעם הצעתי לך דיסטרבוטור בזול אני לא מאמין שעד עכשיו אתה שובר את הראש עם זה
אני מבין אותך גם אני הייתי כמוך עד שלמדתי זה יעבור

קובי ידידי, תודה על הרצון לעזור , אני אבדוק כפי שאמרת , ממה שאני זוכר שבדקת אז - זה לא עבד...

האמת שכן , השארת אותי סקרן ואני חושב שאני אצא באמצע העבודה ואבדוק ולו רק כדי לענות על סקרנותי.

לא רציתי להחליף את כל הדיסטריבוטור כי הוא עובד אצלי פרפקט והמקדם עצמו הוא יחידה נפרדת וברת החלפה. מעבר לזה , היו לי צרות אחרות ברכב והמקדם לא ממש עניין אותי - פילטר אויר היה יותר חשוב ופתרתי את הבעיה הזו במערכת וכד', אם תרצה אעדכן אותך בה"פ בנידון...

לגבי צינורית סדוקה - אין כרגע צינורית שם , הייתה חדשה אבל אין בה טעם אם זה לא עובד, חשוב היה לי לנתק את הצינורית כדי שזה יצרום לי בעין כל פעם שאני מרים את המכסה מנוע.

מה עושה מקדם הצתה? אני מעדיף לתת לבעל מקצוע להסביר כי אני רק יודע בתאוריה ומתוך הגיון מהמילה עצמה - אז בבקשה שמישהו מקצועי יענה בזמן שאני אוכל פה צפורניים מסקרנות על הפתרון של קובי :lol: :lol:

combina347
22-08-06, 15:24
קודם כל לא ענית לי מה קורה שם בדיסטרבוטור שלך? אני ממתין.

תפקידו של הדיסטרבוטור לחלק את הניצוץ לפלגים בזמן המדוייק והמתאים ביותר לעבודה
ז"א כשהבוכנה מלאה ותערובת הדלק דחוסה ככל שניתן זה הזמן לניצוץ
תפקידו של מקדם ההצתה:
כאשר המנוע עובד על טורים המפלג שולח ניצוץ בתיזמון רגיל למנוע
אך תחשבו מה קורה כאשר המנוע עובד במהירות נסיעה או כאשר אנו מדביקים את הרגל לריצפה?
אז ככה המנוע מסתובב ממש מהר והניצוץ בעצם מתחיל לאחר ואנו צריכים לשנות לו את ההצתה ולקדם אותה מעט מהמילה קדימה, כך הניצוץ נישלח אלפית השניה ליפני למנוע והמנוע מגיע לשיא כוחו במהירות
מה אם לא היה לנו מקדם הצתה?
ללא מקדם הצתה המנוע יעבוד, אך כדי להגיע לסלד גבוה יקח לו המון זמן והדלק שילך לחינם יהיה בכמות רבה ובעצם לא נפיק מה שאנו יכולים מהמנוע

אמיר אני משאיר אותך סקרן רק משום שאני מפחד לטעות או לדבר שטויות אני לא רוצה שתעבוד לחינם
גם לי היו בעיות עם המנוע שלי, לא זה כמובן ה1.3 ועליו למדתי המון המון המון
והכל היה מניסוי וטעיה בדוק את הדברים וננסה לאתר את הבעיה שלך

לפי תפקיד הדיסטרבוטור אתה יכול לנחש את הבעיה שלך במנוע זה רמז
וכל הבעיות שהיו לך עד היום נבעו לאחר החלפת קרבורטור בעצם + עוד דבר קטן
עכשיו נתתי לך רמז ממש גדול לך ובדוק כבר את מה שאתה צריך לבדוק

שעיה כליף
22-08-06, 15:48
עברתי את אותו תהליך החלפת מקדם ההצתה
תוכל למצוא את כל השאלות והתשובות בשרשור מאז
דבר נוסף שגיליתי תוך כדי הוא שכל מכלול התנועה במפלג נדבק לעצמו
או מחוסר שימוש או מסיבה אחרת
יתכן שזה מה שהרג את הדיאפרגמה
יתכן שזה נבע מחוסר הפעילות שלה

מה שאני אומר בעצם זה ששוה לבדוק (בנוסף) את תנועת המשקולות במפלג
אני פרקתי אותו לגורמים, שחררתי ושמנתי מעט.

combina347
22-08-06, 15:58
קידום ההצתה נעשה על ידי תזוזה של מעיין מישקולת פנימית שזזה ע"י הדיאפרגמה
שמחוברת לוואקום של הקרבורטור
אם הבוכנה נידבקה משום מה ז"א שהיה לך הרבה ליכלוך בפנים וכל מערכת ההצתה שלך היתה דפוקה בגלל זה
יתכן כי גם לא היתה אטומה כלל
יתכן ומה שאתה אומר קורה אצל אמיר אך לא לזה היתכוונתי
אמיר בדוק גם את זה כך אוכל להיות בטוח בדעתי

GodsFather
22-08-06, 15:59
אתה יכול לתת לינק לשרשור הזה?

GodsFather
22-08-06, 19:19
טוב , ממצאי בדיקות

1. שאבתי ונשפתי עם צינורית - לא זז מילימטר.
2.ניסיתי להזיז את המקדם עצמו (יש בורג חיצוני על מנת לפרק אותו) - הוא זז ואיתו כל הצלחת ומכאן שהמפלג עצמו לא תקוע.
3.הנה תמונה של המפלג

יאללה לעצות!

eran4x4
22-08-06, 20:43
למיטב הבנתי נעשה כאן סלט משני גורמים לקידום הצתה.

1. זה הסל"ד של המנוע - קידום זה נעשה בעזרת כח צנטרפוגלי שפועל על המשקולות

2. ווקום

שני הקידומים עובדים על אותה פלטה ומפעילים כוח מול אותו קפיץ.

GodsFather
22-08-06, 21:13
והוואקום אצלי לא עובד.

התחושה בשאיפה/נשיפה היא כאילו אני נושף דרך צינור חלול.

מישהו העלה השערה שיש חור בדיאפרגמה וזה מחייב מקדם הצתה חדש...

קובי - אני מחכה לחוו"ד שלך...מסוקרן

anakin
22-08-06, 22:11
התחושה בשאיפה/נשיפה היא כאילו אני נושף דרך צינור חלול.

אם זאת התחושה אז אין לי ספק שהדיאפרגמה קרועה...

שעיה כליף
23-08-06, 00:03
טוב , ממצאי בדיקות

1. שאבתי ונשפתי עם צינורית - לא זז מילימטר.
2.ניסיתי להזיז את המקדם עצמו (יש בורג חיצוני על מנת לפרק אותו) - הוא זז ואיתו כל הצלחת ומכאן שהמפלג עצמו לא תקוע.
3.הנה תמונה של המפלג

יאללה לעצות!
מה שמלמד כמו שאמרתי - המכלול תקוע :twisted:
הסיפור לא מסובך כלל
אם יש לך ספר - פרק את המפלג שחרר אותו ותרכיב עם המקדם החדש.
אם אין לך ספר - דבר איתי אולי נבצע ביחד

GodsFather
23-08-06, 11:15
לפרק את המפלג ? למה?

המקדם תפוס עם טבעת אבטחה קטנה בלבד לא ? ניתן לראות בתמונה.

אי אפשר לפרק רק את המקדם וזהו?

פירוק של המפלג עצמו יצריך גם כיוון הצתה מחדש לא ?
צריך לסמן את המיקום של המפלג במדויק כמדומני...
וגם יש אטם למפלג שפירוקו יצריך החלפה...

שעיה כליף
23-08-06, 21:28
ממליץ לפרק הכל נעשה הרבה יותר נוח
בעיקרון אתה אמור לסמן הכל לפני הפירוק
וזה מין הסתם ימנע את הצורך לבצע כיוון הצתה

GodsFather
23-08-06, 21:30
יש לך במקרה את הלינק על העבודה שעשית ?

combina347
23-08-06, 23:54
עזוב זה לא מה שחשבתי
אני חשבתי שהוא תקין והבעיה בסוף במשהו אחר
בכל אופן הבדיקה העלתה פירות ושים לב לתמונה
המסומנים באדום הם אילו שאתה צריך לפרק כדי להוציא את הדיאפרגמה
ולדעתי היא הבעייתית
הדיאפרגמה התקולה זוהי המוקפת בירוק
והעיגול הסגול בעצם המישקולת שזזה

שעיה כליף
24-08-06, 09:29
יש לך במקרה את הלינק על העבודה שעשית ?

העבודה לצערי לא תועדה כך שבשרשור ממילא דובר רק על הבעיה

אבל - הסיפור ממש לא סיפור
סמן את היחס בין המפלג לגוף
תעצור את סיבובי המנוע כש"הממטרה" על 1
פרק את המפלג ותקן אותו
תחליף דיאפרגמה
חבר שוב בהתאם לסימון עם הממטרה על 1
בכל מקרה יכול להיות שמחר אחה"צ אני פנוי
בהצלחה :-D

GodsFather
24-08-06, 09:29
אז כל מה שנשאר זה למצוא חנות שמוכרת כאלה דברים - האם יש דגם ספציפי שאני צריך לבקש או פשוט לבקש את מה שחימושניק רשם?

האם עדיף לשלם למכשילי תנועה ולקנות אצלהם?

שעיה כליף
24-08-06, 10:57
מדובר בדיאפרגמה מיוחדת שלא תמצא כמותה אלא כחלק מקורי

GodsFather
24-08-06, 13:33
הופניתי לחנות בשם "גג אחד" בת"א , רוצים 140 ש"ח לאוביקט הזה.

הגיוני?

בגל-אור אין , בחברה כמובן שלא עונים לטלפונים...

איציק - 4X6ZH
24-08-06, 15:48
אתם עושים סלט אחד גדול ממערכת מכנית "חכמה " .
שתפקידה לתאם את ההצתה בהתאם לסלד המנוע והעומס על המנוע .
( בחלק מהמנועים הצרפתים היתה מערכת כזאת שתפקידה היה לשנות את נקודת העבודה של הפלטינה
אבל זה לא המקרה פה )
לא ניתן לכוון מנוע מבלי לבדוק את מערכת קידום ההצתה בסל"ד גבוה
לא ניתן לכוון מנוע לסרק נכון מבלי להתיחס למערכת המשקלות של המפלג
לא ניתן לקבל תצרוכת דלק טובה והספק מנוע מלא ( וכמובן גם התחממות של המנוע ) מבלי להתיחס למערכת קידום הצתה ( המשקולות במפלג ) והיוניט ואקום שתפקידו להחזיר לאחור חלק מקידום ההצתה שעושות משקלות המפלג בסל"ד גבוה .
או בהסבר פשוט . המנוע חייב לקדם לעצמו את הנקודה בא הניצוץ קופץ ביחס ישר לסל"ד המנוע .
לכן ציר המפלג צף בתוך ציר מישנה וכולם מסתובבים סביב מנגנון צטרפוגלי הגורם לציר המפלג לשנות את מיקומו ביחס לגל הארכובה בהתאם לסל"ד המנוע . ( :p אני מקווה שההסבר לא מסובך ) .
1 הדיאפרגמה חייבת להיות גמישה ולהגיב טוב לתת לחץ .
2 ציר המשקולות חייב להיות חופשי להסתובב על הציר של עצמו ללא כל חופש לצדדים .
3 יש להזהר ולא ( להחליף מקום ) בין קפיצי המשקולות ( יש משקולת לסרק ויש משקולת לסלד גבוה !!)
ואסור להחליף בין מיקום הקפיצים .
4 האוזניים הקטנות שעליהם מחוברים הקפיצים ןהמשקלות מפתחים חופשים . חופש זה גורם
לקידום זוית ההצתה מה שגורם למנוע לצלצל בעומס ( למרות שהמנוע מכוון לזוית הצתה בסרק נכונה )
התוצאה היא מנוע שעובד בזוית הצתה לא נכונה ( מתי פעם אחרונה בדקתם את כל תחום זויות ההצתה עם אקדח הצתה ?? )
בכל מפרט מנוע יש נתוני יצרן על זוית ההצתה בסרק
יש מפרט על זוית ההצתה ב 2500 RPM
יש מפרט על רמת הואקום הנדרש בסרק ( שזה קשור ישרות לזוית ההצתה )
לצערי המכונאים לא מקפידים על כיוון נכון ( רוב המכונאים כלל לא מבינים איך זה עובד :twisted: )
והתוצאה מנוע מזייף \ מנוע מתחמם \ מנוע צורך דלק \ מנוע מצלצל \ ......אז עושים כיוון לפי האוזן
תוך כדי נסיעה ואני קורא קורא את השרשורים ולא מבין
אין לכם ספרים ?
אתם לא קוראים אנגלית ?
אני מבטיח לכם המנוע יעבוד הרבה יותר טוב כאשר תעשו את הכיוון נכון .
איציק

4

GodsFather
24-08-06, 15:57
איציק , אני לא מתכוון לפרק את כל המנגנון , רק להחליף מקדם הצתה . ההצתה אצלי תקינה עד כמה שאני יודע ואני לא יודע באמת...הרכב עובד , לא מתחמם יתר על המידה, מגיב, בקיצור - אני לא מכיר סמוראים אחרים להשוואה אז אני מאמין שהוא תקין...

אם יש המלצה על איך אני בודק כראוי ואיפה , אשמח ליישם (אין לי אקדח הצתה ואני גם לא יודע להשתמש באחד כזה, מצית סיגריות בצורת אקדח, זה הכי קרוב שיש ).

את המקדם אני מקווה להחליף מחר אם "גג אחד" לא יתקע לי ברז. נראה מה יהיו התוצאות...

GodsFather
11-09-06, 01:21
עדכון לאחר בדיקה ממושכת - המקדם הותקן לפני כשבועיים.

לאחר שהתקנתי מקדם הצתה , ירדה צריכת הדלק מ1:8-9 ל1:10-11 ומיכל מלא זה אומר עד השלב שכבר רואים את הדלק מבצבץ לו בפתח המילוי.

כן - שיפור בצריכת הדלק!

נבדק נכון להיום עם שלושה מיכלים מלאים.

מיכל ראשון נסיעה בינעירונית ממושכת - ר"ג עפולה וחזרה + קצת דיונות בבור וקצת עיר
מיכל שני - רק עירוני - ר"ג, ת"א וכד' ו2 נסיעות לרחובות וחזרה
מיכל שלישי כנ"ל

בינתיים מחזיק יופי. - דרך אגב, הבדיקה נערכה גם עם דיזה אחת וגם עם שתי הדיזות.(קרב' סוברו אצלי)

נראה מה יקרה אחרי טיפול "10K" שצריך להגיע עוד שבועיים בערך - פילטרים פלגים וכד'...

לגבי ההחלפה - זה כל כך פשוט שיותר מהצילום שכבר יש , אין מה להסביר. אם מישהו יעלה את השרשור הזה ויצטרך עזרה , אני כאן בכיף.

GodsFather
13-09-06, 09:43
טנק דלק רביעי בבדיקה - 1:10 - מבסוט עד הגג (שזה לא רחוק כי הרכב סגור ואני מטר 83 , אבל עדיין מחייך )

danip
13-09-06, 11:53
שלום

האם מערכת קידום הצתה כזו קיימת גם במנועים מוזרקים? אצלי לא ראיתי את הצינורית ואקום על המפלג...

תודה דני

GodsFather
13-09-06, 14:18
במנוע מוזרק יש מחשב שמנהל את כל צריכת הדלק - אם יש בעיות צריכה גבוהות וכד' אז צריך לבדוק את המזרקים ואו את ניהול המחשב (לא מצאתי תיאור יותר יפה). בהנחה כמובן וכל שאר הדברים שכן יש משותפים, תקינים - פלגים , פילטרים וכד'...

danip
03-07-08, 13:00
מעלה מחדש את השרשור.

סמוראי עם קרב'.
האוטו לאחר ניקוי ושיפוץ קרב'.
דיאפרגמה תקינה (בדיקה: ביניקה של הצינורית ואקום ראיתי תנועה). לא עובד עגול בסרק. סוחב אבל לא אופטימלי. צריכת דלק קצת גבוהה ממה שאמור להיות ומתחמם קצת יותר מדי.
איך? מה? למה? וכמה?

תודה לעונים

דני

GodsFather
03-07-08, 13:04
מעלה מחדש את השרשור.

סמוראי עם קרב'.
לא עובד עגול בסרק. סוחב אבל לא אופטימלי. צריכת דלק קצת גבוהה ממה שאמור להיות ומתחמם קצת יותר מדי.
איך? מה? למה? וכמה?

תודה לעונים

דני

דני , תתחיל בבקשה באלימינציה של שאר הדברים - כבלי הצתה תקינים , פלאגים תקינים , הצתה מכוונת (עוד לפני המקדם, הוא נכנס רק בתחום מסוים ועל ידי וואקום..הוא לא עובד כל הזמן), פילטרים.

danip
03-07-08, 13:58
דני , תתחיל בבקשה באלימינציה של שאר הדברים - כבלי הצתה תקינים , פלאגים תקינים , הצתה מכוונת (עוד לפני המקדם, הוא נכנס רק בתחום מסוים ועל ידי וואקום..הוא לא עובד כל הזמן), פילטרים.
הכבלים תקינים. פלאגים הוחלפו לפני כ 2K פילטרים כנ"ל.
איך אני יודע אם ההצתה מכוונת?

GodsFather
03-07-08, 14:04
צריכה גבוהה והתחממות יכולים להעיד על CO גבוה מידי ואו תערובת דלילה של דלק... שווה לך , אם אין לך אפשרות בבית , ללכת למכון קרבורטורים לבדיקת CO והם יכוונו לך את הרכב בכמה גרושים.

לגבי הכיוון של ההצתה - אמרת שהרכב לא עובד עגול גם בסרק, נגעת במפלג כשפירקת את הקרב'?

danip
03-07-08, 14:07
לגבי הכיוון של ההצתה - אמרת שהרכב לא עובד עגול גם בסרק, נגעת במפלג כשפירקת את הקרב'?
לא פירקתי את הקרבורטור לבד. הלכתי למכון קרב' שכיוון גם 4 גזים אח"כ. אולי הוא נגע במפלג לא הסתכלתי עליו עובד כול הזמן.

GodsFather
03-07-08, 14:16
לא פירקתי את הקרבורטור לבד. הלכתי למכון קרב' שכיוון גם 4 גזים אח"כ. אולי הוא נגע במפלג לא הסתכלתי עליו עובד כול הזמן.

הלכת למכון וקיבלת חזרה רכב לא עובד תקין....אל תתעסק לבד, גש חזרה ותבקש שיתקנו.

danip
03-07-08, 14:36
הלכת למכון וקיבלת חזרה רכב לא עובד תקין....אל תתעסק לבד, גש חזרה ותבקש שיתקנו.

כן, חשבתי שזו תהיה התגובה שלך.
הבעיה שהמכון בבני ברק ואני באזור י-ם. ולא בא לי לבזבז עוד יום וגם לא חצי יום שם, פשוט כי נמאס לי להפסיד ימי עבודה על דברים כאלה (אם הבחור היה עובד בשישי אז כבר הייתי קופץ אליו אבל...).
למכונים בי-ם אני לא נכנס יותר. נקודה.
לכן חשבתי לנסות את עזרת הפורום.
תודה

צביקה קרבורטור
05-07-08, 23:21
מעלה מחדש את השרשור.

סמוראי עם קרב'.
דיאפרגמה תקינה (בדיקה: ביניקה של הצינורית ואקום ראיתי תנועה). לא עובד עגול בסרק. סוחב אבל לא אופטימלי. צריכת דלק קצת גבוהה ממה שאמור להיות ומתחמם קצת יותר מדי.
איך? מה? למה? וכמה?

תודה לעונים

דני
דני שלום רב!
איך היתה רמת הסחיבה לפני הטיפול בקרבורטור?
האם תצרוכת הדלק הורעה לאחר הטיפול בקרבורטור?
מה נתוני הצריכה כעת, האם הם קרובים לנתוני הצריכה שציין אמיר?
האם הרכב התמממם גם לפני הטיפול בקרבורטור?
זכור את המשפט הבא השגור הרבה בפי " אין צרוף מקרים , יש הצטרפות מקרים".
אם כל הבעייות שהזכרת לא היו לפני הטיפול בקרבורטור, מחובתך לחזור למכון שטיפל בקרבורטור, ולעמוד על זכותך, להחזיר את נצב הרכב לקדמותו, לשפר את תצרוכת הדלק\ ולבדוק את הסיבות להתחממות הרכב, ולשלו אפשרות, של תרמוסטט תפוס, רדיאטור סתום, או/ והצתה לא מכוונת.
מה שם מכון הקרבורטורים, והאם הגעת אליו בעקבות המלצת חברי הפורום?
בברכה
צביקה

GodsFather
06-07-08, 07:56
צביקה, מה נעשה עכשיו עם כל הפרטים האלה שאתה מבקש ? בוא ננסה קודם לעזור לדני, שאמר שאין באפשרותו להגיע למכון שוב ושהמצב הורע...

אח"כ נצלוב את המכון.

מצטער שאין לי את הידע הטכני לעזור לך דני.

צביקה קרבורטור
06-07-08, 08:23
צביקה, מה נעשה עכשיו עם כל הפרטים האלה שאתה מבקש ? בוא ננסה קודם לעזור לדני, שאמר שאין באפשרותו להגיע למכון שוב ושהמצב הורע...

אח"כ נצלוב את המכון.

מצטער שאין לי את הידע הטכני לעזור לך דני.
אמיר ידידי שלום רב!
ראשית אני חייב להדגיש, שאיני צולב שום אדם, ובוודאי לא בעל מקצוע , העוסק בכך לפרנסתו, ובוודאי לא אחד שאני לא מכיר, שאלתי באה מתוך סקרנות גרידא.
ובהקשר לבעייתו של דני, קשה עד בלתי אפשרי לאבחן מרחוק, מבלי לבדוק את הקרבורטור ואת המנוע פיזית, לגבי הסיבות להתחממות הרכב , חוסר הסחיבה, והעלייה בתצרוכת הדלק.
אבל על פניו הסיבה היא הטיפול שבוצע ברכב, שכלל טיפול קרבורטור, וכוון במכשיר 4 גזים,
והחשד שכוון גם המפלג שגורם להצתה מאוחרת חוסר סחיבה , ועלייה בתצרוכת הדלק.
מה שהייתי מציע לקדם מעט את ההצתה על ידי סיבוב המפלג לכוון קיר האש,בצורה הדרגתית, עד למצב שהרכב ינוע בצורה חיה יותר וללא צלצולים.
בברכה
צביקה

danip
06-07-08, 11:37
שלום צביקה.

יתכן וההצתה לא הייתה מכוונת מלכתחילה לכן אני מתמקד בהצתה. לא כול כך ברור לי לאיזה כיוון לסובב את המפלג (לכיוון קיר האש אפשר עם סיבוב השעון והפוך, לא?). אלא אם כן אני ממש טועה. בכול מקרה תמונה תעזור לי מאוד.
האם לעשות את הפעולה כשהמנוע הגיע לטמפ' עבודה?
יש עוד דברים שצריך לשים אליהם לב?

כשהמנוע עובד בסרק הוא ממש רועד (ימינה שמאלה). העליתי את הטורים טיפה והמצב השתפר אבל עדין רועד. אם אני ממש מעלה את הטורים המנוע כמעט ולא רועד אבל אז הטורים גבוהים מאוד. וכן התושבות מנוע בסדר. בדקתי.

ד.א. צריכת הדלק לא עלתה היא פשוט לא השתפרה כול כך אחרי הטיפול בקרב', כ 7.5 ק"מ לליטר(סמוראי ארוך עם 235). אני מניח שצריכת דלק נורמלית צריכה לעמוד על 9 ק"מ לל' עם הנתונים האלה.

תודה

צביקה קרבורטור
06-07-08, 17:10
שלום צביקה.

יתכן וההצתה לא הייתה מכוונת מלכתחילה לכן אני מתמקד בהצתה. לא כול כך ברור לי לאיזה כיוון לסובב את המפלג (לכיוון קיר האש אפשר עם סיבוב השעון והפוך, לא?). אלא אם כן אני ממש טועה. בכול מקרה תמונה תעזור לי מאוד.
האם לעשות את הפעולה כשהמנוע הגיע לטמפ' עבודה?
יש עוד דברים שצריך לשים אליהם לב?

כשהמנוע עובד בסרק הוא ממש רועד (ימינה שמאלה). העליתי את הטורים טיפה והמצב השתפר אבל עדין רועד. אם אני ממש מעלה את הטורים המנוע כמעט ולא רועד אבל אז הטורים גבוהים מאוד. וכן התושבות מנוע בסדר. בדקתי.

ד.א. צריכת הדלק לא עלתה היא פשוט לא השתפרה כול כך אחרי הטיפול בקרב', כ 7.5 ק"מ לליטר(סמוראי ארוך עם 235). אני מניח שצריכת דלק נורמלית צריכה לעמוד על 9 ק"מ לל' עם הנתונים האלה.

תודה
דני שלום רב!
תרשה לי לנדנד לך, ולבקשך לפרט, מדוע ניגשת מלכתחילה למכון קרבורטורים?
מה היתה הבעייה, והאם היא נפתרה?
האם האם הבעייה נפתרה חלקית, או לא חל כל שנוי אלא להפך, חלה ירידה בסחיבה והגדלת תצרוכת הדלק.
הגברת הטורים עוקפת את הבעייה אך לא פותרת אותה, והדבר משפיע לרעה על תצרוכת הדלק.
אין זה סוד שצמיגים לא מקוריים במידה 235 יש להם השפעה על תצרוכת הדלק.
יש לקדם הצתה על ידי הסטת המפלג לכוון קיר האש, נגד כוון השעון.

לדעתי מכון הקרבורטורים היה חייב לכוון לך הצתה , כחלק אינטרגלי משיפוץ הקרבורטור, באם לא הוא חייב להפנותך, לחשמלאי רכב שיכוון לך בעזרת אקדח הצתה.
אך לשלוח אותך לדרכך, מבלי לבצע נסיעת מבחן, ומבלי להפנות את תשומת ליבך, לחוסר הסחיבה, לחשד להצתה מאוחרת, ולסלד לא יציב הגורם לרעידות בסרק,הדבר לא נחשב מקצועי, וזאת בלשון המעטה.
יש לך אפשרות עדיין לחזור אליו למרות המרחק, ולשפר את המצב.
בברכה
צביקה

danip
06-07-08, 17:18
שלום צביקה

הגעתי למכון לאחר שצריכת הדלק הייתה גבוהה יחסית, כ 7 ק"מ לליטר, והיה ריח חזק של גזים באוטו לאחר לחיצה על המצמד ע"מ להחליף הילוכים. הצריכה השתפרה אך במעט עלה ל 7.5 וריח הגזים באוטו נעלם כליל כך שמהבחינה הזו אני מרוצה. הסחיבה לאחר הטיפול בקרב' נהייתה פחות טובה.
ברור לי שהעלאת הטורים בסרק מעלה את צריכת הדלק והיא לא הפתרון. חשבתי שזה יכול לתת כיוון בדיאגנוזה. ושוב את המשחק עם ההצתה אני עושה לאחר שהרכב הגיע לטמפ' עבודה נכון?

תודה דני

צביקה קרבורטור
06-07-08, 17:28
אכן לאחר הגעת המנוע לטמפרטורת עבודה.
בברכה
צביקה

UNIX
06-07-08, 17:46
לא מציע לך להתעסק עם ההצתה לבד אתה רק תהרוס יותר לכוון הצתה לבד בלי אקדח זה לא פשוט וצריך הרבה רגש
חוץ מזה זה נשמע יחסית בסדר לפי מה שאתה מתאר
אין ברירה כח בא על חשבון דלק
וכשסוגרים טיפה את ה"ברז" מקבלים קצת פחות דלק .

צביקה קרבורטור
06-07-08, 19:51
[quote=UNIX;205888]לא מציע לך להתעסק עם ההצתה לבד אתה רק תהרוס יותר לכוון הצתה לבד בלי אקדח זה לא פשוט וצריך הרבה רגש
חוץ מזה זה נשמע יחסית בסדר לפי מה שאתה מתאר
אין ברירה כח בא על חשבון דלק
וכשסוגרים טיפה את ה"ברז" מקבלים קצת פחות דלק [כח?}quote]
ברוך שלום רב!
לגבי כוון ההצתה, אני חייב להסכים עם כל מילה שלך
אך המשפט הבא אינו ברור לי, ואני לא מסכים עם קביעתך הבאה:

"אין ברירה כח בא על חשבון דלק
וכשסוגרים טיפה את ה"ברז" מקבלים קצת פחות דלק ".
כח לא אמור לבוא על חשבון דלק, וירידה בכח, לא תספק חיסכון בדלק.
וקביעתך שסגירת ברז הדלק, מקבלים קצת פחות כח, אינה נכונה במציאות.
ולהפך בשיפוץ קרבורטור, ובתיאום מנוע, מנסים להשיג מקסימום כח ותאוצה, ובכך מקבלים,
לחיצה קטנה יותר על דוושת התאוצה, ומכאן מגיע החיסכון בדלק!
המשוואה אם כך היא"מקסימום תאוצה , מינימום דלק"!
בברכה
צביקה

danip
08-07-08, 12:11
לא מציע לך להתעסק עם ההצתה לבד אתה רק תהרוס יותר לכוון הצתה לבד בלי אקדח זה לא פשוט וצריך הרבה רגש.

אוקי אז לפני שאני מבזבז עוד יום עבודה ונוסע למכון. יש למישהו אקדח הצתה שניתן לשאול + הדרכה? או אוזן רגישה שניתן להשאיל:D

תודה דני

danip
14-07-08, 08:41
אח כמה טוב להיות חכם לפעמים ולהקשיב לעצות חכמים...

חזרתי למכון. ואכן ההצתה לא היתה מכוונת כראוי אפילו אמרו לי "שקפצה שן" או שמישהו "הקפיץ שן" במפלג. אני לא חושב שהייתי עולה על זה לבד.
זהו, הרכב מרגיש הרבה יותר טוב. סוחב בעליות ולא רק בירידות. והבאק פיירים שקטו.

בכול זאת דבר קטן שהפריע לי במכון. נאמר לי שבמסגרת האחריות על הקרבורטור הכול יטופל. ונכון שמערכת ההצתה היא לא חלק מהקרבורטור. אבל הוא לא כיוון אותה מלכתחילה... אז למה הייתי צריך לשלם תוספת?!

בכול מקרה שרות אדיב והתקלה נפתרה. תודה לעופר ממכון חרמון בבני ברק. ולכם כאן בפורום.

דני.

-->